Skocz do zawartości

Tanie taczki wersja bieda czyli Chevrolet Impala V6


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

a327dfbe951323a8d00e41f86eed8d9b.jpg

 

Dostałem takiego na tydzień z wypożyczalni. I podobnie jak Ozi zastanawiam się czemu ludzie kupują drogie samochody. Taka Impala kosztuje grosze, miejsca w srodku ma więcej niż Mercedes klasy S, bagażnik tak przepastny ze można by w nim bez problemu zmieścić typowe polskie mieszkanie, silnik ma właściwą ilość cylindrów jak na tani samochód i przyzwoita (300KM) moc. Demon przyspieszeń to nie jest ale samochód sprawia wrażenie mniejszego niż w rzeczywistości właśnie dzięki temu że się ładnie zrywa z miejsca. Wnętrze bardzo ładne, siedzenia wygodne, wersja na wynajem bez nawigacji ale ekran spory. Jest wszystko co potrzeba - Apple CarPlay (nawigacja z telefonu), skóra na siedzeniach (pewnie sztuczna ale przyjemna w dotyku), wszelkie systemy nie wjeżdżania innym w tyłek itp. Czym się to poza znaczkiem i ceną różni od Mercedesa S?

 

 

Sent from my refurbished iPhone 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Florydziak napisał:

Dostałem takiego na tydzień z wypożyczalni. I podobnie jak Ozi zastanawiam się czemu ludzie kupują drogie samochody. Taka Impala kosztuje grosze, miejsca w srodku ma więcej niż Mercedes klasy S, bagażnik tak przepastny ze można by w nim bez problemu zmieścić typowe polskie mieszkanie, silnik ma właściwą ilość cylindrów jak na tani samochód i przyzwoita (300KM) moc. Demon przyspieszeń to nie jest ale samochód sprawia wrażenie mniejszego niż w rzeczywistości właśnie dzięki temu że się ładnie zrywa z miejsca. Wnętrze bardzo ładne, siedzenia wygodne, wersja na wynajem bez nawigacji ale ekran spory. Jest wszystko co potrzeba - Apple CarPlay (nawigacja z telefonu), skóra na siedzeniach (pewnie sztuczna ale przyjemna w dotyku), wszelkie systemy nie wjeżdżania innym w tyłek itp. Czym się to poza znaczkiem i ceną różni od Mercedesa S?

 

Wyzej wlasnie opisales Skode Superb, oprocz info o cylindrach, ale to akurat nowmalne w EU.

Superb to taki odpowiednich chyba tej Impali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wyzej wlasnie opisales Skode Superb, oprocz info o cylindrach, ale to akurat nowmalne w EU.
Superb to taki odpowiednich chyba tej Impali.
Nie, popatrzmy na cene Superb w EU I Chevy w US. Ba ta Skoda traci na wartosci jak sie przez Pacific przeplynie.

Chodzi mi oto ze w PL warunkach Suoerb nie jest tanim autem.

Moge sie mylic oczywiscie.

Sent from my Samsung Galaxy S8+ using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, OZI napisał:

Chodzi mi oto ze w PL warunkach Suoerb nie jest tanim autem. emoji848.png

 

W polskich warunkach to w zasadzie zadne nowe auto nie jest tanie ;)

Wez pod uwage, ze na jakies male miejskie auto musisz wydac ok 10 srednich miesiecznych pensji.

U Was pewnie  wystarcza max 3-4, zeby kupic takie i30?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Dostałem takiego na tydzień z wypożyczalni.
 
Sent from my refurbished iPhone 5 using Tapatalk

 


Lubie Impala - duza, I wygodna... Rental ja tez lubia.

Sent from my Samsung Galaxy S8+ using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Godzinę temu, Maciej__ napisał:
 
W polskich warunkach to w zasadzie zadne nowe auto nie jest tanie
Wez pod uwage, ze na jakies male miejskie auto musisz wydac ok 10 srednich miesiecznych pensji.
U Was pewnie  wystarcza max 3-4, zeby kupic takie i30?
 

Gdzies tyle. Pare miesiecy pracy.

Ale wracajac do Superb vs Impala - to wydaje mi sie ze klient inny. Wyposazajac impala wersja rental jak Marek teraz ma - wybijamy cennik EU Superb x2 wersja bieda...

Sent from my Samsung Galaxy S8+ using Tapatalk
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OZI napisał:

Nie, popatrzmy na cene Superb w EU I Chevy w US. Ba ta Skoda traci na wartosci jak sie przez Pacific przeplynie.

Chodzi mi oto ze w PL warunkach Suoerb nie jest tanim autem. emoji848.png

Moge sie mylic oczywiscie.
 

 

Nie kumam o co chodzi z traceniem na wartosci przez Pacific? Przeciez u Was kazde auto jest tansze niz u nas. Obojetnie gdzie produkowane.

 

Czy Superb jest tanim autem? Nic nie znajdziesz tanszego w tych rozmiarach i takich osiagach.

Z tego co pamietam, to Superb z osiagami okolo 5 do setki i napedem na 4 kola, kosztuje mniej wiecej tyle co Audi A5 z 1.4T i okolo 9 do setki.

A i tak Skoda jest duzo wieksza w srodku i ma lepsze wyposazenie.

 

Czy Impala jest tanim autem? Taka sama odpowiedz. jak porownasz z E klasa to tak, a jak z Toyota Yaris to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gola Impala kosztuje mniej więcej 1/4 ceny najtańszej wersji Mercedesa S. Maksymalnie wyposażona Impala (w której skory jest pewnie więcej niż w S) zbliża się do 2/5 ceny S. I zachodzi pytanie czy te różne drobiazgi które ma S a których ma Impala są warte tyle pieniędzy. Ale to typowy problem produktów luksusowych w których różnica funkcjonalna czy tez estetyczna w stosunku do produktów masowych jest minimalna a pieniądze wydaje się by kupić „prestiż”.


Sent from my refurbished iPhone 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Florydziak napisał:

Gola Impala kosztuje mniej więcej 1/4 ceny najtańszej wersji Mercedesa S. Maksymalnie wyposażona Impala (w której skory jest pewnie więcej niż w S) zbliża się do 2/5 ceny S. I zachodzi pytanie czy te różne drobiazgi które ma S a których ma Impala są warte tyle pieniędzy. Ale to typowy problem produktów luksusowych w których różnica funkcjonalna czy tez estetyczna w stosunku do produktów masowych jest minimalna a pieniądze wydaje się by kupić „prestiż”.

 

Oczywiście, że tak jest. Jadąc Mercedesem nie tylko jest Ci wygodnie. Pokazujesz też, że stać Cię na Mercedesa S. Tak jak Rolex nie pokazuje godziny lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Florydziak napisał:

Gola Impala kosztuje mniej więcej 1/4 ceny najtańszej wersji Mercedesa S. Maksymalnie wyposażona Impala (w której skory jest pewnie więcej niż w S) zbliża się do 2/5 ceny S. I zachodzi pytanie czy te różne drobiazgi które ma S a których ma Impala są warte tyle pieniędzy. Ale to typowy problem produktów luksusowych w których różnica funkcjonalna czy tez estetyczna w stosunku do produktów masowych jest minimalna a pieniądze wydaje się by kupić „prestiż”.

 

To nadal jest opis Skody Syperb,

Jak cos kosztuje 1/4 ceny Mercedesa S, to juz nie jest tanie.

Tanie jest cos za10% tej ceny, czyli jakas Dacia Logan ;) Nie wiem co tam u Was tyle kosztuje w ekwiwalencie 10% Ski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twoja żona kupiła Mercedesa?


Bo był ładny. Podobał jej się w srodku. Gdyby Chevrolet zrobił jakieś wnętrze które się jej podoba to podejrzewam ze jeździła by Chevroletem.


Sent from my refurbished iPhone 5 using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chevrolet, gdy był dostępny w Polsce, też był tańszy od europejskich odpowiedników.
Pamiętam, że bliźniacza Astra IV była o 1/4 droższa od Cruze.
 


Polityka GM jest dla mnie kompletnie niezrozumiała. Na szczęście Ford nie ucieka z Europy.


Sent from my refurbished iPhone 5 using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla normalnie (europejsku) zarabiajacego czlowieka w pl to superb jest do ogarniecia ... bez wodotryskow auto bedzie w cenie ponizej 100 tys pln 

 

Tylko ze niestety wiekszosc polakow nie zarabia normalnie jak na europejczyka powinno ... i tu jest problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie kumam o co chodzi z traceniem na wartosci przez Pacific? Przeciez u Was kazde auto jest tansze niz u nas. Obojetnie gdzie produkowane.
 
Czy Superb jest tanim autem? Nic nie znajdziesz tanszego w tych rozmiarach i takich osiagach.




Definicja wartości i tanie.

Czyli przyjmujemy ze Hyundai wersja bieda to poziom, weźmy tego i30 żeby było prościej

53k PLN - Link w tamtym poście.
Superb to ile? Razy dwa w PL?

100k PLN ?

Teraz patrzymy:
Ten i30 mamy za $22,990 w sugerowanej cenie detalicznej.

Dodajemy powiedzmy 15 %

I mamy ... Camry żeby wyjechać na ulice. Silnik 2.5l 4 cyl bez Turbo, podstaw wyposażenia - klimatyzacja, tapicerka z zużytego dywanu z jakiegoś biura... ale wygodnie przewiezie 4 osoby i będzie

Jezdzic
I jezdzic
I jezdzic


(Znudzony ziew) i jezdzic


0b10b601ecc8c74dc2bf95a86bd8c2a1.jpg


Superb - wersja bieda PL, nie wiem czy dywan będzie z tego samego śmietnika jak Camry, ale jeśli i30 kosztuje 50k PLN to nie masz żadnego uzasadnienia walić ludzi prawie razy dwa.

No chyba ze w PL subwrb będzie kosztował 54k PLN za Hyundai + ok 15% - powiedzmy nawet te 65k PLN.

Wtedy odszcekam



Sent from my iCrap using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OZI napisał:

Superb - wersja bieda PL, nie wiem czy dywan będzie z tego samego śmietnika jak Camry, ale jeśli i30 kosztuje 50k PLN to nie masz żadnego uzasadnienia walić ludzi prawie razy dwa.

 

Najbiedniejszy Superb kosztuje u nas 90tys PLN, a Hyundai i30 62tys.

 

Dane ze strony www, nie mam pojęcia jak wyglądają rabaty. Nie patrzyłem jakie silniki są podstawowe. Zapewne jakieś 1.4 vs 1.4T

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/31/2017 o 14:17, Florydziak napisał:

 I zachodzi pytanie czy te różne drobiazgi które ma S a których ma Impala są warte tyle pieniędzy.

Towar kosztuje (najwyżej) tyle ile ludzie są w stanie za niego zapłacić. Skoro za S-klasę płacą 3-4x więcej niż za Impalę, to widocznie S-klasa wydaje się im tyle razy więcej warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.