Skocz do zawartości

Romet Ogar 205


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechał z dość daleka jakiś czas temu do mojego garażu Romet Ogar 205 z rocznika 1988. Miał popsuty silnik, ktoś go pomalował sprajem bez rozbierania czegokolwiek ;]. Kilka dni temu opuścił garaż trochę odmieniony ;). Zakres prac - piaskowanie, lakierowanie natryskowe lakierem perłowym z palety Fiata (baza+bezbarwny). Była krótka seria fabryczna w takim kolorze. Dodatkowo odnowa powłok chromowanych, cynkowych, nowe ogumienie oraz kapitalny remont silnika. 

Zdjęcie użytkownika Garaż u Pawła.

 

Zdjęcie użytkownika Garaż u Pawła.

 

Zdjęcie użytkownika Garaż u Pawła.

 

Zdjęcie użytkownika Garaż u Pawła.

 

Zdjęcie użytkownika Garaż u Pawła.

 

Zdjęcie użytkownika Garaż u Pawła.

 

Zdjęcie użytkownika Garaż u Pawła.

 

Zdjęcie użytkownika Garaż u Pawła.

 

Zdjęcie użytkownika Garaż u Pawła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że oryginale tłumik w 205 był czarny. Dziadek miał takiego od nowości, tylko że w niebieskim kolorze.

Trochę Ogara ujeżdżałem, więc kilka wspomnień z nim mam. 

Robota profi, może nawet lepiej niż fabryka. Nie mam uwag 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że ten tłumik nie był zmieniony? 

czekaj..on jest na nakrętkę a nie na opaskę?

Szczerze mówiąc, pierwszy raz widzę taką wersję...a pamiętam te "ogórki" jak jeszcze stały w sklepach. Sam jak miałem -naście lat miałem takiego ogara. No i też miał czarny tumik...:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor faktycznie jest fajny. To perła z palety Fiata (Uno takie były ;)). Ogar w krótkiej serii był dokładnie w takich barwach - nawet tak się złożyło, że miałem swojego w tym samym kolorze ;) - gdzieś na początku lat 90 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Za młodziutkich lat ujeżdżaliśmy Komary, Romety,Jawki, itp. Nasze pamiętam prawie zawsze były kryte czerwoną farbą za to Jawki-żółte lub też czerwone. Jedynie stary Ryś był jakiś brązowy. A nam marzył się-metalik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzaniec napisał:

Jesteś pewien, że ten tłumik nie był zmieniony? 

czekaj..on jest na nakrętkę a nie na opaskę?

Szczerze mówiąc, pierwszy raz widzę taką wersję...a pamiętam te "ogórki" jak jeszcze stały w sklepach. Sam jak miałem -naście lat miałem takiego ogara. No i też miał czarny tumik...:hmm:

 

 tak ten jest na srube przykrecany do uchwytu - preta idacy od dolu ramy. Jak bede na wiosne u siebie na wsi i dziadek od ktorego go kupilem bedzie jeszcze zyl (teraz ma chyba 93 lata) to zapytam sie go, ale mowil, ze jest caly oryginalny.

 

ps. podaj mi prosze numer tego lakieru, bo ten moj chyba tez jest w tym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wojtala napisał:

 

 tak ten jest na srube przykrecany do uchwytu - preta idacy od dolu ramy. Jak bede na wiosne u siebie na wsi i dziadek od ktorego go kupilem bedzie jeszcze zyl (teraz ma chyba 93 lata) to zapytam sie go, ale mowil, ze jest caly oryginalny.

 

ps. podaj mi prosze numer tego lakieru, bo ten moj chyba tez jest w tym kolorze

 

Kod lakieru to L109/A paleta Fiata (uno, siena..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 18.02.2018 o 22:51, Morgan napisał:

 

1990 ori stan, no dobra prawie ori bo dołożony filterek paliwa, nowa lampa i nowe gumy

 

 

ten jest twoj ?? Byłbyś w stanie przesłać mi na priv skan dowodu rejestracyjnego oczywiście bez danych personalnych ?? Bo chciałem mojego zarejestrować a diagnosta nie zrobił mi dodatkowego badania, aby ustalić parametry techniczne. W wydziale komunikacji powiedzieli mi, że go zarejestrują albo z tym dodatkowym badaniem, lub abym dowiozl ksero dowodu rejestracyjnego, gdzie te dane sa wpisane a oni to wprowadza do cepiku i nie bede musial dodatkowego badania robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat załatwiony. Romet zarejestrowany na podstawie starego "zgłoszenia" bez wymaganego przeglądu rozszerzonego w celu ustalenia danych identyfikacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.