Skocz do zawartości

Kolektory fotowoltaiczne


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Majkiel napisał:

 

A czy skutkuje to nową umową? I w konsekwencji do (przynajmniej przypuszczalnej) zmiany zasady rozliczania od przyszłego roku?

Tego raczej nikt nie wie.

Nie wiadomo do końca jak ta ustawa będzie wyglądać i co wymusi. M.in dlatego przyspieszyłem instalacje dodatkowych paneli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ppmarian napisał:

Ale ja do sieci nie wpompijr w piku więcej bo falownik na to nie pozwala. Poza tym w umowie nie ma ile paneli jest na dachu...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Dla mnie możesz sobie nie zgłaszać :ok:.

Pytałeś, więc Ci odpowiedziałem. U mnie w zgłoszeniu była m.in ilość paneli i ich moc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fili_P napisał:
4 godziny temu, ppmarian napisał:
Ale ja do sieci nie wpompijr w piku więcej bo falownik na to nie pozwala. Poza tym w umowie nie ma ile paneli jest na dachu...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

W zgłoszeniu jest

W potwierdzeniu możliwości swiadczenia usługi otrzymanym tuż przed zmianą licznika też chyba było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5MWh 8], dobre słońce tam macie.
Dopisz więcej info jaka instalacja.
Na lato powinien - mam nadzieje - wyciagnac wiecej.

Wymienilem microinverters na 3 stringi nowych paneli, poszlem po 370W x32 + Fronius, total 11.8kW.

Stary system przerzucilem na dom ktory mam na wynajem.

Widze wady I zalety, glowna taka, ze microinverters sie po prostu szybko yebia niezaleznie jak kazdy mowi, ze technologicznie nadrobili. Bez cienia nie ma znaczenia.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, OZI napisał:

Na lato powinien - mam nadzieje - wyciagnac wiecej.

Wymienilem microinverters na 3 stringi nowych paneli, poszlem po 370W x32 + Fronius, total 11.8kW.

Stary system przerzucilem na dom ktory mam na wynajem.

Widze wady I zalety, glowna taka, ze microinverters sie po prostu szybko yebia niezaleznie jak kazdy mowi, ze technologicznie nadrobili. Bez cienia nie ma znaczenia.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 

Powinieneś zmienić nick'a na OZE (Odnawialne Zródła Energii) ;]

Ja przy instalacji 14,25 kW "wyprodukowałem od początku roku do dzisiaj ~12.700 kW

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, OZI napisał:

Na lato powinien - mam nadzieje - wyciagnac wiecej.

Wymienilem microinverters na 3 stringi nowych paneli, poszlem po 370W x32 + Fronius, total 11.8kW.

Stary system przerzucilem na dom ktory mam na wynajem.

Widze wady I zalety, glowna taka, ze microinverters sie po prostu szybko yebia niezaleznie jak kazdy mowi, ze technologicznie nadrobili. Bez cienia nie ma znaczenia.

 

A z ciekawości, jak u was rozliczają fotowoltaikę?

W Polsce, przy instalacjach ponad 10kWp, operator "zabiera" 30% za "przechowanie" prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A z ciekawości, jak u was rozliczają fotowoltaikę?
W Polsce, przy instalacjach ponad 10kWp, operator "zabiera" 30% za "przechowanie" prądu.
Nie, operator nic nie zabiera, przynajmniej u mnie w stanie, ani tam gdzie mam drugi dom.

Czy inne stany zabieraja, to szczerze nie wiem.

Roznice masz w $$$.

Rozni sie od stanu i jaka elektrownia klepie prund obok ciebie, ale to sa $$$.

Czyli za swoj dom, nowy system place teraz 23c (0.65 PLN) za kWh od nich.

Za FIT (Feed In Tariff) do nich placa mi 12c (0.34 PLN) , ale negocjuje 18c za pierwsze 5,000kWh I reszta po 12c, czy sie zgodza nie wiem narazie negocjujemy, inaczej ide do konkurencji, narazie placa mi 12c.



Minialna/automatyczna stawka u mnie w stanie to 5c teraz. (0.15 PLN)

Oprocz tego place opiate za dostawe - 71c dziennie (2 PLN).

Czyli masz De facto pare opcji.

Ja glownie, patrze na zaspokajanie 100% wlasnych potrzeb - spa chodzi non stop na 38 stopni, air-con 20kW chodzi 12h dziennie. Cel nie placic rachunkow w ogole. Zuzywalem w zimie ok 20-30kWh dziennie, a dokladniej Missus Ozi, mnie w domu nie bylo, ale patrzac z hotelu na app na Aircon to chodzila non stop na 26C 24h.

Panele daja mi wiecej, ale pozostaje noc, kiedy ja musze im placic...

Teraz, gdybym nie zrobil upgrade ze starych licznikow na nowy, (inteligentny) to De facto placilbym tylko za dostawe 71c dziennie jak placilem, liczniki sie wiecej krecily w tyl niz do przodu.



Zachcialo mi sie bawic w upgrade, ktory liczy ile daje a ile biore- czyli zeby wyjsc na zero w uzyciu w ciagu dnia musze wyslac im 2x tyle co zuzywam w ciagu 24h.

b0f2ed2519aaf83354f5a668f1c84280.jpg

Mysle ze pokryje 100%, ale za wczesnie na jakies konkluzje, nowy system dopiero jest 2 tygodnie na dachu.

Z 2 dni od kiedy mam nowy licznik - netto wysylka 104kWh, nocne zuzycie 14kWh.



Czyli 2 dni po 71c za dostawe. $1.42
13 x 23c = $3

Total koszt: $4.42

Vs
104 x 12c = $12.48

Jestem na kredyt do przodu $12.48- 4.42 =$8.06 jakies 23 PLN.

Ale jak mowie, kalkulacja z 2 ostatnich dni...



d36acd0ad219d12c96a3fcf17b30ad8d.jpgc4055a63ef13cce6d8e71601145264d0.jpg

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OZI napisał:

Z 2 dni od kiedy mam nowy licznik - netto wysylka 104kWh, nocne zuzycie 14kWh.

Strasznie duże masz zużycie. W moim przypadku przy domu 220m2 +4os gdzie masę rzeczy też chodzi non stop (serwery, monitoring, rekuperacja, nocą oświetlenie terenu, itd) zużycie mam 10-14kWh/ dzień. Jak ładuje się auto to oczywiście skacze nawet do 30kWh.

U nas póki co nie ma sprzedaży tylko jest wymiana, to co oddasz w dzień możesz odebrać przez rok w wysokości 80%. Pow 10kWh już 70%. Ma sie to zmienić na podobny system jak u Ciebie, który będzie mniej korzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie duże masz zużycie. W moim przypadku przy domu 220m2 +4os gdzie masę rzeczy też chodzi non stop (serwery, monitoring, rekuperacja, nocą oświetlenie terenu, itd) zużycie mam 10-14kWh/ dzień. Jak ładuje się auto to oczywiście skacze nawet do 30kWh.
U nas póki co nie ma sprzedaży tylko jest wymiana, to co oddasz w dzień możesz odebrać przez rok w wysokości 80%. Pow 10kWh już 70%. Ma sie to zmienić na podobny system jak u Ciebie, który będzie mniej korzystny.

To zależy czy jestem w domu, czy 3 kobiety są… i jaki sezon…. -

A wiec tak.

Jestem w domu. Większość rzeczy automatycznie od 10am do 6pm.

AC - zależne od temperatury na zewnątrz.

Tesla Mrs Ozi ładowana w dzień jak się da.


Wychodzi tak.

0afd5bc8ce61431be939cee28ac9f140.jpg

5384897049499f5144c42052a0d38cb1.jpg


Teraz jak 2 baby + kot w domu są same, a mnie nie ma np przez miesiąc/dwa wszystko chodzi non stop 24h na manual, i maja to w głębokiej …. d0000pie, kot z tego całego burdelu najporządniejszy.

Dochodzi sezon - zima tak - AC 26C 24/7, i extra piecyki, można łazić gołym, ale i kobiety poowijane +
Dyson x 3. African blood…

8231cf5ec8c2f0cd4a01ed66eee7fe74.jpg
a6dc72265cb479694a03e645fcb1b465.jpg


Dlatego jak mówię, średnia mi gdzieś wyjdzie za cały rok taka jaka wyjdzie. Powoli przechodzę na pełna kontrole przez automatyzację wszystkiego co się da od drzwi do garażu, po system cieplej wody, na AC kończąc.

Generalnie cel końcowy to baterie i odciąć się od elektrowni w ogóle.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ppmarian napisał:

No właśnie też mam ochotę dołożyć paneli - 4szt ale nie zmieniać falownika. Pik się nie zmieni i będzie taki sam jak jest w umowie. Trzeba to zgłaszać?

 

Rozmawiałem ostatnio z dwoma instalatorami i przy temacie zgłoszeń (dotyczyło instalacji 7kWp i strażaka) mówili że robi się 6,4 na papierze, a fizycznie są dwa panele więcej. Falownik i tak jest 6. I to jeszcze nic, bo są tacy co mają znacznie więcej albo zaczynali od 5ciu, podokładali na ponad 10 i nic nie zgłaszali itp. Polak lubi omijać i naginać przepisy ;)

Także teoretycznie i w pełnej zgodzie z obowiązującymi przepisami zmianę zgłosić trzeba, a praktycznie wygląda to różnie. Dla świętego spokoju lepiej zgłosić, zwłaszcza jeśli nie niesie to za sobą kosztów czy innych konsekwencji.

A z projektem dla straży i obowiązkowym wyłącznikiem p.poż - czym się różnią instalacje np. 6,4 od 6,6 ? Dlaczego instalacji 6,3kWp zrobionej z 21 paneli 300 nie trzeba zgłaszać, a taką z 15-tu paneli 445 już tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam prawie 2kWh więcej.

Obecne 4.5kW niemal już się zwróciły, więc postanowiłem rozbudować instalację:

20211011_144703.jpg.75dcdcb76c5c54aa6f37b251a2c0f60e.jpg

 

Fajne to wygląda, podpinają jedną kostkę, odpalają inwerter i działa. Moc póki co skoczyła w stosunku do produkcji wczoraj o tej samej godzinie. Zobaczymy jak to się potoczy w następnych dniach.

Edytowane przez sherif
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 09:41, sherif napisał:

Strasznie duże masz zużycie. W moim przypadku przy domu 220m2 +4os gdzie masę rzeczy też chodzi non stop (serwery, monitoring, rekuperacja, nocą oświetlenie terenu, itd) zużycie mam 10-14kWh/ dzień

 

Raczej Ty masz małe zużycie. U mnie mieszkanie 61m² zjada 350-450kWh miesięcznie.

  • zszokowany 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, format napisał:

 

Raczej Ty masz małe zużycie. U mnie mieszkanie 61m² zjada 350-450kWh miesięcznie.

 

to zależy do czego się używa prądu, ja przy domku i 6os rocznie mieściłem się w 4500kwh

a mam trochę stałych pożeraczy - np 3lodówki, oczko, ogród (narzędzia), podlewanie (pompa)

teraz instalacja PV 5.2kW pokrywa zużycie w 100%, a nawet zostaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pado napisał:

 

jakaś mała kopalnia w mieszkaniu?...kryptowalut 🤣

 

350-450kWh nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem w mieszkaniu. 10-15kWh na dobę, jeśli ktoś ma elektryczną kuchenkę, bojler, pralkę, zmywarkę, tv, jakieś routery, komputery, nie mieszka sam i lubi posiedzieć do późna, jest jak najbardziej realne. Jak mieszkaliśmy na 40m2, to 10 kWh dziennie nie raz wychodziło, a kuchenka była na gaz, woda z junkersa, zmywarki nie było - akwarium brało około 1kWh/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Majkiel napisał:

 

350-450kWh nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem w mieszkaniu. 10-15kWh na dobę, jeśli ktoś ma elektryczną kuchenkę, bojler, pralkę, zmywarkę, tv, jakieś routery, komputery, nie mieszka sam i lubi posiedzieć do późna, jest jak najbardziej realne. Jak mieszkaliśmy na 40m2, to 10 kWh dziennie nie raz wychodziło, a kuchenka była na gaz, woda z junkersa, zmywarki nie było - akwarium brało około 1kWh/dobę.

 

nie, no spoko

ja mam w domu mniej , a też idą 2 lodówki, zamrażarka, monitoring, piec CO (pompy, zapalarka, podajnik) , zmywarka, piekarnik , pompa napowietrzająca oczyszczalnie biologiczną, rekui inne...

dlatego myślałem, że jednak w mieszkaniu to  mniej tego prądu idzie :) , ale są i wyjątki widzę 

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majkiel napisał:

 

350-450kWh nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem w mieszkaniu. 10-15kWh na dobę, jeśli ktoś ma elektryczną kuchenkę, bojler, pralkę, zmywarkę, tv, jakieś routery, komputery, nie mieszka sam i lubi posiedzieć do późna, jest jak najbardziej realne. Jak mieszkaliśmy na 40m2, to 10 kWh dziennie nie raz wychodziło, a kuchenka była na gaz, woda z junkersa, zmywarki nie było - akwarium brało około 1kWh/dobę.

Tylko, że w mieszkaniu odpada kupę odbiorników typu rekuperatory, pompki CO, oświetlenie terenu, monitoring, rolety, bramy, pitd. Min moc którą pobieram non stop to 160W.

Gdy pracowałem poza domem to 4os w domu zużycie miałem ok 300kWh/m. 400-450kWh miałem gdy wszyscy w domu siedzieli cały miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki... czy można się z fotowoltaiką wpiąć do słupka z licznikiem?

Instalacja na gruncie - nie ma jak wejść do rozdzielni w budynku bez rozwalenia połowy podwórka i budynku.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ccLot napisał:

Skoro instalacja na gruncie to obstawiam, że inwerter zamontowany gdzieś do konstrukcji wsporczej paneli.

Dokładnie. Dach jest wschód / zachód wiec trzeba by dać więcej paneli i po obu stronach. Zreszta chyba instalacja na gruncie będzie tańsza.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krawiec napisał:

Dokładnie. Dach jest wschód / zachód wiec trzeba by dać więcej paneli i po obu stronach. Zreszta chyba instalacja na gruncie będzie tańsza.

 

W portfolio jakiejś firmy robiącej instalacje widziałem zdjęcia z falownikiem pod panelami. Ewentualnie można jakiś domek narzędziowy czy inną wiatę zbudować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Majkiel napisał:

 

W portfolio jakiejś firmy robiącej instalacje widziałem zdjęcia z falownikiem pod panelami. Ewentualnie można jakiś domek narzędziowy czy inną wiatę zbudować ;)

Ale to nie problem, wiekszosc instalacji na gruncie ma falowniki pod panelami. Tak jest u szwagra, jak i w instalacji ktora widze jadac do roboty.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, krawiec napisał:

wpiąć do słupka z licznikiem

 

Na mój mały rozumek to chyba nie ma większego problemu, jeśli będą pozakładane zabezpieczenia.

Wyjdzie taki drugi, równoległy WLZ, którego jesteś właścicielem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, krawiec napisał:

A tak z innej beczki... czy można się z fotowoltaiką wpiąć do słupka z licznikiem?

Instalacja na gruncie - nie ma jak wejść do rozdzielni w budynku bez rozwalenia połowy podwórka i budynku.

 

Krawiec

IMHO trzeba w lokalnym "ZE" pytać, bo każdy może mieć inne rozumienie rozdziału sieci. U mnie szafka jest ich i AFAIR mój elektryk podpinał kabel w ich szafie, mając dostęp tylko z dołu do podpięcia. U rodziców szafka jest ich własnością, ale licznik już nie. Mają w tej samej szafce podpięte dwa obwody i jakieś główne zabezpieczenia.

Generalnie zasada jest tak, że PV podpina się za licznikiem i musi być zabezpieczenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

IMHO trzeba w lokalnym "ZE" pytać, bo każdy może mieć inne rozumienie rozdziału sieci. U mnie szafka jest ich i AFAIR mój elektryk podpinał kabel w ich szafie, mając dostęp tylko z dołu do podpięcia. U rodziców szafka jest ich własnością, ale licznik już nie. Mają w tej samej szafce podpięte dwa obwody i jakieś główne zabezpieczenia.

Generalnie zasada jest tak, że PV podpina się za licznikiem i musi być zabezpieczenie.

No "moja" skrzynka z licznikiem jest doklejona do skrzynki sąsiada, a ta sobie stoi na skrzynce ZE. WLZ idzie przez wszystkie :) wiec musiałbym wsadzić teoretycznie drugiego.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krawiec napisał:

Ale to nie problem, wiekszosc instalacji na gruncie ma falowniki pod panelami. Tak jest u szwagra, jak i w instalacji ktora widze jadac do roboty.

 

Krawiec

 

czy większość nie wiem, ale są takie 

sam mam gruntową, ale falownik dałem w garażu, bo jednak tam ma lepiej IMO

dla elektroniki takie zmiany temp i wilgotność raczej dobre nie są 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Taka szybka prośba przed ewentualnym zamówieniem.

 

Instalacja: 5.25kw
14 paneli 375kwp Phono Solar Black (czarna ramka)
Falownik: Huawei dopasowany do instalacji 5,25kw czyli 4KTL
Cena brutto: ciut powyżej 22 k PLN.

 

Czy te panele są coś warte? Podobno 10 lat gwarancji, falownik Huawei również 10, czy po tym okresie zdarzają się wymiany na nowy? Podobno są nienaprawialne. Kusi jednak prosument na 15 lat :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, komor napisał:

Dzień dobry. Taka szybka prośba przed ewentualnym zamówieniem.

 

Instalacja: 5.25kw
14 paneli 375kwp Phono Solar Black (czarna ramka)
Falownik: Huawei dopasowany do instalacji 5,25kw czyli 4KTL
Cena brutto: ciut powyżej 22 k PLN.

 

Czy te panele są coś warte? Podobno 10 lat gwarancji, falownik Huawei również 10, czy po tym okresie zdarzają się wymiany na nowy? Podobno są nienaprawialne. Kusi jednak prosument na 15 lat :hmm:

 

Masz szczegółową wycenę? To na 8%?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, krawiec napisał:

Masz papiery, ze sam to podłączyłeś do sieci?

Zglaszales to do straży? Jaki koszt i na jakich komponentach?

 

Krawiec

Jestem elektrykiem, mam upr. E i D bez ograniczeń, nie zgłaszałem do straży, jedynie zapłaciłem za papier tzw audyt ppoż w który stwierdzil że instalacja i falownik jest poza budynkiem i nie trzeba stosować zabezpieczeń ppoż. Graty to; konstrukcja mojego projektu wzorowana na corab tylko dużo solidniejsza - ceownik wzmocniony 80x40x3 kupiony z demontażu chyba szklarni, (żadnego alu sama stal) panele risen 500wp , falownik sofar, ochronniki i bezpieczniki na stałym i zmiennym i uziom z bednarki. Koszt 24 tyś za wszystko, robota 1 miesiąc po godzinach. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hebel napisał:

Dzięki samodzielnemu montażowi pewnie z 5 zł zaoszczędziłem ...

 

 

3 godziny temu, hebel napisał:

...Koszt 24 tyś za wszystko, robota 1 miesiąc po godzinach. 

 

Zaoszczędziłeś więcej

W tej cenie to mam najniższą wycenę na 6,3 kWp, a z wycen mojej czy mamy instalacji wychodzi, że koszt 1kWp to 4-5 tysięcy. Oczywiście, im większa instalacja tym koszt niższy, ale tak koło 35 za 10kWp trzeba by policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Majkiel napisał:

 

 

Zaoszczędziłeś więcej

W tej cenie to mam najniższą wycenę na 6,3 kWp, a z wycen mojej czy mamy instalacji wychodzi, że koszt 1kWp to 4-5 tysięcy. Oczywiście, im większa instalacja tym koszt niższy, ale tak koło 35 za 10kWp trzeba by policzyć.

No zdaję sobie sprawę z faktycznych kosztów, ja miałem oferty zaczynające się od 38tys, sama konstrukcja dzisiaj to około 6-7 tyś, dlatego lepiłem ją sam z kawałków ceownika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hebel napisał:

No zdaję sobie sprawę z faktycznych kosztów, ja miałem oferty zaczynające się od 38tys, sama konstrukcja dzisiaj to około 6-7 tyś, dlatego lepiłem ją sam z kawałków ceownika 

U nas 10 tłuką za 30 ale na dachu.

Nie wiem co drożej liczą, materiał na stelaż czy skakanie po dachu.

Miałem kiedyś pomysł samemu robić, ale po dachu nie łażę.

Wyszło mi, że biorąc kogoś na dach i dużo mniejszej instalacji aż tyle nie oszczędzam by samemu robić.

Wystarczy, że przepchnąć wymianę licznika trzeba było samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, hebel napisał:

No dobra, i ja zmontowałem sobie fotowoltaikę, postawiłem na gruncie 10kWp, wszystko robiłem sam no może nie wszystko bo... Konstrukcję zaprojektowałem i pospawałem sam, z synem malowałem z żoną stawiałem słupy, z synem i córką montowałem konstrukcje i układałem panele choć w tej operacji i żona miała swój mały udział, na kabel wykop 35m zrobiłem sam, syn pomógł zasypywać, no i podłączenie moimi ręcami robione. Instalacja zgłoszona, czekam na przeprogramowanie (mam zamontowany dwukierunkowy) bądź wymianę licznika. 

Dzięki samodzielnemu montażowi pewnie z 5 zł zaoszczędziłem, ale jaką mam satysfakcję... moje morale uroslo że ho ho 😁

IMG_20211015_134520.jpg

Obecnie 10 kW na gruncie, inv Huawei, panele Longi 455W to jakieś 39 kPLN. Powiedziałbym że masz dość nisko z jednej strony. Wejdziesz tam z kosiarką? ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lucash napisał:

Obecnie 10 kW na gruncie, inv Huawei, panele Longi 455W to jakieś 39 kPLN. Powiedziałbym że masz dość nisko z jednej strony. Wejdziesz tam z kosiarką? ;)  

W zasadzie po całości jest jednakowa wysokość ok 49cm więc kosiarka powina wjechać, na foto to złudzenie, całość mierzy ponad 11 metrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile powinien kosztować montaż instalacji? Bo o ile koszt falownika i paneli jestem w stanie oszacować o tyle instalacja na dachu to no właśnie...

Zbieram jakieś oferty powoli i troszkę się, że tak powiem zdziwiłem.... 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.