Skocz do zawartości

sc nie odpala


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sprawa z wczoraj. Tata jeździ moim sc i zgłasza, że nie da się odpalić auta. Akumulator jest nowy i naładowany więc to nie to. Objawy są takie, że słychać cyknięcie bendixa czyli stawiam na rozrusznik. Nie pasuje mi tylko jeden objaw. Przy przekręceniu stacyjki na pozycje rozrusznika gasną kontrolki ładowania i ciśnienia paliwa, kontrolka hamulca ręcznego nie gaśnie. Po puszczeniu stacyjki zaczyna brzęczeć jeden z dwóch przekaźników pod deską na wysokości kolumny kierowniczej. Brzęczy on nawet po wyłączeniu stacyjki tak długo jak jest podtrzymanie przekaźnika pod maską od ecu. W tym momencie żarzy się lekko kontrolka ciśnienia oleju, czasami obrotomierz pokazuje jakieś wartości z nieba i słychać cykanie listwy wtryskowej z gazu.

Czy dobrze obstawiam, że coś mogło się z masami porobić ?? Oglądałem je bo nie miałem nasadki 13tki i się trzymają tj. pomiędzy akumulatorem a lewą podłużnicą, potem pomiędzy prawą podłużnicą a wybierakiem skrzyni biegów. Masa z wiązki silnika do silnika też odpowiednio dokręcona. 

W sobotę chcę poczyścić wszystkie masy i zobaczyć co będzie dalej. Najbardziej ciekawi mnie to brzęczenie tego przekaźnika pod deską.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruba masa na 99%.

To ze wygląda dobrze nie znaczy ze działa. Złap za przewód w okolicy połączeń i szarpnij mocno. Guma może na zewnątrz trzymać wszystko w całości, ale w środku połączenia już brak.

Albo na szybko zorganizuj jeden kabel rozruchowy i połącz minus na aku z silnikiem, spróbuj odpalić wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już udało się ogarnąć :) Auto odpalone przy pomocy kabla rozruchowego, masy poczyszczone, dołożona jedna dodatkowa pomiędzy prawa podłużnicą a łapą silnika. Niestety oryginalna masa pomiędzy lewą podłużnicą się uwaliła więc dałem nową + ta dodatkowa i kręci jak szatan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.