Skocz do zawartości

Zabezpieczenie nowego lakieru


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 09/11/2017 o 14:06, Rado_ napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy inwestując 2000 by samochód przez chwile po myciu błyszczał, sprzedając go kolejnej osobie, chociaż mi się zwróci inwestycja, a może jeszcze zarobie na tym? Porównując do normalnego mycia, woskowania, bez onanizmu do lakieru? Odpowiem - nie sadzę.

Daje to efekt, odbija się na ogólnym wrażeniu nowego nabycy, a to wpływa na cenę za jaką sprzedasz :ok: Można takie efekty osiągnąć i bez ceramiki, ale do tego celu trzeba poświęcić trochę pracy i przejść cały proces: gruntowne mycie, glinkowanie, delikatna polerka lakieru, woskowanie dobrym woskiem. Jeśli chce się mieć bez ceramiki ładny lakier cały czas, no to ze 2 razy w roku trzeba poświęcić weekend. Ceramika pozwala ten efekt osiągnąć bez dużego nakładu pracy. Co kto woli. Jak ktoś ma czas i sprawia mu przyjemność zrobić samemu coś przy samochodzie, to ceramiki lepiej niech nie kładzie. Jeśli z kolei nie sprawia to przyjemność lub nie ma się czasu, to jak najbardziej warto o tym pomyśleć. Kwestia ekonomiczna też istotna. Ojciec samochodem z powłoką ceramiczną przejeździł 6 lat (120 kkm) i choć byłem sceptyczny, to moim zdaniem zdała egzamin - pomimo braku pieszczenia się z lakierem (mycie wąż ogrodowy+ szczotka, ostatecznie bezdotyk pod supermarketem) lakier pięknie się zachował :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Manx napisał:

Daje to efekt, odbija się na ogólnym wrażeniu nowego nabycy, a to wpływa na cenę za jaką sprzedasz :ok: Można takie efekty osiągnąć i bez ceramiki, ale do tego celu trzeba poświęcić trochę pracy i przejść cały proces: gruntowne mycie, glinkowanie, delikatna polerka lakieru, woskowanie dobrym woskiem. Jeśli chce się mieć bez ceramiki ładny lakier cały czas, no to ze 2 razy w roku trzeba poświęcić weekend. Ceramika pozwala ten efekt osiągnąć bez dużego nakładu pracy. Co kto woli.

Nie no nalozenie coolnite z polerowaniem to jakas godzina, druga godzina to czyszczenie wnetrza. Glinkowac nie trzeba wystarczy spryskac chemia zeby zeszly zanieczyszczenia pozniej mycie i wosk co razem daje 3h sobotniego popoludnia 2x w roku jak ktos nie ma tyle czasu to mi go szkoda. Mowisz, ze po 6 latach ta ceramika byla jeszcze na lakierze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dareek napisał:

Bardzo Cię rozczaruje- Crystal Serum Black to powłoka budżetowa - trzeba sobie troszkę poczytać-  7 lat nie wytrzyma żadna - taka informacja to jak z telezakupów.

Sam sobie może poczytaj, bo piszesz głupoty albo pomyliłeś ją z czymś innym.

https://poland.gtechniq.com/produkty/auto/perfect/exterior/paint/crystal-serum-kompozyt-ceramiczny

 

Ciekawe jak ceramika o dwóch warstwach twardości 9H i 7H sama zejdzie z lakieru? Ta "budżetowa" powłoka kosztowała mnie 3 tyś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Nie no nalozenie coolnite z polerowaniem to jakas godzina, druga godzina to czyszczenie wnetrza. Glinkowac nie trzeba wystarczy spryskac chemia zeby zeszly zanieczyszczenia pozniej mycie i wosk co razem daje 3h sobotniego popoludnia 2x w roku jak ktos nie ma tyle czasu to mi go szkoda. 

Sorry ale w takim krótkim czasie to nie można zrobić porządnie.  Mam inne standardy niż Ty ;)

Żadna chemia nie wyciągnie Ci z lakieru całego brudu - glinki nie da się uniknąć.

Mi jakby nie liczyć wychodzi 2 dni: mycie wstępne, dekontaminacja, glinkowanie - 1 dzień.

Delikatna korekta lakieru, woskowanie, zabezpieczenie felg i opon - drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Manx napisał:

Sorry ale w takim krótkim czasie to nie można zrobić porządnie.  Mam inne standardy niż Ty ;)

Żadna chemia nie wyciągnie Ci z lakieru całego brudu - glinki nie da się uniknąć.

Mi jakby nie liczyć wychodzi 2 dni: mycie wstępne, dekontaminacja, glinkowanie - 1 dzień.

Delikatna korekta lakieru, woskowanie, zabezpieczenie felg i opon - drugi dzień.

Jak Was czytam to chyba jednak zostanę przy myjni :hehe: nie dam rady przeznaczyć całego weekendu na picowanie auta :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bergerac napisał:

Jak Was czytam to chyba jednak zostanę przy myjni :hehe: nie dam rady przeznaczyć całego weekendu na picowanie auta :facepalm:

Bez przesady. Umyć porządnie, odtłuścić i woskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sdss napisał:

Bez przesady. Umyć porządnie, odtłuścić i woskować.

Dokładnie tak - to nowy lakier, więc nie trzeba polerować, a to zjada kilka godzin. Na nowym lakierze to wystarczy tak jak piszesz, a na to wystarczy 3-4 h pracy za pierwszym razem. Jak dochodzie poolerowanie, to czas się wydłuża znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ccfan napisał:

Sam sobie może poczytaj, bo piszesz głupoty albo pomyliłeś ją z czymś innym.

https://poland.gtechniq.com/produkty/auto/perfect/exterior/paint/crystal-serum-kompozyt-ceramiczny

 

Ciekawe jak ceramika o dwóch warstwach twardości 9H i 7H sama zejdzie z lakieru? Ta "budżetowa" powłoka kosztowała mnie 3 tyś..

Fajny bełkot marketnigowy wklejasz- popatrz na inne reklamówki powłok- identyko niemalże!!:phi:

a że zapłaciłeś 3 tys i co z tego. Nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości, ale ja się nie znam bo siedzę w tymd tylko od nieco ponad 6 lat. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczy, że popatrzę na swoje auto. Sama warstwa hydrofobowa trzyma się 3-ci rok i woda nadal kropelkuje jak na początku. To jest dla mnie wystarczający wyznacznik jakości.

 

Jeśli siedzisz w temacie 6 lat i wg Ciebie CS Black jest budżetową powłoką to jednak jeszcze mało wiesz. Następnym razem bądź bardziej powściągliwy z takimi opiniami, jeśli danej powłoki nie testowałeś. Chyba, że ją testowałeś i podzielisz się z nami, która to na rynku jest lepsza od niej? Jestem bardzo ciekaw :) Opieprze, wtedy znajomego, że mi położył "budżetówkę" za kupę kasy :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ccfan napisał:

Dlatego zadałem Ci proste pytanie żebyś mnie uświadomił, skoro się nie znam :) Odpowiedz, która powłoka jest lepsza od Crystal Serum Black? 

Twój cytat..."Jeśli siedzisz w temacie 6 lat i wg Ciebie CS Black jest budżetową powłoką to jednak jeszcze mało wiesz. Następnym razem bądź bardziej powściągliwy z takimi opiniami, jeśli danej powłoki nie testowałeś"

Po tym wpisie to Ty powinieneś wykazać wyższość tego konkretnego produktu nad innymi bo jak napisałeś ja ne mam wiedzy.

Nie wiem ile w życiu nałożyłeś powłok ale mnie się osobiście zdarzyło jakieś 350 różnych typów, różnych firm w tym tą którą podałeś wiele razy, a firma którą współtworzyłem robi około 40 zabezpieczeń miesięcznie. Nie mam zamiaru Ci nic tłumaczyć skoro Ty wiesz lepiej, a tym bardziej jak twierdzisz, że się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bergerac kup sobie Sonaxa quick detailera i po myjni spsikaj tym auto i przelec mikrofibra (czas ,5 minut). Efekt do pierwszego błota będzie jak po kwarcu albo dobrej carnaubie... a potem to i tak jeden pies do kolejnego mycia. Rally mowir

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.