Skocz do zawartości

INSIGNIA po lifcie 2014rok


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, el_guapo napisał:

 

Oczywiscie, niemniej jednak żadne auto nieposiadajace 3 foteli jest upośledzone w zakresie przewozenia 3ch dzieciaków.

Ave uzywalem przez tydzień jako auto zastepcze za SMax i doskonale wiem, ze 2 foteliki z tyłu wykluczaja wygodny przewóz kogokolwiek o jakichkowiek gabarytach w srodku, podobnie jest w Insignii, jak i kazdym innym aucie bez oddzielnych poduszek siedzenia i oparcia. Wyprofilowanie kanapy niewiele zmienia jezeli do dyspozycji masz odpowiednio:

138cm w Insignii

138cm w Passacie

137cm w Ave 

138cm w Superb B

 

Na plus wybija się tylko Mondeo ze 142cm

ale szerokość kanapy to nie wszystko przy dzieciach .. liczy się także wyprofilowanie, długość, odległość od przednich siedzeń (szczególnie wkurzające przy mniejszych kopiących dzieciach). Testowałem Superba z moimi dwoma fotelikami, jak i w swoim Volvo przy dwójce dzieci + os dorosła i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, el_guapo napisał:

 

Oczywiscie...

W Astrę h wsadziłem 2 raczej wąskie foteliki (1 do 18kg i 1 do 36) oraz podstawkę od dużego fotelika (siedzisko z fotelika) i z trudem to z trudem, ale zapiąłem to zwykłymi pasami (brak isofixow w fotelikach).

W insignii jest to nierealne do wykonanie przez umiejscowienie w kanapie zatrzasków do pasów.

Dla mnie to żaden kłopot, akcja z 3 dzieciakami była raczej jednorazowa.

Zadne auto uniwersalne nie jest, ale  ktos może pomyśleć se że z zewnątrz niby krowa, ale niepraktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ZUBERTO napisał:

W insignii jest to nierealne do wykonanie przez umiejscowienie w kanapie zatrzasków do pasów.

 

Wczoraj jechałem w konfi guracji Diono Monterey2, podstawka, Diono Monterey2 - dalo się, ale nie powiem zebym się nie spocił przy tym. Generalnie taką akcje mozna trwktowac awaryjnie i nikt normalny kto ma 3ke dzieciakow, i kto szanuje swoje nerwy i zdrowie, nie bedzie kupowac kombi kiedy na rynku jest pierdylion vanów z 3ma fotelami. A juz uzywanie tego argumentu na NIE w dyskusji, ktorej tematem przewodnim jest jakość konkretnego modelu...;l Coś jak "- ktora odmiana mandarynek jest słodsza?". "-kup pomelo, jest większe!"

 

Pees: nawet by mi do glowy nie przyszlo upychac 3 dzieciakow do astry H. Jechalem w konfiguracji os.dorosła, fotelik do 18kg z wlasnymi pasami, os.dorosla i to był dramat dla tych osob. Wczoraj podobnie w Insignii, ale po środku Diono Monterey2 i było ok. 

 

A ze jest krową, ktorej wymiary wew. nie przedkladaja sie na zew. to wiem, ale jak ją kupowalem to byl to swiadomy wybór i stwierdziłem ze 2-3 cm nad glowa, czy na nogi w 2gim rzędzie przy konfiguracji 2+2  w 99,9% przypadkow nie robi mi roznicy.IMG_20171229_142849.jpg.911006e2c4bca59e6519495ef52da06f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, el_guapo napisał:

Pees: nawet by mi do glowy nie przyszlo upychac 3 dzieciakow do astry H. Jechalem w konfiguracji os.dorosła, fotelik do 18kg z wlasnymi pasami, os.dorosla i to był dramat dla tych osob. Wczoraj podobnie w Insignii, ale po środku Diono Monterey2 i było ok. 

Też by mi nie przyszło, bo mam 1 dzieciaka, ale musiałem 3km podwieźć poza córka dwójkę dzieci sąsiada :phi:

Masz rację, że nic do dyskusji o jakości nie wnoszą foteliki, ale ja tego

 zapinania fotelika nie lubię w Insigni i już.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, el_guapo napisał:

 

Tak, ale w dalszym ciągu nie będzie to 200zł.

no jeśli trzeba wiercić to będzie więcej(ale już za drugim razem będzie tanio :) ), ale w niektórych modelach nie trzeba nic wiercić, odkręca się miske i wymienia uszczelke.

NIe mniej jednak jest to upierdliwe, i dotyczy to wszystkich marek, które używają tego silnika, na pewno Opel, Fiat i Alfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, optiview napisał:

i dotyczy to wszystkich marek, które używają tego silnika

 

Czytałem opinię (nie wiem czy to prawda), że twardnienie tej uszczelki powoduje paliwo w oleju (DPF).

Co ile kkm trzeba się przyglądać tematowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też słyszałem, że to może mieć związek z DPF, ale nie jest to poparte żadnymi badaniami statystycznymi.

Mnie w ASO już przy 80tkm pytali się czy była wymieniana. Zmieniłem gdzieś przy 110tkm, po pierwszym komunikacie o niskim ciśnieniu oleju.

Na wymiane tej uszczelki jechałem w stresie jak nigdy dotąd, ale na szczęście nie było żadnych opiłków w misce, i panewki zdrowe. 

Mechanicy mówili, że niektórzy klienci nie mieli żadnych komunikatów a silnik szlag trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.