Skocz do zawartości

Kolektory fotowoltaiczne


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, sherif napisał:

Lepszy wyznacznik to zdjęcie dachu :)

Tzn ten dach to jeszcze jakos rozumiem, bo jak ktos ma zasloniety drzewami, albo taki uklad, ze niewiele na nim sensownie zmiesci to nie ma sensu paneli tam ladowac.

Ale co do reszty to nie kumam. Jeszcze liczby zwierzac w gospodarstwie mi do kompletu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Nie przejmuj się, tam i tak każdy dobrze wie kto ile ma w skarpecie.

Jesli to wies typy Wilkowyje, to pewnie wie. Ale np u mnie, gdzie w ostatnich latach sporo sie nowych domow pobudowalo, juz niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zinger napisał:

Tzn ten dach to jeszcze jakos rozumiem, bo jak ktos ma zasloniety drzewami, albo taki uklad, ze niewiele na nim sensownie zmiesci to nie ma sensu paneli tam ladowac.

Ale co do reszty to nie kumam. Jeszcze liczby zwierzac w gospodarstwie mi do kompletu brakuje.

Co zrobisz takie sobie kryteria wymyślili oczywiście okraszając to ekologią :), czyli wg tego kryterium wygrywa ten kto np ogrzewa stary dom grzałką elektryczną.

Po zdjęciu dachu widać jaki kto ma dom (czy eternit czy nowa dachówka) :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra.. . Od tygodnia codziennie dzwonią jakieś janusze biznesu z ofertami na foto, dzis tez dobijają sie do drzwi...

Zostawić nr telefonu na olx to potem tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pado napisał:

Masakra.. . Od tygodnia codziennie dzwonią jakieś janusze biznesu z ofertami na foto, dzis tez dobijają sie do drzwi...

Zostawić nr telefonu na olx to potem tak jest

 

Od tygodnia?

U nas od początku lockdownu. Na początek było po dwóch tygodniowo, później się uspokoiło (pewnie nazbierali zleceń), ale od jakiegoś miesiąca to codziennie mam kilka nieznanych numerów (część sprawdziłem - PV), i co jakiś czas domokrążcy.

Normalnie trzeba już założyć te panele, bo się człowiek opędzić nie może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Godzinę temu, Majkiel napisał:

 

Od tygodnia?

U nas od początku lockdownu. Na początek było po dwóch tygodniowo, później się uspokoiło (pewnie nazbierali zleceń), ale od jakiegoś miesiąca to codziennie mam kilka nieznanych numerów (część sprawdziłem - PV), i co jakiś czas domokrążcy.

Normalnie trzeba już założyć te panele, bo się człowiek opędzić nie może ;)

Do mnie tez dzwonia, ale ja pytam "a to dla mieszkania w bloku tez mozna?"

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pado napisał:

Masakra.. . Od tygodnia codziennie dzwonią jakieś janusze biznesu z ofertami na foto, dzis tez dobijają sie do drzwi...

Zostawić nr telefonu na olx to potem tak jest

Może to od miejsca zamieszkania zależy, do mnie nikt nigdy nie dzwonił ani nie przychodził jak jehowi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Może to od miejsca zamieszkania zależy, do mnie nikt nigdy nie dzwonił ani nie przychodził jak jehowi :).

 

W bazie odnotowali że już masz ;)

Jak wejdą dotacje na banki energii, to zaczną przyłazić i wciskać baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Od tygodnia?

U nas od początku lockdownu. Na początek było po dwóch tygodniowo, później się uspokoiło (pewnie nazbierali zleceń), ale od jakiegoś miesiąca to codziennie mam kilka nieznanych numerów (część sprawdziłem - PV), i co jakiś czas domokrążcy.

Normalnie trzeba już założyć te panele, bo się człowiek opędzić nie może ;)

 

wcześniej także, ale nie tak intensywnie. Teraz jednego dnia miałem 5 telefonów...wczoraj chodzili po domach

Jakiś czas temu był koleś i mówi przez domofon, że ma ważną informację dla mieszkańców gminy odnośnie nowego projektu- to się go pytam grzecznie odnośnie jakiego projektu, a ten do mnie z agresją, że z domofonem rozmawiać nie będzie i mnie wykreśla z listy 🤣 (od sąsiada wiem ,że chodziło o panele pv) - cwaniak sprytnie ubierał słowa, żeby myśleć, że to  gmina coś organizuje (tyle, że gmina nie pozwoliła by sobie na przekazywanie informacji w taki sposób) 

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pado napisał:

cwaniak sprytnie ubierał słowa, żeby myśleć, że to  gmina coś organizuje (tyle, że gmina nie pozwoliła by sobie na przekazywanie informacji w taki sposób) 

U mnie podobnie

 

Screenshot_2021-05-26-10-13-17-146_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2021 o 16:08, Majkiel napisał:

 

Od tygodnia?

U nas od początku lockdownu. Na początek było po dwóch tygodniowo, później się uspokoiło (pewnie nazbierali zleceń), ale od jakiegoś miesiąca to codziennie mam kilka nieznanych numerów (część sprawdziłem - PV), i co jakiś czas domokrążcy.

Normalnie trzeba już założyć te panele, bo się człowiek opędzić nie może ;)

 Myślisz, że jak założysz panele, to przestaną dzwonić? 🤣

Edytowane przez marcinur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2021 o 17:22, krawiec napisał:

Do mnie tez dzwonia, ale ja pytam "a to dla mieszkania w bloku tez mozna?"

 

Krawiec

Gość, który ma mi zakładać chwali się na FB instalacją w bloku.

Panele wiszą pionowo na barierce balkonu.

Jak to załatwili nie wiem, mówił, że wspólnota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2021 o 22:48, sherif napisał:

Przecież w blokach też się instaluje.

U rodziców mają latem instalować 40kWp :)

Tyle, że 40kW to raczej nie indywidualne mieszkanie.

Jak pisałem na FB są zdjęcia gdzie inwerter wisi w mieszkaniu na korytarzu, a mnie znajomy straszył buczeniem inwertera w wolno stojącym garażu. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Panowie jak wyglądała kolejność w papierkach?

1. Zgłoszenie.

2. Potwierdzenie możliwości swiadczenia usługi przez dystrybutora.

3. Zmiana licznika.

4. Podpisanie umowy z sprzedawcą?

 

Czy zamienione że sobą punkty 3 i 4?

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Panowie jak wyglądała kolejność w papierkach?

1. Zgłoszenie.

2. Potwierdzenie możliwości swiadczenia usługi przez dystrybutora.

3. Zmiana licznika.

4. Podpisanie umowy z dostawcą?

 

Czy zamienione że sobą punkty 3 i 4?

 

AFAIR 3ci przed 4ką. Ja w "ZE" załatwiałem razem pkt 2 i 4, inaczej się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sherif napisał:

AFAIR 3ci przed 4ką. Ja w "ZE" załatwiałem razem pkt 2 i 4, inaczej się nie dało.

Ogarnięte wsio w 2 tygodnie od zgłoszenia, od dziś produkuję.

Teraz jak nic dodatkowo w umowie nie zmieniasz, w sensie taryfy czy sprzedawcy, to jako 4 punkt tylko aktualizację umowy przysyłają. Mowa o PGE i umowie kompleksowej.

 

Widzę, że we wczesniejszym poście w pkt. 4 napisałem umowę z dostawca zamiast sprzedawca. Skorygowałem by głupot nie siać.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luccass napisał:

Z doswiadczenia, to jednak jest nowa umowa, nie aktualizacja starej.

Takie info mam, że tak powiem z 1 ręki. Jak to zwał tak zwał, ważne że nie muszę się do sprzedawcy fatygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, luccass napisał:

Ja też mam z pierwszej, czyli swojej emoji6.png ale może nie wszędzie jest podobnie. Ja musiałem w związku z tym aktywować nowe konto ebok, itp

To jesteś lepszy bo ja od brata i ludzi z PGE, z którymi współpracuje przy innych sprawach.

Wydawało mi się nieprawdopodobne, ale tak jest.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Ogarnięte wsio w 2 tygodnie od zgłoszenia, od dziś produkuję.

:totalszok: No gratuluję, ja też właśnie 2 tygodnie czekam ( oddział Pruszków ), to u nich standard czy zostałeś potraktowany wyjątkowo?

Możesz napisać jaki licznik założyli? Z odczytem zdalnym czy jeszcze bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Panowie jak wyglądała kolejność w papierkach?

1. Zgłoszenie.

2. Potwierdzenie możliwości swiadczenia usługi przez dystrybutora.

3. Zmiana licznika.

4. Podpisanie umowy z sprzedawcą?

 

Czy zamienione że sobą punkty 3 i 4?

 

Ze strony mojprad.gov.pl:

obraz.png.fa4b32d2fa369476b486e9f275606160.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DarekB napisał:

:totalszok: No gratuluję, ja też właśnie 2 tygodnie czekam ( oddział Pruszków ), to u nich standard czy zostałeś potraktowany wyjątkowo?

Możesz napisać jaki licznik założyli? Z odczytem zdalnym czy jeszcze bez?

Mogę tylko napisać, że tempo zależy od Rejonu Energetycznego.

GAMMA 350, nie było mnie przy wymianie, szukam teraz instrukcji do tego chińczyka (w sieci za wiele o nim nie ma), wynika że nic z niego nie da się wyciągnąć bo ma zblokowany odczyt dla użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Mogę tylko napisać, że tempo zależy od Rejonu Energetycznego.

GAMMA 350, nie było mnie przy wymianie, szukam teraz instrukcji do tego chińczyka (w sieci za wiele o nim nie ma), wynika że nic z niego nie da się wyciągnąć bo ma zblokowany odczyt dla użytkownika.

To taki jak ten?

https://global.linyang.com/smart-three-phase-meter-ly-sm-350postpaid-product/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2021 o 16:22, ZUBERTO napisał:

wynika że nic z niego nie da się wyciągnąć bo ma zblokowany odczyt dla użytkownika.

Port optyczny blokowany jest przez operatorów.

Podobno jest to bezprawne i poszła już skarga do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciekawostek - dzisiaj w okolicach Wieliczki bylo wieczorem takie dziwne czerwone słońce pod wieczór. Dawno czegoś takiego nie widziałem - wszystko jakby oświetlone czerwoną lampą. Żona mówi że na fejsie ludzie zdjecia wrzucali. Wchodze do garażu koło 21, a tam falownik dalej dziala i produkuje. Do 21 normalnie szła produkcja, zazwyczaj kolo 20 jest koniec

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czerwcu przebiłem 700kW z 4,76kW instalacji (oficjalnie ruszyła 02/02 . Styczeń to testy 🤣 )

mam nadzieje, że instalka zwróci się w 1,5 roku

 

 

Przechwytywanie.JPG

Przechwytywanie1.JPG

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pado napisał:

Ja w czerwcu przebiłem 700kW z 4,76kW instalacji (oficjalnie ruszyła 02/02 . Styczeń to testy 🤣 )

mam nadzieje, że instalka zwróci się w 1,5 roku

 

Całkiem dobry, rezultat, u mnie deko powyżej 600kWh z 4.5kWp. Niestety strasznie słaba wiosna była :(, mam -800kWh do zapłacenia.

 

image.png.a44af02f652525ccf90542c9b96e452f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.07.2021 o 08:15, ppmarian napisał:

Po ponad 8 miesiącach dostałem 5kPLN dotacji !


Wniosek skladalem rzutem na taśmę dosłownie kilka dni przed zamkneciem puli.

Już nawet zapomniałem że skladalem A tu taki miły mail z rana.

 

A kolega to odczytuje wiadomości prywatne? ;]

 

Na której stronie listy rankingowej byłeś, że dostałeś przelew? Ja na liście jestem a dalej każą czekać na wypłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A kolega to odczytuje wiadomości prywatne? ;]
 
Na której stronie listy rankingowej byłeś, że dostałeś przelew? Ja na liście jestem a dalej każą czekać na wypłatę.
Jeszcze nie dostałeś? Sam skladales ?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BOGUS napisał:

Jeszcze nie dostałeś? Sam skladales ?

 

Nasz wspólny mistrz ceremonii ;) dopiero w drugiej połowie października miał szansę wykonać instalację. Licznik miałem założony 18.11.2020 r. a 4 grudnia z samego rana udało się na infolinii wysępić numer umowy z PGE (umowa z 1 grudnia) i od razu złożyłem wniosek (nabór skrócili do 6.12.2020 r.). Od tego momentu sobie czekam.

1/2 lipca straciłem wiarę, czy też sobie już odpuściłem po informacjach, że dwadzieścia parę tysięcy wniosków zostało odrzuconych ze względu na brak środków. Ale kilka dni temu zmienił się status złożonego wniosku a dzisiaj to nawet przyszedł mail z informacją  iż "...wniosek o dofinansowanie został zakwalifikowany do dofinansowania..." i w ciągu miesiąca ma nastąpić wypłata.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po 12 miesięcznym okresie rozliczeniowym dostaje się od operatora szczegółowe zestawienie ?
Ile wprowadziłem do systemu, ile pobrałem i jaki jest bilans i na podstawie tych danych następuje rozliczenie.
Zależy. Ja w Enerdze mam co 2 miesiące. I tak mam ile pobranej, ile oddane i jaki bilans "w wirtualnym magazynie" po odjęciu 20% do wykorzystania w ciągu roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.