Skocz do zawartości

Wymiana sprzęgła


asche

Rekomendowane odpowiedzi

A więc pierwsza poważna awaria - nieoczekiwanie przy wjeździe na autostradę padło mi sprzęgło - bierze tylko na górze i się mocno ślizga na każdym biegu.

Plus jest taki, że udało się dojechać do domu. Minus taki, że jedynym serwisem, który może zaoferować auto zastępcze z dnia na dzień (a to i tak nie jest pewne) to ASO i cena za wymianę z częściami (promocyjna) w wysokości 2100 zł.

 

Padło po 10 latach przy przebiegu ~143 000 km (1.6/100KM NoPb), to pierwsze auto w ciągu 15 lat jak jeżdżę, w którym skończyło mi się sprzęgło.

 

Jak tu żyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wysprzęglik - widzę, że trochę popuściło płynu hamulcowego. Chociaż pytanie czy przy padzie wysprzęglika sprzęgło nie brało by przy dole?

No ale jestem pod ścianą i na jutro i następny tydzień muszę mieć sprawne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, asche napisał:

Może być wysprzęglik - widzę, że trochę popuściło płynu hamulcowego. Chociaż pytanie czy przy padzie wysprzęglika sprzęgło nie brało by przy dole?

No ale jestem pod ścianą i na jutro i następny tydzień muszę mieć sprawne auto.

i tak musisz wszystko wyciągnąć, szkoda byłoby nie zrobić kompletnego sprzęgła jak masz już zrzuconą skrzynię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2017 o 17:32, asche napisał:

A więc pierwsza poważna awaria - nieoczekiwanie przy wjeździe na autostradę padło mi sprzęgło - bierze tylko na górze i się mocno ślizga na każdym biegu.

Plus jest taki, że udało się dojechać do domu. Minus taki, że jedynym serwisem, który może zaoferować auto zastępcze z dnia na dzień (a to i tak nie jest pewne) to ASO i cena za wymianę z częściami (promocyjna) w wysokości 2100 zł.

 

Padło po 10 latach przy przebiegu ~143 000 km (1.6/100KM NoPb), to pierwsze auto w ciągu 15 lat jak jeżdżę, w którym skończyło mi się sprzęgło.

 

Jak tu żyć ...

a po co auto zastępcze?.W takiej foce to do sprzęgła jest super dostęp i bardzo sprawnie się je wymienia.Cena 2100 to tez z kosmosu

 

ed. tak jak mówią przedmówcy...pewnie się wysprzęglik skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto naprawione, przyczyna o której tutaj już pisaliście - wysprzęglik, tarcza też mocno była zużyta. Poprzednim użytkownikiem była kobieta, to może dlatego tak wyszło :D. Co do ceny to się zgodzę, jest mocno przesadzona (jak w każdym ASO). Niestety potrzebowałem mieć auto zastępcze a to między świętami a nowym rokiem miało tylko ASO. Wymienili olej w skrzyni, więc teraz biegi wchodzą ciut lepiej i sprzęgło chodzi lżej.

Paręnaście dni przejeździłem Foką Mk3 1.6D/90KM wersja bida :). Dramat jak to się nagrzewa przy tych temperaturach co teraz są ... fiatowy1.9 MJet jeśli chodzi o nagrzewanie się to był znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, asche napisał:

Poprzednim użytkownikiem była kobieta, to może dlatego tak wyszło

ojciec zjeździł sprzęgło w nowym aucie w 80kkm - jeżdził wybiegami (jak w latach 60tych) i podało się łożysko oporowe

18 minut temu, asche napisał:

Paręnaście dni przejeździłem Foką Mk3 1.6D/90KM wersja bida

jak sztywność zawieszenia w stosunku do mk2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gregs0N napisał:

jak sztywność zawieszenia w stosunku do mk2?

IMO lepiej niż w Mk2 ale to pewnie z racji różnicy wieku w aucie i nie wytłuczenia zawieszenia. Fotele w wersji bida dużo lepsze w Mk3, mniej miejsca z przodu, szczególnie wkurzający dynks od zmiany świateł, za każdym razem przywalałem w niego kolanem. Silnik 90KM jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to całkiem przyzwoity, na autostradzie aż takim mułem nie jest jakby wynikało z mocy, spalanie z kompa mi wyszło 5,6l/100km. Mocny plus za wyciszenie, minus za drgania traktora na biegu jałowym i kiepskie nagrzewanie się w zimie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.