Skocz do zawartości

Korek "klik-klak" - wymiana samego środka


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie wymieniłbym korki w domu na tradycyjne gumowe... :facepalm: 

No ale stało się - korek w wannie się popsuł. Tzn. da się rozebrać i złożyć tak, aby działał, ale częste wyciąganie (żona zajmuje się produkcją włosów w celu zatykania odpływów) + trochę kamienia powoduje, że często wyrywa się sama "pokrywka", a reszta konstrukcji pozostaje na miejscu i trzeba ją wytargać na siłę (kamień + zrysowane już brzegi), rozebrać i złożyć... Nie chce mi się leżeć pod wanną i wymieniać całego syfonu, ale może wystarczy kupić takie coś:

http://allegro.pl/korek-klik-klak-brodzik-wanna-automat-chrom-kkbg-i6388523826.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NTI2ODg1YTUtODkyMy00M2MzLWE0MWUtMzE5YjJiZjNkMzViAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=fe657bb9-03aa-422d-b159-25fdeceba659

i wykorzystać sam środek? Oczywiście jeszcze upewnię się co do średnicy rurki, ale to instalacja sprzed 3 lat, więc nic nietypowego tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ZelaznyKarzel napisał:

Chętnie wymieniłbym korki w domu na tradycyjne gumowe... :facepalm: 

No ale stało się - korek w wannie się popsuł. Tzn. da się rozebrać i złożyć tak, aby działał, ale częste wyciąganie (żona zajmuje się produkcją włosów w celu zatykania odpływów) + trochę kamienia powoduje, że często wyrywa się sama "pokrywka", a reszta konstrukcji pozostaje na miejscu i trzeba ją wytargać na siłę (kamień + zrysowane już brzegi), rozebrać i złożyć... Nie chce mi się leżeć pod wanną i wymieniać całego syfonu, ale może wystarczy kupić takie coś:

http://allegro.pl/korek-klik-klak-brodzik-wanna-automat-chrom-kkbg-i6388523826.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NTI2ODg1YTUtODkyMy00M2MzLWE0MWUtMzE5YjJiZjNkMzViAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=fe657bb9-03aa-422d-b159-25fdeceba659

i wykorzystać sam środek? Oczywiście jeszcze upewnię się co do średnicy rurki, ale to instalacja sprzed 3 lat, więc nic nietypowego tam nie ma.

Ja też mam trzy i uważam że to jest jedna z głupszych rzeczy na które dałem się namówić.

Dwa korki się lubią blokować - wciśniesz i nie wyciśniesz :( trzeci od wanny nie trzyma wody i cieknie. Uszczelki wymieniane kilka razy i pomaga tylko na chwilę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój korek się rozleciał po dwóch latach użytkowania :( maskara co to teraz za produkty , patrzyłem jak to cenowo wygląda w sklepach i mnie boli dać ponad 100 zł za kawałek plastiku więc jest bez środka teraz i tyle , są oczywiście po 40 zł ale po co mam brać następne głów .....   :( , teraz jak bedę robił remont łazienki pomyśle nad innym rozwiązaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kolejnym wyrwaniu tej pokrywki (grzybka) przykładamy i lejemy wodę. Co ciekawe to jest zupełnie szczelne. :) No ale na dłuższą metę nie przejdzie, gdyż żona zacznie się dąsać...

 

Nawet dywanik kupiła do łazienki, ale tani na szczęście. Przynajmniej kot ma w co sikać zamiast lać za pralką i narażać się na porażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 09:11, ZelaznyKarzel napisał:

U mnie po kolejnym wyrwaniu tej pokrywki (grzybka) przykładamy i lejemy wodę. Co ciekawe to jest zupełnie szczelne. :) No ale na dłuższą metę nie przejdzie, gdyż żona zacznie się dąsać...

 

Nawet dywanik kupiła do łazienki, ale tani na szczęście. Przynajmniej kot ma w co sikać zamiast lać za pralką i narażać się na porażenie...

Za PRL sprzedawali takie korki wykonane z okrągłego kawałka gumy grubości ze 3 mm i średnicy koło 12, pasowały do większości ówczesnych wypływów. Nie wkładało ich się w otwór, a kładło na nim i woda je dociskała. Póki nie stwardniały, były całkiem szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.