Skocz do zawartości

Jesień/Zima - spam-wątek


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

Za oknem zrobiło się smętnie , więc czas trochę pomarudzić ;)

 

Pytanie - czy działa wam jak należy mechaniczne zabezpieczenie/ograniczenie przed przymknięciem drzwi gdy są uchylone , a auto stoi dajmy na to lekko pod górkę ?

 

Bo u mnie coś z tym nie za bardzo 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zwykły , działający skokowo ogranicznik , który kiedy wysiadamy powinien przyblokować otwarte a drzwi , żeby się same nie zamknęły pod swoim ciężarem albo jak zawieje wiatr :ok:

 

U mnie jest tak jakby go w ogóle nie było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima... w sobotę wieczorem zaskoczyło mnie kilka cm śniegu w Gdańsku i mini zaspy ;) na szczęście pakiet zimowy dawno już założony...

Co do drzwi to muszę sprawdzić :hehe: bo nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli z tej aukcji wkład tak wygląda w rzeczywistości to odpuść - tu szkło masz białe , sprawdź u siebie czy czasem nie masz niebieskich, szkło asferyczne powinno być z pionową kreską (lewe) prawe natomiast jest sferyczne, kolejna sprawa to mata grzejna - tu jej nie widać, większość podrób nie pokrywa całej powierzchni  lustra 

 

tutaj przykład http://allegro.pl/wklad-lusterko-fiat-bravo-ii-croma-lancia-delta-l-i6245130411.html

w tym przykładzie mata jest dość spora ale ze starego wkładu musiał byś  przełożyć tylną ramkę, tu kolejny przykład jak powinno wyglądać z ramką:

http://allegro.pl/fiat-bravo-ii-croma-ii-wklad-lusterka-ogrzewany-i7021230382.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dołożyć kilka zł i kupić Ori?

Mi kiedyś gość na wąskiej uliczce trzasnął w lusterko
Zamienniki nie zdały egzaminu.
Kupiłem kiedyś do puncika i porażka. Ascetyczne a jak w krzywym zwierciadle.
Ale poczekaj może do wieczora.
Nie wiem czy na szafie nie mam jeszcze tego rozbitego.
Zobaczę co jest w środku ze szkłem.

Jak nie zapomnisz, napisz mi priva koło 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎2017‎-‎12‎-‎07 o 18:35, Iron napisał:

No dobra - tak przy okazji - sprawdzał może ktoś jeszcze to , o co pytałem w pierwszym poście ? ;)

testowałem kilka razy każde drzwi, niestety jest z tym różnie. Od kierowcy słabo trzyma, tym dużo lepiej.

ciekawe czy jest jakaś regulacja.

 

mi przeszkadza głównie jak dzieciaki wrzucam do auta. Czasem dostaje lekko drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2017 o 15:33, cesarz napisał:

No właśnie dostaje się tam wilogć. Podejrzewam że nie ma uszczelki jakiejś w tych "kloszach" tablicy?

u  mnie też nad wyraz często paliła się lewa żarówka tablicy. Najprawdopodobniej przez wycieraczkę > klapę >zamek bagaznika> lampka tablicy lało się to ciągle.

Silniczki wycieraczki chyba 3 w sumie wymieniłem przez 5 czy 6 lat... zakładanie oringów nic nie dało, skobel klapy bagażnika był skorodowany a to jedyne miejsce skąd się mogło lać. Wtyczka żarówki była tak zawilgocona, że prawie rozpadła się w palcach i nową musiałem kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2017 o 17:33, Iron napisał:

 

Jakoś specjalnie mnie to nie dziwi - pewnie dawno nie jeździłeś Cromą :phi:

To prawda, ze więcej stoi niż jeździ ostatnio.... ale drzwi w stosunku np do I30 "latają jak chcą" i ograniczniki wyglądają na idealne ale nie działają już tak jak powinny - cyklicznie na każdym stopniu - tak jak ma to miejsce w Hyundiu ...    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2017 o 15:50, Lisek napisał:

.. ale drzwi w stosunku np do I30 "latają jak chcą" i ograniczniki wyglądają na idealne ale nie działają już tak jak powinny - cyklicznie na każdym stopniu - tak jak ma to miejsce w Hyundiu ...    

 

:hmm: No to póki co wychodzi na to , że u nikogo nie działają jak należy - słowem lipa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2017 o 09:39, Iron napisał:

 

:hmm: No to póki co wychodzi na to , że u nikogo nie działają jak należy - słowem lipa ;)

Niestety  tak to wygląda.... albo nietrwały mechanizm, albo zawsze tak działało bo wstawione od innego modelu Fiata z lżejszymi/mniejszymi drzwiami  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Panowie czy jest, istnieje jakaś kalibracja, sprawdzenie czujników cofania, czy prawidłowo działają ?

Wydaje mi się że kiedyś zaczynały ''pipczeć'' wcześniej jak zaczynałem cofać. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sakul napisał:

Panowie czy jest, istnieje jakaś kalibracja, sprawdzenie czujników cofania, czy prawidłowo działają ?

 

 

Nie kojarzę takiej funkcjonalności z poziomu MES-a :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 25.01.2018 o 14:02, cesarz napisał:

Montowal ktos radio 2 din w miejsce seryjnego? Mysle nad czyms takim:

 

https://www.gearbest.com/car-dvd-player/pp_1084547.html

 

 

to radio jest dosc podobne do Vordona którego miałem u siebie. Generalnie moze byc problem z łądnych złozeniem w zaslepke radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.