Skocz do zawartości

czym teraz wyciera się szyby? pytanie o wycieraczki....


Blues_Brother

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

panowie i panie, co teraz się kupuję żeby było dobrze i rozsądnie cenowo?

 

mam teraz jakieś standardowe  alca lub coś o podobnej nazwie i nawet ok tylko przy ponad 90 km/h odrywają mi się od szyby,.

 

jeśli ma to znaczenie to vwb5.

 

pozd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, 111Zenek napisał:

Czli po 2 głosy na oximo, motgum i valeo.

Wypada kupiç po jednej z każdej firmy.

Chyba że ktoś jeszcze przechyli szalę.

kupuj to co masz dostępne pod ręką, takie proste przełożenie między modelami aut nie ma sensu. To co się sprawdza w jednym przy określonej krzywiźnie szyby i aerodynamice nie musi się sprawdzać w innym.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, 111Zenek napisał:

panowie i panie, co teraz się kupuję żeby było dobrze i rozsądnie cenowo?

W Lagunie używałem przez lata płaskich Motgum, czasem kupiłem jakieś Bosch, wycierały ładnie, ale rzadko się zdarzył komplet, gdzie już od początku nie piszczała delikatnie dłuższa wycieraczka - ta od strony kierowcy. Odtłuszczanie i dokładne mycie szyby nie pomagało za bardzo - myślałem, że taki urok wycieraczek w tym samochodzie dopóki nie trafiłem na Valeo First, w przy normalnej jeździe w deszczu jest błoga cisza, nawet na sucho są ciche. Przy jeździe autostradowej >130 km/h w zależności z której strony wieje wiatr czasem jednak wydają jakiś świst z siebie.

Edytowane przez klaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Scenica II kupiłem oryginalne Renault. Wytrzymałem z nimi tydzień bo piszczały i mazaly, kupiłem Valeo first akurat u nas w sklepie była promocja do Scenica, Dustera i brata Clio, we wszystkich autach sprawdzają się ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, cesarz napisał:

Oximo - polskie i dobre. Zbierają ładnie + są ciche.

Polski to w nich jest tylko właściciel, to taki odpowiednik Manty w świecie polskiej motoryzacji.

Ja też preferuje Motgumy (ci przynajmniej produkują w pl), ale o ile szkieletowe w Seicento spisują się super nawet po 3 latach, to w Corsie D zony płaskie od początku piszczą, skrzypią póki nie ma solidnego deszczu, a w LII lepiej zgarniały szkieletowe od płaskich.

Edytowane przez lukaszek1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zoolw napisał:

U mnie też sprawdzają się motogum klasyczne. Czy ktoś korzystał z motogum płaskich?

Już trzy komplety płaskich Motgum zaliczyłem- w przypadku Matiza trzeba im na początku ręcznie doginać i "układać" końce, aby na całej długości przylegały do szyby. Po ułożeniu pracują bez zarzutu.  Klasyczne Motgumy przylegają od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cesarz napisał:

Oximo - polskie i dobre. Zbierają ładnie + są ciche.

myślisz że są polskie ;] to chyba się mylisz, byłem ci ja w Elblągu jest tam taki sklep centrum chińskie i były tam jakieś wycieraczki bezszkieletowe do mojego auta 71mm za chyba 24 zł, i owe wycieraczki miały taka zieloną osłonkę na piórze wycieraczki, jeżdżę z ta wycieraczką już 4-5 miesiąc więc coś napisze o niej, wycieraczka od samego początku gdy wraca do położenia spoczynkowego to ciągnie za sobą wodę ale to może ze 2-3cm oraz lekko popiskuje aleee  poza tym jest ok, za wycieraczkę alka płaciłem już 34zł:ogien: aż w końcu podjechałem kiedyś po pracy do sklepu tylko z wycieraczkami oximo i mówię do sprzedawcy poproszę wycieraczkę szkieletową szt 1 na to sprzedawca że poleca mi wycieraczkę hybrydową i je wyciąga z pudełka i co znajoma zielona osłonka na piórze wycieraczki :hehe: , ja że nie dziękuje że mam złe doświadczenia z wycieraczkami bezszkieletowymi , na to sprzedawca ze zaprasza mnie na zewnątrz sklepu bo ma akurat takie samo auto jak moje i ze założył te wycieraczki 6miesięcy temu , ok wychodzimy na zewnątrz akurat wtedy padał deszcz gość włącza wycieraczki no kurka pięknie zgarniają, mówię jemu że kupiłem niedawno wycieraczki i ciągną za sobą wodę na to on że właśnie w tych hybrydowych wyeliminowali tą przypadłość, więc gościu namówił mnie na tą wycieraczkę hybrydową, pora na  płacenie gość mówi mi (nie pamiętam dokładnie 17czy 19zł8] to to są moje 19 zł najlepiej wydane na wycieraczkę, gościa też można spotkac w niedziele na giełdzie na Żeraniu a w dni powszednie sklep na Siennickiej  w Warszawie

 a miałem już wycieraczki valeo , motgumy i jeszcze tam jakieś i totalna porażka championów w moim rozmiarze niestety nie ma , także mogę polecić wycieraczki oximo hybrydowe bo są tanie i dobre

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie wycieraczek przez 3 lata to mi już dziadowaniem zalatuje. Ale to jeszcze nic. Mój znajomy stwierdził jakiś czas temu, że jego 8 letnie wycieraczki zbierają jak nówki. :facepalm:

Po prostu człowiek się przyzwyczaja do tego co jest i dopiero po zmianie na nowe stwierdza "o ja pitolę jak dobrze widać".

Co do firm - Alca hybrid sprawdziły się, Bosch - ok i to moje preferowane, motgum - dwa podejścia i dno, Valeo first - jak nowe ok po roku do kosza. Oximo nie sprawdzałem. Reszta tanich dobra na chwilę.

Edytowane przez shapyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2017 o 15:25, zoolw napisał:

U mnie też sprawdzają się motogum klasyczne. Czy ktoś korzystał z motogum płaskich?

 

Klasyczne ok, płaskie to różnie (w niektórych samochodach innej opcji nie ma). Valeo First - nigdy więcej. Oximo - nie znam. Alca są super, ale zwykłe, płaskie niestety odlatują przy jeździe autostradowej i nawet mają w dokumentacji napisane max 120km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2017 o 19:37, 111Zenek napisał:

witam,

 

panowie i panie, co teraz się kupuję żeby było dobrze i rozsądnie cenowo?

 

mam teraz jakieś standardowe  alca lub coś o podobnej nazwie i nawet ok tylko przy ponad 90 km/h odrywają mi się od szyby,.

 

jeśli ma to znaczenie to vwb5.

 

pozd

 

 

 

Rok temu kupiłem bardzo polecane na tym forum Denso hybrid, do dzisiaj działają jak nowe! To najlepsze wycieraczki jakie do tej pory miałem, wcześniej wymieniałem co jakieś 3-4 miesiące, bo już nie nadawały...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sadlos napisał:

 

Rok temu kupiłem bardzo polecane na tym forum Denso hybrid, do dzisiaj działają jak nowe! To najlepsze wycieraczki jakie do tej pory miałem, wcześniej wymieniałem co jakieś 3-4 miesiące, bo już nie nadawały...

 

Ile kilometrów rocznie  i po jakich drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, shapyr napisał:

Używanie wycieraczek przez 3 lata to mi już dziadowaniem zalatuje. Ale to jeszcze nic. Mój znajomy stwierdził jakiś czas temu, że jego 8 letnie wycieraczki zbierają jak nówki. :facepalm:

Nie będę oceniał znajomego, mogę się jedynie wypowiedzieć za siebie - moje wycieraczki działają bardzo dobrze i nie ma powodów aby je wymieniać. Być może to efekt garażowania samochodu oraz niewielkich przebiegów rocznych w umiarkowanych warunkach pogodowych. Każdy przypadek jest indywidualny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bochumil napisał:

Być może to efekt garażowania samochodu oraz niewielkich przebiegów rocznych w umiarkowanych warunkach pogodowych.

Fakt, nie pomyślałem, bo patrzę przez pryzmat moich samochodów stojących pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sadlos napisał:

 

Robię ok 20 tyś rocznie, głównie trasy.

 

 

To boję się, że ciężko o wnioski, ale jeżeli poprzednie wystarczyły na 5kkm to słabe były. Płaskie Motgum (chyba 70/65 cm) wytrzymały póki co ponad 10kkm od sierpnia - Denso Hybrid nawet nie sprawdzę, bo nie ma wersji do tego samochodu. Może w innym, ale tam zwykle Alca się sprawują świetnie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia:

1. Bosch-nie zawiodłem się nigdy, do większości sprzętów z racji krótkiego użytkowania np. sezon kupowałem klasyczne, zawsze z zaufanej hurtowni, ostatnie kupiłem na allegro przy okazji jakichś zakupów innych i chyba podróby, albo jakość spadła, bo ta od kierowcy hałasuje na powrocie.

2. Valeo i Valeo first-ciche, dobrze zbierają, ale każda zostawiała mgiełkę na ułamek sekundy po sobie-nie mogłem przywyknąć do tego

3. Motgumy-kilka podejść w latach --->2010, dałem sobie spokój, piszczą, kiepsko zbierają, być może jakość się poprawiła, ja się zraziłem, może kiedyś przemogę się znowu dając im szansę, jako polskiemu tworowi.

4. Alca-jak na tanie mięso, które psy jedzą jest na 4 z minusem, bez szału, ale na początku spełniają swoją funkcję, jak do jazdy wokół komina można rozważyć, teraz mam do wymiany w 3 autach i rozważam właśnie je.

5. Oximo-miałem, zbierały dobrze na początku, ale trwałość wg mnie niska, szybko zaczęły hałasować.

6. Champion-jakość sama w sobie, nigdy nie było problemu.

Nadmienię również co znaczy dla mnie dobre pióro, bo nie dla każdego to oczywiste, np mam kolegę, który po 80 tys uważał, że są ok, a dla mnie były poniżej dna, rozmazywały itd. Dobre pióro-zgarnia w obie strony cicho, nie zostawiając mgły i wody, do prędkości autostradowej nie piszczy. Przy szybkich przejazdach już trzeba coś lepszego, do codziennego użytku wokół komina moja definicja mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei moje doświadczenia z płaskimi piórami 65 cm do mojej XP.

Najlepsze pióra:

- Denso kupione 3 lata temu 

- bazarowe OK po kilkanaście zł za sztukę kupione 4 lata temu

- Bosch Aerotwin

 

Najgorsze pióra:

- Denso kupione 3 miesiące temu

- bazarowe OK po kilkanaście zł za sztukę kupione po tych najlepszych bazarowych OK

- Motgum

- Valeo

 

Jeżeli ktoś potrzebuje to oddam jedno nowe, nieużywane (rozpakowane) płaskie pióro Champion 65 cm - kupiłem, ale nie zauważyłem że jest już na płaskie ramię wycieraczki a ja mam jeszcze hakowe..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia:

 

- fabryczne Valeo hybrydowe 65/40cm - wytrzymały dwa lata, przez ten naprawdę ładnie zbierały,

- wymienione na Valeo kupione w sklepie (nie w ASO), które w zasadzie od nowości jakoś super nie zbierały, ale po 3 miesiącach zaczęły mazać dokładnie na wysokości oczu kierowcy, a do tego dziwnie przeskakują,

- Motgum kupiony na próbę, po kliku zachwalających ten wyrób postach na AK, poszedł w zasadzie od razu do kosza, bo mazał i skrzypiał od razu po założeniu i założyłem z powrotem te Valeo, czekam właśnie na zamówione Oximo Hybrid, zobaczymy jak będzie.

 

Wcześniej w poprzednim aucie najbardziej zadowolony byłem przez lata z płaskich Alca z Castoramy, ale od mniej więcej 2 lat w Castoramie w mojej okolicy już ich nie ma. Wcześniej bardzo dobre były Championy, ewentualnie Bosch Aerotwin też dawał radę, ale jednak sporo droższy.

Edytowane przez mack_linen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, r1sender napisał:

podepnę się- Valeo Silencio- ciche i dobrze zbierały przez kilka miesięcy, obecnie zostawiają smugi. Wymienione na wiosnę, nie zaznały przymrozków, nie "pracowały" nigdy na sucho, - imo słaba ta jakość :no:

 

Valeo Silencio - przez jakiś czas miałem o nich dobre zdanie (kilka lat, w różnych samochodach), później zmieniłem. Kupowane w Norauto. Valeo First kupiłem dwa razy - pierwszy i ostatni. 

Edytowane przez futrzak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, futrzak napisał:

 

Valeo Silencio - przez jakiś czas miałem o nich dobre zdanie (kilka lat, w różnych samochodach), później zmieniłem. Kupowane w Norauto. Valeo First kupiłem dwa razy - pierwszy i ostatni. 

jak to tak ma wyglądać to za 1/2 ceny Valeo wolę mieć 2 komplety Oximo które co pól roku mogę wymieniać:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.