Skocz do zawartości

Leniwy pas bezpieczeństwa - demontaż słupka B i tapicerki


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały problem ze zwijaniem się pasa bezpieczeństwa. Jutro jeszcze spróbuję z silikonem w sprayu, ale nie spodziewam się rewelacji. Pas właściwie się nie zwija. Niewykluczone, że jest odwrócony w środku mechanizmu, co może powodować jego gorsze zwijanie. Zatem pytanie, jak zdemontować tapicerkę słupka B i pozostałe elementy tapicerki aby dostać się do przedniego pasa pasażera. Wersja 3D oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem dziś z silikonem w sprayu za 8 zł z Leroya ale efekt spodziewany - słaby. Jest może jakaś sprawdzona chemia na pasy? Na allegro jest jakiś preparat za 30 zł

 

http://allegro.pl/preparat-do-pasow-bezpieczenstwa-normfest-siprem-i6993859716.html

 

Niby to zwykły smar silikonowy jak każdy inny, ale może ktoś próbował?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie chciał się zwijać jak kupiłem samochód, wyciągnąłem cały pas i zawiozłem do kuzyna który pracuje w TRW przy produkcji pasów - na dole mechanizmu jest jakaś kulka która blokuje mechanizm w momencie przeciążenia (to stąd czasem pas sam chwyta), tyrpnął ją igłą przez jakąś dziurkę i do dzisiaj jest spokój - ponoć tak się zdarza i żadne smary nie pomogą.

 

Nie wiem jak w 3D, ale w 5d ściągasz plastikowe progi w jednych  drugich drzwiach (są na wcisk na zatrzaski), pod nimi osłona słupka jest przykręcona wkrętami, a na reszcie wysokości osłona jest na wcisk/zatrzaski (te metalowe spinki), trzeba wyrwać - najlepiej jak jest ciepło bo trzyma jak cholera, ja sobie ułamałem jednego wtedy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.