Skocz do zawartości

Piła łańcuchowa - olej dedykowany, czy jakikolwiek?


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać.

 

Jak w temacie: do smarowania łańcucha używacie dedykowanego oleju, czy wystarczy jakikolwiek, byle tłusty?

Troszkę poczytałem o biodegradowalności dedykowanego oleju, o jego cudownych właściwościach przywierania do metalu :phi: i tak się zastanawiam, ile w tym prawdy, a ile marketingu... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pieter2 napisał:

Kupuję Jasol w markecie. Podobno jest biodegradowalny a kosztuje grosze. Nie wlał bym przepalonego oleju z jakimiś syfami.

 

Pisząc "jakikolwiek" miałem jednak na myśli nowy olej, tylko czy dedykowany do piły, a może jakiś silnikowy a może taki shell omala 220 - mam bańkę i leży... :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas miałem dostęp do oleju hydraulicznego i w starej pilarce lałem właśnie ten olej. To był duży błąd szybko wyrabiała się prowadnica kupiłem po kilku latach nową prowadnicę (chyba 5 z kolei) oraz olej do smarowania łańcucha i po problemie. 

Kumpel co tnie zawodowo leje najtańszy do smarowania łańcucha i mowi że poza ekologia nie widzi różnicy.  (kupuje w dużych bańkach ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać.
 
Jak w temacie: do smarowania łańcucha używacie dedykowanego oleju, czy wystarczy jakikolwiek, byle tłusty?
Troszkę poczytałem o biodegradowalności dedykowanego oleju, o jego cudownych właściwościach przywierania do metalu :phi: i tak się zastanawiam, ile w tym prawdy, a ile marketingu... :hmm:
A ile masz metrów do po cięcia, ze szukasz oszczędności? Banka 5l kosztuje ok 40 zl.
W tym Sezonie pocialem ok 20m3 drewna i w bance jeszcze zostało. Po co szukać problemów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.