Skocz do zawartości

Ceramizer? Placebo czy może zaszkodzić?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu na 4x4 WOŚP wylicytowałem jakąś paczkę. W środku był min. jakiś ceramizer. Są o tym jakieś posty ale traktujące raczej ogólnie różną chemię silnikową. 

No i tak se myślę, czy wlać to do Frontery. Frotka ma ponad 20 lat, silnik - stary klekot z nieznanym przebiegiem (był swap, oryginalny oplowski wyleciał, jest 2.8TD z Isizu). Oleju jakoś specjalnie nie bierze, co roku po prostu wymieniam bez dolewania, ale Frotką robię może z 8tys rocznie. Jak depnę do dechy to zostawiam za sobą chmurę ciemnego dymu, zresztą tak samo miał poprzedni Daihatsu Rocky z przebiegiem 350tys. 

Daje to coś, czy raczej efekt placebo? A może można kuku tym zrobić? 

2017-11-25 10_39_26.jpg

Edytowane przez tomirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ceramizer ale w poprzednim aucie (astra 2 x16xel) zalałem ceratec od liqui moly i można było zauważyć różnicę w kulturze pracy silnika (chodził równiej i ciszej w miarę przejechanych km od zalania). Odnośnie spalania różnicy znaczacej nie zauwazyłem.Skutków ubocznych brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mack1805 napisał:

Nie wiem jak ceramizer ale w poprzednim aucie (astra 2 x16xel) zalałem ceratec od liqui moly i można było zauważyć różnicę w kulturze pracy silnika (chodził równiej i ciszej w miarę przejechanych km od zalania). Odnośnie spalania różnicy znaczacej nie zauwazyłem.Skutków ubocznych brak.

 

Po jakim czasie coś zauważyłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomirek napisał:

 

Po jakim czasie coś zauważyłeś? 

Ciszej zrobiło się w sumie po pierwszej dalszej jeździe od zalania cerateca czyli ok 100km.Ale w miare pokonywanych km silnik pracował zdecydowanie równiej :ok: ogólnie jestem zadowolony i w obecnym aucie także zamierzam zastosować profilaktycznie z najbliższą wymiana oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem w AR 156 1.8ts z lpg z przebiegiem 320kkm. Główny problem to pobór oleju. Zmierzyłem kompresje przed wlaniem ceramizera, i po 1500km po tym "procesie ceramizowania". Kompresja wzrosła o 0,5 Bar na każdym cylindrze. Pobór oleju nie zmalał drastycznie, auto zaraz po tym poszło "do ludzi".  Silnik bral ~1l/1kkm, więc cudów nie oczekiwałem a klient chciał wypróbować więc wypróbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z jutuberskich vlogerów motoryzacyjnych przetestował ceramizer marki Ceramizer, we wszystkich autach poprawiła się kompresja, żaden się nie popsuł, a w najbardziej zajechanym aucie ze złomu jeździł bez oleju.

 

Edit: o ten

 

 

Edytowane przez gilbert3
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/25/2017 o 11:52, bochumil napisał:

Wlałem tydzień temu do skrzyni. Proces ceramizacji trwa ok. 1000 km także póki co, obserwuję. Gorzej na pewno nie jest. Nieśmiało przyznam, że 4 bieg wchodzi teraz lepiej :) 

 

Ja wlałem do skrzyni w Golfie V bo dwójka wchodziła ze zgrzytem.

Efekt zaczął być widoczny już po klikunastu kilometrach, obecnie zrobione z ceramizerem ~80kkm i dwójka nadal wchodzi bez zgrzytu ;]

Koszt tej "naprawy" to 50zł :oki:

 

Markowy ceramizer moim zdaniem nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AstraC napisał:

Aż wleje to do Vectry. ;] W sumie trochę oleju pobiera, to czemu nie. ;]

 

Tylko przy sprzedaży nie zapomnij dopisać w umowie, że wlałeś ceramizer czy inny motodoktor, bo zapłacisz kupującemu za nowy silnik, zatajając wadę :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

Tylko przy sprzedaży nie zapomnij dopisać w umowie, że wlałeś ceramizer czy inny motodoktor, bo zapłacisz kupującemu za nowy silnik, zatajając wadę :hehe:

Myślisz że na złomie pytać będą? ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał:

 

Trochę, olej, opel. 

 

Które słowo nie pasuje do pozostałych? :phi:

Nie ma dramatu, myślę że na 15kkm wziął w granicach 1.5l. ;)

 

27 minut temu, koNik napisał:

 

Nie wiem czy na ople to dziala ;]

A nie przesadzać, toż to mistrzem żłopania oleju było dawno X16XEL. ;) Później jednak było lepiej. ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zaaplikowania ceramizera pewne są następujące rzeczy:

1. Nie zaszkodzi silnikowi/skrzyni

2. Pomoże producentowi, dystrybutorowi/sprzedawcy/państwu (podatki)

 

Reszta to kwestia wiary i doświadczenia osobistego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, angrius napisał:

skoro podnosi kompresje faktycznie to chyba nie do konca kwestia wiary...

To ja mam pytanie warto zorbić najpierw płukanke silnikowi czy tylko do oleju? Bo civic mi troszku kopci więc mam zamiar zalać przy następnej dolewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, AxiT napisał:

To ja mam pytanie warto zorbić najpierw płukanke silnikowi czy tylko do oleju? Bo civic mi troszku kopci więc mam zamiar zalać przy następnej dolewce.

 

najpierw AR2300 a potem dobry olej plus xado. Tylko wiadomo że Xado nie naprawi głowicy, uszczelniaczy itd. to chyba oczywiste ;]

Edytowane przez koNik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens stosowania tego typu specyfików do silników z niedużym przebiegiem (powiedzmy 50-100 tys. km), które nie mają problemów z kompresją i spalaniem oleju?

Czy wlanie ceramizera cokolwiek zmieni?

Pytam z ciekawości.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, postmortem napisał:

Czy jest sens stosowania tego typu specyfików do silników z niedużym przebiegiem (powiedzmy 50-100 tys. km), które nie mają problemów z kompresją i spalaniem oleju?

Czy wlanie ceramizera cokolwiek zmieni?

Pytam z ciekawości.

 

Uważam, że lanie tego do stosunkowo świeżego motoru bez problemów nie ma sensu, natomiast stosowanie preparatów obniżających tarcie typu AR9200, AR9300 powinno opóźnić zużycie silnika. Spojrzałem w kartę msds Ceramizera CS to to nic ciekawego nie zawiera, destylaty ciężkie i wazelina :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 25.11.2017 o 17:32, mrBEAN napisał:

Śmiało można wlać, nie zaszkodzi. 

Powienin lżej zapalać i aksamitniej chodzić na wolnych.

 

 

A dźwięk silnika zyska szeroką scenę, soczyste basy i doskonałą separację stukotu zaworów wydechowych od szmerów ssania

Sorry, ale mi się z audiofilami skojarzyło ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2017 o 12:48, analyzer64 napisał:

Spojrzałem w kartę msds Ceramizera CS to to nic ciekawego nie zawiera, destylaty ciężkie i wazelina :hmm: 

 

Ciekawe, prawda? Skąd wiec potwierdzona skuteczność? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje:

Przetestowaliśmy ceramizer na gulfie3 1.8 75km z przebiegiem minimum 400kkm na gazie, na benzynie nie wiadomo i z ilu kręcony ;D 

Aplikacja ceramizera odbyła się 6 miesięcy wcześniej czyli ok 6kkm. Skończyło się sprzęgło, skrzynia oraz ubezpieczenie więc poszedł na złom ale wcześniej silnik pracował 15min na samej wodzie, następnie wsypany piasek żeby się zatarł ale to nie pomogło bo pracował na odcinie przez 15min. Po spuszczeniu wszystkiego z silnika, przebiciu chłodnicy i pompy wody poddał się dopiero po 15min. ale nie było efektownego wybuchu itp. było słychać tylko zacierające się panewki, po ostygnięciu jeszcze odpalił i pracował. 

Silnik sam w sobie pancerny ale myślę, że bez wspomagacza padł by szybciej:phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, AxiT napisał:

To ja mam pytanie z inne beczki. Czy da się to ( ceramizer) potem usunąć z silnika powiedzmy przez płukankę lub coś podobnego? Wymiana oleju daje jakieś widoczne efekty ze tego nie ma?

efekt nie jest permanentny, czas pozostawania na powierzchniach jest różny dla różnych produktów. Mocniejsza płukanka pewnie dość znacznie zmniejsza efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 11:29, AxiT napisał:

To ja mam pytanie z inne beczki. Czy da się to ( ceramizer) potem usunąć z silnika powiedzmy przez płukankę lub coś podobnego? Wymiana oleju daje jakieś widoczne efekty ze tego nie ma?

Da się ceramizer usunąć płukanką, może nie białą LM bo to wyjątkowo delikatna, ale np. proline zostawioną na 5-10 min dłużej bez problemu.Sama porządna wymiana oleju-na ciepło i z 15min ściekania wymywa z 70% tego ceramizera. Jest tam generalnie jeden związek wyjątkowo polarny, który zam z siebie zostaje w większej części.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ceramizer zaszkodzić autu raczej nie może. A może wręcz ograniczyć zużycie paliwa, zwiększyć moc i ochronić elementy silnika. Warto najpierw poczytać, jakie są wady i zalety jego stosowania i wybrać odpowiedni ceramizer. Producent do każdego swojego produktu dodaje jednak bardzo solidnie napisaną instrukcję, więc nie musimy się bać, że coś zrobimy nie tak.

Edytowane przez AkuQ
Link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2018 o 17:22, Pawel1984 napisał:

Da się ceramizer usunąć płukanką, może nie białą LM bo to wyjątkowo delikatna, ale np. proline zostawioną na 5-10 min dłużej bez problemu.Sama porządna wymiana oleju-na ciepło i z 15min ściekania wymywa z 70% tego ceramizera. Jest tam generalnie jeden związek wyjątkowo polarny, który zam z siebie zostaje w większej części.

 

WOW. Co za doskonała tematyczna wiedza.

I o płukankach, i o ceramizerach i o chemii. I to jeszcze dane ilościowe (15 min, 70%)

 

Niech kolega napisze, co jest w tym ceramizerze i co jest w płukance, że wymywa ceramizer.

I co to za związek silnie polarny. I napisz, co to jest związek polarny i dlaczego jest w ceramizerze oraz czemu silna płukanka go nie wymywa.

 

Czekam na wiedzę. :ok:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wrocek napisał:

Ceramizer zaszkodzić autu raczej nie może. A może wręcz ograniczyć zużycie paliwa, zwiększyć moc i ochronić elementy silnika. Warto najpierw poczytać, jakie są wady i zalety jego stosowania i wybrać odpowiedni ceramizer. Producent do każdego swojego produktu dodaje jednak bardzo solidnie napisaną instrukcję, więc nie musimy się bać, że coś zrobimy nie tak.

A ty to kto? :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2017 o 23:54, sowik85 napisał:

 

Ja wlałem do skrzyni w Golfie V bo dwójka wchodziła ze zgrzytem.

Efekt zaczął być widoczny już po klikunastu kilometrach, obecnie zrobione z ceramizerem ~80kkm i dwójka nadal wchodzi bez zgrzytu ;]

Koszt tej "naprawy" to 50zł :oki:

 

Markowy ceramizer moim zdaniem nie zaszkodzi.

 

Potwierdzam identyczna akcje w Skodzie Felicji :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik namówił mnie bym wlał ceramizer do dacki po trefnym oleju. Auto chodziło jak diesel mimo że benzynowiec z LPG. Wlałem i silnik po przejechaniu ok 100km zaczął inaczej pracować, równiej i znaczenie ciszej. Minęło 30 tyś km i olej 3ci raz wymieniany i cisza. Mi mechanik zalecał takie coś jak na foto

motor-life-militec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2018 o 21:22, maras77 napisał:

 

WOW. Co za doskonała tematyczna wiedza.

I o płukankach, i o ceramizerach i o chemii. I to jeszcze dane ilościowe (15 min, 70%)

 

Niech kolega napisze, co jest w tym ceramizerze i co jest w płukance, że wymywa ceramizer.

I co to za związek silnie polarny. I napisz, co to jest związek polarny i dlaczego jest w ceramizerze oraz czemu silna płukanka go nie wymywa.

 

Czekam na wiedzę. :ok:

Kolego CU2o tlenki miedzi poddane wysokiej temperaturze osadzające i reagujące z aluminium których nie wypłuczesz tak prosto i szybko zarówno płukankami na bazie ropy naftowej jak i tych na bazie rozpuszczalników alkaicznych(stp,Motul engine flush.).

Karta składu ceramizera jest ogólnie dostępna https://www.google.pl/search?q=ceramizer+karta+msds&oq=ceramizer+karta+msds&aqs=chrome..69i57j0.15164j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Jeżeli zaspokoiło to twoją ciekawość to proszę...o moją więdzę możesz być spokojny,nikogo nie namawiam do kożystania z niej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
23 minuty temu, TWENTIS napisał:

 

 


To po co lac?

 

 

 

AR2300 po to żeby odpuścić nagar z pierścieni a Xado po to żeby poprawić szczelnosć gładzi cylindrów. Daje to mierzalne efekty w przypadku średnio-zużytych silników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
45 minut temu, bochumil napisał:

U mnie zastosowanie Ceramizera do skrzyni w niczym nie pomogło. Generalnie jestem coraz bardziej sceptyczny co do wszelkiej poza konkursowej chemii do silnika/skrzyni. Szarlataneria i placebo.

A ten dodatek do paliwa AR6900D? Ja byłem nastawiony sceptycznie, Ale zauważyłem drobne zmiany. Bo z tego co pamiętam z mojego polecenia go kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.