Skocz do zawartości

Czas się pochwalić :)


kubussss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Teraz już witam się oficjalnie. Niedawno nabyłem takie cudo :) Tipo SW 1.4 95 KM. Wersja Lounge + pakiet Tech Lounge. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować. Stare, poczciwe stilo pozostaje dalej u mnie :)

 

Miłego dnia :) kubussss

WP_20171104_14_09_57_Rich.jpg.bb4060158cff6e255add35860186a10c.jpgWP_20171104_14_09_37_Rich.jpg.0424ebcfa57abcc5cdeb0953be64fb07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie, szkoda tylko, że wersja bez silnika... ;-(

Testowaliśmy takiego i to TOTALNIE nie potrafi nabierać prędkości, irytujące... :-E

 

Ogólnie polityka Fiata w tym zakresie jest co najmniej dziwaczna... do Pandy główny silnik to 1.1, kiedy mogli np. nie wycofywać 1.2 16V i go montować, do GP 1.2 8V lub 1.4 77KM, gdzie podstawą powinien być 1.4 16V...

Do takich aut jak Bravo czy Tipo 1.4 16V nie powinien być w ogóle oferowany, przecież mają 1.4T...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie tajemnica. Kosztował 66000 zł. W ramach prezentu dostałem komplet opon zimowych i dywaniki ;) Po przejechaniu 350 km jestem zadowolony :) Silnik mi nie przeszkadza. Myślę tylko nad zagazowaniem tego autka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lounge + pakiet lounge tech. Kupiłem za ile kupiłem. Nie ma już tego co roztrząsać. Ceny aut są płynne ;) Najważniejsze że jest to mój trzeci fiat :) Kocham tą markę 💕 Najpierw Palio Weekend, później Stilo MW, a teraz Tipo SW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kubussss napisał:

Lounge + pakiet lounge tech. Kupiłem za ile kupiłem. Nie ma już tego co roztrząsać. Ceny aut są płynne ;) Najważniejsze że jest to mój trzeci fiat :) Kocham tą markę 💕 Najpierw Palio Weekend, później Stilo MW, a teraz Tipo SW :)

To faktycznie katalogowo cenią na 67.6... Drogo jak na Fiata, ale teraz mam wrażenie, że auta ogólnie są droższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kubussss napisał:

Nie wiem co mi się wczoraj "pokićkało" żona mnie uświadomiła, że auto finalnie kosztowało 64000 zł... Wczoraj miałem jakieś zaćmienie wynikające ze zmęczenia... ;)

Niech Ci służy bezawaryjnie długie lata :)

 

Za niedługo będzie tu masa postów, że za takie pieniądze to miałeś kupić Opla :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś kupić opla, albo VW a nie jakiegoś Fiata  ...... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak poważnie to gratulacje, ja prawdopodobnie w tym tygodniu bede odbierał tipo hatchb służbowe, z tym, że nie ja tym bede jeździł, też 1.4 95 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubussss napisał:

Wojtas_BB przecież wiesz jak kocham Fiaty :) A ludzie niech mówią co chcą :) Miałem Palio Weekend, później Stilo MW, a teraz mam Tipo SW :) A jak nazbieram kasę to żonie kupię 500 :)

Ja też złego o Fiacie nigdy nie mówiłem i nie powiem :ok:,  

ale mimo że zostaję przy koncernie  FCA to jednak nie będzie Fiat.

Zawsze marzyłem o pewnej marce a jak wiadomo marzenia 

są po to żeby je spełniać. :)

Już widzę te odciski na czołach o pukania się palcem i gesty  :pukpuk: 

ale ja z tego się ;l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.

Wersja taka jak moja tyle że ja mam sedana z gazem. Co do silnika to jeździ całkiem ok, choć na początku był mułowaty. Po 1k km jeździ już dużo lepiej. Spalania z 1kkm 7,8 l/100 prz średniej prędkości 36km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, darekpdkp napisał:

Dziwne bo  w cenniku na stronie opla najtanszy 1,4 t 124km kosztuje  okolo 74 tys zl

Słowo klucz to rabaty od cennika jakie daje Opel, nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno15% spokojnie do urwania.

Podchodzilem do Astry cennikowo za 90, do oddania za 76 (po pierwszej konkretnej rozmowie), w fiacie oferte przyslali chyba po 2 tygodniach (tacy zajeci, ze od reki nie pogadasz) i za Tipo SW cennikowo ok 70 dawali 3 rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Słowo klucz to rabaty od cennika jakie daje Opel, nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno15% spokojnie do urwania.

Podchodzilem do Astry cennikowo za 90, do oddania za 76 (po pierwszej konkretnej rozmowie), w fiacie oferte przyslali chyba po 2 tygodniach (tacy zajeci, ze od reki nie pogadasz) i za Tipo SW cennikowo ok 70 dawali 3 rabatu.

No właśnie rabaty... w czerwcu szukałem nowego auta i polityka każdego z dealerów jest inna . Najśmieszniej było w skodzie bo wystarczyło stanąć przy aucie żeby się dowiedzieć że od ceny na kartce - 10000pln :hehe:

 

Oglądałem też Tipo i gratuluje zakupu Kubusss, ja ostatecznie kupiłem Astre J 1,4T z fabrycznym LPG i dobrym rabatem. ;)

 

Edit:

 

Na stronie Fiata wersja z LPG jest tylko jedna... tjet 120KM, Fiat zrezygnował z gazu w 1,4 95KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2017 o 07:17, kubussss napisał:

Nie wiem co mi się wczoraj "pokićkało" żona mnie uświadomiła, że auto finalnie kosztowało 64000 zł... Wczoraj miałem jakieś zaćmienie wynikające ze zmęczenia... ;)

to i tak duzo biorąc pod uwagę posty jak wyżej 

 

ps

niech Ci się dobrze jeździ:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.11.2017 o 22:18, kubussss napisał:

A powiedz ile Ci pali LPG? Pytam, bo cały czas zastanawiam się nad montażem instalacji LPG? Jaką instalację Ci do niego zamontowali?

fiat zakłada tylko tartarini i nic innego. Jakie spalanie....Jeszcze nie określone bo facio z salonu zalecał przynajmniej 2 zbiorniki wypalić wachy na lepsze dotarcie, więc tak jeżdżę, ale od jakichś 100 km już gazik leci. Nie sprawdzałem jeszcze dokładnie spalania tego paliwka, ale różnicy w jeździe nie ma. Jak więcej pojeżdżę na LPG to zapodam spalanie. Ale z doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle że jedyne czego żałuję po założeniu instalki do poprzedniego autka, to to że zrobiłem to tak późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2017 o 19:12, Maciej__ napisał:

 

Zaden kult, ale jesli w cenie Tipo 1,4 95KM mozesz miec Astre 1,4T 125KM to ja bym sie 5 razy zastanowil...

Astrę kombi z wyposażeniem porównywalnym do Lounge ?

Za 64000 jest astra w podstawowej wersji z porównywalnym silnikiem (1.4 100KM)

Dnia 9.11.2017 o 19:46, mazi napisał:

Wygląda ładnie, szkoda tylko, że wersja bez silnika... ;-(

Testowaliśmy takiego i to TOTALNIE nie potrafi nabierać prędkości, irytujące... :-E

Trzeba go wysoko kręcić i daje radę ;) Jechałem takim i co prawda jest nieznacznie słabszy niż 1.4 16V w Grande, ale redukcja 6 na 3, "sandał" i jakoś idzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Majkiel napisał:

Astrę kombi z wyposażeniem porównywalnym do Lounge ?

Za 64000 jest astra w podstawowej wersji z porównywalnym silnikiem (1.4 100KM)

Trzeba go wysoko kręcić i daje radę ;) Jechałem takim i co prawda jest nieznacznie słabszy niż 1.4 16V w Grande, ale redukcja 6 na 3, "sandał" i jakoś idzie ;)

Nie wiem - dla mnie to nie jedzie, ale też jestem przyzwyczajony do trochę mocniejszych aut. Chociaż taka Corolla E12 kombi z 1.4 16V potrafiła bardzo fajnie napędzać się (pod warunkiem, że VVTi było sprawne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałbym Stag-a jeśli chodzi w dłuższej perspektywie o serwisowanie instalacji, tylko pytanie czy panowie z ASO dobrze ogarniają montaż lpg:hmm: Nie mam dużego doświadczenia z ASO, a jak już mam to niemiłe wspomnienia. Reasumując, założysz instalacje w ASO gwarancji nie tracisz? Pytanie też czy sterowniki przeznaczone dla dealerów nie są poblokowane z kluczami i itp, tzn. mogą mieć wyłączność na serwisowanie takich instalacji bo nikt się nie podepnie pod sterownik lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałbym Stag-a jeśli chodzi w dłuższej perspektywie o serwisowanie instalacji, tylko pytanie czy panowie z ASO dobrze ogarniają montaż lpg:hmm: Nie mam dużego doświadczenia z ASO, a jak już mam to niemiłe wspomnienia. Reasumując, założysz instalacje w ASO gwarancji nie tracisz? Pytanie też czy sterowniki przeznaczone dla dealerów nie są poblokowane z kluczami i itp, tzn. mogą mieć wyłączność na serwisowanie takich instalacji bo nikt się nie podepnie pod sterownik lpg.
ceny lpg w fiacie to absurd. u mnie chcieli za tartarini 4250...na lepszych gratach w sprawdzonym warsztacie chcą 2600...
do aso fiata i ich fachowości w temacie lpg zaufania nie mam, zastanawiam się nad olaniem gwarancji ...

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hej :) W stilo już wszystko trzeszczy :/ Przyciski się kleją, plastiki się tłuką, skórzana tapicerka się już przeciera :/ Ogólnie to wykończenie wnętrza w tipo nie jest złe :)

ps. Jutro dzwonię do ASO co tam słychać w sprawie uConnecta :/ Kiedy oddadzą mi autko? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 9.11.2017 o 14:42, kubussss napisał:

Cześć :) Teraz już witam się oficjalnie. Niedawno nabyłem takie cudo :) Tipo SW 1.4 95 KM.

a jak to jeździ w porównaniu do wolnossących około stukonnych podobnych gabarytowo innych marek ? czy generalnie nie ma co porównywać bo wszystko przy takich parametrach nadaje się tylko do toczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jeździ w porównaniu do wolnossących około stukonnych podobnych gabarytowo innych marek ? czy generalnie nie ma co porównywać bo wszystko przy takich parametrach nadaje się tylko do toczenia ?
Można zupełnie sprawnie się poruszać w normalnym ruchu z normalnymi prędkościami. Natomiast zupełnie nie nadaje się w środowisko w którym wszystko co ma poniżej 200KM " nie jedzie ".
taki focus wolnossacy 100KM ( do niedawna wkladali ten motor) też nie jechał, astra j 115 też nie meriva 100 tez nie i wiele innych... a jednak jako codzienny dupowoz sa spoko autami a z drugiej elaboraty o genialnosci i " wystarczalnosci" fabi czy leosia 85KM bo ma turbo...
nie ma sie czego bac ani czym ścigać
pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BOGUS napisał:

Można zupełnie sprawnie się poruszać w normalnym ruchu z normalnymi prędkościami...
nie ma sie czego bac ani czym ścigać

:ok: 

ja nie z tego "środowiska' bo teraz uzytkuje dwa potwory o mocy 90 i 101 km (tyle ze to turbodizle) i uważam je generalnie za wystarczające do sposobu użytkowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok: 
ja nie z tego "środowiska' bo teraz uzytkuje dwa potwory o mocy 90 i 101 km (tyle ze to turbodizle) i uważam je generalnie za wystarczające do sposobu użytkowania 
wiem ze jest moda na turbo i żaden wolnossak tego efektu nie da ale makarony pomyslały o tym że silnik słaby przy puszczaniu sprzęgła podbija obroty...fajne w korkach

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BOGUS napisał:

wiem ze jest moda na turbo i żaden wolnossak tego efektu nie da ..
 

no efekt przy tym samym modelu kompakta z 90 konnym turbo i 100 konnym benzynowym wolnossaku jest mocno na plus dla turbo, ale na papierze to już pewnie wygląda tak samo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no efekt przy tym samym modelu kompakta z 90 konnym turbo i 100 konnym benzynowym wolnossaku jest mocno na plus dla turbo, ale na papierze to już pewnie wygląda tak samo ;]
po prostu wolnossaka musisz wysoko kręcić.
Gdzieś w sieci widziałem wykres wg którego 1.4 95KM z tipo ma 80 % max monentu koło 2500obr.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2018 o 21:41, BOGUS napisał:

wiem ze jest moda na turbo i żaden wolnossak tego efektu nie da ale makarony pomyslały o tym że silnik słaby przy puszczaniu sprzęgła podbija obroty...fajne w korkach

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
 

Z turbo też tak robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.