Skocz do zawartości

Skrobaczka mosiężna murska prawda ze taka super hiper i nie rysuje?


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pod wrażeniem, że można dyskutować o skrobaczce do szyb. Rzecz nad którą nigdy się nie zastanawiałem przy zakupie. Coś jak dyskusja na kąciku "Zrób to sam" o żyłce do podkaszarki. Problem, którego nigdy nie miałem. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Najlepszy to jest garaż ;). W moim przypadku podgrzewanie przedniej szyby to minus, użyłem raz w ciągu roku a wkurza prawie cały rok :ogien:, niestety w moim przypadku nie dało się zrezygnować.

Użyłem wielokrotnie - nie tylko w zimie, ale i w deszczową pogodę, dużą wilgotność i temperatury z okolicach 0*-5* gdzie klima już nie zawsze zaskoczy, odparowuje w 15s. A nic mnie nie wkurza, jaki masz samochód? Tylko baaardzo ważne jest mieć czystą szybę od wewnątrz i zewnątrz przy tym ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Roswell napisał:

Możesz wypolerować szybę jakimś tanim szamponem do włosów, po takim zabiegu nie powinny parować.

Stara metoda dziadkowa, mówiła o szamponie rumiankowym. Faktycznie lata temu próbowałem. Efekt z tego co pamiętam nie zachwycał, a dziś nie robię tego, bo mi nie paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cinkow napisał:

mam, nie stwierdziłem rysowania szyby...

 

polewanie ciepłą wodą? poważnie?

 

Wg mnie najlepsza metoda. Stosuję od kilku lat bez negatywnych efektów. Butelka 2 litry max ciepłej wody z kranu wystarcza na samochód. Ważne, żeby potem machnąć wycieraczkami, a z bocznych ściągnąć ściągaczką bo zacznie zamarzać po ruszeniu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Manx napisał:

Stara metoda dziadkowa, mówiła o szamponie rumiankowym. Faktycznie lata temu próbowałem. Efekt z tego co pamiętam nie zachwycał, a dziś nie robię tego, bo mi nie paruje.

Ja używałem różnych szamponów nie koniecznie rumiankowego, ot po prostu jaki akurat mieli najtańszy w sklepie.

Trzeba się przy tym trochę namęczyć, ale dla mnie efekt był zawsze bardzo dobry.

Edytowane przez Roswell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2017 o 10:28, Manx napisał:

Masz dużo wilgoci w samochodzie.

Najlepsza opcja - odstawiasz samochód, to go przewietrz, żeby ciepłe i wilgotne powietrze uleciało. Do tego proponuję dobrze umyj szyby od środka, odkurz dywaniki dokładnie i problem rozwiązany. Pomaga też niewyłączanie klimy - ona osusza powietrze.

no właśnie nie bardzo, klima automat włączona cały czas, w samochodzie nigdy mokrego dywanika nie miałem (oczywiście po jeździe) i pozostałe szyby same nie parują...

odkurzanie też nie pomaga...

 

Dnia 21.11.2017 o 11:06, Roswell napisał:

Możesz wypolerować szybę jakimś tanim szamponem do włosów, po takim zabiegu nie powinny parować.

może ale jak próbowałem preparatami przeciwroszeniowymi to efekt był dobry do pewnego momentu/punktu wilgotności...najpierw na szybie nic nie było a później nagle cała ocieka wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, el_diablo napisał:

 

Ja wożę pochłaniacz wilgoci. Może to nie eliminuje parowania szyb zupełnie, ale wg mnie znacznie zmniejsza.

 

A jak to działa na zamrożone szyby od zewnątrz?

 

Tym razem zamówiłem samochód z ogrzewaniem przedniej szyby więc mam nadzieję mieć od tej zimy temat z głowy... oby się jeszcze z dostawą nie spóźniali :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AstraC napisał:

Użyłem wielokrotnie - nie tylko w zimie, ale i w deszczową pogodę, dużą wilgotność i temperatury z okolicach 0*-5* gdzie klima już nie zawsze zaskoczy, odparowuje w 15s. A nic mnie nie wkurza, jaki masz samochód? Tylko baaardzo ważne jest mieć czystą szybę od wewnątrz i zewnątrz przy tym ogrzewaniu.

Samochód z podpisu. Szyby czyste, bo zazwyczaj całe auto jest czyste w środku i na zewn. Zimą to mniej przeszkadza, latem wieczorem lub jak słońce świeci to wkurza strasznie. W Subaru miałem podgrzewania samego dołu i było to znacznie lepsze rozwiązanie i w niczym nie przeszkadzało. Z odparowaniem to radzi sobie nawiew z AC bez problemu.

Niestety na Volvo tak jest, że jak jest pakiet z podgrzewaniem siedzeń to szyba jest obowiązkowo :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Samochód z podpisu. Szyby czyste, bo zazwyczaj całe auto jest czyste w środku i na zewn. Zimą to mniej przeszkadza, latem wieczorem lub jak słońce świeci to wkurza strasznie. W Subaru miałem podgrzewania samego dołu i było to znacznie lepsze rozwiązanie i w niczym nie przeszkadzało. Z odparowaniem to radzi sobie nawiew z AC bez problemu.

Niestety na Volvo tak jest, że jak jest pakiet z podgrzewaniem siedzeń to szyba jest obowiązkowo :(

 

No ja wzrok mam dobry i mi w Galaxym absolutnie nie wpływa na widoczność i nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎20‎.‎11‎.‎2017 o 14:07, cinkow napisał:

mam, nie stwierdziłem rysowania szyby...

 

polewanie ciepłą wodą? poważnie?

poważnie, nie z czajnika a z kranu, ok 50*C, odmrożona i odparowana za jednym zamachem.

Dwa warunki:

należy pamiętać by ciepłą wodę zabrać ze sobą

mieć zimowy płyn w spryskiwaczu by go użyć po wszystkim by wycieraczki nie zamarzły

potrzeba ok 2 l wody w zależności od mrozu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2017 o 12:20, patgaw napisał:

ciekawi mnie kiedy peknie szyba od takiej praktyki

Nigdy :bylo:

 

Dnia 24.11.2017 o 18:27, prebek napisał:

od 15 lat praktykuje lanie wodą (ciepła z kranu) 

żadnych pęknięć

1,5 litra na auto 

Służbowe to i wrzątkiem testowaliśmy i wszystkie szyby całe ale to już sport ekstremalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2017 o 18:59, AstraC napisał:

Mam w Galaxy i w następnym też będzie grzana przednia szyba, to jest najlepsze rozwiązanie. :ok: A do bocznych dobra skrobaczka. :ok:

 

Najlepsze to jest suche webasto - 5 minut i wszystko plynie. Mam w woldze i jest genialne po prostu, w dodatku dorobilem sobie modul gsm i moge odpalac kiedy chce. Polecam, zdecydowanie lepsze niz mokre ktore zre pradu u wahy i slabo grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja :piekna: bardzo mi pomogła. Wyszła wcześniej oskrobać mi autko ze szronu. Coś tam nagmerała po szybie a najważniejsze zauważyłem na koniec. Skrobaczką Murska odskrobała reflektory. Oczywiście klosze z tworzywa. Jutro napiszę czy mosiężna rysuje bo dzisiaj wolałem nabrać dystansu.

:facepalm:

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Joki napisał:

Dzisiaj moja :piekna: bardzo mi pomogła. Wyszła wcześniej oskrobać mi autko ze szronu. Coś tam nagmerała po szybie a najważniejsze zauważyłem na koniec. Skrobaczką Murska odskrobała reflektory. Oczywiście klosze z tworzywa. Jutro napiszę czy mosiężna rysuje bo dzisiaj wolałem nabrać dystansu.

:facepalm:

 

Ja jeśli już, z lamp ściągam czymś miękkim :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja :piekna: bardzo mi pomogła. Wyszła wcześniej oskrobać mi autko ze szronu. Coś tam nagmerała po szybie a najważniejsze zauważyłem na koniec. Skrobaczką Murska odskrobała reflektory. Oczywiście klosze z tworzywa. Jutro napiszę czy mosiężna rysuje bo dzisiaj wolałem nabrać dystansu.
:facepalm:
 
Już jest jutro - jak Twoje klosze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mike_wwl napisał:
20 godzin temu, Joki napisał:
Dzisiaj moja :piekna: bardzo mi pomogła. Wyszła wcześniej oskrobać mi autko ze szronu. Coś tam nagmerała po szybie a najważniejsze zauważyłem na koniec. Skrobaczką Murska odskrobała reflektory. Oczywiście klosze z tworzywa. Jutro napiszę czy mosiężna rysuje bo dzisiaj wolałem nabrać dystansu.
:facepalm:
 

Pokaż więcej  

Już jest jutro - jak Twoje klosze?

Nabieram jeszcze dystansu ale jutro spróbuję się przemóc.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2017 o 13:26, Mike_wwl napisał:
Dnia 27.11.2017 o 19:40, Joki napisał:
Dzisiaj moja :piekna: bardzo mi pomogła. Wyszła wcześniej oskrobać mi autko ze szronu. Coś tam nagmerała po szybie a najważniejsze zauważyłem na koniec. Skrobaczką Murska odskrobała reflektory. Oczywiście klosze z tworzywa. Jutro napiszę czy mosiężna rysuje bo dzisiaj wolałem nabrać dystansu.
:facepalm:
 

Pokaż więcej  

Już jest jutro - jak Twoje klosze?

No więc skrobaczka mosiężna rysuje klosze z tworzywa. I to całkiem mocno. Po każdym przejechaniu ostrzem zostało 5-10 rys. Głębszych i płytszych.

Gdyby to było nowe auto to wkurzyłbym się. Ponieważ jednak to staroć za czapkę gruszek, dwa dni dystansu wystarcza.

;)

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2017 o 09:45, muzz napisał:

a jak robicie, że wam po użyciu odmrażacza od wewnątrz szyba nie paruje?

dotychczas w każdym moim samochodzie od wewnątrz paruje...

jak mam czekać, aż w środku odparuje to wole już mosiężna polecieć po śladzie wycieraczek (tak, żeby piaskiem za bardzo nie rysować) i jechać...

 

Ja włączam silnik (tak wiem, że nie powinienem), nawiew na maxa na szybę, klima ON, spryskuję przednią szybę, potem resztę i jak wsiadam do auta to para jest już tylko od połowy szyby, więc da się jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2011 spodarycznie używam takiej skrobaczki i jeszcze nic mi nie porysowała. Inna kwestia jest taka, że 4 lata temu wymieniłem szybę czołową na Nordglassa i jest dość sporo porysowana od wycieraczek :/ Ale zimą, dla mnie, znacznie szybsze jest psikanie odmrażaczem - nigdy po tym nie paruje mi szyba od środka :O Kiedyś kupiłem taki w sprayu, w metalowej puszce. Prawie mi dłoń do niej przymarzła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2017 o 13:29, Joki napisał:

Każda skrobaczka rysuje szybę. Wystarczy, że szyba jest brudna i ma zaschnięte drobiny piasku. Mosiężne się nie tępią tak bardzo jak te z tworzywa, więc klinują się w nich mniejsze drobiny. Większe są zbierane. Stąd mniejsza tendencja do zarysowań.

 

:ok:

 

Dnia 20.11.2017 o 13:29, Joki napisał:

Poza tym im nowsze auta tym bardziej miękkie szyby. Jeszcze na początku lat 2000 szyby były całkiem twarde, później ich jakość poleciała w dół.

 

Polemizowałbym. W Toyocie z 1997 miałem 3 łatane dziury od kamieni w przeciągu pierwszych chyba 3 lat eksploatacji (w większości raczej niemieckie autostrady), parę ładnych lat później szyba była tak  wypiaskowana, że jak pojechałem tym samochodem wieczorem jesienią w deszczu, to na drugi dzień samochód poszedł na wymianę szyby. Zapytałem żonki czemu nie mówiła, że  nic nie widać w takich warunkach to odpowiedziała, że wspominała że średnio widać, ale to podobno zignorowałem 8] Kto kobiety zrozumie :hehe: Żeby nie było, samochód mamy do dzisiaj, przebiegów dużych nie robi, ale szyba czołowa jest prawie idealna. Marka mi bliżej nieznana. 

 

Dnia 20.11.2017 o 13:29, Joki napisał:

A już te z pewnej firmy na N to już w ogóle jak z tworzywa. Rysują się od wycieraczek.

 

Czemu tak enigmatycznie? Chodzi o NordGlass czy Jaan Glass? Jeżeli tak, to taką opinię widzę po raz kolejny i zdaje się, że z tymi szybami nie jest dobrze. Prywatnie nie miałem, więc potwierdzić nie mogę. 

 

Dnia 20.11.2017 o 13:29, Joki napisał:

Zapewne koszty? 

 

Bladego pojęcia nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jakieś miękkie szyby macie ;) , u mnie stosowana w kilku samochodach od kilku lat i nie mam takiego problemu...

fakt, że najczęściej staram się zostawić czystą szybę po jeździe...

rozmrażacz mi się nie sprawdza bo od środka szyba mi paruje masakrycznie po jego użyciu...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2019 o 15:20, muzz napisał:

jakieś miękkie szyby macie ;) , u mnie stosowana w kilku samochodach od kilku lat i nie mam takiego problemu...

fakt, że najczęściej staram się zostawić czystą szybę po jeździe...

rozmrażacz mi się nie sprawdza bo od środka szyba mi paruje masakrycznie po jego użyciu...

Bo szyby są z gownolitu. W Ibizie 6j miałem masakrycznie porysowane przez skrobanie. Teraz w astrze J używam tylko rozmrazacz i mam jedną ryse od wycieraczki. Fakt że paruję od środka strasznie ale wolę poczekać chwilę i nie mieć porysowane szyby czolowej

Edytowane przez Randar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Randar napisał:

Bo szyby są z gownolitu. W Ibizie 6j miałem masakrycznie porysowane przez skrobanie. Teraz w astrze J używam tylko rozmrazacz i mam jedną ryse od wycieraczki. Fakt że parkuję od środka strasznie ale wolę poczekać chwilę i nie mieć porysowane szyby czolowej

Owszem odmrażacz działa ale przy zaszronionej szybie. Jeśli popada deszcz i ściśnie mróz to tworzy się gruba warstwa lodu, a wtedy żaden odmrażacz nie pomoże.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Randar napisał:

Bo szyby są z gownolitu.

Niestety. Jakieś 10 lat temu zaczęły się masowo pojawiać. Wcześniej można było tępą, plastikową i z piaskiem skrobać i nic. Później już tylko mosiężną i to za każdym pociągnięciem oczyszczając ostrze a teraz strach wycieraczki włączyć bo ślady zostają. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.