Skocz do zawartości

Ssangyong XLV - wyprzedaż rocznika


cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong-xlv-1-6-benzyna-128-km-nowy-bez-przebiegu-ID6zjnqv.html#2d9e0022b8

 

Warto się w coś takiego pakować - ktoś ma kontakt z marką? Utrata wartości mało ważna - auto będzie jeżdzone póki się nie rozpadnie znając kupującego ;) 

Bardziej kwestia awaryjności - starsze SY były pod względem całkiem nieżłe - a te nowszEe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód wygląda (już) normalnie  , jeździ normalnie , wykonaniem nie różni się  od innych koreańskich marek.  Możesz sobie założyć "fabryczny" gaz i śmigać.

Jak do tej pory nie znam niezadowolonego użytkownika Tivoli / XLV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sdss napisał:

Ile razy w roku potrzebujesz duży bagażnik?

 

Co ma do rzeczy? W większości samotnie wożę powietrze i nic nikomu do tego, że robię to dużym samochodem, ba nawet kombi. Tak, chcę, lubię mieć duży bagażnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, futrzak napisał:

 

Najlepiej matchboxa. Tyle, że to dalej nie jest rozwiazanie. 

Raz czy dwa w roku na urlop jest. 

 

5 minut temu, Rado_ napisał:

I cegły  bedzie do boxa wrzucal? Po co sobie utrudniac zycie?

Do wożenia cegieł są inne auta.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cesarz napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong-xlv-1-6-benzyna-128-km-nowy-bez-przebiegu-ID6zjnqv.html#2d9e0022b8

 

Warto się w coś takiego pakować - ktoś ma kontakt z marką? Utrata wartości mało ważna - auto będzie jeżdzone póki się nie rozpadnie znając kupującego ;) 

Bardziej kwestia awaryjności - starsze SY były pod względem całkiem nieżłe - a te nowszEe?

Kiedyś śmiali się u nas z Kii - a po co to kupować, co to za wynalazek. Co fachowiec, to odradzał. Teraz jest to normalna marka. Wtedy też była - pozostawała kwestia postrzegania.

Argumenty "przeciw" SS wyglądają podobnie - zero merytoryki, tylko "bierz coś normalnego".

Zorientuj się na miejscu, kto jest producentem silnika, skąd jest skrzynia itp. Jeżeli wszystko produkowane np. w Indiach wg ich myśli technologicznej, to faktycznie nie ma co się pakować. Ale jeżeli to technologia koreańska, to raczej nie ma się czego bać. BTW. sporo akcji SS wykupiła spółka indyjska, więc warto temat rozeznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Polarny napisał:

Zorientuj się na miejscu, kto jest producentem silnika, skąd jest skrzynia itp.

SS kupił starą linię produkcyjną któregoś Mercedesa. Więc starsze modele to był Mercedes - silniki, wnętrze. Nie wiem jak nowe ale myślę że dalej jest sporo zapożyczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kwestia taka że większy bagażnik jest potrzebny często - powiedzmy 4-5 razy w miesiącu. Poza tym auto będzie wykorzystywane do normalnej jazdy dla osoby już starszej - więc musi być minimum komfortu i wysoka pozycja za kierownicą.

 

Właścnie zastanawia mnie czyjej produkcji jest silnik - troche ze zdjęć wygląda jak stare mitsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cesarz napisał:

Właśnie kwestia taka że większy bagażnik jest potrzebny często - powiedzmy 4-5 razy w miesiącu. Poza tym auto będzie wykorzystywane do normalnej jazdy dla osoby już starszej - więc musi być minimum komfortu i wysoka pozycja za kierownicą.

 

Właścnie zastanawia mnie czyjej produkcji jest silnik - troche ze zdjęć wygląda jak stare mitsu

niech nie wymyśla, niech sobie weźmie prawie nową kia sportage

http://allegro.pl/kia-sportage-iii-kms-g-1-6-salonpl-1-wlasciciel-i7039034222.html#thumb/1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, bielaPL napisał:

niech nie wymyśla, niech sobie weźmie prawie nową kia sportage

http://allegro.pl/kia-sportage-iii-kms-g-1-6-salonpl-1-wlasciciel-i7039034222.html#thumb/1

 

 

To auto jako nowe kosztowalo niewiele wiecej, a za chwile bedzie miec 3 lata ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2017 o 12:32, cesarz napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong-xlv-1-6-benzyna-128-km-nowy-bez-przebiegu-ID6zjnqv.html#2d9e0022b8

 

Warto się w coś takiego pakować - ktoś ma kontakt z marką? Utrata wartości mało ważna - auto będzie jeżdzone póki się nie rozpadnie znając kupującego ;) 

Bardziej kwestia awaryjności - starsze SY były pod względem całkiem nieżłe - a te nowszEe?

 

Auto nieźle wyposażone a przy tym proste - ja bym brał. SsY ma dobre opinie. IMO od tej ceny jeszcze uda się coś ugrać.

:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ceny serwisu.

i jak to się ma z siecią serwisów 

bo pojedzie xy km od domu auto się ... i co wtedy?

jak masz auto "renomowanej" marki to serwisy sa rzut beretem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prebek napisał:

sprawdź ceny serwisu.

i jak to się ma z siecią serwisów 

bo pojedzie xy km od domu auto się ... i co wtedy?

jak masz auto "renomowanej" marki to serwisy sa rzut beretem

 

 

W przypadku egzotycznych marek dochodzi jeszcze problem z częściami. Co z tego, jak jest gwarancja, jeżeli czekasz miesiąc na jakąś głupią uszczelkę. A zastępczego nie masz. Z blacharką jeszcze gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, futrzak napisał:

 

Co ma do rzeczy? W większości samotnie wożę powietrze i nic nikomu do tego, że robię to dużym samochodem, ba nawet kombi. Tak, chcę, lubię mieć duży bagażnik. 

 

Coś jest na rzeczy. Ja też przez większość czasu wożę powietrze, ale kilka razy do roku naprawdę potrzebuje go zapakować po brzegi.

Nie rozumiem argumentu "jak często?".

"Rzadko" nie równa się "wcale", więc to dla mnie to jest wystarczający powód, żeby ten bagażnik mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, apb77 napisał:

Coś jest na rzeczy. Ja też przez większość czasu wożę powietrze, ale kilka razy do roku naprawdę potrzebuje go zapakować po brzegi.

Nie rozumiem argumentu "jak często?".

"Rzadko" nie równa się "wcale", więc to dla mnie to jest wystarczający powód, żeby ten bagażnik mieć.

 

No ale mi to tłumaczysz - nie pomyliłeś adresata? Dla mnie nie ma znaczenia czy ktoś chce mieć duży bagażnik bo ma taki kaprys, chce go kilka razy w roku zapakować po brzegi czy też cegły wozić. To jego wybór, tak samo jak kolor. Było pytanie o konkretny samochód - na to nie odpowiedziałem, ponieważ nie mam z takim doświadczeń. Pojawiły się za to super rady, zupełnie nie na temat.  

 

Ten argument "jak często" jest tyle samo warty jak stwierdzenie, po co samochód jak robi 4kkm rocznie - przecież taksówka wychodzi taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/26/2017 o 12:32, cesarz napisał:

 

Warto się w coś takiego pakować ...

 

Jeśli wygląd Ci nie przeszkadza to już coś :hehe:

O ile Tivoli wygląda sensownie, to XLV jest ciut pokraczny.

 

Trzeba się przejechać, żeby wyrobić sobie zdanie. Poza wyglądem auto sprawia wrażenie praktycznego. No i 5 lat gwarancji też nie często spotykane w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, apb77 napisał:

Nie pomyliłem.

To był głos poparcia.

 

Ok, może źle to zrozumiałem. Ja w ogóle nie rozumiem jak można komuś wciskać swoje widzimisię, a dodatkowo nie rozumiem również podejścia, że o wadach posiadanego się mówić nie chce, bo to super samochód i w ogóle. To nic, że ma LPG, mały zasięg, mały bagażnik itd., ale jest najlepszy i w ogóle o co chodzi. Tak, boxa i drabinkę :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2017 o 12:32, cesarz napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong-xlv-1-6-benzyna-128-km-nowy-bez-przebiegu-ID6zjnqv.html#2d9e0022b8

 

Warto się w coś takiego pakować - ktoś ma kontakt z marką? Utrata wartości mało ważna - auto będzie jeżdzone póki się nie rozpadnie znając kupującego ;) 

Bardziej kwestia awaryjności - starsze SY były pod względem całkiem nieżłe - a te nowszEe?

 

Mój dobry kumpel serwisuje Jaguara u gościa, który jest właścicielem salonu SY, obmacałem tam wszystkie modele, bagażnik xlv genialny. Nie psują się, są dobrze wykonane, nie wierzę że to mówię, ale oprócz utraty wartości nie ma się do czego przyczepić. Jeśli to akceptujesz, bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bizz napisał:

 

Mój dobry kumpel serwisuje Jaguara u gościa, który jest właścicielem salonu SY, obmacałem tam wszystkie modele, bagażnik xlv genialny. Nie psują się, są dobrze wykonane, nie wierzę że to mówię, ale oprócz utraty wartości nie ma się do czego przyczepić. Jeśli to akceptujesz, bierz.

 

Widziałeś nowego Rextona? Wypas.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mati1.6dohc napisał:

 

Zapraszam do pakowania boxa w Pajero :)

i do samego zakładania także :hehe:

 

zakladanie do 3 schodek, pakowanie czwarty i piaty:)

O ile w garazu mozna to srednio widze zabieranie drabinki na wyjazd.

Poza tym BOX jest baaardzo przydatny:))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanlan napisał:

zakladanie do 3 schodek, pakowanie czwarty i piaty:)

O ile w garazu mozna to srednio widze zabieranie drabinki na wyjazd.

Poza tym BOX jest baaardzo przydatny:))

 

Na wyjeździe główny problem to parkowanie z takim boxem.

Na żaden podziemny parking nie wjedziesz, przeważnie max 2,20 ja w hondzie odyssey z boxem potrzebuje z 2,5.

Nawet na parkingach zewnętrznych przy ośrodkach narciarskich często są bramki przy wjeździe i też nie wjedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2017 o 15:50, sdss napisał:

Ile razy w roku potrzebujesz duży bagażnik?

Wystarczy że 5 razy w roku z tzw znienacka ( tak jak ja dziś w swojej CRV) przewiozłem komplet mebli w tym łóżko piętrowe dwóch ludzi  i graty. Dobrze żę mam szyby z tyłu ciemne na 100% bo mandat murowany, ale do rzeczy. Na początku roku brat szukał nówki i nawet chciał kupić Dacie. Pojeździł popatrzył wybrał w koncu VITARĘ...... ALE pojawia się teraz.  W tym momencie brat stwierdza że vitara ma za mały kufer nawet nad morze było mało miejsca.

Ma jeden z lepszych napędów 4x4 ale jak już to tylko z silnikiem 1,4 T bo ten 1.6 to kawał muła. Co od SS większy i z LPG co dla niektórych ma znaczenie. Podjedz wsiądź oblookaj kufry. Ceną bardzo nie odbiega, ale w środku nawet nawet. Kwestia gustu potrzeb i zapatrywań.

Kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, futrzak napisał:

 

Tak, ale to nadal nie rozwiązuje problemu wysokości samochodu z boxem ;]

 

Oczywiście że nie. To pozwala tylko narty na stoku do tego boxa wrzucić bez robienia sobie obciachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fanlan napisał:

OK, tez jakim pomysl. Podeslesz linka jak to wyglada?

 

Tire-step-220x200.jpg

 

U mnie w salonie Japan Motors to mają. Nie pytałem o cenę ale będzie pewnie z sufitu. Szukałbym na allegro lub u chińczyków może?

 

EDIT: Amazon ma:

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Automotive-Tire-Steps/zgbs/automotive/15736641

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał:

 

Tire-step-220x200.jpg

 

U mnie w salonie Japan Motors to mają. Nie pytałem o cenę ale będzie pewnie z sufitu. Szukałbym na allegro lub u chińczyków może?

 

O ile zakladajac toto na tylne kolo mozna by pokusic sie o mocowanie tylnej belki boxa to przedniej juz nie siegniesz. A z przedniego kola siegac nie widze tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fanlan napisał:

O ile zakladajac toto na tylne kolo mozna by pokusic sie o mocowanie tylnej belki boxa to przedniej juz nie siegniesz. A z przedniego kola siegac nie widze tego.

 

Przedniej nie sięgniesz, fakt. Ale boxa mocujesz zwykle pod domem, więc można sobie krzesełko/drabinkę przynieść. To jest IMO przydatne w podróży, żeby do/z tego boxa coś wsadzić/wyjąć. Na nartach się sprawdzi.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.