Skocz do zawartości

czym teraz wyciera się szyby? pytanie o wycieraczki....


Blues_Brother

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, r1sender napisał:

jak to tak ma wyglądać to za 1/2 ceny Valeo wolę mieć 2 komplety Oximo które co pól roku mogę wymieniać:ok:

 

Stąd od jakiegoś czasu kupuję Alca i wymieniam jak tylko mam wątpliwości. Niestety nie do każdego samochodu mają, podobnie jak Oximo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, futrzak napisał:

 

Stąd od jakiegoś czasu kupuję Alca i wymieniam jak tylko mam wątpliwości. Niestety nie do każdego samochodu mają, podobnie jak Oximo. 

wyszukiwarka oximo 

 

mi w motoryzacyjnym też pan twierdził, że do meganek nie ma:facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, r1sender napisał:

wyszukiwarka oximo 

 

mi w motoryzacyjnym też pan twierdził, że do meganek nie ma:facepalm:

 

Mi tak twierdzi wyszukiwarka na którą się powołujesz, a nie żaden pan z motoryzacyjnego :facepalm:

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
3 godziny temu, patgaw napisał:

No wlasnie pisali ze alca pierdzi dlatego pytam bo mialem kupowac 😄

no pierdziały ale po prawie roku, dlatego wymieniłem na kolejne Alca 😄

 

imho brak różnic względem Boscha/Valeo czy co tam innego za 2x większą kasę.

 

Wnioski poparte doświadczeniami na szybie w Note, i Punto II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Visee, o których był jakiś wątek całkiem niedawno? Ktoś się zdecydował i potwierdzi trafność wyboru?
 
Miałem w Cromie to Visee, 1-2 miesiące rewelacja, a później zaczęły skrzypieć więc kupa.

Generalnie nie miałem od 7 lat wycieraczek, które by wytrzymały dłużej niż rok. Czy to Bosch Aerotwin czy Valeo xtrm, oximo to nawet nie mówię to się w rękach rozpada, visee, OE Renault, Denso (tutaj wycieraczka do tyłu i od nowości zbiera jak kupa, samochód 5 letni).

Różnica dla mnie jest taka, że mając Boscha czy inne markowe nie boję się, że wycieraczka rozleci mi się w rękach zimą przy skrobaniu szyb albo rozsypie się przy 140 km/h podczas ulewy na autostradzie.

Najczęściej biorę Bosche Aerotwin, aczkolwiek teraz mam jakieś Bosche z Norauto inny model bo byłem przyparty do muru z zakupem więc przepłaciłem i dałem 150 zł niestety trochę słychać jak pracują więc za taką kasę lipa, przeważnie za Aerotwin płaciłem 70-80 zł i była cisza, a tu cena x2 i odzywają się delikatnie, na szczęście bardzo cicho i tylko na początku ruchu. Może to być kwestia samochodu bo jak ktoś słusznie zauważył wycieraczka X w aucie Y może być super, a ten sam zestaw w aucie Z może być do bani.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2017 o 19:37, 111Zenek napisał:

witam,

 

panowie i panie, co teraz się kupuję żeby było dobrze i rozsądnie cenowo?

 

mam teraz jakieś standardowe  alca lub coś o podobnej nazwie i nawet ok tylko przy ponad 90 km/h odrywają mi się od szyby,.

 

jeśli ma to znaczenie to vwb5.

 

pozd

 

 

Zawsze kupowałem banany Valeo i były ok. Teraz kupiłem Motgumy i bardzo się rozczarowałem. Jedna bardzo piszczy i skacze po szybie. Druga co prawda działa ok, ale ta jedna strasznie mnie wkurza. Dlatego jak dla mnie Motgum się nie sprawdził połowicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2017 o 22:23, futrzak napisał:

 

Klasyczne ok, płaskie to różnie (w niektórych samochodach innej opcji nie ma). Valeo First - nigdy więcej. Oximo - nie znam. Alca są super, ale zwykłe, płaskie niestety odlatują przy jeździe autostradowej i nawet mają w dokumentacji napisane max 120km/h. 

Sprobuj heyner all season... to alca z wyprofilowanym spoilerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hektorek napisał:

nie hybryowe tylko płaskie

Pozostaje pytanie, czy mi nie sprawdziły się z powodu docisku czy gumy.

Może być tak, że są z tej samej gumy i będzie taka sama lipa, a może być też tak że w innym aucie będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Heyner hybrid jakoś niespecjalnie se chwale.

 

Ja cały czas je kupuje i zbierają naprawdę dobrze, jedynie ich żywotność jest bardzo krótka. Ostatnio nie wytrzymały 6 miesiecy, ale komplet kosztuje 36zł.

Także dwa razy w roku mogę sobie pozwolić na wymiane niż kupować aerotwiny za 95zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2018 o 09:36, sdss napisał:

Oximo, nie widzę większej różnicy do Valeo, Bosch.

Po miesiącu zobaczysz - zaczynają smużyć. Są tanie, ale bez przesady - liczyłem że do wiosny spokojnie dojeżdżą.

Płaski motgum - dałem drugą szansę w drugim aucie, również ostatni raz - zostawiają ślad w środku, pod mocowaniem, tak jakby tam nie przylegały.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
1 godzinę temu, Patryk SL napisał(a):

Kupuje najtansze, co najwyzej musze czesciej wymieniac. O wycieraczki trzeba dbac, nie puszczac na sucho lub gdy na szybie niema wystarczajaco deszczu.

 

Tak jak naczyń nie można myć w zmywarce, albo ubrań suszyć w suszarce bębnowej... 

 

Sorry, nie będę dostosowywał stylu życia do kiepskiego towaru. Kupię inny, dostosowany do mojego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grogi napisał:

 

Tak jak naczyń nie można myć w zmywarce, albo ubrań suszyć w suszarce bębnowej... 

 

Sorry, nie będę dostosowywał stylu życia do kiepskiego towaru. Kupię inny, dostosowany do mojego. 

 

Ha, ha, musisz powiadomic o tym producentow zmywarek naczyn 😁 Inna bajka, ze ja wole pozmywac recznie. Zone nie jest tym zachwycona, bo " duzo " wody idzie.

 

Nigdy nie zwazalem jakiej firmy wycieraczki zakladam. Duzo wazniejsze, aby zima miec dokladnie zebrany szron aby nie poniszczyc o oblodzona szybe gumy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
19 minut temu, mati_lecha napisał(a):

Motgum hybrydowe droższe jak Denso i Bosch.... 🤔

 

Do mojego komplet za 479 na Allegro. W ASO bałem się pytać.

 

https://allegro.pl/oferta/piora-wycieraczek-przod-oryginalne-jaguar-f-pace-13247947651

 

:hehe:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

Do mojego komplet za 479 na Allegro. W ASO bałem się pytać.

 

https://allegro.pl/oferta/piora-wycieraczek-przod-oryginalne-jaguar-f-pace-13247947651

 

:hehe:

 

Powiem Ci na bogato :)

Warte choć tej ceny? Pytam z ciekawości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zinger napisał(a):

Ale Ty szybko jezdzisz, to wiecej km nabijesz. Jak ktos sie po lokalnych drogach tlucze, to mu dluzej schodzi, mniej km zrobi a wycieraczki zuzyte :cfaniak:

 

Może tak być, jeżdżąc w długie trasy wynik jest bardziej podatny na błąd statystyczny bo łatwiej np. tylko na dobrą pogodę trafić. Np. tego lata zrobiłem Fordem 8kkm i tylko raz padało.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał(a):

 

Może tak być, jeżdżąc w długie trasy wynik jest bardziej podatny na błąd statystyczny bo łatwiej np. tylko na dobrą pogodę trafić. Np. tego lata zrobiłem Fordem 8kkm i tylko raz padało.

:ok:

 

Dokladnie. Pisalem pol zartem, pol serio, ale sporo jednak zalezy od warunkow w jakich sie jezdzi. To troche jak z podawaniem sredniego spalania ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zinger napisał(a):

Dokladnie. Pisalem pol zartem, pol serio, ale sporo jednak zalezy od warunkow w jakich sie jezdzi. To troche jak z podawaniem sredniego spalania ;)

 

A propos, w Jagu średnia z niecałych 50kkm to 6,7 (poprzedni Jag miał dokładnie taką samą po 80kkm) a w Fordzie z tego samego dystansu to 9,6. Żadne z aut nie jeździ zbyt dużo po mieście, chociaż Ford ma trudniej bo zdarza mu się stać z uruchomionym silnikiem np. w wielogodzinnych kolejkach na granicach, jeździć z boxem lub rowerami po autostradach, zwykle jeździ obciążony bagażami itp.

 

A, i BTW - Ford zlicza czas podróży. Zrobienie 50kkm zajęło mi 800 godzin. Niezbyt imponująca średnia jak na podróżowanie po autostradach.

:O

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz auto. W kilku poprzednich autach byłem zadowolony z motgum, które kosztowały ułamek ceny Boscha czy OEM. Do poprzedniego auta nie znalazłem motgum, więc kupiłem Boscha - no nie zachwycały trwałością. Od tamtego czasu kupuję wycieraczki OEM w pudełku z logo producenta auta, (w cenie nie OEM) - zdecydowanie najbardziej trwałe. Tak robiłem w Fordzie i Seacie - nie wiem jaka jest jakość OEM w innych markach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Manx napisał(a):

Zależy jakie masz auto. W kilku poprzednich autach byłem zadowolony z motgum, które kosztowały ułamek ceny Boscha czy OEM. Do poprzedniego auta nie znalazłem motgum, więc kupiłem Boscha - no nie zachwycały trwałością. Od tamtego czasu kupuję wycieraczki OEM w pudełku z logo producenta auta, (w cenie nie OEM) - zdecydowanie najbardziej trwałe. Tak robiłem w Fordzie i Seacie - nie wiem jaka jest jakość OEM w innych markach.

Próbowałem różne Motgumy i u mnie nie bardzo się sprawdziły. Potem kupiłem Bosche na jakiejś wyprzedaży w Oszołomie i bardzo mi podeszły. Od tego czasu kupuje. Niby drogie ale 100 zł raz na sezon to jakoś przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Manx napisał(a):

Zależy jakie masz auto. W kilku poprzednich autach byłem zadowolony z motgum, które kosztowały ułamek ceny Boscha czy OEM. Do poprzedniego auta nie znalazłem motgum, więc kupiłem Boscha - no nie zachwycały trwałością. Od tamtego czasu kupuję wycieraczki OEM w pudełku z logo producenta auta, (w cenie nie OEM) - zdecydowanie najbardziej trwałe. Tak robiłem w Fordzie i Seacie - nie wiem jaka jest jakość OEM w innych markach.

Mnie ostatnio nowe wycieraczki Boscha porysowały szybę. Nigdy w życiu mi się coś takiego nie zdarzyło. Może wpadł kamień czy coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marcindzieg napisał(a):

Próbowałem różne Motgumy i u mnie nie bardzo się sprawdziły. Potem kupiłem Bosche na jakiejś wyprzedaży w Oszołomie i bardzo mi podeszły. Od tego czasu kupuje. Niby drogie ale 100 zł raz na sezon to jakoś przeżyje.

 

Ja miałem dobre doświadczenia z Denso. Były te ich hybrydy na pierwszym montażu w Mitsubishi i potem ich używałem dalej już we własnym zakresie. Bardzo dobrze się sprawowały.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Ja miałem dobre doświadczenia z Denso. Były te ich hybrydy na pierwszym montażu w Mitsubishi i potem ich używałem dalej już we własnym zakresie. Bardzo dobrze się sprawowały.

:ok:

Denso nie testowałem. Wszyscy zachwalali te Motgumy to próbowałem. Najpierw te zwykłe, potem te lepsze. Miesiąc i się nie nadawały do użytku bo robiły smugi. Obok były Bosche to wziąłem. I się trzymam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.