Jump to content
_ArtuR_

Klasyczna nawigacja GPS.

Recommended Posts

Witojcie,

W rodzinie pojawił się pomysł, aby Teściowi mojemu serdecznemu kupić na urodziny klasyczną nawigację.

Założenia brzegowe:

często aktualizowana baza nowych dróg (stare drogi Teściu ma w głowie)

nawigacja musi mieć mapy Polski, Czech i Słowacji. (reszta część Europy nie potrzebna)

Powinna posłużyć kilka lat bezproblemowo. Obecnie miał jakiegoś Larka 5" i po 3 latach sprzęt  jest już nieużywalny (raz się załączy 5 razy nie itp...)

Po szybkiej analizie wujka Google znalazłem coś takiego https://www.tomtom.com/pl_pl/drive/car/products/via-53/

Teściu zawsze na nawigacjach korzystał z AutoMapy. Czy przesiadka na tomtoma będzie upierdliwa?

Co do ceny, hmmm nie więcej niż ten TomTom.

Smartfon niestety kategorycznie odpada.

pomożecie? :)

pozdrooo

Ja bym pozostał przy Automapie.
Sprzęt do wyboru na android i mały tablet lub coś na windowsie jakiś modecom itp.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Polecam Navroad Auro S6. Bardzo wygodny uchwyt (zasilanie jest podpięte do uchytu, nie do nawigacji).

• Like 2

Godzinę temu, torelek napisał:

Polecam Navroad Auro S6. Bardzo wygodny uchwyt (zasilanie jest podpięte do uchytu, nie do nawigacji).

Również polecam Auro S6, uchwyt rewelacja, navi z Automapą śmiga bezproblemowo, dodatkowo ma wejście na kamerę cofania.

3 godziny temu, _ArtuR_ napisał:

Teściu zawsze na nawigacjach korzystał z AutoMapy. Czy przesiadka na tomtoma będzie upierdliwa?

Nie, obsługa jest banalna. Kilka lat temu sam zachwalałem AM, ale po przesiadce na TT, okazało się, że bredziłem bez sensu ;]. Nie wiem czy AM od tamtego czasu poszła do przodu, ale wówczas w porównaniu z TT był to dzień do nocy.

Nie mam doświadczenia z niższymi modelami, a na GO 5200 w związku z założonym budżetem Cię nie będę namawiał, ale - z tego co widzę - główna różnica to brak dożywotnich fotoradarów (przeżyjesz), ograniczone mapy (o ile nie zamierzacie podróżować po Świecie to te które będą powinny wystarczyć), Traffic ze smartfon zamiast z wbudowanej karty (tu już trochę krzywo, bo usługa to zacna ale wszyscy wiemy, że nikomu nie będzie się chciało włączać telefonu) i brak uchwytu magnetycznego (pierdoła, ale to na prawdę ekstra rozwiązanie pozwalające zdjąć/złożyć nawigację jednym ruchem podczas np. przerwy na stacji). Jeżeli możecie z powyższymi żyć, to polecam dać TT szansę ;) W końcu to nie cyrograf, jak nie podejdzie to zmienicie. 

• Like 2

5 godzin temu, camel00 napisał:

Nie, obsługa jest banalna. Kilka lat temu sam zachwalałem AM, ale po przesiadce na TT, okazało się, że bredziłem bez sensu ;]. Nie wiem czy AM od tamtego czasu poszła do przodu, ale wówczas w porównaniu z TT był to dzień do nocy.

Nie mam doświadczenia z niższymi modelami, a na GO 5200 w związku z założonym budżetem Cię nie będę namawiał, ale - z tego co widzę - główna różnica to brak dożywotnich fotoradarów (przeżyjesz), ograniczone mapy (o ile nie zamierzacie podróżować po Świecie to te które będą powinny wystarczyć), Traffic ze smartfon zamiast z wbudowanej karty (tu już trochę krzywo, bo usługa to zacna ale wszyscy wiemy, że nikomu nie będzie się chciało włączać telefonu) i brak uchwytu magnetycznego (pierdoła, ale to na prawdę ekstra rozwiązanie pozwalające zdjąć/złożyć nawigację jednym ruchem podczas np. przerwy na stacji). Jeżeli możecie z powyższymi żyć, to polecam dać TT szansę ;) W końcu to nie cyrograf, jak nie podejdzie to zmienicie. 

Mam TT "od zawsze" ale co update to coraz gorzej.Po ostatnim nawigacja bredzi-"objedz rondo,pierwszy zjazd" oraz "zjedz z ronda ,czwarty zjazd":ogien:

Jeszcze bardziej wkurzające jest -"przejedz przez rondo drugi zjazd następnie przejedż przez rondo" gdzie drugie rondo jest zaraz za pierwszym i pasowaloby wiedzieć na ktory z 3 pasów wjechać:facepalm:

11 godzin temu, alster napisał:

Również polecam Auro S6, uchwyt rewelacja, navi z Automapą śmiga bezproblemowo, dodatkowo ma wejście na kamerę cofania.

I dodatkowo ma bluetooth, co umożliwia podłączenie do Internetu i uruchomienie funkcji traffic jeżeli AM jest legalna.

Dnia 28.12.2017 o 21:31, _ArtuR_ napisał:

Mom zdaniem tak. Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. 

Mały tablecik na Androidzie i zawsze będą świeże mapy bez kombinowania. 

• Like 1

Moim zdaniem tablet z modemem. Nie jesteśmy ograniczeni do danego producenta nawigacji, mamy yanosika aplikacje turystyczne itd itp. Zawsze można przeglądnąć neta czy wysłać wiadomość. Jakość samego urządzenia gps też wydaje mi się nie ustępuje dedykowanym urządzeniom.

Moim zdaniem tablet z modemem. Nie jesteśmy ograniczeni do danego producenta nawigacji, mamy yanosika aplikacje turystyczne itd itp. Zawsze można przeglądnąć neta czy wysłać wiadomość. Jakość samego urządzenia gps też wydaje mi się nie ustępuje dedykowanym urządzeniom.
Pamietajmy że to sprzet dla czlowieka co bedzie miał 60lat i ma już nieco inne spojrzenie na nabytki technologiczne.
Dlatego wolał bym dedykowane urzadzenie.

Wysłane z S7

Ale co za problem spersonalizować ekran główny? Zminimalizować do potrzebnych programów czy powiększyć ikony czy zainstalować np. Autify Car Mode. Kurka teściu daje radę a emeryt. A jak nie to bym kupił nawigacje z biedronki i zainstalował auto mapę myślę że nie będzie problemu.

Ja tez mam prawie 60 lat i nadążam za nabytkami technologicznymi .Mam TomTom Start 20 - dostałem w prezencie od syna.Jestem zadowolony z niej.Do obsługi można szybko się przyzwyczaic .Ma dwie a właściwie trzy wady.

1.Wielkość ekranu

2.Średnia aktualność map 

3.Nieaktualne ograniczenia prędkości.

Jest inna kwestia.

Za cenę dobrej jakościowo nawigacji /dobrze widoczny ekran w słońcu i wielkości min 5 cali /  kupimy słabiutki Tablet który będzie tylko powodem do nerwów a nie przyjemności przy korzystaniu.

Dobra to skupmy się na tablecie. Co możecie polecić z 7" urządzeń do ok 700zł?

Co po 1-2 latach dalej będzie używalne?

Zobacz

Huawei MediaPad T3 8 16GB LTE

Samsung Galaxy Tab A 7.0 LTE SM-T285 może się przydać radio fm

Lenovo TAB3 A8-50M

Lenovo TAB 4 8 16GB LTE

Po taniości Navitel T500 3G  też z radiem fm Pre-instalowana mapa offline 45 krajów Europy 269 zł.

9 godzin temu, _ArtuR_ napisał:

Pamietajmy że to sprzet dla czlowieka co bedzie miał 60lat i ma już nieco inne spojrzenie na nabytki technologiczne.
Dlatego wolał bym dedykowane urzadzenie.

Wysłane z S7

Przecież może go używać tylko do nawigacji. Reszta nie jest obowiązkowa 

• Like 1

Dnia 30.12.2017 o 13:16, _ArtuR_ napisał:

Dobra to skupmy się na tablecie. Co możecie polecić z 7" urządzeń do ok 700zł?

Co po 1-2 latach dalej będzie używalne?

ja bym jednak kupił tomtoma go czy via co pokazałeś...

też kiedyś jeździłem na automapie, potem przesiadłem się na tt start20 i następnie na go610.

Przesiadka bezproblemowa, program legalny itd...sprzęt dobrej klasy, przez całe swoje paroletnie życie aktualizacje, problemów z baterią brak (jak coś na YT są filmiki jak ją łatwo wymienić - ale to grubo po 2,3 latach), fixa łapie w 2s i to w garażu podziemnym, no i do tego widoczność w słońcu.

Nie bawiłbym się w tableciki i inne bzdury.

Osobiście w tej chwili od roku jeżdżę na naviexpercie i to rozwiązanie uważam za najwłaściwsze... ale pisałeś ze telefon odpada

Edited by cinkow

Jeszcze jedno pytanie na temat automapy...

Jeżeli mam licencję na rok, a po tym roku jeżeli nie wykupię kolejnego okresu to co? Przestanie być używalna, nie będzie aktualizacji cy co?

pozdroo :)

Dnia 6.02.2018 o 20:40, _ArtuR_ napisał:

Jeszcze jedno pytanie na temat automapy...

Jeżeli mam licencję na rok, a po tym roku jeżeli nie wykupię kolejnego okresu to co? Przestanie być używalna, nie będzie aktualizacji cy co?

pozdroo :)

Nie bedziesz aktualizował jej po prostu a i tak bedzie działać.

20 godzin temu, Beathles napisał:

Nie bedziesz aktualizował jej po prostu a i tak bedzie działać.

Ta na Windowsa - tak. Ta na Androida czy  Iphone'a nie będzie nawigować (nie wytyczy trasy itd.) ale się będzie aktualizować. 

Podbijam temat.

Ojcu padła stara navi, miał na niej Igo Primo Truck, wgrane gdzieś w budzie przy trasie.

Jest kierowcą zawodowym, jeździ po Europie (głównie, Węgry, Czechy).

Co mu kupić w prezencie do 500 zł?

Czy Mio, TomTom, Garmin z darmowymi dożywotnimi aktualizacjami sprawdzą się w ciężarówce? A może da się jakoś legalnie korzystać z Igo Primo Truck? Nic nie mogę znaleźć w necie...

Podbijam temat. Ojcu padła stara navi, miał na niej Igo Primo Truck, wgrane gdzieś w budzie przy trasie. Jest kierowcą zawodowym, jeździ po Europie (głównie, Węgry, Czechy).

Czy Mio, TomTom, Garmin z darmowymi dożywotnimi aktualizacjami sprawdzą się w ciężarówce? A może da się jakoś legalnie korzystać z Igo Primo Truck? Nic nie mogę znaleźć w necie...

Podejrzewam, że zwykła samochodowa nie sprawdzi się chociażby ze względu na niskie mosty etc. Nie jestem pewien, ale chyba Sygic też ma edycję dla ciężarówek, osobiście używam zwykłej samochodowej od nich na Androidzie i jestem zadowolony.  

Sent from my SM-G900F using Tapatalk[/i]

E: niestety dożywotnia licencja na nawigację (w tym update map przez tylko 3 lata to prawie £110), więc raczej kosztowna impreza jak za samą aplikację.

Ojciec Twierdzi, że jeździ na samochodowej i daje radę... No to będzie Mio Spirit 7100 :)

Dnia 27.04.2018 o 04:14, caliber2001 napisał:

Podejrzewam, że zwykła samochodowa nie sprawdzi się chociażby ze względu na niskie mosty etc. Nie jestem pewien, ale chyba Sygic też ma edycję dla ciężarówek, osobiście używam zwykłej samochodowej od nich na Androidzie i jestem zadowolony.  

Nie jestem na 100% pewien, bo Lark z Automapą padł mi rok temu, ale w opcjach był tam chyba wybór samochodu. Nie sprawdzałem działania, bo nie potrzebowałem, ale skoro ostrzega o ograniczeniach, to może i o wysokościach wiaduktów.

Dnia 28.12.2017 o 23:14, torelek napisał:

Kolega ma archaicznego Navroada, którego mu czasem aktualizuje. Uchwyt rzeczywiście świetny, a sam sprzęt choć stary i powolny - wciąż działa.

Dnia 30.12.2017 o 12:21, robertharnas napisał:

W jakiej cenie można mieć obecnie najtańszy internet? Kupując dedykowaną nawigację, najczęściej mamy rok aktualizacji za darmo, a jak się  mają kolejne lata aktualizacji do cen "internetu"? Też zastanawiałem się nad takim prezentem dla kogoś, ale nie chcę ofiarować rachunków ;)

Co do ostatniego jeszcze raz Sygic, ściągasz mapy przez Wifi, Internet potrzebny tylko do usługi traffic.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podbijam temat.
Ojcu padła stara navi, miał na niej Igo Primo Truck, wgrane gdzieś w budzie przy trasie.
Jest kierowcą zawodowym, jeździ po Europie (głównie, Węgry, Czechy).
Skoro używa igo truck to niech tak zostanie - najprostsza i skuteczna, sam na niej jeżdżę. Dodatkowo mam sygica truck i nie jest taki dobry.
Igo kupić legalnie graniczy z cudem heh, pozostaje jakieś tablet i wgrać za 40zl na granicy czy u jakiegoś fachowca.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Automapa ma w mapach ograniczenia dla ciężarówekna pewno w mapie PL. Czy za granicą? Tego nie byłbym już taki pewny. 

Przynajmniej można ją legalnie kupić i nie trzeba kraść. 

Edited by ochkarol

Dnia 3.05.2018 o 21:30, ochkarol napisał:

Automapa ma w mapach ograniczenia dla ciężarówekna pewno w mapie PL. Czy za granicą? Tego nie byłbym już taki pewny. 

Przynajmniej można ją legalnie kupić i nie trzeba kraść. 

Ograniczenia tonażowe, nacisk na oś, wysokość, szerokość...... szkoda, że nie do końca to się zgadza, dużo białych plam jest w Polsce szczególnie w miastach ;) .