Skocz do zawartości

Taki tam Simson


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

opinia rzeczoznawcy , zgłoszenie do konserwatora zabytków , badanie co do zgodnści z warunkami technicznymi na OSKP , wydział komunikacji . Ile czasu potrzeba ? nie wiem , i tak za dużo . pamiętaj ,że pojazd zabytkowy jest pod opieką konserwatora zabytków , bez jego zgody nie można nic przerabiać , trzeba dbać o należyty stan zabytku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, piter19731 napisał:

ok. tylko jaki sens jest motorower robić na zabytek ? zachodu kupa , kasy kupa , a zysku brak  , nie jest jeden - bezterminowe badanie techniczne ( co 2 lata 51 pln teraz ) .

Chyba jeszcze na OC można zaoszczędzić:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, piter19731 napisał:

ok. tylko jaki sens jest motorower robić na zabytek ? zachodu kupa , kasy kupa , a zysku brak  , nie jest jeden - bezterminowe badanie techniczne ( co 2 lata 51 pln teraz ) .

chęć posiadania zabytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt żółtych blach to ok.1000,00. Rzeczoznawca-500,00.Wystawia za tę cenę ,,białą kartę,, w dwóch egzemplarzach, jedna dla Ciebie druga do konserwatora zabytków.Trafić na normalnego rzeczoznawcę to już inna sprawa. Z białą kartą udajesz się do konserwatora zabytków dla Warszawy ul.Krakowskie Przedmieście. Następnie wydz.komunikacji-blachy próbne koszt nieduży. Przegląd-183,00 (motocykl). Po przejściu weryfikacji i po opłacie ok.200,00 za tablicę szalejesz na dzielni zabytkiem. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piter19731 Czasami żółte blachy to jedyne wyjście, aby zalegalizować pojazd. Przerabiałem to w zeszłym roku. Odnowiłem motocykl z 1990 r. czyli żaden antyk, ale brak ciągłości umów, ubezpieczeń, etc. wymusiło rejestrację na zabytek.  @szyman Żółte tablice-pojazd minimum musi mieć 25 lat i dobrze byłoby , gdyby nie był wyrejestrowany.Jeżeli chodzi o czas trwania procedury to myślę, że ok. dwóch miesięcy.W moim przypadku trwało to dłużej, ale było lato, okres urlopowy. Na pojazdy zabytkowe OC można wykupywać sezonowo, na min. miesiąc, ale w tym przypadku nie ma żadnych zniżek.Na motocykl, firmy ubezpieczeniowe nie chcą  tego praktykować , zbyt mały koszt. Simson bardzo fajny, szkoda żeby stał w garażu.Po niedzieli będę w domu to poszperam w papierach i co będę mógł to wspomogę.             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simek jest zarejestrowany ale fajnie jak by miał żółte. Co do rzeczoznawcy musze odświeżyć pewną znajomość przegląd  tez nie problem. Kwestia tylko jak dużo czasu zajmie załatwianie formalności :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem. U mnie koszt samego rzeczoznawcy to...600 NETTO (!!) więc jak piszecie o 500 zł to nieco gul mi skacze.

Przerabiam tą ścieżkę wyłącznie dlatego że WSK, bo to o nią chodzi, nie ma żadnych papierów i by się nią legalnie poruszać na drogach jest to w tym wypadku jedyne wyjście.

Nawiasem mówiąc ludzi z cenami ram z papierami do tego sprzętu do tego stopnia porąbało, że koszt żółtej tablicy wyjdzie porównywalnie jeśli nie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2017 o 21:29, szyman napisał:

Stał od marca nieruszany to trzeba było odkurzyć przepalić-podładować aku. Przebieg w tym roku to 800 metrów :(

Ps Dużo zachodu jest by wyrobić żółte blachy

 

 

ja swojego miesiąc temu sprzedałem :( stał po totalnej odbudowie dwa lata nie ruszany :( szkoda mi było że nie użytkowany i poszedł do fanatyka

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marecki78 napisał:

 

ja swojego miesiąc temu sprzedałem :( stał po totalnej odbudowie dwa lata nie ruszany :( szkoda mi było że nie użytkowany i poszedł do fanatyka

:)

Ja  swojego trzymam dla juniora :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte blachy mają jeszcze jedną, IMO bardzo ważną zaletę....w przypadku kolizji wypłata odszkodowania za pojazd na białych blachach może być symboliczna....przy żółtych kwoty powinny być sensowniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MACIEJU napisał:

  A co z Twoim zamysłem przerejestrowania ?

Będą święta odezwę się do byłych współpracowników zobaczymy jak wyjdzie :ok: Jak będzie trzeba poświęcić dużo czasu to odpuszczam na tą chwilę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.12.2017 o 21:48, piter19731 napisał:

pamiętaj ,że pojazd zabytkowy jest pod opieką konserwatora zabytków ,..., trzeba dbać o należyty stan zabytku .

 

ta jasne, akurat się interesuje :hehe:

Dnia 2.12.2017 o 23:46, MACIEJU napisał:

Rzeczoznawca-500,00.Wystawia za tę cenę ,,białą kartę,, w dwóch egzemplarzach, jedna dla Ciebie druga do konserwatora zabytków.

 

Wiele zależy od województwa i nie wiem czy teraz coś się w przepisach nie pozmieniało ale ja białą kartę robiłem sam. Opinia rzeczoznawcy też nie była potrzebna. Oczywiście chcieli ale twardo stałem przy swoim, poprosiłem o podstawę prawną itd i odpuścili. Ale to było kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
Dnia 14.12.2017 o 14:46, szyman napisał:

Będą święta odezwę się do byłych współpracowników zobaczymy jak wyjdzie :ok: Jak będzie trzeba poświęcić dużo czasu to odpuszczam na tą chwilę temat.

Jest jeszcze jedna wada pamiętaj że żółte tablice są tylko motocyklowe nie występują w rozmiarze motorowerowym więc pomimo poniesienia sporych kosztów motorower z takim skrzydłem wygląda średnio. Niestety korzyści nie ma za bardzo bo tylko przegląd bezterminowy który w przypadku motoroweru jest robiony normalnie  na dwa lata oraz możliwość nie płacenia OC jak się nie jeździ ale co do OC bez względu czy na żółtych czy nie  ze zniżką automobilklubu płacę 18 pln za motorower więc nie jest to problem.

 

Co do wyglądu wiem bo mam żółte na WSK i przymierzałem do motorowerów i  słabo to wygląda.

 

ps i jeszcze jedna promocja w niektórych województwach pomimo ustawowego wymaganego wieku 25 lat konserwatorzy upierają się przy 30 latach nie maja ku temu do końca podstaw ale niestety taka ciekawostka występuje.

 

2017.11.24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.