Skocz do zawartości

Auto za pięć dych


grogi

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, grogi napisał:

Rok ma się ku końcowi - na co teraz można popatrzeć?

 

Oglądana była Ibiza V - fajna. Ale 1.0 MPI to jest jakaś kompletna pomyłka, a dopłata do TSI jest już spora... 

 

Dzisiaj w radio słyszałem reklamę, że Astra J od 52 500 PLN, a K od 54 500 PLN.

 

Na Allegro stoją już od 50900 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grogi napisał:

Rok ma się ku końcowi - na co teraz można popatrzeć?

 

Oglądana była Ibiza V - fajna. Ale 1.0 MPI to jest jakaś kompletna pomyłka, a dopłata do TSI jest już spora... 

 

Kia Rio, Corsa, I20, Baleno, pelno tego ;]

Zalezy czego konkretnie szukasz I jakie masz wymagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazowe kompakty w wersji bieda, z silnikiem podstawowym są zazwyczaj na końcu roku po 50 k PLN.

Wchodzi teraz nowa fiesta, może warto popatrzeć za starą budą mk7 .... spokojnie będzie można wyrwać już pewnie za 40 k PLN z jakimś tam silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są takie: Klimatyzacja, najlepiej automatyczna. Cztery/pięć drzwi. Najlepiej prosty silnik, ale który w miarę jedzie (taki 1.25 85KM z i20/Rio wygląda bardzo sensownie). 

 

W Polsce nigdy nie kupowałem nowego. A jako że negocjator ze mnie jak z kurzego kupra piosenkarka, gdzie szukać orientacyjnego poziomu cen który należy za dane auto zapłacić? Jak wejdę na otomoto - to te ceny które tam zobaczę, to odzwierciedlają już +/- poziom realny - czy jest tam jeszcze spory margines na negocjacje? Bo rozumiem, że cena cennikowa czy pierwsza propozycja dilera to dla tzw. młodego pelikana... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, grogi napisał:

Rok ma się ku końcowi - na co teraz można popatrzeć?

 

Oglądana była Ibiza V - fajna. Ale 1.0 MPI to jest jakaś kompletna pomyłka, a dopłata do TSI jest już spora... 

 

za 51 tys. według cennika jest nowe Rio, wersja najniższa M (ale moim zdaniem ma wszystko co trzeba do jazdy) z silnikiem 1.4 100KM. Jak silnik nie jest istotny to za 48 tys. jest 1.2 84KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grogi napisał:

Wymagania są takie: Klimatyzacja, najlepiej automatyczna. Cztery/pięć drzwi. Najlepiej prosty silnik, ale który w miarę jedzie (taki 1.25 85KM z i20/Rio wygląda bardzo sensownie). 

 

W Polsce nigdy nie kupowałem nowego. A jako że negocjator ze mnie jak z kurzego kupra piosenkarka, gdzie szukać orientacyjnego poziomu cen który należy za dane auto zapłacić? Jak wejdę na otomoto - to te ceny które tam zobaczę, to odzwierciedlają już +/- poziom realny - czy jest tam jeszcze spory margines na negocjacje? Bo rozumiem, że cena cennikowa czy pierwsza propozycja dilera to dla tzw. młodego pelikana... 

 

to zależy od marki, modelu, wyposażenia, nie ma ogólnej reguły. Jak wybierzesz auto to idź do jednego dealera, weź ofertę, idź z nią do innego czy da lepszą. I tak możesz odwiedzić kilku. Może być tak, że każdy da trochę lepszą, a może każdy da cenę cennikową i będziesz wiedział, że za bardzo nic nie ugrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maro_t napisał:

za 51 tys. według cennika jest nowe Rio, wersja najniższa M (ale moim zdaniem ma wszystko co trzeba do jazdy) z silnikiem 1.4 100KM. Jak silnik nie jest istotny to za 48 tys. jest 1.2 84KM.

 

Musiałbym się przejechać - ale wielkiej różnicy między 1.2 a 1.4 to z papierów nie widać... Wolałbym chyba zamiast silnika dopłacić do wersji L - z klimą automatyczną, felgami aluminiowymi czy taką pierdołą, jak czujniki z tyłu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grogi napisał:

 

Musiałbym się przejechać - ale wielkiej różnicy między 1.2 a 1.4 to z papierów nie widać... Wolałbym chyba zamiast silnika dopłacić do wersji L - z klimą automatyczną, felgami aluminiowymi czy taką pierdołą, jak czujniki z tyłu... 

 

ja mam poprzednie Rio. To jest już całkiem fajne auto, a w nowym podobno poprawili jeszcze kilka rzeczy, jak układ kierowniczy czy prowadzenie. Jeśli to prawda, to jest imho świetny samochód jak za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grogi napisał:

Rok ma się ku końcowi - na co teraz można popatrzeć?

 

Oglądana była Ibiza V - fajna. Ale 1.0 MPI to jest jakaś kompletna pomyłka, a dopłata do TSI jest już spora... 

 

Oprócz już wymienionych można obejrzeć C-Elysée i Fiata Tipo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sdss napisał:

Do miasta w sam raz, pali mało. 

I w koncu w srodku wyglada dobrze bo poprzednik byl tragiczny. Choc ja bym wolal nowa Fieste z tym, ze to trzeba 63k a nie 50. Za 50 to kupilem poprzedni model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oto moto to dobry punkt do orientacyjnych cen od ktorych juz mozesz niewiele urwac (cenniki to bywa duzy kosmos)-ale bardzo czynnikow jest sporo od terminu/znaczka na masce/modelu/wersji silnikowej-wyposazenia/kto kupuje priv/firma itd....... jak juz zawezisz wtedy pytaj pewnie ktos sie znajdzie kto podobne cos negocjowal ostatnio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądalim, pojeździlim... Finalnie rozegrało się między Rio a Fabią, i wygrały względy finansowe.

 

Zamówiona Fabia Combi do produkcji - wyszła minimalnie drożej niż z na otomoto, ale będzie dokładnie tak wyposażona, jak miała być :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2017 o 12:41, grogi napisał:

W Polsce nigdy nie kupowałem nowego. A jako że negocjator ze mnie jak z kurzego kupra piosenkarka, gdzie szukać orientacyjnego poziomu cen który należy za dane auto zapłacić?

 

Przejrzyj allegro co  i po ile proponują dealerzy. Mniej więcej można złapać gdzie jest dno.

 

Doczytałem, że auto już kupione :D

Jaki silnik w Fabii będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał:

Pooglądalim, pojeździlim... Finalnie rozegrało się między Rio a Fabią, i wygrały względy finansowe.

 

Zamówiona Fabia Combi do produkcji - wyszła minimalnie drożej niż z na otomoto, ale będzie dokładnie tak wyposażona, jak miała być :) 

 

 

 

Również ujeżdżałem testowo obydwa modele i fabia zwyczajnie dużo lepiej jeździ. Nie dość że znacznie lepiej się prowadzi, to jeszcze nawet słabszy 1.0 TSI 95KM zwyczajnie miażdży 1.4 100KM z KIA.  Jedynym plusem KIA jest więcej miejsca z tyłu (powiedzmy sobie szczerze - w skodzie jest zwyczajnie ciasno) i moim zdaniem jest ładniejsza z zewnątrz i od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2017 o 12:41, grogi napisał:

Jak wejdę na otomoto - to te ceny które tam zobaczę, to odzwierciedlają już +/- poziom realny - czy jest tam jeszcze spory margines na negocjacje?

 

Mniej więcej realny, a potargować się zawsze możesz.

Bądź czujny przy firmach typu SuperAuto, Autko24 itp., które mają z reguły najniższe ceny - to pośrednicy, głównie ze Śląska, który wymyślili sposób na biznes, polegający na przeciąganiu formalności i przytulaniu bezzwrotnych zadatków. Ceny są konkurencyjne, ale chyba rzadko dochodzi do transakcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2017 o 19:04, wujekcybul napisał:

Dlaczego 1.0 to pomylka? Mnie sie podoba. Wogole ta nowa ibizia im sie udala. 

 

TSI 1.0 ponoć jest w stanie rozbujać Octavię do 100km/h poniżej 10 sekund.

 

EDIT: Doczytałem, że chodzi o 1.0MPI. Toto ma 15 sekund do setki.
Nie spodziewałem się, ze SEAT jeszcze coś takiego sprzedaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2017 o 18:58, Citric napisał:

 

Oprócz już wymienionych można obejrzeć C-Elysée i Fiata Tipo. 

Jak najdalej od C-Elysée...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.