Skocz do zawartości

Jaki silnik benzynowy?


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Rado_ napisał:

3 łyknął? To czemu tam nie ma normalnych 3 foteli? :nie_wiem:

Bo jak jadą 2 osoby, to jest im ciasno. 

W C4 picasso są 3 oddzielne miejsca z tyłu - jechałem tym z tyłu i już wiem, że takiego rozwiązania nigdy nie będę chciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Polarny napisał:

Bo jak jadą 2 osoby, to jest im ciasno. 

W C4 picasso są 3 oddzielne miejsca z tyłu - jechałem tym z tyłu i już wiem, że takiego rozwiązania nigdy nie będę chciał. 

W takim razie te w C-Max muszą być bardzo szerokie. Mimo wszystko jednak 3 osobom z tyłu w C4 będzie wygodniej niż w C-Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, luccass napisał:

Przymierzam się do zakupu czegoś rodzinnego z salonu...wyprzedaże rocznika i te sprawy ;) 

Jako, że nie planuję dużych przebiegów raczej odrzucam Diesel'a. Zupełnie nie znam obecnych ofert, więc muszę się nieco podszkolić merytorycznie przed wizytami w salonach. Auto to rodzinne kombi, albo coś SUVowatego. I zastanawiam się teraz czy jest oferta, któregoś producenta, której wypadałoby się przyjrzeć, a nad którą nie warto się pochylać. Nie jestem zbyt wymagający, ale fajnie by było jakby silnik był jakiś rozsądny: w mieście nie palił jak smok, i nie warczał jak smok przy 140km/h na autostradzie. Rajdowcem nie jestem, ale nie lubię jak auto zbyt muli. Podpowiecie coś ze swojego doświadczenia? Wiadomo, że jazdy próbnej nie odbędziecie i wyposażenia za mnie nie wybierzecie, ale może podrzucicie jakiś ciekawy temat? Nie mam ani urazów, ani zamiłowań do konkretnych marek, ale najtańsze i najdroższe historie odpadają ;) 

 

1.4 TSI + DSG

Octavia/Golf

 

Wykupić dodatkową gwarancję w Skodzie 4 lata/120 kkm, w VW 5 lat/150 kkm i cieszyć się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luccass napisał:

Przejechałem się Astra, daje radę. Stoi jedna w salonie w akceptowalnej specyfikacji. Właściwie najwyższą wersja wyposażenia bez navi. Dostałem ofertę za niecałe 76tys. Jutro odwiedzę Skodę :)

tapatalked
 

 

Obawiam sie, ze Skoda w podobnej specyfikacji I osiagach to tak min +10kPLN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, format napisał:

1.6t nikt nie trzyma na stoku raczej. Nie sprzedaje się ten silnik dobrze.

tapatalked
 

Bo prawda jest taka, że poza kultem mocy na AK, całej reszcie PL styka do jazdy te 150 czy 125KM, ba nawet do wyprzedzania starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Btw. Ty chyba kupiłeś Astrę niedawno? Jak wrażenia?



Lubimy się. Wyposażenie takie jakie chciałem (no może z wyjątkiem dsg przez której brak wylądowałem z manualem), auto jakoś przyśpiesza, jakoś hamuje. No i nie krzyczy że jest jakimś mega mocnym autem jak cała reszta kompaktów z silnikami +/- 200hp.
Generalnie zadowolony.


tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, format napisał:


 

 


Lubimy się. Wyposażenie takie jakie chciałem (no może z wyjątkiem dsg przez której brak wylądowałem z manualem), auto jakoś przyśpiesza, jakoś hamuje. No i nie krzyczy że jest jakimś mega mocnym autem jak cała reszta kompaktów z silnikami +/- 200hp.
Generalnie zadowolony.


tapatalked
 

 

Dokładnie te same odczucia miałem kupując Astra H 1.6T, solidny samochód bez krzykliwych dodatków. Czyli widzę Opel idzie w dobrym kierunku z Astra, ciekawe jak będzie wyglądać kolejna generacja pod rządami PSA. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te same odczucia miałem kupując Astra H 1.6T, solidny samochód bez krzykliwych dodatków. Czyli widzę Opel idzie w dobrym kierunku z Astra, ciekawe jak będzie wyglądać kolejna generacja pod rządami PSA. :ok:
Zobacz sobie jakie silniki ma Grandland :panic:


tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AstraC napisał:

Dokładnie te same odczucia miałem kupując Astra H 1.6T, solidny samochód bez krzykliwych dodatków. Czyli widzę Opel idzie w dobrym kierunku z Astra, ciekawe jak będzie wyglądać kolejna generacja pod rządami PSA. :ok:

Pozamiatane beda francuskie wydumki bo raczej silniko GM nie bedzie. Czyli 3 cylinderki 110 i 130KM i daje glowe, ze abstrakcyjne ceny nowego 1.6T czy co oni tam planuja. Takze w kompaktach zostanie tylko Ford i grupa VAG z sensowna oferta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Albo 20-30 kPLN ;]
Skoda faktycznie okazała się sporo droższa i od ręki dostępnego nie mają nic. Czas oczekiwania około 3 miesiące.

Przejechałem się też nowym Kona - w segmencie SUV może trochę namieszać, bo za niecałe 100tys można mieć full opcje z 4x4 i automatem. Ale mnie osobiście nie urzekł. Strasznie mały bagażnik, trochę plastikowy i dziwne odgłosy z silnika podczas jazdy..

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AstraC napisał:

Dokładnie te same odczucia miałem kupując Astra H 1.6T, solidny samochód bez krzykliwych dodatków. Czyli widzę Opel idzie w dobrym kierunku z Astra, ciekawe jak będzie wyglądać kolejna generacja pod rządami PSA. :ok:

Silnikowo na pewno słabo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, luccass napisał:

Skoda faktycznie okazała się sporo droższa i od ręki dostępnego nie mają nic. Czas oczekiwania około 3 miesiące.
 

Jak jeździsz FR-V to może zobacz na nową Vitarę z wolnossakiem 1,6 120KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vadero napisał:

za 100 teraz mozesz miec passata dosć fajnego. zbliza sie lifting i ceny są dobre.

 

Passat B8 to juz straszna krowa... Nie kazdy potrzebuje takie duze auto, bo jest zwyczajnie niezbyt praktyczne na codzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.