Skocz do zawartości

Wędzarnia z allegro, olx opinie


jarosz19

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam się nie znam, ale pierwsza wydaje się najsensowniejsza ze względu na dłuższy przewód dymowy.

 

Wędzić da się na wszystkim łącznie z beczką więc myślę że i tym da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarosz19 napisał:

 

Już ci podpowiadam z opinii praktyków.

 

Wędzarnie klinkierowe, kamienne pięknie wyglądają. I tylko tyle.

Potrzeba dużo energii i czasu, aby doprowadzić je do temperatury pracy.

 

Druga poważna wada tych pięknych okazałych wędzarni to pogoda. Doglądanie wsadu w deszczu - no cóż.

 

Szwagier i sąsiad wybudowali wędzarnie w piwnicach budynku jednorodzinnego, wpinając się do instalacji kominowej budynku.

Komory wędzalnicze drewniane bądź beczka.

 

Sąsiad opala drewnem, szwagier ma grzałkę elektryczną, termostat i generator dymu wędzalniczego.

 

U obydwu wędzalnie w ogródku funkcjonują jako grille na imprezach.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek ma wędzarnie zrobione w takich metalowych szafkach do przebierania się w szatniach. Zorganizował gdzieś dwie używane za grosze i już od kilku lat wędzi w tym.

 

http://allegro.pl/szafa-szafka-przebieralnia-sum-410-3-pkt-metalowa-i6288439449.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarosz19 napisał:

Ja tam wędzę w beczce, przewód kominowy ok 2 m wykopany w ziemi i jest ok. Koszt 0 zł. Generalnie: poszperaj na FB to się chyba nazywa Wędzrnicz

a Brać, cz też Bractwo. Mają spore archiwum; jest co poczytać, a potem pytać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami.

Mamy pełną wędzarnie w ogrodzie, robioną z jakieś "przepisu" z forum z tunelem, osobnym paleniskiem, ogromną komorą. Mimo wszystko częściej już wędzimy w Borniaku na zrębkach, szybciej, czyściej, ale też bardziej przemysłowo a nie manufakturowo ;] Czuć różnice zdecydowanie jeśli wędzisz drewnem a zrębkami z grzałką.

 

Do prawdziwej dużej wędzarni trzeba mieć trochę więcej czasu na rozpalanie, nagrzewanie i doglądanie, w Borniaku jest o wiele wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ozetjot napisał:

Ja tam wędzę w beczce, przewód kominowy ok 2 m wykopany w ziemi i jest ok. Koszt 0 zł. Generalnie: poszperaj na FB to się chyba nazywa Wędzrnicz

a Brać, cz też Bractwo. Mają spore archiwum; jest co poczytać, a potem pytać :-)

Jestem w tej grupie ale tam sami profesjonaliści i nie polecają takich wędzarni... więc pytam zwykłych użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.