Skocz do zawartości

LPG do Forda 2,0 Ecoboost


Tilok

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Makar25 napisał:

Jesli Ci sie nie spieszy poczekaj kilka miesiecy. Za ok 5 tys bedziesz mogl zamontowac staga 500. Teraz tylko 400 Dpi i spalanie benzyny ok 20-30%

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie z tą 500-ką to podobno nie wiadomo jak będzie. Miała być już a może będzie dopiero za rok. Poza tym będzie to na tyle innowacyjna instalacja, że nie każdy będzie ją dobrze ogarniał i nie chciałbym być testerem. Stag 400 łyka ten silnik podobno bez problemu i pali ok. 10-12 LPG i do 2 l noPB. Jak dla mnie do przyjęcia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą 500-ką to podobno nie wiadomo jak będzie. Miała być już a może będzie dopiero za rok. Poza tym będzie to na tyle innowacyjna instalacja, że nie każdy będzie ją dobrze ogarniał i nie chciałbym być testerem. Stag 400 łyka ten silnik podobno bez problemu i pali ok. 10-12 LPG i do 2 l noPB. Jak dla mnie do przyjęcia :ok:
Kazdy kto montuje 400 z 500 nie bedzie mial problemu. Na chwile obecna jedyba przeszkoda do wprowadzenia na rynek 500 jest aktualny stan prawny zwiazany z homologacja.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WaWeR napisał:

Jaki jest czas zwrotu przy takiej instalacji?

Tak to orientacyjnie wygląda. Cena instalacji prawidłowa, koszty przeglądów instalacji i okresowych pomijam bo tak :skromny:.

 

LPG1.png

LPG2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tilok napisał:

Tak to orientacyjnie wygląda. Cena instalacji prawidłowa, koszty przeglądów instalacji i okresowych pomijam bo tak :skromny:.

czekaj czekaj, wpisałeś 2500PLN na instalację, a @WaWeR raczej pytał o tego Staga500 za 5kPLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj, wpisałeś 2500PLN na instalację, a [mention=129334]WaWeR[/mention] raczej pytał o tego Staga500 za 5kPLN
No raczej.
Jaki jest czas zwrotu instalki za 3kpln jedzacej tylko gaz to ja wiem. Zastanawiam sie nad sensem ladowania instalacji za 5-7kpln dodatkowo otrzebujacej noPB do pracy ciaglej (a nie tylko przy rozruchu)

#
I po co ja to wklepalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaWeR napisał:

No raczej.
Jaki jest czas zwrotu instalki za 3kpln jedzacej tylko gaz to ja wiem. Zastanawiam sie nad sensem ladowania instalacji za 5-7kpln dodatkowo otrzebujacej noPB do pracy ciaglej (a nie tylko przy rozruchu)

#
I po co ja to wklepalem.
 

Piszę o stagu 400 dpi. Koszt paliwa podczas dotrysku i uruchamiania jest podany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, WaWeR napisał:

Wiesz co...z ciekawosci rzucilem okiem, i za tego staga wolaja od 3kpln. ceny z allegro.

 

To co ja poradzę :oki:. Każdy z nas ma znajomości, układy i rabaty :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag 400DPI to jest IV generacja instalacji LPG, specjalny ma tylko sterownik LPG z software. Reszta gratów to jest standard jak przy standardowej instalacji LPG IV generacji.
VI generacja? To wtrysk przez wtryski benzynowe droga bardzo i spora i ingerencja w uklad paliwowy. 400 DPI rzeczywiscie w wiekszosci oprocz sterownika to IV generacja

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.12.2017 o 07:49, Makar25 napisał:

VI generacja? To wtrysk przez wtryski benzynowe droga bardzo i spora i ingerencja w uklad paliwowy. 400 DPI rzeczywiscie w wiekszosci oprocz sterownika to IV generacja

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Dowiadywałem się trochę i Stag 500 raczej nie wejdzie przed wakacjami. Dodatkowo instalacja min. 4500 zł a może i 6000 zł więc sporo więcej. W 500 gaz jest podawany przez wtryskiwacze benzynowe i nie wiadomo jak to będzie spisywać się po 10, 20 i więcej kkm. Możliwe, że będą się zacierać bo nie będzie dobrego smarowania. Jestem w stanie zaakceptować dodatkowo 20 - 30 litrów noPB na 1000 km, żeby nie było cyrków z wtryskiwaczami benzynowymi. Fakt, że instalacja starsza, ale będzie pewniejsza od 500-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się trochę i Stag 500 raczej nie wejdzie przed wakacjami. Dodatkowo instalacja min. 4500 zł a może i 6000 zł więc sporo więcej. W 500 gaz jest podawany przez wtryskiwacze benzynowe i nie wiadomo jak to będzie spisywać się po 10, 20 i więcej kkm. Możliwe, że będą się zacierać bo nie będzie dobrego smarowania. Jestem w stanie zaakceptować dodatkowo 20 - 30 litrów noPB na 1000 km, żeby nie było cyrków z wtryskiwaczami benzynowymi. Fakt, że instalacja starsza, ale będzie pewniejsza od 500-ki.
Z tego co wiem auta testowe w STAGu przejechaly ponad 80kkm. Czy wejdzie to kwestia uzyskania homologacji

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem auta testowe w STAGu przejechaly ponad 80kkm. Czy wejdzie to kwestia uzyskania homologacji

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Pytanie. Jak dlugo sie zwraca instalacja potrzebujaca 2-3 litdry noPB na 100km.

#
I po co ja to wklepalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Jak dlugo sie zwraca instalacja potrzebujaca 2-3 litdry noPB na 100km.

#
I po co ja to wklepalem.

Wlasnie 500 nie potrzebuje noPB po rozgrzaniu silnika tak jak instalacja za 12kPLN

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Makar25 napisał:

Wlasnie 500 nie potrzebuje noPB po rozgrzaniu silnika tak jak instalacja za 12kPLN

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

To wiemy, po prostu jeśli ktoś jest zainteresowany założeniem LPG do silnika z bezpośrednim wtryskiem powinien sam przekalkulować opłacalność inwestycji, również pod takim kątem, w ile czasu zwróci się wydatek dodatkowych powiedzmy 2tys.zł za instalację bez dotrysków w stosunku do instalacji z dotryskami benzyny.

Przy założeniu że dotrysk zużywa 2l benzyny/100km i przez to spalanie gazu jest mniejsze o 2,5l to jest to oszczędność około 350zł/10tys.km. Kwestia o ile droższa jest nowsza instalacja, plus ryzyko awarii dodatkowych elementów i ew. wtrysków benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

moim zdaniem to te 5k  i tak się opłaca, nawet jak zakładasz instalację za 5k, to tylko kwestia przebiegów ale przy tej cenie paliwa wcale nie trzeba długo czekać na zwrot kosztów, ja mam akurat tańszą bo za 2600 polską optimę ale mnie nie dotyczy bezpośredni wtrysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

No i jeżdżę od 1,5 miesiąca na LPG. Jakby ktoś chciał jakieś zdjęcia czy więcej informacji to zapraszam. Spalanie przy spokojnej jeździe 70:30 - trasa:miasto to 10-11 LPG i 2 noPB oczywiście na 100 km. Instalacja Stag 400 DPI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tak spytam czy ktos testowal benzyne z bezposrednim wtryskiem jezdzac tylko na LPG? Po jakim czasie wtryski benzynowe jeszcze zyja, a po jakim sa calkowicie kaput? Ile taki wtrysk kosztuje? Wiadomo, ze czasem sie beny uzywa do odpalania albo jak zabraknie gazu, wiec nigdy nie jest tak ze tam benzyna nie plynie od czasu do czasu.

Bo tak sobie myslalem, ze moznaby zamontowac zwykla sekwencje za 2500 pln i wtryski wymienic jak padna calkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gregoryj napisał:

A tak spytam czy ktos testowal benzyne z bezposrednim wtryskiem jezdzac tylko na LPG? Po jakim czasie wtryski benzynowe jeszcze zyja, a po jakim sa calkowicie kaput? Ile taki wtrysk kosztuje? Wiadomo, ze czasem sie beny uzywa do odpalania albo jak zabraknie gazu, wiec nigdy nie jest tak ze tam benzyna nie plynie od czasu do czasu.

Bo tak sobie myslalem, ze moznaby zamontowac zwykla sekwencje za 2500 pln i wtryski wymienic jak padna calkowicie.

Założyć możesz, ale za 2500 zł nie będzie to działać. Wtryskiwacze wytrzymają max. 1000 km. Do mojego jeden wtryskiwacz to ok. 150 zł (używka). Zadzwoń najpierw do jakiegoś gazownika i zapytaj czy w ogóle założy zwykłą instalację do bezpośredniego wtrysku :bzik:. Chętnie poczytałbym o takim eksperymencie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tilok napisał:

Założyć możesz, ale za 2500 zł nie będzie to działać. Wtryskiwacze wytrzymają max. 1000 km. Do mojego jeden wtryskiwacz to ok. 150 zł (używka). Zadzwoń najpierw do jakiegoś gazownika i zapytaj czy w ogóle założy zwykłą instalację do bezpośredniego wtrysku :bzik:. Chętnie poczytałbym o takim eksperymencie :ok:

No 1000 km to za malo, zeby to mialo sens. Jakby wytrzymal 20-30 tysi to jeszcze pol biedy.

A wtryskiwacz czy bezposredni czy posredni sterowany jest tak samo. Znajac zycie sekwencyjnie. Wiec jak w sekwencji, odcinasz mu mase i nie bedzie pracowal. Chociaz w tych nowych silniczkach to nie wiem czy nie ma jakiejs kontroli czy wtrysk pracuje i wtedy moze walic bledami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2018 o 06:14, pejus1982 napisał:

Wiadomo już co z tym Stagirm 500?

 

 

Wiadomo.... że jeszcze nie ma go w sprzedaży a już dostaje nagrody ;]

 

Spółka AC otrzymała wyróżnienie za instalację autogaz STAG 500 DIS w kategorii „Produkt przyszłości przedsiębiorcy”

http://www.ac.com.pl/pl-aktualnosci?cmn_id=4716

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2018 o 20:35, 51cent napisał:

Wiadomo.... że jeszcze nie ma go w sprzedaży a już dostaje nagrody ;]

Spółka AC otrzymała wyróżnienie za instalację autogaz STAG 500 DIS w kategorii „Produkt przyszłości przedsiębiorcy”

http://www.ac.com.pl/pl-aktualnosci?cmn_id=4716

 

Rok temu mój gazownik mi powiedział żebym szybko na STAGA 500 nie liczyl, a cenę szacował na 6000.

Co do gazowania TSI STAGiem 400 twardo podzielal moje zdanie o nieopłacalności takiego zabiegu (zakladalem 20kkm/rok).

Dlatego kupiłem auto z wtryskiem pośrednim, rok czasu juz jeżdżę na gazie, a temat STAGa 500 dla chcącego go instalować wygląda tak samo, czyli nijak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 28.04.2018 o 21:10, Tilok napisał:

No i jeżdżę od 1,5 miesiąca na LPG. Jakby ktoś chciał jakieś zdjęcia czy więcej informacji to zapraszam. Spalanie przy spokojnej jeździe 70:30 - trasa:miasto to 10-11 LPG i 2 noPB oczywiście na 100 km. Instalacja Stag 400 DPI.

Cześć

Wklej jakies zdjęcia i opisz jakie wrazenia z jazdy. Kto Ci to montował, jakie masz graty ?

Idziesz dokładnie tą ścieżką, którą ja chcę iść. Najpierw Astra LPG a teraz Mondeo i to ten sam motor. Jaka tam jest regulacja zaworów i rozrząd jest na pasku czy łańcuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gregor_BS napisał:

Cześć

Wklej jakies zdjęcia i opisz jakie wrazenia z jazdy. Kto Ci to montował, jakie masz graty ?

Idziesz dokładnie tą ścieżką, którą ja chcę iść. Najpierw Astra LPG a teraz Mondeo i to ten sam motor. Jaka tam jest regulacja zaworów i rozrząd jest na pasku czy łańcuchu?

Auto jak i instalacja, którą mam zalożoną spisują się bez problemu. Zdjęć nie mam jak zrobić bo pożyczyłem auto na dwa tygodnie i będę miał dopiero za tydzień. Ogólnie autem zrobiłem już ponad 8 kkm na LPG i nie ma się do czego przyczepić. Spalanie z wyjazdu wakacyjnego to 10 l LPG i 1 l noPB / 100 km. Jazda z prędkościami przepisowymi plus box na dachu. Co ciekawe straszyli mnie że ecoboosty lubią żreć olej lecz mój chyba o tym nie wie bo stan się nie zmienił od wymiany. Montowałem w tym warsztacie:

http://autogaz-busko.pl/portfolio-items/ford-escape-2l-ecoboost-240km-2017r/

W linku masz zdjęcia mojego auta z montażu a jak będzie Ci mało to pisz na priv.

Rozrząd na łańcuchu, regulacja szklankami. Auto jak i silnik bardzo fajne. W środku gdyby nie owiewki na szybach byłoby cichutko. Jakbyś chciał wiedzieć coś jeszcze to pytaj śmiało :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.