Skocz do zawartości

Działka + budowa domu


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, blue_ napisał:

teriva też musi swoje odczekać. przecież na niej też się leje beton i też się od spodu stempluje

no ale mniej tego betonu idzie, pewnie szybciej schnie :) roboty też mniej bo nie trzeba kręcić zbrojenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szyman napisał:

A uj go wie nie ja buduję. Lecą wg projektu

 

Wg projektu miałem podparcie lukarny na słupach drewnianych, można było lukarną ruszać w 2 strony jeszcze przed położeniem dachówki. Jak wrzuciliśmy słupy stalowe to dopiero było stabilnie. Nie wszystko w projekcie musi być cacy ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komor napisał:

 

Wg projektu miałem podparcie lukarny na słupach drewnianych, można było lukarną ruszać w 2 strony jeszcze przed położeniem dachówki. Jak wrzuciliśmy słupy stalowe to dopiero było stabilnie. Nie wszystko w projekcie musi być cacy ;]

 

Kierownik budowy za coś bierze kasę, to niech on myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szyman napisał:

Dokładnie.

myśl myśl i nie licz na innych

U mnie jednej rzeczy nie zauważyli ani robole, ani architekt, ani kierownik budowy - tylko sąsiad ale już po fakcie i teraz wjazd do garażu będę miał trochę pod górkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bielaPL napisał:

myśl myśl i nie licz na innych

U mnie jednej rzeczy nie zauważyli ani robole, ani architekt, ani kierownik budowy - tylko sąsiad ale już po fakcie i teraz wjazd do garażu będę miał trochę pod górkę

Dobrze, że nie odwrotnie, bo miałbyś spadek do garażu i woda by się wlewała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎14‎.‎12‎.‎2017 o 20:55, szyman napisał:

Po wielomiesięcznej namowie małżonki zrobiłem to i kupiłem działkę :facepalm: plac niewielki bo 750m2 niestety ale teraz taka moda na podział a większe już poszły do ludzi :sciana:. Wiadomo że jak jest ziemia to będziemy stawiać stawiać domek. Teraz pyt. do grona szczęśliwców którzy przebrnęli ten etap czy ktoś miał kontakt z tą agencją archon.pl zdecydowani jesteśmy na ten projekt https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-koniczynce-2-ver-2-m51c1fb6634c3e

postaram nie zadawać głupich pyt. i powielać następnych, które już padły na tym kąciku

10 lat temu zbudowałem domek w miodunkach od nich. Projekt OKI, małe przeróbki (zamiana okna na drzwi) tez były bezproblemowe. 

PS-m nie zauważyłem że odpowiadam na post sprzed roku! Sorry....🤯

Edytowane przez 1Marek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bielaPL napisał:

myśl myśl i nie licz na innych

U mnie jednej rzeczy nie zauważyli ani robole, ani architekt, ani kierownik budowy - tylko sąsiad ale już po fakcie i teraz wjazd do garażu będę miał trochę pod górkę

i bardzo dobrze ja też robię delikatny podjazd :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 4thelement napisał:

już teraz wiem dlaczego to twój kolejny dom

 

 

przy twoim zainteresowaniu obawiam się że nie jest to twója ostatnia budowa

najważniejsze że portfel jest na plusie. Idę w myśl przysłowia "Pierwszy dom budujemy dla wroga drugi dla przyjaciela trzeci dla siebie" 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze że portfel jest na plusie. Idę w myśl przysłowia "Pierwszy dom budujemy dla wroga drugi dla przyjaciela trzeci dla siebie"  
Ten trzeci to zazwyczaj na cmentarzu ;)
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że tak nie będzie :phi:

na marginesie przejrzałem projekt nie widzę by wystawały tam pręty zbrojeniowe ale ja tam się nie znam na budowlance aż tak by zrozumieć te wszystkie szkice/rysunki budowlane :bzik: Więc ufam ekipie że wiedzą co robią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2018 o 18:35, szyman napisał:

Nie twierdzę że tak nie będzie :phi:

na marginesie przejrzałem projekt nie widzę by wystawały tam pręty zbrojeniowe ale ja tam się nie znam na budowlance aż tak by zrozumieć te wszystkie szkice/rysunki budowlane :bzik: Więc ufam ekipie że wiedzą co robią 

 

Chyba nie wiedzą, ścianka kolankowa musi mieć słupy, które przenoszą obciążenia od dachu. A słupy muszą mieć zbrojenie powiązane ze zbrojeniem płyty aby to wszystko trzymało się kupy.
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przemty napisał:

 

Chyba nie wiedzą, ścianka kolankowa musi mieć słupy, które przenoszą obciążenia od dachu. A słupy muszą mieć zbrojenie powiązane ze zbrojeniem płyty aby to wszystko trzymało się kupy.
 

Zależy od konstrukcji dachu, ale w najprostszych ważny jest wieniec i słupy :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemty napisał:

 

Chyba nie wiedzą, ścianka kolankowa musi mieć słupy, które przenoszą obciążenia od dachu. A słupy muszą mieć zbrojenie powiązane ze zbrojeniem płyty aby to wszystko trzymało się kupy.
 

najgorsze że są to błędy których poprawić w późniejszym etapie nie da się poprawić

 

wydaje mi się z tego wszystkiego że kolega jednak wziął sobie nie taką ekipę jaką chciałby mieć

ale z jego wypowiedzi wynika że nie chce abyśmy się wtrącali w jego inwestycje - może lubi budować " zamki na piasku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, 4thelement napisał:

najgorsze że są to błędy których poprawić w późniejszym etapie nie da się poprawić

 

wydaje mi się z tego wszystkiego że kolega jednak wziął sobie nie taką ekipę jaką chciałby mieć

ale z jego wypowiedzi wynika że nie chce abyśmy się wtrącali w jego inwestycje - może lubi budować " zamki na piasku"

kierownika chyba też, przecież nawet najwięksi ściemniacze przyjadą na zbrojenie fundamentów i stropu 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zurekk napisał:

kierownika chyba też, przecież nawet najwięksi ściemniacze przyjadą na zbrojenie fundamentów i stropu 

kto wie, może kierownik to znajomy znajomego który dostał już swoją dolę  i teraz go nie widać na placu boju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zurekk napisał:

kierownika chyba też, przecież nawet najwięksi ściemniacze przyjadą na zbrojenie fundamentów i stropu 

 

Mój kierownik budowy był tylko na papierze, a na budowie był 3 razy. Przy zalewaniu ław, stropu i przy więźbie dachowej. W sumie jaka cena taki kierownik... Ważne żeby majster był taki, który coś podpowie, a nie żeby mu było lżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że tak nie będzie :phi:
na marginesie przejrzałem projekt nie widzę by wystawały tam pręty zbrojeniowe ale ja tam się nie znam na budowlance aż tak by zrozumieć te wszystkie szkice/rysunki budowlane :bzik: Więc ufam ekipie że wiedzą co robią 
Ekipa robi wg projektu. Ale jak projekt coś nie tak to czasem tego nie wylapia. Pytałeś ich w ogóle o to co sądzą ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co kaman ale w 99% zdjęć chałupek tego projektu budowanych jest jak u mnie ja żadnych słupów betonowych nie widzę 

https://www.google.pl/search?q=dom+w+koniczynce+2+ver+2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjm36HZ3avcAhWKKVAKHSGMDN8Q_AUICigB&biw=1242&bih=602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szyman napisał:

nie wiem o co kaman ale w 99% zdjęć chałupek tego projektu budowanych jest jak u mnie ja żadnych słupów betonowych nie widzę 

https://www.google.pl/search?q=dom+w+koniczynce+2+ver+2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjm36HZ3avcAhWKKVAKHSGMDN8Q_AUICigB&biw=1242&bih=602

Ale gdzie masz w tym co zalinkowałeś projekt zbrojenia?

już teraz wiem dlaczego budujesz drugi dom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 4thelement napisał:

Ale gdzie masz w tym co zalinkowałeś projekt zbrojenia?

już teraz wiem dlaczego budujesz drugi dom 

a co jest złego w budowie drugiego domu ?? 

o to chodzi niestety sprzęt domowy i ogarnia tylko format A4

góra.pdf

Edytowane przez szyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest złego w budowie drugiego domu ?? 
Nic, mozna 5 budowac, ale kilka osob probuje Cie przekonac, ze twoj dach moze sie kiedys z "geberitem" na piętrze spotkac.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zurekk napisał:

Nic, mozna 5 budowac, ale kilka osob probuje Cie przekonac, ze twoj dach moze sie kiedys z "geberitem" na piętrze spotkac.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

OK ale patrząc na zdjęcia z innych budów mają jak ja bez tych słupów betonowych w ścianach 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szyman napisał:

a co jest złego w budowie drugiego domu ?? 

o to chodzi niestety sprzęt domowy i ogarnia tylko format A4

góra.pdf

coś ty wysłał 

na poziomym nie zobaczysz 

wyślij projekt zbrojenia na przekroju pionowym

to się okaże czy się mylimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szyman napisał:

OK ale patrząc na zdjęcia z innych budów mają jak ja bez tych słupów betonowych w ścianach 8-)

tak tak

 

 

po elewacji najwięcej widać 

 

proszę Cię..

odnoszę wrażenie że faktycznie się nie znasz ale poszukaj zajebistego  kierusa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wklejlem Ci pierwsze zdjecie SSO z linka do google, ktory sam wkleiles. Lepiej skonsultuj sie z prawdziwym fachowcem, nie z ekipa, nie z kierownikiem, bo widac ze slabo dziala. Twoje majstry, po zwroceniu uwagi pewnie wymuruja Ci te slupki z porothermu, zaleja betonem, może nawet wsadza zbrojenie, ale co z tego jak nie bedzie połączone ze zbrojeniem wienca.

OK ale patrząc na zdjęcia z innych budów mają jak ja bez tych słupów betonowych w ścianach 8-)


Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zurekk napisał:

Ale wklejlem Ci pierwsze zdjecie SSO z linka do google, ktory sam wkleiles. Lepiej skonsultuj sie z prawdziwym fachowcem, nie z ekipa, nie z kierownikiem, bo widac ze slabo dziala. Twoje majstry, po zwroceniu uwagi pewnie wymuruja Ci te slupki z porothermu, zaleja betonem, może nawet wsadza zbrojenie, ale co z tego jak nie bedzie połączone ze zbrojeniem wienca.

 


Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

 

spoko ...wkleją druty na chemii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 4thelement napisał:

rzut pionowy zbrojenia poddasza ...chyba tak to się nazywa bo nie mam przy sobie projektu więc nie powiem jak dokładnie 

nie mam w projekcie nic takiego jest za to dużo zbrojenie elementów żelbetowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wawo napisał:

6 lat temu i dwa miesiące - ten brak zbrojeń u Ciebie zastanawia o czy piszą niżej

 

 

będę na dniach na placu to zapytam fachmana ewentualnie podjadę do mojego architekta zaczerpnąć info. jak [...] robotę to będą rozbierać :phi:

 

:nono:

Edytowane przez Orochimaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, szyman napisał:

będę na dniach na placu to zapytam fachmana ewentualnie podjadę do mojego architekta zaczerpnąć info. jak zjeb...i robotę to będą rozbierać :phi:

zawsze możesz dach skręcać na śrubach rzymskich :lol: 

 

 

nie znam się - tylko wykonuję to co jest na projekcie

Edytowane przez 4thelement
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szyman napisał:

OK ale patrząc na zdjęcia z innych budów mają jak ja bez tych słupów betonowych w ścianach 8-)

Jeżeli to to samo co twój:

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?141617-Dom-w-Koniczynce-2-(lustrzane-odbicie)

 

To mają:

56ab14122a6d76c6med.jpg

 

Widać, też wylane słupy na ścianach kolankowych na dalszych zdjęciach.

 

Sprawdziłem swój proejkt, są dokładnie zaznaczone miejsca kotwienia z płyta oraz przekroje zbrojenia słupów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szyman napisał:

nie mój projekt. Jutro umawiam się z architektem i zobaczę co powie jeśli dali tyłka to będą mieli co robić najgorsze że cały mój plan działanie pójdzie w łeb 

czekaj czekaj

masz doświadczoną ekipę, super kierownika i jeszcze lepszego architekta

a ty sobie głowy nie zawracasz

 

 

to twoje słowa

 

więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zurekk napisał:

.
Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

nie za nisko kolankowe?

 

co kieruje architektem projektując tak niskie ściany kolankowe?

dla mnie standardem powinno być 130cm

wtedy można cokolwiek pokombinować przy ścianie a tak....przestrzeń niepraktyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 4thelement napisał:

nie za nisko kolankowe?

 

co kieruje architektem projektując tak niskie ściany kolankowe?

dla mnie standardem powinno być 130cm

wtedy można cokolwiek pokombinować przy ścianie a tak....przestrzeń niepraktyczna

 

Nie moja budowa, zdjęcie z googla projektu, który ma autor posta  ;)

Ale fakt, u mnie też jest kolankowa tej wysokości co na fotce i nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, mogłem zrobić o pustak większą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zurekk napisał:

 

Nie moja budowa, zdjęcie z googla projektu, który ma autor posta  ;)

Ale fakt, u mnie też jest kolankowa tej wysokości co na fotce i nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, mogłem zrobić o pustak większą.

3 jest idealnie, by nie oszpecić budynku.

A potem i tak nie jest źle, bo można prawie do ściany dojść pod skosem :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.