Skocz do zawartości

System bezkorkowego wlewu paliwa.


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2017 o 09:20, Maciej__ napisał:

 

Taki sam jak system korkowy, ktory nie jest zamykany na klucz...

Przeciez jest za klapka, ktora sie otwiera z wnetrza pojazdu i tyle.

Nie zawsze... 

Ale z reguły jest centralny zamek lub guzik w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Ja bardzo często zamykam. Pan nalewacz sobie nalewa, a ja w tym czasie idę do sklepu wybrać sobie gazetę i wodę mineralną.

 

Papierowa? Ja mam kindla :phi: I same mi sie wczytuja wogole nie wchodze do sklepu na stacji. A to fakturke a to hot dog a to cos tam. Nei na moje nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:


Jednak to jest raczej ewenement niż reguła. W USA może raz widziałem pompę gdzie trzeba było płacić w kasie. Wszystkie maja czytnik kart, płacisz, lejesz i odjeżdżasz bez chodzenia po stacjach. 

 

Ile to ja się męczyłem w USA przy tankowaniu, pierw do kasy na pre autorisation i drugi raz zapłacić.

Przy dystrybutorze moja karta debetowa nie działała ;l Także, ja lubie system EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, komor said:

 

Ile to ja się męczyłem w USA przy tankowaniu, pierw do kasy na pre autorisation i drugi raz zapłacić.

Przy dystrybutorze moja karta debetowa nie działała ;l Także, ja lubie system EU.


Cóż, Europa ma inny system - kto to widział by do karty nie był przyczepiony ZIP Code? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, a.nowak napisał:

Czy ktoś ma problem z wyciekiem paliwa po tankowaniu ? Kupiłam kilka dni temu Volvo v40 z tym bezkorkowym systemem i po tankowaniu i zamknięciu paliwo ścieka po aucie, poprzedni właściciel twierdzi, że tak było od zawsze i po prostu trzeba jechać na myjnię po tankowaniu i przejechaniu kawałka. Ewentualnie czy ktoś poradzi, co należy wymienić? 

 

W starym focusie miałem tak jak się przelało, więcej niż do pierwszego odbicia, nadmiar paliwa walił pod auto.

 

Zawsze tankuje do pierwszego odbicia i czekam chwilę, nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Spróbuj nie tankować do odbicia tylko wyłącz chwile wcześniej i zobacz co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

Papierowa? Ja mam kindla :phi: I same mi sie wczytuja wogole nie wchodze do sklepu na stacji. A to fakturke a to hot dog a to cos tam. Nei na moje nerwy.

 

Taka kolorowa o samochodach - tego chyba kindle nie mają. :nie_wiem:

Fakturę sam biorę więc to ja wkurzam innych ale hot-dogi faktycznie upierdliwe są. Nigdy tego syfu nie jadłem i nie mam zamiaru. Ale... U mnie na Shellu są ekrany obok stanowisk tankowania na których zamawiasz hotdoga jeszcze zanim pójdziesz do kasy. To trochę przyspiesza proces.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:


Jednak to jest raczej ewenement niż reguła. W USA może raz widziałem pompę gdzie trzeba było płacić w kasie. Wszystkie maja czytnik kart, płacisz, lejesz i odjeżdżasz bez chodzenia po stacjach. 

i tracą kasę... tak to wejdziesz, a może piwko złapiesz albo kawusie, albo gazetkę lub pączka... dzieciak naciągnie na batona i gazetkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, komor napisał:

 

Ile to ja się męczyłem w USA przy tankowaniu, pierw do kasy na pre autorisation i drugi raz zapłacić.

Przy dystrybutorze moja karta debetowa nie działała ;l Także, ja lubie system EU.

bo ZIPu nie wpisałeś :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

A ktoś tak robi???

Będąc w Stanach w TX i AZ przed zatankowaniem trzeba było iść na stację, podać nr dystrybutora i za ile lejemy, zostawić kasę. Po zatankowaniu do gościa po odbiór reszty i w drogę.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, shapyr said:

Będąc w Stanach w TX i AZ przed zatankowaniem trzeba było iść na stację, podać nr dystrybutora i za ile lejemy, zostawić kasę. Po zatankowaniu do gościa po odbiór reszty i w drogę.


To chyba tylko jak jesteś z EU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:


To chyba tylko jak jesteś z EU. 

A może dlatego, że nasza armia dała nam kasę w gotówce do płacenia za paliwo? Bynajmniej goście na stacjach nie wyglądali na zdumionych lub coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:


To chyba tylko jak jesteś z EU. 

Taa po przedpłacie nadal nie mogłem włączyć pompy bo się jakąś wajchę przestawia z boku. Gość wyszedł, podszedł sprawdzić numery i zobaczył numery z Karoliny na wypożyczonym aucie. Powiedział że się wcale nie dziwi :) a to że z innym akcentem gadaliśmy już mu nie przeszkadzało.

Przy płatnosci gotówką (bo oczywiście karty nie zawsze działaly) było to strasznie irytujące bo trzeba było dymać po resztę.

Jakoś nie ufny to naród ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.