Skocz do zawartości

kocioł gazowy, zamknięta komora spalania, powietrze z kotłowni


exor

Rekomendowane odpowiedzi

A co Ty chcesz czyścic w kominie od kotła gazowego?
Podstawa
par. 34 rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków

Literki wklepano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2017 o 14:27, open napisał:

A co Ty chcesz czyścic w kominie od kotła gazowego?

I do tego przy kominie z kwasówki :) Ale ustawodawca tak zastrzegł i jak słusznie zauważa hubert110284 wynika to z istnienia pieców i piecyków kąpielowych podłączonych do ceglanych przewodów kominowych, jest tego bardzo dużo.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w kotłowni, to pytanie mam kolejne: mam kratkę pod sufitem od wentylacji grawitacyjnej. Wszystko pięknie, ale gdzie ma być dopływ powietrza? Okno rozszczelnione po prostu?
 
Dopływ do? Kocioł z zamkniętą komorą?

Literki wklepano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zamkniętej komory nie jest wymagana zetka.

Masz tam system 2 rur -powietrzna do pobierania powietrza z zewnątrz oraz spalinowa do wywalania spalin z komory. Dlatego nazywa się to zamkniętą komorą ponieważ cały proces spalania odbywa się jakby na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubert110284 napisał:

Do zamkniętej komory nie jest wymagana zetka.

Masz tam system 2 rur -powietrzna do pobierania powietrza z zewnątrz oraz spalinowa do wywalania spalin z komory. Dlatego nazywa się to zamkniętą komorą ponieważ cały proces spalania odbywa się jakby na zewnątrz.

 

+(kiedyś) był wymóg wentylowania grawitacyjnego pomieszczenia w którym stoi kocioł i tyle.

 

Zetki jak piszesz nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, luccass napisał:

Powietrze sobie wpada nieszczelnościami, albo i nie ;)

 

Ze wskazaniem na "nie" :D

Teraz okna takie szczelne, tynki z obu stron na ścianach to szczelne mega wszystko.

Jak kominiarz będzie odbierał kiedyśtam to pomieszczenie to się okno rozszczelni i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, exor napisał:

 

Ze wskazaniem na "nie" :D

Teraz okna takie szczelne, tynki z obu stron na ścianach to szczelne mega wszystko.

Jak kominiarz będzie odbierał kiedyśtam to pomieszczenie to się okno rozszczelni i tyle?

 

Ja miałem podobne rozterki u mnie w gospodarczym.

Pierwotnie zaprojektowali mechaniczną wentylacje, ale mam lokalnego kominiarza tak popi**nolonego, że wstawiłem mimo wszystko pełen komin 2 kanałowy, tak aby jeden został mi na went. grawitacyjną.

W garażu mam mieć kratkę wywiewną pod wieńcem i nawiewną nad posadzką, wystarczy myślę mi, aby w gospodarczym za garażem też ciągnęło z nad posadzki.

 

U ciebie nie ma podobnej możliwości? Nie masz garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, exor napisał:

 

Ze wskazaniem na "nie" :D

Teraz okna takie szczelne, tynki z obu stron na ścianach to szczelne mega wszystko.

Jak kominiarz będzie odbierał kiedyśtam to pomieszczenie to się okno rozszczelni i tyle?

Tak. U mnie kominiarz sprawdzał ciąg, nic nie rozszczelniałem (bo nie miałem co) i jakiś tam był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.