Skocz do zawartości

Uconnect, a Windows Phone 10


kubussss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Kupiłem Tipo z 7-calowym, najbardziej wypasionym systemem i mam problem ze sparowaniem go z Lumią 950. Powiedzcie mi czy jest szansa, aby system uconnect w Tipo działał w ogóle z Windows Phone? Czy wraz z nowym autem muszę kupić nowy telefon, aby móc cieszyć się pełną funkcjonalnością tego systemu? Macie na to jakiś pomysł?

 

Miłego piątkowego wieczoru. kubussss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Kupiłem Tipo z 7-calowym, najbardziej wypasionym systemem i mam problem ze sparowaniem go z Lumią 950. Powiedzcie mi czy jest szansa, aby system uconnect w Tipo działał w ogóle z Windows Phone? Czy wraz z nowym autem muszę kupić nowy telefon, aby móc cieszyć się pełną funkcjonalnością tego systemu? Macie na to jakiś pomysł?
 
Miłego piątkowego wieczoru. kubussss
Cześć, standardowo telefon łączy się przez bluetooth, nie mów że Lumia nie chce się sparować? Oczywiście do skorzystania z Android auto trzeba mieć Android (o ile twoje auto ma tą funkcję.

Wysłane z mojego E6883 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak z każdym innym urządzeniem BT. Wchodzę w ustawienia BT/Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne i wyszukuje mi UConnect ZFA_nr_nadwozia. Paruję i działa.  Nigdy nie miałem z tym problemu. 

Działa Ci w ogóle BT z innymi urządzeniami ? Bo WM nieraz ma problemy z działaniem. Moja L950 zaczęła dopiero normalnie działać na ostatniej kompilacji i przywróceniu do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Udało się sparować ale dopiero po aktualizacji WP10 ;) Mam jednak dalej problem z uconnectem: nie zawsze włącza się ekran po zapaleniu auta (radio gra, ale brak reakcji), nie za każdym razem pokazuje mi się ekran kamery cofania i czasami w trakcie rozmowy telefonicznej potrafi się cały uconnect zawiesić. Powiedzcie, czy to wina oprogramowania? Są gdzieś jakieś aktualizacje? Czy trzeba cisnąć do serwisu Fiata? W końcu auto ma miesiąc... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2017 o 22:54, kubussss napisał:

Hej :) Udało się sparować ale dopiero po aktualizacji WP10 ;) Mam jednak dalej problem z uconnectem: nie zawsze włącza się ekran po zapaleniu auta (radio gra, ale brak reakcji), nie za każdym razem pokazuje mi się ekran kamery cofania i czasami w trakcie rozmowy telefonicznej potrafi się cały uconnect zawiesić. Powiedzcie, czy to wina oprogramowania? Są gdzieś jakieś aktualizacje? Czy trzeba cisnąć do serwisu Fiata? W końcu auto ma miesiąc... :/

heh mam dokładnie to samo....czasem nie włącza się kamera cofania, czy radio. Chyba czas podjechać do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VANT napisał:

heh mam dokładnie to samo....czasem nie włącza się kamera cofania, czy radio. Chyba czas podjechać do ASO.

Ja już jestem umówiony w ASO na środę ;) Zobaczymy co wymyślą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie powiedziałem tak: Panie nie po to kupowałem nowy samochód aby się z nim użerać! Raz działa, raz gra, raz jest czarny ekran, raz w trakcie rozmowy przez telefon potrafi się wyłączyć! Czasami kamera cofania nie działa.Tak być nie może! :)

A Pan mi na to: Myśli pan że Skoda, Opel, czy VW nie ma takich problemów? Wszędzie te systemy multimedialne nawalają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2017 o 20:50, kubussss napisał:

A Pan mi na to: Myśli pan że Skoda, Opel, czy VW nie ma takich problemów? Wszędzie te systemy multimedialne nawalają

o lol zadzwoń z ta informacją do FCA, z pewnością chętnie potwierdzą wersję Pana z serwisu i poproszą o nazwę ASO w celu nagrodzenia za rzetelną obsługę klienta :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kubussss napisał:

I po NAPRAWIE raz działa dotyk raz nie działa... Zaczyna mi się ciśnienie podnosić...

Nie mialem wczesniej systemow multimedialnych i troche sie balem. Ale zarowno w Tiguanie jak i w fiescie takie rzeczy sie nie dzieja. Jak radio w kile sie wieszalo to wymienili cale. IMO niech wymienia hardware a nie tylko wgrywaja oprogramowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Mega wkurzające to radyjko, ale co zrobić... Nie chce mi się raz w tygodniu jechać do serwisu :/

 

Sprawdziłem, aktualnie mam zainstalowaną wersję. Mam takie coś: "Base line 22.00.63.01", hardware release 0.32.4.1, firmware release 0.0.0.2, production date 2017-01-04. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam, kubussss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej :)

Dziś odebrałem "naprawione" auto. Po konsultacji z centralą Fiata, ASO wymieniło wyświetlacz. Odpalam Tipo pod ASO i radio gra, a wyświetlacz czarny... Za trzecim uruchomieniem auta wyświetlacz zaskoczył, ale dotyk nie zadziałał. Pod domem wszystko zagadało i było OKi. W środę, po Świętach zostawiam znowu auto w ASO. Aleeee daje w d... ten uconnect 7"... Porażka! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Morgan napisał:

Kurde tak czytam ten wątek i powiem szczerze, że zastanawiam się czy aby na pewno brać to auto, bo skoro jest taki problem z radiem i nie potrafią ogarnąć, to co będzie jak padnie elektronika silnika?

 

Nie wiem ile w tym prawdy ale jak mi przywieźli alfę to chwilę rozmawiałem z kierowcą z FCA

lawety właśnie o wyborze między nową alfą i tipo, to powiedział mi że jest już jakaś akcja serwisowa

na skrzynie biegów tipo.

O jaką skrzynie jaki powód z jakiego modelu to nie wiem bo się nie dopytywałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć 🙋🏻

Nie wiem co na to nasz administrator? Tutaj piszemy o systemie uconnect, a nie o sensie zakupy Tipo. Ja podtrzymuje swoje zdanie na temat Tipo. Fajne auto, w miarę w dobrej cenie :) Jestem zadowolony :) Oczywiście z wyjątkiem systemu uconnect 7" :/ 

Udanego świętowania 🎄 kubussss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie gwarancji mamy są do pobrania bezpłatnie. Później myślę że będą do kupienia... Ogólnie to jest Tom Tom, więc myślę że z mapami nie powinno być problemu. Zobaczymy. Nie miałem okazji dużo jeździć na nawigacji, bo ogólnie mało używam nawigacji :) Ale z tego co na tym ustrojstwie jechałem (jak akurat zadziałało) to nawigacja była fajna. Bez uwag :) 

 

Miłego świętowania 🎄 i więcej śniegu ❄ niż deszczu ☔ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem ile później będą wołać za mapy. Rozumiem, że nie trzeba mieć tak jak w stilo płyty z mapami?
Nawigacje fabryczne to IMHO bezsens, zawsze są z tyłu. Ja bym się bardziej skupił na android auto, które jest dostępne w tipo i mirror linku. Przynajmniej nie płacisz za stare mapy fury kasy, a mapy masz z Googla albo innego waze czy Sygic'a.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubussss dzięki za info

 

@Wojtas_BB jakieś szersze info na ten temat posiadasz, bo z tego co wyczytałem w necie to jest jakaś lipa z tym. Podobno radio na nie wszystkie telefony działa. Dodatkowo nie którzy piszą, że po aktualizacji telefonu radio nie łączy się z telefonem jak przed aktualizacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2017 o 10:18, kubussss napisał:

Ogólnie to jest Tom Tom, więc myślę że z mapami nie powinno być problemu

błąd, software przygotowuje niestety FCA, implementując mapy wraz z aplikacją dostarczana przez TomTom do systemu uConnect, co powoduje u nich minimum kwartał opóźnienia w stosunku do wydania przez TomTom nowych map. Generalnie jest to taki potworek za którym będzie się ciągnął smród. Cieszmy się przez te pierwsze 3 lata darmowych aktualizacji, potem pozostanie wymienić system na wspierający CarPlay/AndroidAuto, tzn samochód, bo FCA nie chce pomóc z wymianą samego radia :pukpuk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) 

A więc od dwóch dni moje Tipo stoi w serwisie. Podobno chłopaki z ASO przepychają się z Fiatem co do idei wymiany całego radia. Wcześniejsza wymiana wyświetlacza nie przyniosła efektów :/ Dobrze że tym razem jako samochód zastępczy dostałem Tipo, a nie jakaś zdezelowaną Pandę. Co za kicha z tym radiem... 

 

miłego dnia :) kubussss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Morgan napisał:

czyli jednym słowem jak dadzą to ustrojstwo za free to się opłaca brać, jak za dodatkową kasę to już mało opłacalne z tego co piszesz

imho jedyna sensowna opcja to minimum przy którym można dołożyć opcję 8EW czyli CarPlay/Android auto. Nawigację sobie darować. A, DAB+ polecam, Polskie Radio Dzieciom nadaje, fajne jest ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=183475]kubussss[/mention] dzięki za info
 
[mention=136200]Wojtas_BB[/mention] jakieś szersze info na ten temat posiadasz, bo z tego co wyczytałem w necie to jest jakaś lipa z tym. Podobno radio na nie wszystkie telefony działa. Dodatkowo nie którzy piszą, że po aktualizacji telefonu radio nie łączy się z telefonem jak przed aktualizacją
Nie mam, u mnie jeszcze nikt z chłopaków tematu nie ogarnął (sam się dziwię, że się jeszcze nie bawili tym). Ja się nawet do "swojego" tipo nie zbliżyłem, ostatni raz bliżej niż 30 m byłem jak z salonu wyjeżdżał, czyli ponad m-c temu. :-)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to minimum to ile worków złota kosztuje albo z czym się wiąże, bo szukałem na stronie fiata informacji i nic znaleźć nie mogę
Dopłata za android auto to jeśli dobrze pamiętam ok 800 zl, jest na pewno w konfiguratorze. Przy cenie nawigacji to żadne pieniądze.
W naszym tipo jest też nawigacja, bo niestety występuje w pakiecie z kamerą cofania, a, że firma płaci, a autem mają głównie dziewczyny jeździć, to brałem co się dało logicznie uzasadnić.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

I moje Tipo dalej stoi w serwisie od 27 grudnia, bo podobno makarony zabierają się do pracy dopiero 8 stycznia. A bez kontaktu z FCA ASO nie jest w stanie podjąć żadnej decyzji... :ogien: Już zaczyna mi się ciśnienie podnosić na Uconnect NAV z DAB i 7" dotykowym ekranem i systemem Bluetooth. FCA za ten system powinno schować się pod stół. Nie mówiąc już o tym, że ASO jest ubezwłasnowolnione i nie może nic naprawić bez FCA.

 

Aktualizacja oprogramowania nie pomogła, wymiana wyświetlacza nie pomogła - to na co czekać? Trzeba wymienić całe radio!

 

Ech.

 

Pozdro, kubussss :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2018 o 15:20, kubussss napisał:

Hej :)

I moje Tipo dalej stoi w serwisie od 27 grudnia

Gdzie Ty masz to to auto? 

Na Twoim miejscu, bym auto zabrał, bez zamykania zlecenia, przecież nie jest to awaria wymagająca postoju auta w serwisie. Tym bardziej, że jak dostaną akceptację z FCA na wymianę radia, to będą je ściągać zapewne z Włoch, bo wątpię, żeby było na magazynie w PL. A to znaczy minimum kolejne 5 dni czekania na dostawę, pod warunkiem, że takie radio będzie na półce w w którymś z magazynów w EU. 

Rzeczywiście makarony dopiero 8 wracają do pracy,  wraz z nimi dyrekcje handlowe i inne działy FCA w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) 

Auto stoi w ASO ;) Ale nie chce jeszcze wprost "jechać" po serwisie ;) Dzwoniłem dziś do ASO i dowiedziałem się, że moja sprawa została przekazana z Polski do Włoch. Jest taka szansa? Nie ukrywam, że już mi się ciśnienie podnosi...

 

pozdro, kubussss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubussss napisał:

że moja sprawa została przekazana z Polski do Włoch.

Szczerze? dziwne, mi jak w puncie 10 lat temu wymieniali na gwarancji drzwi, to wystarczył rzeczoznawca z Fiata z PL. Może się procedury zmianiły, albo dmuchają na zimne, bo może włosi znajdą jakieś rozwiązanie.

Ale jak nam włoską robotę, to auta przez następne 2 tyg nie zobaczysz na oczy ..... ;]

 

Dlatego proponuję, zabierz sobie auto, bez zamykania zlecenia, będą mieli odpowiedź, wrócisz i skończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zastępcze, tez Tipo tylko ze sedan :/ także na brak auta nie narzekam. Dodam, że wygląda na to że ASO zachowuje się całkiem w porządku. Już mam naszykowane pismo do FCA. Mam zamiar dość ostro im tam pojechać. Czekam tylko na zwrot naprawionego samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć :)

Mamy to! :)

 

W końcu odebrałem moje nowe auto z ASO. Stało tam od 27 grudnia ubiegłego roku... W samochodzie zostało wymienione całe, kompletne radio. Zobaczymy jak będzie się sprawować.

 

Miłego dnia, kubussss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.