Skocz do zawartości

Corolla e12 podświetlenie pokręteł


Lukasz15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku lat nie działają mi żarówki, które podświetlają pokrętła do regulacji temp, mocy dmuchawy i kierunku strumienia powietrza. W nocy jak jadę jest po prostu czarno, żeby cokolwiek zobaczyć muszę włączyć oświetlenie wewnętrzne samochodu co bardzo oślepia. Mniej więcej wiem jak się otwiera konsolę, alne nie wiem jak dokładnie wymienić te diody/żarówki i nie wiem jakie to mają być diody/żarówki. Proszę o odpowiedzi.

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Zdejmujesz osłonę przy gałce zmiany biegów i pod nią są dwie śruby do mocowania konsoli. Trzecia jest pod środkowym pokrętłem. Konsole delikatnie wyszarpujesz do siebie. Do podświetlania pokręteł są dwie żarówki - dostęp jest nieco trudny bo trzeba wykręcić oprawkę palcami od wewnątrz konsoli i jej nie zgubić jak wyskoczy, ale jest to wykonalne. Żarówki 1W całoszklane z "wąsami" - najlepiej poszukaj na allegro od razu zielonych - wymienisz sobie samodzielnie w oprawce - inaczej zostaje ASO (tam są zdaje się już z oprawką i zielonym kapturkiem). Klawisze do klimy i szyby mają takie same żaróweczki. Diod nie polecam - przerabiałem temat i wróciłem do żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.