Skocz do zawartości

Zgubiony DR, a nieprzerejestrowane auto ?


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znajomy jakis czas temu kupil autko, ale go nie przerejestrowal, jezdzil na DR poprzedniego wlasciciela, OC mial na siebie. Wszystko fajnie, ale niestety zagubil DR tego autka. I teraz zaczynaja sie schody. Gdzie sie udac po wtornik DR, do WK dla miejsca poprzedniego wlasciciela auta, czy do WK odpowiedniego dla jego miejsca zamieszkania ? Ma tylko umowe k-s no i polise moze w kazdej chwili wydrukowac. Co ma robic, od czego zaczac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lcf napisał:

Karte zapewne ma, tylko co mu po niej ? W razie kontroli :milicja: i tak beda sie domgali DR

Jasne, to do tego co wydawał. Uznałem, że chce przerejestrować na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lcf napisał:

No pewnie teraz nie bedzie mial wyjscia

Obawiam się, że tak bo w urzędzie, który wydawał DR, wtórnik raczej wydadzą tylko właścicielowi wpisanemu w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Joki napisał:

Obawiam się, że tak bo w urzędzie, który wydawał DR, wtórnik raczej wydadzą tylko właścicielowi wpisanemu w DR.

 

Czyli mowisz zeby udas sie z karta pojazdu do swojego WK i probowac przerejestrowac auto, tlumaczac, ze zgubil DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Lcf napisał:

Czyli mowisz zeby udas sie z karta pojazdu do swojego WK i probowac przerejestrowac auto, tlumaczac, ze zgubil DR ?

Ja zacząłbym od tego albo do poprzedniego urzędu z poprzednim właścicielem po wtórnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joki napisał:

Ja zacząłbym od tego albo do poprzedniego urzędu z poprzednim właścicielem po wtórnik.

Po co mieszać w to poprzedniego właściciela? Jak ktoś myśli że jest spryciarzem bo zaoszczędził na przerejestrowaniu to teraz niech kombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Joki napisał:

Ja zacząłbym od tego albo do poprzedniego urzędu z poprzednim właścicielem po wtórnik.

Poprzedni może zlać wszystko sikiem prostym, prawdopodobnie tak bym zrobił (no może kwestia jeszcze czy sprzedałem auto 2-3 miesiące temu czy 1-2 lata).

Musi być chyba ścieżka aby aktualny właściciel dał radę to wyprostować.

@Lcf napisz po wszystkim jak skończy się ta akcja z DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Poprzedni może zlać wszystko sikiem prostym, prawdopodobnie tak bym zrobił (no może kwestia jeszcze czy sprzedałem auto 2-3 miesiące temu czy 1-2 lata).

Bo tak należy zrobić będąc poprzednim właścicielem.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

Chyba po 30 dniach od kupna będzie kara w WK? Jakieś dodatkowe opłaty? Umowa kupna sprzedaży plus karta pojazdu i do okienka WK

nie siej takich informacji. Nie ma sankcji za przekroczenie terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.