Skocz do zawartości

Witam, Panowie i Panie czy coś zmieniło się w przepisach odnośnie instalacji elektrycznej w mieszkaniach w blokach?


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kojarzycie jakieś zmiany w przepisach odnośnie instalacji elektrycznej w blokach?

Na klatce od kilku dni wisiało ogłoszenie o pomiarach w mieszkaniach ale zapomniałem o nim. Mieszkanie wynajmuje i lokatorka wypuściła jakiś dwóch gości, niby elektryków, którzy sprawdzali zerwanie w gniazdkach. Stwierdzili, że w niektórych gniazdkach nie ma zerowania i trzeba to usunąć oraz zgłosić do spółdzielni. Jutro zadzwonię do spółdzielni i dowiem się ocb i na jakiej podstawie wymagane są jakieś pomiary. Zawsze byłem przekonany, że do licznika odpowiada Tauron, a dalej ja. To czy mam fazę na bolcu to moja sprawa, a nie spółdzielni. Zmieniło się coś ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic się nie zmieniło. U mnie takie pomiary są od kiedy tylko pamiętam.
Na kwicie, który zostawia elektryk jest podana podstawa prawna.
Fotka w załączniku. Poczytaj sobie. 
 
20171115_205039.jpg.f532e425c11bb657f535893b6a51f680.jpg
No dobra, ale mam stara instalacje dwuprzewodowa. Co mam ten bolec podłączyć do niebieskiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, amciek napisał:
2 godziny temu, skrot napisał:
Chyba nic się nie zmieniło. U mnie takie pomiary są od kiedy tylko pamiętam.
Na kwicie, który zostawia elektryk jest podana podstawa prawna.
Fotka w załączniku. Poczytaj sobie. 
 
20171115_205039.jpg.f532e425c11bb657f535893b6a51f680.jpg

Pokaż więcej  

No dobra, ale mam stara instalacje dwuprzewodowa. Co mam ten bolec podłączyć do niebieskiego?

Jak masz niebieski to instalacja nie  jest taka stara, ja miałem wszystkie białe (żółte), aluminiowe ;] Podłącz bolec do zera i będzie git.

Odnośnie spółdzielni i ich sprawy, mury może i są Twoje ale instalacje jako część bloku muszą spełniać pewne wspólne wymagania a spółdzielnia odpowiada za ich stan, stąd kontrole.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej muru są spółdzielni a instalacja w jego lokalu jest jego.

SM ma obowiązek robić przeglądy elektryczne co 5 lat ale części wspólnych...a  mieszkanie własnościowe bądź wyodrębnione takie nie jest. Chyba że jest lokatorskie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, hubert110284 napisał:

Chyba bardziej muru są spółdzielni a instalacja w jego lokalu jest jego.

SM ma obowiązek robić przeglądy elektryczne co 5 lat ale części wspólnych...a  mieszkanie własnościowe bądź wyodrębnione takie nie jest. Chyba że jest lokatorskie....

U mnie instalacjo CO jest wspólna, na wszelkie zmiany musi by zgoda. Elektryczna też podlega przeglądom, co 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalacjo CO jest wspólna, na wszelkie zmiany musi by zgoda. Elektryczna też podlega przeglądom, co 5 lat.
CO to zrozumiałe. Ale ta elektryka wewnątrz mieszkania za licznikiem dostawcy? Czy na zmianę lokalizacji gniazdka też musisz mieć zgodę SM?

Literki wklepano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, hubert110284 napisał:

Chyba bardziej muru są spółdzielni a instalacja w jego lokalu jest jego.

SM ma obowiązek robić przeglądy elektryczne co 5 lat ale części wspólnych...a  mieszkanie własnościowe bądź wyodrębnione takie nie jest. Chyba że jest lokatorskie....

U mnie wspólnota robi kontrolę instalacji elektrycznej także w mieszkaniach własnościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak u mnie członkiem wspólnoty jest także gmina, mająca kilkanaście procent mieszkań kwaterunkowych.
Gmina jest właścicielem kilku mieszkań.
A że wykorzystuje je jako kwaterunkowa tobinna bajka. Równie dobrze członkiem może być spółka bądź osoba prawna....

Literki wklepano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.