Skocz do zawartości

Jakie oleum do tdi 1.9 na pompowtryskach?


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.12.2017 o 17:07, Pyrekcb napisał:

Znalazłem na forum vw - 505.01.

Zgadza się?  :phi:

Zgadza się, chyba, że masz z DPF to jeszcze jakiś inny (chyba coś 507.00).

Ja leję Motula Specific i po 230 kkm wałek :bananpapa:. Nie mam pojęcia na ile to sprawa oleju a na ile szczęścia do dobrego egzemplarza wałka (nie robionego w poniedziałek ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamU napisał:

Zgadza się, chyba, że masz z DPF to jeszcze jakiś inny (chyba coś 507.00).

Ja leję Motula Specific i po 230 kkm wałek :bananpapa:. Nie mam pojęcia na ile to sprawa oleju a na ile szczęścia do dobrego egzemplarza wałka (nie robionego w poniedziałek ;))

U mnie w oplu wał korbowy też powiedział "bye"

Lałem Lotosa. Oczywiście kanaliki zatkane nagarem. Taniej było silnik wymienić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DamU napisał:

Zgadza się, chyba, że masz z DPF to jeszcze jakiś inny (chyba coś 507.00).

Ja leję Motula Specific i po 230 kkm wałek :bananpapa:. Nie mam pojęcia na ile to sprawa oleju a na ile szczęścia do dobrego egzemplarza wałka (nie robionego w poniedziałek ;))

Warto sprawdzic czy w klawiaturze od pompowtryskiwaczy sa zaslepki kanalow olejowych. Jak wypadaja to traci sie cisnienie oleju i walki leca razem z popychaczami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.12.2017 o 17:07, Pyrekcb napisał:

Znalazłem na forum vw - 505.01.

Zgadza się?  :phi:

tak, używałem mobila ale coś się u niego pozmieniało w specyfikacjach i teraz valovoline'a, castrola nie polecam bo u mnie zaczęły się cuda dziać z jego zuzyciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2017 o 14:39, DamU napisał:

Zgadza się, chyba, że masz z DPF to jeszcze jakiś inny (chyba coś 507.00).

Ja leję Motula Specific i po 230 kkm wałek :bananpapa:. Nie mam pojęcia na ile to sprawa oleju a na ile szczęścia do dobrego egzemplarza wałka (nie robionego w poniedziałek ;))

 

Upssss, taki kupiłem.... ;]

 

277specif---w-1200.jpg

 

Auto - pomimo 15 lat - niedawno przekroczyło 100 tkm, więc może jeszcze polata. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 11:31, Pyrekcb napisał:

 

Upssss, taki kupiłem.... ;]

 

Ale ja nic do tego oleju nie mam. Myślę, że jest to wina wałka z gównilitu.

Mimo, że sam hobbystycznie grzebię w autkach to wałek wymieniał mi mechanik. W jego opinii olej bardzo dobry a wina wałka.

Osobiście nigdy w żadnym samochodzie nie odczuwałem różnicy pomiędzy poszczególnymi olejami. Oczywiście zawsze lałem zgodny z normami. Odkąd mam TDI zawsze lałem tego Motula, kierując się opiniami o wałkach w PD i o samym oleju. Nie uchroniło mnie to przed czymś co w mojej ocenie nie powinno się zdarzyć.

Ja jestem z serii, że od lat 80 w rodzinie zawsze były VW. Passat 1.8 AAM dojeździł do miliona km na mineralnym (od nowości w rodzinie).

Teraz coraz bliżej mi do koncepcji użytkowania auta do ok 150 kkm. Następny raczej nie będzie to VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne dobre walki w zamienniku do TDI PD robi Kolbenschmidt. Reszta sie sypie na potęge, do tego oczywiście odpowiednie popychacze - tylko INA 420020910 :) i problem z głowy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SebeKK napisał:

Jedyne dobre walki w zamienniku do TDI PD robi Kolbenschmidt. Reszta sie sypie na potęge, do tego oczywiście odpowiednie popychacze - tylko INA 420020910 :) i problem z głowy :P 

Mnie bardziej interesuje dlaczego w fabryce nie zamontowali takich, żeby był problem z głowy :P

BTW mi zamontował wałek Ruville i popychacze INA (nie pamiętam numerku), ale wszyscy wokół polecali taką konfigurację.

Po obejrzeniu mojego oryginalnego wałka i popychaczy przyszło mi do głowy, że być może problem nie jest w wałku a właśnie w popychaczach :hmm:

W każdym razie nie zamierzam się z tego doktoryzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.