Skocz do zawartości

Brak DOT na oponie NOKIAN


Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś kiedyś spotkał się z sytuacją aby na fabrycznie nowej oponie nie było wybitej daty produkcji ?

Zamówione 4 opony (dostarczone do serwisu) i po montażu (fakt że zauważyłem dopiero dzisiaj w świetle dziennym) okazuje się, że dwie z nich nie posiadają wybitego DOT.

Jest to podstawą reklamacji ?

Co więcej w ogólnych warunkach na stronie sprzedawcy jest zapis:

"Gwarancje dotyczące opon najczęściej nie obejmują:

.....

  • Opon z nieczytelnym lub uszkodzonym numerem DOT,
    numerem fabrycznym lub datą produkcji."

Więc jeśli w przyszłości chciałbym skorzystać z gwarancji to mogą mi ją z góry odrzucić z powodu braku DOT ?

Wysłałem już do nich @ i czekam na odpowiedź ale chciałem poznać wasze zdanie na ten temat.

Załączam zdjęcie jak to wygląda.

 

 

 

IMG_20171124_111927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lukas napisał:

Cześć,

Czy ktoś kiedyś spotkał się z sytuacją aby na fabrycznie nowej oponie nie było wybitej daty produkcji ?

Zamówione 4 opony (dostarczone do serwisu) i po montażu (fakt że zauważyłem dopiero dzisiaj w świetle dziennym) okazuje się, że dwie z nich nie posiadają wybitego DOT.

Jest to podstawą reklamacji ?

Co więcej w ogólnych warunkach na stronie sprzedawcy jest zapis:

"Gwarancje dotyczące opon najczęściej nie obejmują:

.....

  • Opon z nieczytelnym lub uszkodzonym numerem DOT,
    numerem fabrycznym lub datą produkcji."

Więc jeśli w przyszłości chciałbym skorzystać z gwarancji to mogą mi ją z góry odrzucić z powodu braku DOT ?

Wysłałem już do nich @ i czekam na odpowiedź ale chciałem poznać wasze zdanie na ten temat.

Załączam zdjęcie jak to wygląda.

 

A na tych 2 oponach DOT nie jest przypadkiem od wewnatrz po montazu? ;)

U mnie tak wlasnie jest w Uniroyalach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jantarel napisał:

DOT jak mi się wydaje to bardzo często jest właśnie na wewnętrznej stronie opony...

Zależy jak się założy, czy kierunkowa, czy asymetryczna ale zwykle jest tylko z jednej strony i często wypada od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lukas napisał:

:hmm: nie wiem ;] tam nie zaglądałem. Tylko czy to trochę nie jest bez sensu ?

 

Nokian WR D4? Po co DOT na zewnątrz? Na Vredesteinach na zewnątrz mam dumne Giugiaro Design i ładne szlaczki, nawet nie ma outside - wszystko jest od wewnątrz, by nie psuło estetyki :hehe:

Do do  Nokaniów - jeżeli to WR D4 (wnoszę po szlaczkach) to sprawdzę jutro - jak nie zapomnę. Mam jeszcze nie założony komplet w bagażniku. WR D3 też zobaczę - ten będę ściągał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować, to w następnym:

Strona "lewa":

dot1.jpg.78a7c5793284106fdba739f85213a53b.jpg

Strona prawa:

dot2.jpg.73982ce448d14600435666d2edd47221.jpg

 

WR D3 się nie przyjrzałem :)

 

Definicja stron też względna - opony kierunkowe, więc na lewych (albo prawych) będzie widać DOT, a tych przeciwnych będzie od wewnętrznej strony, zakładając, że fabryka nabija te dane z tej samej strony rotacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2017 o 21:05, futrzak napisał:

 

Nokian WR D4? Po co DOT na zewnątrz? Na Vredesteinach na zewnątrz mam dumne Giugiaro Design i ładne szlaczki, nawet nie ma outside - wszystko jest od wewnątrz, by nie psuło estetyki :hehe:

Do do  Nokaniów - jeżeli to WR D4 (wnoszę po szlaczkach) to sprawdzę jutro - jak nie zapomnę. Mam jeszcze nie założony komplet w bagażniku. WR D3 też zobaczę - ten będę ściągał. 

WR D3 - tylko 2 mają oznaczenia na zewnątrz, a dwie ewentualnie wewnątrz ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.