Skocz do zawartości

Jakie auto do miasta za max 10tys zł?


sowik85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

aktualnie ujeżdżana przeze mnie Corsa C 1.0 już mnie trochę mierzi, więc pomyślałem żeby może ją wymienić na coś innego i nowszego.

Moja Corsa przecieka gdzieś na podszybiu i pomimo kilku prób załatania usterka nadal występuje - przy obecnej aurze mam ciągle zaparowane szyby, mokre dywaniki, przymarznięte drzwi itp atrakcje :phi:

 

Założenia brzegowe dla nowego auta:

 

- budżet max 10tys zł (z pakietem startowym),

- preferowane auto klasy B,

- benzyna,

- klima niekonieczna,

- manualna skrzynia.

 

Auto typowo do miasta, do jazdy w 99% w pojedynkę, od wielkiego dzwonu podróż na wioskę oddaloną o 40 km.

Dzienne przebiegi około 20km.

 

Polecacie coś? :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to auto dla Ciebie a nie dla sąsiadów ;] to rozejrzałbym się za Aveo T255 (lub T250 jeśli wolisz sedany).

Szansa na znalezienie czegoś sensownego od pierwszego właściciela z udokumentowaną przeszłością jest tu znacznie większa niż w innych markach.

Żonka pomyka takim już siódmy rok  i nie chce słyszeć o zmianie - auto ni cholery nie chce się psuć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr_M napisał:

Jeśli to auto dla Ciebie a nie dla sąsiadów ;]

Mam cieknącą starą Corsę wiec następca to będzie auto zdecydowanie dla mnie ;]

Dla sąsiadów mam Golfa V w metaliku ;l 

 

O Aveo nie myślałem, rozeznam temat :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa d?
https://www.olx.pl/oferta/opel-corsa-d-1-0-2008r-przebieg-90tys-salon-polska-CID5-IDqxROR.html

Jak nie musisz mieć klimy to auta bez niej będą dużo młodsze bo tego nikt potem odkupić nie chce. Np gole aygo 107 lub c1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bielaPL napisał:

Corsa d?
 

Wlaśnie w mojej Corsie mam silnik 1.0 - dziękuję, wystarczy ;)

Słabowite to strasznie a Corsa D jest cięższa od mojej i może być tylko gorzej z jazdą :facepalm:

Ja wiem że to wózek tylko do miasta ale mam wewnętrzne "fuj" do 3 cylindrowca od Opla.

 

Co innego takie Aygo czy C1 - to małe pudełka więc może i te 3 cylindry dają jako-tako radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sebaM25 napisał:

Czemu?

Takie sandero prędzej znajdziesz młodsze niż clio za podobne pieniądze.

 

Nigdy nie patrzyłem w stronę Dacii ale mam wrażenie że to takie budżetowe Renault ;)

 

Właśnie oglądam Fiaty Panda na necie - już kiedyś takim jeździłem przez 4 lata, dobrze wspaminam, tanie toto w utrzymaniu...

Może by tak wrócić do niej  :hmm:

 

W budżecie bym się zmieścił, mechanika prosta jak drut, sporo rzeczy można ogarnąć samemu :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sowik85 napisał:

Wlaśnie w mojej Corsie mam silnik 1.0 - dziękuję, wystarczy ;)

Słabowite to strasznie a Corsa D jest cięższa od mojej i może być tylko gorzej z jazdą :facepalm:

Ja wiem że to wózek tylko do miasta ale mam wewnętrzne "fuj" do 3 cylindrowca od Opla.

 

Co innego takie Aygo czy C1 - to małe pudełka więc może i te 3 cylindry dają jako-tako radę.

 

 

I slusznie. Wez Corse 1.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sowik85 napisał:

Właśnie oglądam Fiaty Panda na necie - już kiedyś takim jeździłem przez 4 lata, dobrze wspaminam, tanie toto w utrzymaniu...

Może by tak wrócić do niej

moim zdaniem to byłby strzał w dziesiątkę

moja jezdzi 4 lata i oprócz oleju i ostatnio rozbieraniu bębnów z tyłu, nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz jednego z trojaczkow C1, Aygo maja super silnik Toyoty 1.0 ktory zapierdziela w tej budzie i pali b.malo. Tescie maja C1, brat ma peugeota a kolega w robocie Aygo z lpg pali mu to przy butowaniu ponizej 7l a jak jedzie b.spokojnie to ponizej 6l lpg...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
Co innego takie Aygo czy C1 - to małe pudełka więc może i te 3 cylindry dają jako-tako radę.
 
 


Osiągi są całkiem ok bo na 1 biegu ciągnie do 50 a na 2 do 100. Dźwięk i charakterystyka nadal 3 cylindry. Awaryjność niska. Spalanie śmieszne. Sprawdzić blachy szczególnie bagażnik bo niektóre egzemplarze tam ciekły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał:

 

207 za 10kPLN?  Chyba bez szans...

Nie za 10kpln, tylko raczej za 8, bo:

Dnia 2.12.2017 o 11:20, sowik85 napisał:

- budżet max 10tys zł (z pakietem startowym),

 

Z taką kasą to za wielkiego pola do popisu nie ma, żeby znaleźć coś godnego, co zastąpi corse C i bedzie młodsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sebaM25 napisał:

Nie za 10kpln, tylko raczej za 8, bo:

 

Z taką kasą to za wielkiego pola do popisu nie ma, żeby znaleźć coś godnego, co zastąpi corse C i bedzie młodsze

 

Ja bym poszukal jakiegos Hyundaia Getza, zupelnie bezproblemowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

207 za 10kPLN?  Chyba bez szans...

mówisz, że będzie ciężko ? spojrzałem na otomoto jak pisałem i jest dość dużo pozycji pomiędzy 8 a 10 koła. Ale może tak być, że to szroty, aż tak dokładnie nie analizowałem. W każdym razie fajne auto i warte polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz auta za połowę tej kwoty: żwawego, niezawodnego, klasy B, ekonomicznego, taniego w eksploatacji  i czasami występującego nawet z klimą?

Toyota Starlet, z ostatniego wypustu, spełni Twoje wymagania. Troszkę się naszukasz egzemplarza nie skorodowanego, ale to nie jest mission impossible. Za 4-5 tysięcy masz taką Starlet w bdb stanie - ABS, wspomaganie, 75KM, klima, elektryka. Na podróże 20-40km samochód w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.