Skocz do zawartości

Potrzebuje kupić podstawek dla dziecka , co polecacie ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Lysy1980 napisał:

TIA I będę kupował fotelik żeby przewieźć młodego 2km ...

Jakby się coś stało... będzie k...a dlaczego nie kupiłem...

Pamiętaj wszystko się przydaje tylko raz, wtedy kiedy tego nie mamy...

Wybór należy do Ciebie...

 

Ps. to lepiej kup używany fotelik niż podstawkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lysy1980 napisał:

TIA I będę kupował fotelik żeby przewieźć młodego 2km ...

Robie ok 80 kkm rocznie z czego jakiś promil z dzieckiem. Jedynego dzwona miałem kilometr od domu i jechałem z czteromiesieczną córka. Lekarz na SORze powiedział że fotelik zrobił robotę... I jednego jestem pewien. Na bezpieczeństwie dziecka nie będę oszczedzał. A jak muszę małą innym autem przewieźć to szarpe sie z przekladaniem fotelika który waży 15 kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lysy1980 napisał:

TIA I będę kupował fotelik żeby przewieźć młodego 2km ...

 

Mam dwa poddupniki w drugim aucie, właśnie zamieniam je na foteliki. Nie ma co ryzykować, nawet jak dzieciaki jeżdżą okazyjnie. Jako ciekawostka, około 80% wypadków ma miejsce do 6 km od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spad napisał:

Mam dwa poddupniki w drugim aucie, właśnie zamieniam je na foteliki. Nie ma co ryzykować, nawet jak dzieciaki jeżdżą okazyjnie. Jako ciekawostka, około 80% wypadków ma miejsce do 6 km od domu.

 

Bo pewnie 95% dystansu w samochodzie dzieciaki pokonują w takim promieniu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, grogi napisał:

 

Bo pewnie 95% dystansu w samochodzie dzieciaki pokonują w takim promieniu... 

 

No więc tu też pokonają 95% dystansu na poddupniku i właśnie tam mają największe szanse na wypadek. Statystyka dalej jest nieubłagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cinkow napisał:

można pójść dalej...

http://www.tylem.pl/

 

polecam...

 

Mam już dwa foteliki Axkid Minikid i polecam, ostatnio miałem gwałtowne hamowanie myślałem, że już będzie kraksa - wyhamowałem przed deb... z sercem na kierownicy a młoda z tyłu w foteliku do jazdy tyłem nawet nie wiedziała co się dzieje, jakby siedziała przodem to pewnie by pasy miała poodbijane na ciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, technix napisał:

dokładnie,  a jeszcze dalej  to jak dziecko przekroczy 36kg to są foteliki amerykańskie do 54kg 

Tyle teorii.

Mam Diono Monterey 2, który jest homologowany w US na 54kg i jest jednym z największych dostępnych folelików w PL i młody już się do niego nie mieści (na wysokość), choć waży niewiele ponad te 36kg. Może one są na 54kg, ale amerykańskiego pożeracza hambuksów (szerszego i niższego niż EU wersja dziecka)

Dlatego jeździ już na poddupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11/23/2017 o 06:30, iwik napisał:

Tyle teorii.

Mam Diono Monterey 2, który jest homologowany w US na 54kg i jest jednym z największych dostępnych folelików w PL i młody już się do niego nie mieści (na wysokość), choć waży niewiele ponad te 36kg. Może one są na 54kg, ale amerykańskiego pożeracza hambuksów (szerszego i niższego niż EU wersja dziecka)

Dlatego jeździ już na poddupku.

 

Foteliki do 54 kg? O to moja zona moglaby w nim jezdzic i jeszcze mialaby zapas hahaha

Rozwalaja mnie kilogramowe limity.  Generalnie liczby z kosmosu. Albo zakladaja ze dziecko jezdzi w samych majtkach i jest wysokie i chude.

U nas w rodzinnym samochodzie mamy dwa duże foteliki ktore mam nadzieje posluza jeszcze troche. Niby do 30 kg ale mimo to ze moje dzieci waza polowe tego to juz ciezko sie czasem zapina gdy dzieciaki sa w zimowych kurtkach (pasy po prostu za krotkie po maksymalnym rozwinieciu). W poprzednim foteliku corki, mimo ze bylo jeszcze kilka kilogramow zapasu, to nie dalo juz rady jej zapiac bez umeczenia siebie i dziecka.  

 

Jesli chodzi o poddupnik to w moim aucie do dowozenia mojego syna na zajecia sportowe 2x w tygodniu mam takie cos jak ponizej.

Wydaje mi sie ze dobry kompromis bo zapewnia jednak boczne wsparcie a do tego prowadzi i uklada pas w optymalny sposob. A i cena o wiele nizsza niz pelnowymiarowego fotelika. Dosc lekkie wiec latwo przeniesc do innego auta jak zajdzie taka potrzeba.

To oparcie mozna zdemontowac w przyszlosci i wtedy zostanie juz sam "booster" jak juz dziecko dorosnie ;)

 

 

71wSruXpaHL._SY679_.jpg.0b4d633ca4925c3baa23cbefa1aecf3c.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2017 o 16:33, Flash napisał:

Niby do 30 kg ale mimo to ze moje dzieci waza polowe tego to juz ciezko sie czasem zapina gdy dzieciaki sa w zimowych kurtkach (pasy po prostu za krotkie po maksymalnym rozwinieciu). W poprzednim foteliku corki, mimo ze bylo jeszcze kilka kilogramow zapasu, to nie dalo juz rady jej zapiac bez umeczenia siebie i dziecka.  

dziecko w foteliku powinno jeździć bez kurtki, o zimowej już nie wspomne!!!

:facepalm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomy napisał:

Na prawdę, zimą przy np. -10°C czy -15°C mając do szkoły kilkaset metrów ściągałbyś dzieciakowi kurtkę i za 3 minuty z powrotem zakładał? 8]

Pozdr.

 

Nie musi być -15, juz przy obecnych temp ciężko jest bez kurtki i trzeba kilkunastu minut zanim w aucie będzie ciepło

powyzsze nie dotyczy bogaczy z garażem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎23‎.‎11‎.‎2017 o 11:54, slawek_l_83 napisał:

 

Mam już dwa foteliki Axkid Minikid i polecam, ostatnio miałem gwałtowne hamowanie myślałem, że już będzie kraksa - wyhamowałem przed deb... z sercem na kierownicy a młoda z tyłu w foteliku do jazdy tyłem nawet nie wiedziała co się dzieje, jakby siedziała przodem to pewnie by pasy miała poodbijane na ciele.

 

po ostrym hamowaniu raczej nie będzie śladów 

widzisz, mnie baba wjechała w tył i dobrze że miałem zwykłe foteliki, bo dzieciaki wyszły bez śladu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.