Skocz do zawartości

Kia Optima kombi


Kysior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad tym samochodem. Koniecznie kombi, raczej automat.

 

Rozważam wersję 2.0 benzyna plus klasyczny automat lub 1,7 diesel plus dwusprzęgłowa skrzynia. O tym drugim słyszałem,że jest ospały, ale jakoś specjalnie na osiągach mi nie zależy, bardziej na zużyciu paliwa i bezproblemowym użytkowaniu.

 

Nie bardzo uśmiecha mi się wydawać pieniądze na nowy, wolałbym jakąś demówkę albo używkę na gwarancji, w ostateczności rozważyłbym nowy.

 

Macie jakieś doświadczenia z tymi zespołami napędowymi? Jakiego realnego zużycia można spodziewać się w tych dwóch opcjach? Jak z awaryjnością? Auto minimum na 5 lat (leasing) i na przebieg w tym czasie około 130 kkm.

 

Optima - jak z jakością?

 

Kurcze, podoba mi się to auto... Obecnie jeżdżę C5 X7 2,0 HDI 163KM z automatem, średnie zużycie paliwa około 7 litrów - jest szansa na takie? Osiągi w obecnym są ponad potrzeby, bo wiem, że w 1,7 będą gorsze - na czwartek umówiony jestem na jazdę próbną, więc ocenię troszkę te osiągi, ale jak to na jeździe próbnej - to tylko chwila. Dużo gorsze będą? 2,0 Benzyna będzie lepsza? Dużo więcej paliwa zużyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Optima ma podobne parametry co Tucson - podobna masa i przyspieszenie z silnikiem 1,7 crdi i skrzynią 7 dct.

Ścigaczem nie będzie, ale automat szybko zmienia biegi, więc da się tym zestawem w miarę sprawnie poruszać.

Spalanie średnie od początku mam 6,5 wg komputera, 6,6 wg moich obliczeń.

Po dynamicznej trasie potrafi spalanie wyskoczyć powyżej 7. Także po krótkim odcinku niedogrzanym silnikiem.

Jeśli jest tam tryb Sport, to napęd nie będzie sprawiać wrażenia ospałego. Zresztą, wystarczy cisnąć mocniej pedał gazu, by silnik kręcił na wyższe obroty.

Miałem wolnossąca benzynę 1,8 141 KM i oceniam, że nie umywa się do tego diesla 1,7 141 KM, który czuć, że ciągnie już poniżej 2000 obr. :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej kile psulo sie wszystko oprocz silnika. Ten 2.0 to zapomnij ani dynamiki ani dobrego zuzycia paliwa. Diesel bedzie lepszy automat w ceedzie jest bardzo ospaly nie wiem jak w Optimie. Osobiscie zamiast Optimy kupilbym Skode lub VW. Pamietac nalezy, ze to auto nie zostalo zbudowane dla EU a jest tu przy okazji z ograniczona iloscia wersji jak i silnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rwIcIk napisał:

Dla mnie zmienia biegi wystarczająco szybko :)

Ręcznie bym szybciej nie zmienił ;]

 

Tu chodzilo o czas reakcji np po wcisnieciu gazu na postoju. Nie bylo przycisku sport a tylko eco moze u Ciebie jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Tu chodzilo o czas reakcji np po wcisnieciu gazu na postoju. Nie bylo przycisku sport a tylko eco moze u Ciebie jest inaczej.

U mnie nie ma Eco. Jest Sport :yay:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojeździłem. W porównaniu do mojej cytryny odczucia osiągów są słabsze, ale akceptowalne. Ogólnie auto mi się podoba, teraz rozkminkę mam :D Trochę mi szkoda wywalać tyle kasy na - bądź co bądź - tylko auto.

 

No i nie ma automatycznie podnoszonej klapy bagażnika, nawet w wyposażeniu XL - dopiero GT ma i chyba GT line. To taka ciekawostka, bo jednak auto tej klasy to raczej powinno mieć to w standardzie chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kysior napisał:

No i pojeździłem. W porównaniu do mojej cytryny odczucia osiągów są słabsze, ale akceptowalne. Ogólnie auto mi się podoba, teraz rozkminkę mam :D Trochę mi szkoda wywalać tyle kasy na - bądź co bądź - tylko auto.

 

No i nie ma automatycznie podnoszonej klapy bagażnika, nawet w wyposażeniu XL - dopiero GT ma i chyba GT line. To taka ciekawostka, bo jednak auto tej klasy to raczej powinno mieć to w standardzie chyba.

Ja w Tucsonie też nie mam, a klapa ciężka :no:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kysior napisał:

Dla równowago to by było jakby Ci się tylko silnik psuł ;)

 

Wersja L plus pakiet NAV plus lakier - cennikowo 125500 brutto. Ile z tego można realnie urwać?

W Hyundaiu podobno rzędu 14 % - przynajmniej na Tucsona.

W Kii nie byli tak hojni.

Ale pod koniec roku może być inaczej.

Idź do salonu i popytaj.

Sporo zależy od tego, czy dany model mają na placu.

Nie rozważałeś Tucsona?

Confort z navi, dieslem 1,7 i skrzynią dct dostaniesz sporo poniżej 110 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kysior napisał:

Nie jetem wizualnym zwolennikiem SUVów. Wolę kombi, chociaż Optima jak na moje potrzeby jest ciut za duża

 

Ja już nie wrócę do zwykłych aut :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem okazjonalnie Kia sportage, obecnym (jeszcze) Volvo XC60. Poprzednim XC60 odbyłem dłuższą wycieczkę po Niemczech. Nie przekonały mnie.

 

Natomiast po krótkiej przygodzie z Fiatem Ducato przesiadka do mojego Citroena C5 była negatywnym szokiem, jeśli chodzi o wysokość siedzenia. Jednak po SUVach tego uczucia nie miałem.

 

Wracając do Optimy. Fajna. Naprawdę fajna. Nie wiem za bardzo, co można w tych pieniądzach dorwać porównywalnego - choć - jak pisałem - może być ciut mniejsze.

Jakby do L dało się zamówić panoramiczny dach i pakiet TEC to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kysior napisał:

Jeździłem okazjonalnie Kia sportage, obecnym (jeszcze) Volvo XC60. Poprzednim XC60 odbyłem dłuższą wycieczkę po Niemczech. Nie przekonały mnie.

 

Natomiast po krótkiej przygodzie z Fiatem Ducato przesiadka do mojego Citroena C5 była negatywnym szokiem, jeśli chodzi o wysokość siedzenia. Jednak po SUVach tego uczucia nie miałem.

 

Wracając do Optimy. Fajna. Naprawdę fajna. Nie wiem za bardzo, co można w tych pieniądzach dorwać porównywalnego - choć - jak pisałem - może być ciut mniejsze.

Jakby do L dało się zamówić panoramiczny dach i pakiet TEC to byłoby super.

Pytanie ile to kosztuje? 120k? To BMW, VW, Ford, Skoda wszystko co chcesz wybor jest bardzo duzy. https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-var-comf-1-8tsi-180km-dsg-kamera-navi-led-wyprzedaz-rocznika-w-aso-ID6z7fsP.html#5042f37a94 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kysior napisał:

Superba mam na codzień w firmie, Passat mnie jakoś nie przekonuje. C5, 508, może Mondeo - tutaj szukam głównych konkurentów. Ale być może ucieka mi coś atrakcyjnego.

508 to porazka zobacz jak malo sie tego sprzedaje, mondeo to ciekawa opcja. Ja bym rozwazyl biedniej wyposazone BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎07‎.‎11‎.‎2017 o 23:21, Kysior napisał:

 

 

Kurcze, podoba mi się to auto... Obecnie jeżdżę C5 X7 2,0 HDI 163KM z automatem, średnie zużycie paliwa około 7 litrów - jest szansa na takie? 

i40 diesel kombi 141 KM w manualu pali średnio mi 7/100 km - ale chyba tylko dlatego, że jeżdżę głównie  po mieście i autostradach - na zwykłej drodze pali mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.