Skocz do zawartości

Opony zimowe kierunkowe & asymetryczne.


TADA

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zastanawiam się na wyborem opon.

Markę już mam ale które będą lepsze, kierunkowe czy asymetryczne.

Pytanie do użytkowników.

Który rodzaj bieżnika będzie lepiej się spisywał i w jakich warunkach.

Jak do tej pory zimowe miałem zawsze kierunkowe.

Letnie wszystkie typy i asymetryczne są dla mnie ok, a jak z zimowymi.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jantarel napisał:

Ogólna zasada jest taka, że kierunkowe w jodełkę lepsze na śnieg, asymetryczne lepsze na pozostałe warunki.

 

Dość odważne stwierdzenie. Taka "ogólna zasada" to była (przynajmniej w teorii), że kierunkowy bieżnik niby lepszy na mokrej nawierzchni. 

 

18 godzin temu, TADA napisał:

Jak do tej pory zimowe miałem zawsze kierunkowe.

 

Szczerze powiedziawszy to nawet nie wiem jakie miałem "zawsze", ale chyba przeważały kierunkowe. 

 

18 godzin temu, TADA napisał:

Letnie wszystkie typy i asymetryczne są dla mnie ok, a jak z zimowymi.

 

Dobre trzeba kupić :) Od lat wielu częściej używam (pozostanę przy premium) opon wielosezonowych częściej niż zimowych i tutaj mam kierunkowe Goodyear 4Seasons oraz Vredestein Quatrac asymetryczne. Z zimowych to ostatnio kupiłem Nokian WR D4 (kierunkowa), ale są ciut droższe WR A4, które są asymetryczne. Wybierać, przebierać, jeździć :hehe::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... tak czytałem gdzieś i po tym jak założyłem asymetryczne na zimę, to mi się potwierdziło. Nigdy nie miałem tak dobrych zimowek na sucho i mokro, a zarazem tak badziewnych na śniegu. Mniej by mnie to irytowało gdyby to były całoroczne, a tak cóż - trzeba się przemęczyć.

Tyle, że takie rozróżnienie można robić imho porównując opony tego samego producenta - tak jak napisałeś np a4 z d4. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.