Skocz do zawartości

Wycieraczki który adapter?


Oberon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Kupiłem wycieraczki motogumy do renault captur ... niby dedykowane ... w sumie dopiero dziś miałem czas otworzyć paczkę (po ponad 2tyg.) ... no i lipa nie mogę dobrać adaptera

 

 

Niby wedle instrukcji ten największy powinien pasować ale nijak nie mogę tego spiąć .... w zalacznikach zdjęcia adapterow i

 

 

Ktoś coś...?

4b0c246580a8f2fe7e0aee9121e75230.jpg86ef863091828c0f7075fd7e3461be01.jpg

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak[mention=149005]r1sender[/mention] miałbym to założyć ... kombinowalem i nic,  na ramię wycieraczki nie pasuje bo tam jest metalowe takie trzymadlo/uchwyt  i on nie schodzi bo wygląda na zgrzewane - wiec musze sie wkomponowac w to co jest

 

Skończyło się na rozwiercaniu i przekladaniu mocowan ... wiem do bani ale trzyma ok i jest ok

 

Już więcej motogum nie kupię ...niby dedykowane do modelu i dupa wyszła

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza bylo kupic dedykowane boshe aerotwin i by pasowalo.
Tutaj nie widze pasujacego....
Nie sądziłem .... wybrałem chwalone motogumy grafity jakieś ... i jak widać jakoś nie pasują ...już nigdy więcej

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ten największy musiałby spasować...
Gdyby nie chciał to pamiętaj - nic na siłę, tylko młotkiem ;]
I na tym się skończyło całe nocowanie było wybijane i rozwiercane .... skręcone i na końcu flexem hahaha

Człowiek na błędach się uczy

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r1sender zalezy co bylo na wycieraczce ... u mnie jakas metalowa konstrukcja jest, w ktora nic nie chcialo sie wpasowac ... chyba ze nie ogarnalem tematu ... ale nie widzialem innego sposobu jak przelozenie mocowania calego piora... na szczescie w oryginale bylo metalowe wiec dalo sie przelozyc rozwiercic i dziala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Oberon napisał:

 

Witam ,

 

Kupiłem wycieraczki motogumy do renault captur ...

 

Witaj!

Ten najdłuższy spróbuj.

BTW. mam Dacię Sandero Stepway z 2016r. i  ten sam kłopot, wspomniane wyżej Oximo nie było nie było idealne,

po 2 miesiącach letnich padło.

Obecnie zakupiłem zestaw Wurth'a na przód za 49zł obie strony,

po 10 adapterów i te są idealne, masywne, zbierają super, o wiele lepiej niż fabryka,

a cena hmm... bardzo przystępna :oki:

Pozdrawiam :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Oberon napisał:

@r1sender tylko u mnie problem byl z tym co zostalo na aucie ... metalowa koncowka do ktorej przyczepia sie wycieraczke jest jakas nietypowa... jutro moze zrobie zdjecie to bedzie widac o co kamman 

Typ "bagnet", ja myślę nad zmianą ramion wycieraczek od któregoś starszego renault na typ "U" :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Oberon napisał:

Tak jak obiecałem zrobiłem zdjęcie - Takie coś mam na aucie 6b8c782d90772535cccad9703e9b3bbe.jpg

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 

Łoo Paaaanie :facepalm:

To francowate zamieszały teraz... 8]

U mnie jest coś innego 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, r1sender napisał:

a czemu nie na typ D?

 

Witaj!

Odpowiedź dałem zanim Oberon wrzucił foto, u mnie jest typ bagnet, pomajstrowali Francuzi z tymi typami :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zerkając to francuzom w przypadku Captura się odmieniło > 25.02.2016r. i zmienili typ D, na takie właśnie ustrojstwo. Nie widzę jak na razie zamienników do tego typu mocowania, bardzo miło by było jakby mnie ktoś wyprowadził z błędu ;)  Na OE dostarcza zdaje się Valeo.2.jpg.c1e5bfab51bc6675fdcc0e446327f717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zerkając to francuzom w przypadku Captura się odmieniło > 25.02.2016r. i zmienili typ D, na takie właśnie ustrojstwo. Nie widzę jak na razie zamienników do tego typu mocowania, bardzo miło by było jakby mnie ktoś wyprowadził z błędu   Na OE dostarcza zdaje się Valeo.2.jpg.c1e5bfab51bc6675fdcc0e446327f717.jpg
Dokładnie to ten typ mocowania ... no to chyba ostatecznie dobrze zrobiłem choć parę chwil z soboty mi to zabrało tą cala przekladka...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2017 o 18:26, Oberon napisał:

Nie sądziłem .... wybrałem chwalone motogumy grafity jakieś ... i jak widać jakoś nie pasują ...już nigdy więcej emoji41.png

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 

Hihi do swego Berlingo też kupiłem Motgumy bezramieniowe dedykowane itp . Dokładnie sprawdzałem katalog numery i co ...i lipa nic nie pasuje. Nawet jezeli wzrokowo pasuja to wymiary adapterów są z czapy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Valeo nie robi chyba pasujących do Captura. Takie Oximo z tego co patrzę by podeszło: https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-oximo-renault-captur-od-2016r-wk350650-7404324057
Kupiłem niedawno Oximo do Astry i niestety nie polecam...
Rozmazuja od samego początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rallyrychu napisał:

Valeo nie robi chyba pasujących do Captura. Takie Oximo z tego co patrzę by podeszło: https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-oximo-renault-captur-od-2016r-wk350650-7404324057

Oryginały w ASO sprzedaje do captura za 129PLN ;) a do siebie ostatnio bosche kupilem po 110pln do VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeo VF942, Bosch A250S  - te będą pasować.

 

10 godzin temu, Cendra napisał:

Już napisałem do sprzedawcy  napisali mi, że nie będą pasować... no to po co wystawia aukcje z opisem, że do captura?

Będę składał reklamację...

 

Bo do Captura, tyle że wyprodukowanego przed 25.02.2016r.  Sprzedający na aukcji zresztą zaznaczył:

"UWAGA. W jednym modelu auta, mogą występować różne warianty danej części. W przypadku niepewności o właściwy dobór części, zalecana jest weryfikacja wg. numeru VIN."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeo VF942, Bosch A250S  - te będą pasować.
 
 
Bo do Captura, tyle że wyprodukowanego przed 25.02.2016r.  Sprzedający na aukcji zresztą zaznaczył:
"UWAGA. W jednym modelu auta, mogą występować różne warianty danej części. W przypadku niepewności o właściwy dobór części, zalecana jest weryfikacja wg. numeru VIN."
 
Cenne info przyda się na przyszłość

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginały w ASO sprzedaje do captura za 129PLN  a do siebie ostatnio bosche kupilem po 110pln do VW
Tylko jeśli oryginał jest takiej samej jakości jak to co było zainstalowane to ja dziękuję... To auto już mazalo po szybie jak się z salonu wyjechało

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oberon napisał:

Tylko jeśli oryginał jest takiej samej jakości jak to co było zainstalowane to ja dziękuję... To auto już mazalo po szybie jak się z salonu wyjechało emoji12.png

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Jakos nie zauwazylem u klientow w josych autach tego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎16‎.‎12‎.‎2017 o 14:10, Oberon napisał:

 

Witam ,

 

Kupiłem wycieraczki motogumy do renault captur ... niby dedykowane ... w sumie dopiero dziś miałem czas otworzyć paczkę (po ponad 2tyg.) ... no i lipa nie mogę dobrać adaptera

 

 

Niby wedle instrukcji ten największy powinien pasować ale nijak nie mogę tego spiąć .... w zalacznikach zdjęcia adapterow i

 

 

Ktoś coś...?

4b0c246580a8f2fe7e0aee9121e75230.jpg86ef863091828c0f7075fd7e3461be01.jpg

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

adapter typu D, drugi od góry na zdjęciu (taki duży). Od kilku sezonów kupuję z adapterami i nie mam problemów z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, r1sender napisał:

adapter typu D, drugi od góry na zdjęciu (taki duży). Od kilku sezonów kupuję z adapterami i nie mam problemów z montażem

 

Rok temu już mu odpisałeś ;]

Ale ani wtedy, ani teraz adaptery typu D do ramion wycieraczek w tych renówkach pasować nie będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, goofer007 napisał:

 

Rok temu już mu odpisałeś ;]

Ale ani wtedy, ani teraz adaptery typu D do ramion wycieraczek w tych renówkach pasować nie będą :)

szkoda, a już ktoś wymyślił patent do tych wycieraczek ?:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2019 o 09:40, goofer007 napisał:

Valeo VF942, Bosch A250S  - te będą pasować.

 

 

Bo do Captura, tyle że wyprodukowanego przed 25.02.2016r.  Sprzedający na aukcji zresztą zaznaczył:

"UWAGA. W jednym modelu auta, mogą występować różne warianty danej części. W przypadku niepewności o właściwy dobór części, zalecana jest weryfikacja wg. numeru VIN."

 

Ja mam Captura z 2016, dlatego wysłałem VIN w dodatkowej wiadomości do sprzedającego.. Zrobiłem to w momencie zakupu i liczyłem, że dadzą znać gdy stwierdzą, że te wycieraczki nie pasują do mojego auta. W treści ogłoszenia jest napisane, że od Captura od 2013 do obecnie produkowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Captura z 2016, dlatego wysłałem VIN w dodatkowej wiadomości do sprzedającego.. Zrobiłem to w momencie zakupu i liczyłem, że dadzą znać gdy stwierdzą, że te wycieraczki nie pasują do mojego auta. W treści ogłoszenia jest napisane, że od Captura od 2013 do obecnie produkowanych.
Też tak kupilem... I musiałem zakładać ten wątek

Nie spodziewałem się, że tak udziwnia to mocowanie. Ważne jest ze after market to zauważył i już coś robi w tym kierunku.

Przecieramy szlaki haha co zrobisz

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.