Skocz do zawartości

Przyjęty mandat i pismo z sądu


ryter

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem wezwany na komisariat w sprawie mojego wykroczenia nagranego przez kogoś kamerką z trasy gdzieś w Polsce (nie zastosowanie się do znaku poziomego P-7b). Wziąłem na klatę, podpisałem przyznanie się do winy, zostałem poinformowany, że mandat przyjdzie pocztą z komisariatu właściwego do miejsca popełnienia wykroczenia. Zamiast mandatu przyszło pismo z sądu - wyrok nakazowy, kara grzywny i koszty sądowe. Myślałem, że jak przyjmuję mandat, to zamyka sprawę - zawsze doliczają koszty sądowe do "wyjazdowego" mandatu czy coś się komuś pozajączkowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Cinos napisał:

pewnie minęło ileś czasu od wykroczenia i nie da się wystawić mandatu...

Chyba nie, sprawa z sierpnia, nie minęło jeszcze pół roku.

Przyślą jakiś nr konta do wpłaty? Teraz mam tylko kwoty, nr konta nie. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ryter napisał:

Chyba nie, sprawa z sierpnia, nie minęło jeszcze pół roku.

Przyślą jakiś nr konta do wpłaty? Teraz mam tylko kwoty, nr konta nie. :hmm:

Na razie tylko wyrok. Reszta przyjdzie drugim listem.

Zdaje mi sie ze jest 30dni tylko na mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cinos napisał:

Na razie tylko wyrok. Reszta przyjdzie drugim listem.

Zdaje mi sie ze jest 30dni tylko na mandat.

Dokłądnie tak - są dwa terminy. 14 dni na nałożenie mandatu na sprawcę złapanego na gorącym uczynku i 30 dni na nałoęenie mandatu na sprawcę uwiczonionego za pomocą urządzeń (czyli kamera, fotoradar). Jeśli się nie wyrobią, to mogą jedynie skierować wniosek do sadu i już tylko sąd może ukarać karą grzywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Manx napisał:

... Jeśli się nie wyrobią, to mogą jedynie skierować wniosek do sadu i już tylko sąd może ukarać karą grzywny.

Ale koszty sądowe naliczyli mi - a to nie ja zawaliłem termin :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Cinos napisał:

... Reszta przyjdzie drugim listem. ...

O punktach nic nie napisali - pewnie dopiero w drugim liście?

Nie, żeby to był problem - ale nie mogą jasno i krótko: tyle kasy, tyle punktów, nr konta i koniec?

Musiałem lecieć na pocztę z awizem bo korespondencja do rąk własnych :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ryter napisał:

Ale koszty sądowe naliczyli mi - a to nie ja zawaliłem termin :facepalm:

Nie Ty zawaliłeś, ale ktoś za biurkiem za Ciebie nie będzie płacił. Ja już 2 razy płaciłem za sąd, bo 30 dni minęło. Raz zaparkowałem pod pracą na części chodnika, przyszedł gość, zrobił zdjęcia, doniósł na policję, dostałem telefon z komisariatu po 25 dniach, umówiłem się na za tydzień, bo tak pani w komisariacie pasowało. Przyszedłem, przyznałem się, że to ja stałem w tym miejscu, pani poinformowała mnie, że będzie mandat 100zł i pożegnaliśmy się ładnie. Po kolejnych dwóch tygodniach przyszło pismo z sądu, do zapłaty 180zł. Tak się dyma ludzi w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8]

To ja juz nie rozumiem. Nie jestem pewnien ale z tego co pamietam jak kiedys przszlo mi zeby wskazac kierujacego pojazdem od strazy miejskiej za parkowanie to chyba data odebrania listu byla jakos blisko terminu 30 dni ...

A teraz dostalem od policji za parkowanie wezwanie za wycieraczke, to znaczy ze jak ktos by mi zakosil te wezwanie to od razu place koszty sadowe? Bo polecony zaden nie przyszedl a juz zbliza sie 30 dni. To jak minie te 30 dni to od razu dostaje grzywne od sadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patgaw napisał:

8]

To ja juz nie rozumiem. Nie jestem pewnien ale z tego co pamietam jak kiedys przszlo mi zeby wskazac kierujacego pojazdem od strazy miejskiej za parkowanie to chyba data odebrania listu byla jakos blisko terminu 30 dni ...

A teraz dostalem od policji za parkowanie wezwanie za wycieraczke, to znaczy ze jak ktos by mi zakosil te wezwanie to od razu place koszty sadowe? Bo polecony zaden nie przyszedl a juz zbliza sie 30 dni. To jak minie te 30 dni to od razu dostaje grzywne od sadu?

Tak. Powyżej 30 dni od wykroczenia nie mogą wystawić mandatu. Z fotoradaru dostałem info 33 dni od zdarzenia, 200 + 80 opłat sądowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wezwany na komisariat w sprawie mojego wykroczenia nagranego przez kogoś kamerką z trasy gdzieś w Polsce (nie zastosowanie się do znaku poziomego P-7b). Wziąłem na klatę, podpisałem przyznanie się do winy, zostałem poinformowany, że mandat przyjdzie pocztą z komisariatu właściwego do miejsca popełnienia wykroczenia. Zamiast mandatu przyszło pismo z sądu - wyrok nakazowy, kara grzywny i koszty sądowe. Myślałem, że jak przyjmuję mandat, to zamyka sprawę - zawsze doliczają koszty sądowe do "wyjazdowego" mandatu czy coś się komuś pozajączkowało?


Bylo widac na nagraniu ze ty prowadzisz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, TWENTIS napisał:

 


Bylo widac na nagraniu ze ty prowadzisz?

 

Nie pokazali nagrania - bylo przesłuchanie, później pytania o miejsce pracy, zarobki, dom, samochód, podpisanie przyznania się do popełnienia wykroczenia i tyle. Nie żądałem nagrania - bo całą sprawę o kant d... można potłuc - nie myslałem, że to tak rozwleką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazali nagrania - bylo przesłuchanie, później pytania o miejsce pracy, zarobki, dom, samochód, podpisanie przyznania się do popełnienia wykroczenia i tyle. Nie żądałem nagrania - bo całą sprawę o kant d... można potłuc - nie myslałem, że to tak rozwleką.



To po co podpisales?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2017 o 17:45, ryter napisał:

Chyba nie, sprawa z sierpnia, nie minęło jeszcze pół roku.

Przyślą jakiś nr konta do wpłaty? Teraz mam tylko kwoty, nr konta nie. :hmm:

Tak przysla ci za jakiś czas ...mi przysłali po 3 miesiacach od dostania papierów ze sądu..

tu raczej nic nie ma napisane na temat punktów chociaz sam sie nie dowiadywałem na policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć z głowy. Gdybym sie zapierał to by powiedzieli
ba5b3221002420404d202325.jpg.0364db7373f44b5bcb4dacfb1f321f16.jpg???
:hehe:



To oni ci musza udowodnic ze to ty a nie ty ze to nie ty.
Osobiscie do kamerkowcow nic nie mam ale co innego jest zrobic to co ty a co innego przejechac przez przejscie jak inne auto puszcza pieszych.
Kiedys takiego debila pol dzielnicy gonilem bo spieprzal az sie kurzylo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2017 o 15:50, ryter napisał:

Nie pokazali nagrania - bylo przesłuchanie, później pytania o miejsce pracy, zarobki, dom, samochód, podpisanie przyznania się do popełnienia wykroczenia i tyle. Nie żądałem nagrania - bo całą sprawę o kant d... można potłuc - nie myslałem, że to tak rozwleką.

I własnie w takich przypadkach przydaje się ubezpieczenie ochrony prawnej  w DAS.

Ja nie przyjmuję żadnych mandatów. Ostatnio żona miała stłuczkę i też ją policja chciała zrobić w spół winę, również nie przyjęła mandatu.

Zauważyłem również, że podczas kontroli drogowej jak policjanci  zobaczą na aucie naklejkę DAS to im do głowy nie przychodzą głupie pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, robciolas napisał:

I własnie w takich przypadkach przydaje się ubezpieczenie ochrony prawnej  w DAS.

 

I co to realnie daje? Ja przez lata ubezpieczałem się w DAS, kilka razy próbowałem skorzystać, to albo się nie da (jakiś tam limit kwoty), albo zlewali sprawę (miałem reklamację w ASO). Generalnie nie zrobią nic takiego, czego nie zrobisz sam, najwyżej napiszą pismo i tyle.

39 minut temu, robciolas napisał:

Ja nie przyjmuję żadnych mandatów. Ostatnio żona miała stłuczkę i też ją policja chciała zrobić w spół winę, również nie przyjęła mandatu.

 

Żadnych? I co, DAS za każdym razem wybronił w sądzie? :hehe:

39 minut temu, robciolas napisał:

Zauważyłem również, że podczas kontroli drogowej jak policjanci  zobaczą na aucie naklejkę DAS to im do głowy nie przychodzą głupie pomysły.

 

A jakie głupie pomysły podczas kontroli przychodzą im do głowy bez tej naklejki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2017 o 17:45, ryter napisał:

Chyba nie, sprawa z sierpnia, nie minęło jeszcze pół roku.

Przyślą jakiś nr konta do wpłaty? Teraz mam tylko kwoty, nr konta nie. :hmm:

To nie pół roku a miesiąc od ujawnienia wykroczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.12.2017 o 16:27, ryter napisał:

[... ] 

 

Ja się na prawie nie znam, to się wypowiem. Parę lat temu teściowa dostała z sądu mandat za fotoradar. Bez wcześniejszych pism z policji czy SM. Odwołała się do sądu o koszta sądowe, argumentując tym, że nie miała wpływu na przeterminowanie. I sąd się przychylił, anulował koszty sądowe i jeszcze zmniejszył mandat z 300 do 200 chyba, ale dokładnych kwot nie pamiętam. 

 

Przynajmniej tak mówi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie. Mogla to być propozycja mandatu z sądu wraz z kosztami? 

 

Na pewno policja nie wyrobiła się w czasie, ponoć wysłali pismo na jakiś stary adres, mieszkanie wcześniej sprzedane i niezamieszkane, więc może uznali za doręczone po drugim awizo? 

 

Jak będę się z teściową widział to dopytam dokładnie. 

 

Ale pamiętam, że odwołanie pisała (pomagał jej prawnik z pracy) i efekt ponoć był taki, jak pisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.