Skocz do zawartości

[G] airbag fotela przód problem


benypb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki błąd-  71 czyli wadliwe dzialanie obwodu lacznosciowego sensora poduszki bocznej kierowcy.

Rozumiem ze chodzi o sensor w drzwiach kierowcy ?

Problem występuje tylko w zimne dni, w zeszłym roku w okresie zimowym błąd wystąpił ze dwa razy ale zaczęła się wiosna, lato i był spokój, teraz znów zima i problem wrócił. Wtyczkę pod siedzeniem mam polutowana.

Od czego zacząć ? Wymienić sensor w drzwiach czy kostkę - wtyczkę wyczyścić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od przelotki w drzwiach (skrętka z przewodów: szarego i szaro-białego). Potem złącze czujnika i duże w nogach kierowcy po lewej stronie.

Zaopatrz się w suszarkę do włosów, bo folia na drzwiach jest konieczna do prawidłowej pracy czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Orochimaru napisał:

Zacząłbym od przelotki w drzwiach (skrętka z przewodów: szarego i szaro-białego). Potem złącze czujnika i duże w nogach kierowcy po lewej stronie.

Zaopatrz się w suszarkę do włosów, bo folia na drzwiach jest konieczna do prawidłowej pracy czujnika.

dziękuje za informację, jak tylko znajdę chwilę to się tematem zajmę i dam znać jak poszło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 11.12.2017 o 20:03, Orochimaru napisał:

Zacząłbym od przelotki w drzwiach (skrętka z przewodów: szarego i szaro-białego). Potem złącze czujnika i duże w nogach kierowcy po lewej stronie.

Zaopatrz się w suszarkę do włosów, bo folia na drzwiach jest konieczna do prawidłowej pracy czujnika.

A więc tak, kilka dni temu w końcu znalazłem czas aby przeczyścić złącze czujnika airbag w drzwiach, sprawdziłem też przelotkę miedzy drzwiami poprzez wyginanie jej w różne strony, ale żaden błąd się nie pojawił, już myślałem, że bedzie ok, bo przez kilka dni było dobrze, aż do dziś kiedy znów błąd czujnika bocznego się zapalił.

Zastanawiam się co teraz, czy nadal szukać poprzez sprawdzenie przewodów miernikiem miedzy wtyczką z lewej strony koło słupka do drzwi czy od razu zakupić jakiś używany czujnik i wymienić.

Jakieś sugestię, jak sprawdzić ten czujnik mając go na "stole" ? bo problem występuje tylko przy niskich temperaturach.

 

Prośba o opis na która stronę moduły idą, czy nie ma to znaczenia ?

09 133 280 TQ - (lewy przód ?)
09 133 281 TR - (prawy przód ?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz podgląd wartości bieżących ze sterownika poduszek, to tam jest stan czujnika. Można spróbować go podgrzewać i schładzać i sprawdzić, czy stan się zmieni.

Czujnika za bardzo nie ma jak sprawdzić na stole.

Czujnik TQ jest z lewej, a TR z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Orochimaru napisał:

Jeśli masz podgląd wartości bieżących ze sterownika poduszek, to tam jest stan czujnika. Można spróbować go podgrzewać i schładzać i sprawdzić, czy stan się zmieni.

Czujnika za bardzo nie ma jak sprawdzić na stole.

Czujnik TQ jest z lewej, a TR z prawej strony.

Podglądu na wartości bieżące nie mam (program Delphi), ale już kupiłem na alledrogo czujnik i go podmienię.

Dam znać jak podmienię czy po problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc tak, po wymianie czujnika uderzeniowego z lewej strony w drzwiach i skasowaniu błędów, testach kilkudniowych przy różnych temperaturach zewnętrznych, a w szczególności minusowych rano póki co błąd się nie pojawia. 

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.