Skocz do zawartości

Jaki migomat z lutospawaniem?


HARDTECHNO

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy chce kupić na wiosnę miga do 2200z osprzętem gotowym do spawania z funkcją lutospawaniem ( wymiana progów w autach itp) na pewno miga uxyje do grubszych prac typu spawania bramy wózka itp 

 

Zastanawiam się nad dwoma

 

Magnum mig 205l

Sherman mig200m

 

Ceny podobne na yt jest film jak spawa Magnum shermana nie znalazłem. Opinie w necie podzielone. 

Ktoś miał styczność z tymi migami? Wady zalety? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie jest dobry pomysł "kleić" progi spawarką. Jednak jakieś wtopienie powinno być.

Aby zrobić to fachowo, potrzebne są technologie w pewnym stopniu zastępujące zgrzewanie, np CMT od Froniusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

Żartujesz czy jak?

Myślisz, że warsztaty blacharskie to jak progi wymieniają:hmm:

Nie żartuję, a to że tak robią to wiem doskonale. Chciałem tylko podpowiedzieć odpowiedni kierunek.

Spawarki z pytania to praktycznie tej samej klasy sprzęty, zastosowanie typowo garażowe, nie profesjonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wygląda wspawanie progów migomatem bo sam to robiłem chińskim einhell btw 190d/ niestety tych egzemplarzy nie robią a mój się poprostu zużył. Są esaby,kempi ale budżetowi mnie nie stać na pozadny mig. Chiński wystarczy na kilka lat, później znów coś kupię. 

 

Zamierzam wymienić progi w 2 seicentach , progi są śmiesznie tanie a utrzymanie sc 0.9 to znikome koszta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Sherman jest bodajże na trafie a Magnum to inverter. Podobno już go poprawili bo tranzystory strzelały itp. W sklepie mówili mi że prędzej naprawie magnuma niż shermana. Ale ile w tym prawdy? 

Jak chcesz coś najtańszego z dobrymi opiniami to rzuć okiem na Welder Fantasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Sherman jest bodajże na trafie a Magnum to inverter. Podobno już go poprawili bo tranzystory strzelały itp. W sklepie mówili mi że prędzej naprawie magnuma niż shermana. Ale ile w tym prawdy? 

Oba to inwertery. Magnum faktycznie ma lepszy serwis i dostępność elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Welder fantasy też niczego sobie tylko ten zwyklybmig jest na trafie a ten lepszy to inverter .produkt bodajże polski?

Zapomnij o nawet europejskim pochodzeniu ;] wszystko klepią skośne ;) Z "lepszych" chińczyków masz jeszcze Spartusa. Welder Fantasy jest mocno przereklamowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.