Jump to content
bengamin

Przeglądam ogłoszenia i się zastanawiam

Recommended Posts

Dnia 30.10.2017 o 16:40, bengamin napisał:

Przykładowe to co widze w okolicy:

Astra kombi

Meganka kombi

 

Na moje oko to wywindowałeś parametry rocznikowe w stosunku do budżetu, jesteś na prostej drodze do wtopy. Z renault jak nie chcesz się zrazić do marki to idź w benzyny 1.6-2.0, astra w tej kasie to kłopoty na 99,9999999%. W ogóle do 10 tys astra III gen to może jakaś 3 drzwiowa, a nie 5d czy kombi w porządnym stanie.Poszukaj jakiejś HRV albo jak młodsze to może jakaś Suzuki Ignis. Masz tam jeszcze w swoim woj. ciekawe autko, Suzuki Liana ma wszystko czego potrzebujesz, a nawet więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, bengamin napisał:

No wiesz, niestety ale nieco się mylisz.

Niech tak będzie :oki:

5 minut temu, bengamin napisał:

Więc w argumenty że w tej cenie się nie da raczej nie wierzę.

W tej cenie tych aut co podałeś/z tego rocznika.

6 minut temu, bengamin napisał:

A to suzuki to jakaś wizualna masakra jak i wszystkie suzuki. Nie zmienia to jednak faktu że byłby do rozważenia.

Wyglądem nie jeździsz, masz 4x4, więc zimy nie straszne, fajne wyposażenie i niezły silnik. Lepiej kupić coś takiego w dobrym stanie, niż na siłę szukać takiej astry III, niedawno szukałem znajomemu do 13 tys i też większość to kręcone albo ulepy, więc jakby to powiedzieć...

Inny rok temu rozglądał się za astrą III, w końcu kupił ode mnie nissana P12 1.8 benz z nówką gazem sekwencyjnym, wyszedł go ok 12,5 tys z tego co pamiętam, miał 135tys udokumentowanego przebiegu, bezwypadek, bogate wyposażenie łącznie z kamerą cofania, tempomatem itd, po 1.5 r zadowolony i mówi, że to najlepsze jego auto w stosunku jakoś/koszty utrzymania/wielkość. Więc może tym tropem idź?Tylko celuj w silniki benzynowe, hatchback ma wielki kufer, większy całościowo jest od astry. Tylko, że wtedy napęd 4x4 odpada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minut temu, bengamin napisał:

Benzyna jak najbardziej tak tyle że obowiązkowo LPG, do Freelandera butla 50L weszła. No i po takim zabiegu musi być miejsce na wózek dla dzieci (będzie to użytkowane codziennie) + co kilka tygodni trzeba wózek inwalidzki zmieścić + wszystkie miejsca z tyłu będą zajęte także opcja wpakowania go do środka odpada. We Freelanderze to zdawało egzamin, do Astry (hatchback) się nie mieści.

Butlę gazową ładujesz w miejsce koła zapasowego przy silniku 1.6-1.8 masz zasięg 350-450 km w zależności od butli więc wystarczająco, koło albo dojazdówka, albo zestaw naprawczy. Bagażnik cały masz do dyspozycji. Taki nissan od astry ma ustawniejszy kufer, liana też. Dumaj :oki:

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, bengamin napisał:

Jakby to paliło nawet 15L gazu to i tak wyjdzie taniej niż astra w benzynie, a auto byłoby nawet 5 lat młodsze.

15 to weźmie benzyny i to nie szalejąc, gazu spokojnie 18-20l połknie jeśli nie będzie to delikatna trasa. OC też deko inny koszt niż na poj. 1.6. Swego czasu dużo naciągniętych było z USA i to były niestety "mielonki" więc bądź czujny jeśli chodzi o oględziny pod kątem wypadków, a większość napraw niestety po taniości i to potem może się mścić finansowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.