Jump to content
Sign in to follow this  
Radauskas

Wariujące GPSy (?)

Recommended Posts

Czy ktoś może mi wyjaśnić dziwne zachowanie GPSów ? Byłem w weekend w Hiszpanii. Pozyczylismy auto i mieliśmy problemy z dotarciem z wypozyczalni do domu ponieważ nawigacja, którą uruchomiłem w telefonie ( Igo ) kompletnie wariowała. Cały czas lokalizowała się gdzieś obok i skakała po sąsiednich ulicach albo lokalizowała mnie w morzu. Następnego dnia podłaczyłem osobna nawigację, którą zabrałem ze sobą ( też Igo ) i odpaliłem nawigacje, która była w aucie ( na tomtomie ). Nie uruchamiałem jej w drodze z wypozyczalni bo była ustawiona w jęz. hiszpańskim i sporo musiałem się nakombinować, żeby zmienić język. Niestety te dwie kolejne nawigacje też wariowały. Kolega jeszcze uruchamiał swój telefon z nawi googla i podobne problemy. Czasami łapały po kilku minutach własciwą pozycję, czasami po kilkunastu, kilkudziesięciu lub wcale. Jak już załapały to w zasadzie już dalej było ok. Ewidentnie problem wynikał z błędnej lokalizacji auta na mapie. Czy ktoś kuma w czym był problem ?

Czy w każdej nawigacji zanim ruszyłeś z miejsca złapany był zimny fix? 

Bo z przedostatniego zdania wynika, że nie. To w połączeniu z brakiem dostępu do netu może powodować problemy ze złapaniem fixa i takie efekty. 

Edited by ochkarol

To raczej nie w tym problem. Zwykłe nawigacje nie mają internetu i działają. Poza tym co jakiś czas stawałem na światłach co powinno przyspieszyć pozycjonowanie i niestety nie miało to wpływu.Korzystam z tych nawigacji na bieżąco w PL , właczam, ruszam i za chwile jestem na drodze, którą jade. Żadnych dodatkowych kombinacji.

Moze auto miako lokalizator i on powodowal zakłócenia gps?

#
I po co ja to wklepalem.

Dnia 6.11.2017 o 20:28, Radauskas napisał:

To raczej nie w tym problem. Zwykłe nawigacje nie mają internetu i działają. Poza tym co jakiś czas stawałem na światłach co powinno przyspieszyć pozycjonowanie i niestety nie miało to wpływu.Korzystam z tych nawigacji na bieżąco w PL , właczam, ruszam i za chwile jestem na drodze, którą jade. Żadnych dodatkowych kombinacji.

Ale zwykłe nawigacje nie łapią zimnego fixa w 10 sekund. A w szczególności gdy doszła zmiana strefy czasowej. 

W takim przypadku może to potrwać do kilku minut przed ruszeniem a co dopiero podczas jazdy. 

Ale faktycznie to nie musi być to. 

Dnia 6.11.2017 o 21:44, WaWeR napisał:

Moze auto miako lokalizator i on powodowal zakłócenia gps?

#
I po co ja to wklepalem.

Że co? Lokalizator miałby powodować problemy z odbiorem?