Skocz do zawartości

budowa - co tu robić teraz?


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Porządkować teren ;]

Budynek otwarty, więc raczej niczego tam nie zamontujesz z instalacji.

Ja wszelkie prace kontynuowałem po zamontowaniu okien, drzwi wejściowych i po zamontowaniu i uruchomieniu alarmu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, exor napisał:

SSO.

Dach położony.

Okien na razie nie ma, będą za miesiąc najwcześniej.

Co można teraz robić na budowie?

Planować instalacje, kuć bruzdy, przepusty, otwornicą przygotować miejsce na puszki elektr. I porządkować teren :) Jak skończysz, a nadal nie będzie okien, to daj znać - cośjeszcze wymyślę :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, exor napisał:

SSO.

Dach położony.

Okien na razie nie ma, będą za miesiąc najwcześniej.

Co można teraz robić na budowie?

Z elektryką to może niekoniecznie, bo mogą zabrać kable, ale jakieś rurki do wody czy kanalizacji można położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/2/2017 o 08:07, exor napisał:

SSO.

Dach położony.

Okien na razie nie ma, będą za miesiąc najwcześniej.

Co można teraz robić na budowie?

Podzielic sie z nami ile kosztowaly Cie poszczegolne etapy budowy. Jaki metraz i ile do tej pory juz wydales.

Caly czas waham sie czy zaczynac dlatego te liczby bardzo mnie interesuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, amciek napisał:

Podzielic sie z nami ile kosztowaly Cie poszczegolne etapy budowy. Jaki metraz i ile do tej pory juz wydales.

Caly czas waham sie czy zaczynac dlatego te liczby bardzo mnie interesuja.

Musisz liczyć tysiaka za m2 stanu otwartego i min. drugiego tysiaka by doprowadzić do stanu deweloperskiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rwIcIk napisał:

Musisz liczyć tysiaka za m2 stanu otwartego i min. drugiego tysiaka by doprowadzić do stanu deweloperskiego.

 

Wiem, takie kalkulacje znam, ze bez pinciuset to nie ma sie co zabierac.

Ale skoro kolega jest swiezo po budowie to potwierdzi albo da nowe swiatlo. Podobno materialy poszly w tym roku bardzo w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rwIcIk napisał:

Aż tyle m2 chcesz budować?

 

Nie tak dużo trzeba budować, żeby te pińćset wyszło. 

U nas budowa, łącznie z projektem, przyłączami itp (bez działki) wychodzi obecnie prawie 440. Staram się liczyć wszystko, od betonu czy dachówek, po gwoździe, farbę do ścian i papier ścierny.

Z większych rzeczy został jeszcze rekuperator, AGD i połoza za schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Nie tak dużo trzeba budować, żeby te pińćset wyszło. 

U nas budowa, łącznie z projektem, przyłączami itp (bez działki) wychodzi obecnie prawie 440. Staram się liczyć wszystko, od betonu czy dachówek, po gwoździe, farbę do ścian i papier ścierny.

Z większych rzeczy został jeszcze rekuperator, AGD i połoza za schody.

Ile m2?

Mi 5 lat temu wyszło około 300 (bez działki) ale za mały domek 140 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Ile m2?

Mi 5 lat temu wyszło około 300 (bez działki) ale za mały domek 140 m2.

obecnie podobnie:ok: Zależy od projektu, Kolejna sprawa zlecamy wszystko i mamy w du..e czy lubimy się szarpać i szukać wszystkiego na własna rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szyman napisał:

obecnie podobnie:ok: Zależy od projektu, Kolejna sprawa zlecamy wszystko i mamy w du..e czy lubimy się szarpać i szukać wszystkiego na własna rękę.

Ja materiały z jednej hurtowni, Ale ekipy umawiałem doraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rwIcIk napisał:

Ile m2?

Mi 5 lat temu wyszło około 300 (bez działki) ale za mały domek 140 m2.

Te 300 tysięcy to za jaki stan?

U mnie podobnie - użytkowa 145, po podłodze więcej, łącznie z garażem (ponad 40m) wyszło przeszło 200 metrów wylewek. 

A robota, poza murami, dachem, oknami, tynkami, wylewkami, ogrzewaniem, elewacją w większości "tymi ręcami". Dobra, kafle jeszcze położył fachowiec i kominek zrobił inny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał:

Te 300 tysięcy to za jaki stan?

U mnie podobnie - użytkowa 145, po podłodze więcej, łącznie z garażem (ponad 40m) wyszło przeszło 200 metrów wylewek. 

A robota, poza murami, dachem, oknami, tynkami, wylewkami, ogrzewaniem, elewacją w większości "tymi ręcami". Dobra, kafle jeszcze położył fachowiec i kominek zrobił inny.

 

szukając obecnie wychodzi 1600-2000 zł m2 za stan deweloperski (razem z piecem ) cena średnia wszystko zlecone, nie jest wliczona popierkologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 08:07, exor napisał:

SSO.

Dach położony.

Okien na razie nie ma, będą za miesiąc najwcześniej.

Co można teraz robić na budowie?

Zrób drzwi wejściowe z desek na budowie, bo budynek bedziesz zamykał a drzwi docelowe ci majstrowie zniszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym raczej nie montował do SSO drzwi wejściowych i bramy garażowej, za duże ryzyko że zostaną uszkodzone podczas następnych prac aż po wykończeniówkę. Polecam założyć alarm, bliska osoba z rodziny ma dom SSZ z elektryką, kanalizacją, CO, CWU [bez pieca] i tynki zrobione i ostatnio przez czysty przypadek znalazła koło budowy wkrętarkę solidną z bitem krzyżakowym i łom;] Wkrętarkę dlatego że ma właśnie drzwi wejściowe zrobione z desek skręconych wkrętami, ale niestety lub stety dla złodzieja rozwierciła łby wkrętów:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, steyr napisał:

Też bym raczej nie montował do SSO drzwi wejściowych i bramy garażowej, za duże ryzyko że zostaną uszkodzone podczas następnych prac aż po wykończeniówkę. Polecam założyć alarm, bliska osoba z rodziny ma dom SSZ z elektryką, kanalizacją, CO, CWU [bez pieca] i tynki zrobione i ostatnio przez czysty przypadek znalazła koło budowy wkrętarkę solidną z bitem krzyżakowym i łom;] Wkrętarkę dlatego że ma właśnie drzwi wejściowe zrobione z desek skręconych wkrętami, ale niestety lub stety dla złodzieja rozwierciła łby wkrętów:ok:

Alarm z powiadamianiem koniecznie zaraz po zamontowaniu okien przed kolejnymi pracami.

Ja po zamontowaniu okien przenocowałem w domu i następnego dnia był już montaż alarmu :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób drzwi wejściowe z desek na budowie, bo budynek bedziesz zamykał a drzwi docelowe ci majstrowie zniszczą.
Ja, podobnie jak wszystkie domy w okolicy, miałem od razu drzwi. Kto miałby coś zniszczyć? Elektryk wchodząc i wychodząc? Tynkarze przynajmniej ładnie zrobili obróbki wokół drzwi, a same drzwi zabezpieczyli na czas roboty tak jak okna.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Majkiel napisał:

A robota, poza murami, dachem, oknami, tynkami, wylewkami, ogrzewaniem, elewacją w większości "tymi ręcami". Dobra, kafle jeszcze położył fachowiec i kominek zrobił inny.

czyli firmy zrobiły praktycznie wszystko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2017 o 09:09, rwIcIk napisał:

Ile m2?

Mi 5 lat temu wyszło około 300 (bez działki) ale za mały domek 140 m2.

wszystko zależy od użytych materiałów, od luksusów w wykończeniu, od ilości włożonej własnej pracy.

kolega niedawno się wprowadził. 160m użytkowej, firma zrobiła tylko ściany i dach, cała reszta on sam. na gotowo wyszło 180 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blue_ napisał:

 

kolega niedawno się wprowadził. 160m użytkowej, firma zrobiła tylko ściany i dach, cała reszta on sam. na gotowo wyszło 180 tys. 

Pod klucz?

Ja robiłem po taniości, mniejszy metraż, i wyszło dużo więcej. A liczyłem każdy wydany grosz. Mam plik w excelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blue_ napisał:

wszystko zależy od użytych materiałów, od luksusów w wykończeniu, od ilości włożonej własnej pracy.

kolega niedawno się wprowadził. 160m użytkowej, firma zrobiła tylko ściany i dach, cała reszta on sam. na gotowo wyszło 180 tys. 

Sam tynkował, ocieplał i wylewał podłogi? Ile mu lat ta budowa zajęła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 20:24, sherif napisał:

 

Jeżeli zamówiłeś ciepły montaż i/lub ciepłe parapety pamiętaj że są ograniczenia min temp przy montażu.

 

Nie, zwykły montaż będzie. Przy -5 stopni nawet mogą montować - tak wynika z umowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 23:55, Majkiel napisał:

Z elektryką to może niekoniecznie, bo mogą zabrać kable, ale jakieś rurki do wody czy kanalizacji można położyć.

 

Rozmawiałem już z hydraulikiem. Obejrzał, pocmokał i powiedział, że bez zamkniętego budynku to on nie będzie nawet zaczynał.

Nic to, czekamy.

Musze podmurować nieco przy oknie balkonowym i tutaj pytanie: czy piłką taką do drewna przetnę beton komórkowy? Nie próbowałem, ale wydaje się, że pójdzie. Zapewne taka piłka będzie potem do wywalenia, ale i tak była to jakaś najtańsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Majkiel napisał:

Ja, podobnie jak wszystkie domy w okolicy, miałem od razu drzwi. Kto miałby coś zniszczyć? Elektryk wchodząc i wychodząc? Tynkarze przynajmniej ładnie zrobili obróbki wokół drzwi, a same drzwi zabezpieczyli na czas roboty tak jak okna.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak, docelowe zrobię od razu. Znajomy też tak zrobił i wsio było OK. Trzeba zabezpieczyć i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blue_ napisał:

czyli firmy zrobiły praktycznie wszystko ;]

 

Tak, praktycznie wszystko poza 20m3 styropianu pod wylewki (układanego co do mm), połową elektryki (bo po partaczu trzeba było przerobić), kablami lan i tv, wentylacja mechaniczną (poza rekuperatorem, póki co odpuściłem temat robienia samodzielnie), cholerną wełną, której drugą warstwę muszę jeszcze położyć w jednym pomieszczeniu (tutaj również bardzo dokładnie), podbitką a raczej wbitką (nie jest pod a pomiędzy krokwiami), częściowo kafelkowaniem, osadzaniem drzwi wewnętrznych, sufitem podwieszanym w kuchni i łazience na dole, stelażami na poddaszu, folią i płytami GK, ... A jeszcze burzyłem jedną ścianę działową i stawiałem dwie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2017 o 00:48, Majkiel napisał:

 

Nie tak dużo trzeba budować, żeby te pińćset wyszło. 

U nas budowa, łącznie z projektem, przyłączami itp (bez działki) wychodzi obecnie prawie 440. Staram się liczyć wszystko, od betonu czy dachówek, po gwoździe, farbę do ścian i papier ścierny.

Z większych rzeczy został jeszcze rekuperator, AGD i połoza za schody.

 

Dokładnie. U mnie budowa wyszła jakies 450 tys (ze wszystkim łącznie z ogrodzeniem, tarasem, trawą itd), działka kosztowała 80 tys. czyli 500 przekroczone. Wszystko bez szaleństw, domek mały, wykończenie raczej budżetowe, ale sam to jedynie czasem posprzątałem po ekipach i złożyłem meble z Ikei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 08:07, exor napisał:

SSO.

Dach położony.

Okien na razie nie ma, będą za miesiąc najwcześniej.

Co można teraz robić na budowie?

Zamówić książkę Zembrowskiego i sprawdzić ile błędów już jest popełnionych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 08:07, exor napisał:

SSO.

Dach położony.

Okien na razie nie ma, będą za miesiąc najwcześniej.

Co można teraz robić na budowie?

Odprowadzenie wody z rynien wykop, wydrenuj działkę, podciągnij sobie rure wody i prąd do domu.

Jak miejsce pewne i spokojne - możesz kłaść elektrykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2017 o 11:52, rwIcIk napisał:

Alarm z powiadamianiem koniecznie zaraz po zamontowaniu okien przed kolejnymi pracami.

Ja po zamontowaniu okien przenocowałem w domu i następnego dnia był już montaż alarmu :ok:

 

 

Współczuję miejscówki... Ja miałem w SSO zamontowany prąd, a do dzisiaj mam drzwi takie, że popchniesz i wchodzisz, w środku pełno sprzętów i spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vadero napisał:

 

Współczuję miejscówki... Ja miałem w SSO zamontowany prąd, a do dzisiaj mam drzwi takie, że popchniesz i wchodzisz, w środku pełno sprzętów i spokój...

Ot "spokojna" podwarszawska wieś, gdzie jest sporo działek rekreacyjnych i miejscowe towarzystwo przyzwyczajone do złodziejstwa :no:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Vadero napisał:

 

Współczuję miejscówki... Ja miałem w SSO zamontowany prąd, a do dzisiaj mam drzwi takie, że popchniesz i wchodzisz, w środku pełno sprzętów i spokój...

 

Podwarszawie tak ma. Mieszkałem w Wołominie więc wiem co mówię. ;] Znajomym rodziców potrafili nawet palety pustaków ukraść z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maro_t napisał:

 

Podwarszawie tak ma. Mieszkałem w Wołominie więc wiem co mówię. ;] Znajomym rodziców potrafili nawet palety pustaków ukraść z budowy.

U mnie ukradli i trochę cementu i trochę drewna na konstrukcję dachu ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maro_t napisał:

 

Podwarszawie tak ma. Mieszkałem w Wołominie więc wiem co mówię. ;] Znajomym rodziców potrafili nawet palety pustaków ukraść z budowy.

To w stolicy tak nie ma :)

U mnie w szopie dziurawej wszystko trzymali, czesto wiertarki zostawiali pod wiata, ja sam wiele razy po ciemku zostawiłem sprzęt na zewn.

Sąsiad buduje się "już" 18 lat, ogrodzenie nie ma i też nie widzę, żeby ubywało :)

Dużo zależy też od okolicy, u mnie ludzie mieszkają, którzy prawie są cały czas w domu, więc coś się zawsze dzieje i ktoś się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sherif napisał:

To w stolicy tak nie ma :)

U mnie w szopie dziurawej wszystko trzymali, czesto wiertarki zostawiali pod wiata, ja sam wiele razy po ciemku zostawiłem sprzęt na zewn.

Sąsiad buduje się "już" 18 lat, ogrodzenie nie ma i też nie widzę, żeby ubywało :)

Dużo zależy też od okolicy, u mnie ludzie mieszkają, którzy prawie są cały czas w domu, więc coś się zawsze dzieje i ktoś się kręci.

 

tak, dużo zależy od konkretnego miejsca. Najgorzej jest budować gdzieś na zaudupiu pod lasem, w którym regularnie wyrzucane są resztki z kradzionych samochodów. ;] A w okolicy stolicy takich miejsc jest sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 08:07, exor napisał:

SSO.

Dach położony.

Okien na razie nie ma, będą za miesiąc najwcześniej.

Co można teraz robić na budowie?

tak jak pisali, porządkować teren i równać, chyba jeszcze można jakieś drzewka sadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.