Skocz do zawartości

Fotelik samochodowy 0-13kg problem


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki mamy z żoną problem z fotelikiem samochodowym. Posiadamy Recaro Young Profi Plus. Niby jest do 13kg. Niestety młoda teraz w kombinezonie zimowym się do niego nie mieści. Dodatkowo szelek brakuje. Młoda waży prawie 9kg, siedzieć jeszcze nie siedzi bo ma 4 i pół miesiąca. Nie mam pojęcia co robić... Szukać większego? Ale jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyła się regulacja na szelkach. Dopinam brzydko powiem na siłę. Wkładki już z miesiąc temu wyciągnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierz dziecko do MaxiCosi Cabrio Fix. Mój syn w wieku kilku miesięcy był na tyle duży, że nie mieścił się w siatce centylowej. A do nosidełka owszem jakoś wchodził. 

BTW nogi dziecka też już wystają z fotelika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luke16 napisał:

Skończyła się regulacja na szelkach. Dopinam brzydko powiem na siłę. Wkładki już z miesiąc temu wyciągnięte

Generaalnie za mala jest jeszcze na wiekszy rozmiar bo nie siedzi. Ja bym sprobowal przymierzyć ją do cybexa. One sa spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Konrad` napisał:

Przymierz dziecko do MaxiCosi Cabrio Fix. Mój syn w wieku kilku miesięcy był na tyle duży, że nie mieścił się w siatce centylowej. A do nosidełka owszem jakoś wchodził. 

BTW nogi dziecka też już wystają z fotelika? 

Moja też byla noszona w cabriofixie do 14 miesiecy i kombinezon nie przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Luke16 napisał:

Koledzy i koleżanki mamy z żoną problem z fotelikiem samochodowym. Posiadamy Recaro Young Profi Plus. Niby jest do 13kg. Niestety młoda teraz w kombinezonie zimowym się do niego nie mieści. Dodatkowo szelek brakuje. Młoda waży prawie 9kg, siedzieć jeszcze nie siedzi bo ma 4 i pół miesiąca. Nie mam pojęcia co robić... Szukać większego? Ale jakiego?

U nas pod koniec też był z tym problem jak żona naubierała dziecko w wiele warstw .. pewnym rozwiązaniem pewnie będzie ubieranie w mniej obszerne kombinezony czy ciuchy a za chwilę jak siądzie to zmienic fotelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Luke16 napisał:

Nóżki już wystają właśnie. Cóż duża córa mi się trafiła, już ciuchy nosi na 74 :P

To że nogi wystają to nie problem. A ten fotelik nie ma możliwości regulacji punktów mocowania pasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóżki już wystają właśnie. Cóż duża córa mi się trafiła, już ciuchy nosi na 74

To ze nogi wystaja to zaden problem, norma. Natomiast waga 9 kg przy 4,5 miesiacach to rzeczewyscie sporo.

Popatrz na Cybex, chyba najwieksze foteliki, chociaz szkoda troche zmieniac na chwile, bo za 2,5 miesiaca mozesz juz wymienic na siedzacy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieści się ponieważ dzieci nie powinno się sadzać w foteliku w kombinezonie (kurtce). Zapinając dziecko w kurtce nie jesteś w stanie dokładnie zapiąć pasów aby nie było luzów. W razie "w" fotelik nie spełni swojej roli w 100%. My swojego (7 miesięcy) ubieramy lekko, zanim wysiądziemy z samochodu ubieramy w kurtkę - okrywamy kocykiem. Wiem dużo więcej problemów, ale bezpieczniej. Aktualnie jeździ w MC CabrioFix, zaraz przesiadka na Axid Duofix - tylko nasz już siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Przemas napisał:

Nie mieści się ponieważ dzieci nie powinno się sadzać w foteliku w kombinezonie (kurtce). Zapinając dziecko w kurtce nie jesteś w stanie dokładnie zapiąć pasów aby nie było luzów. W razie "w" fotelik nie spełni swojej roli w 100%. My swojego (7 miesięcy) ubieramy lekko, zanim wysiądziemy z samochodu ubieramy w kurtkę - okrywamy kocykiem. Wiem dużo więcej problemów, ale bezpieczniej. Aktualnie jeździ w MC CabrioFix, zaraz przesiadka na Axid Duofix - tylko nasz już siedzi.

 

a jak wsiadacie gdy jest -10'C i auto stało pod chmurką ?

moje dzieci już na szczęście wyrosły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja mam taki fotelik

https://www.ceneo.pl/7661997#

syn ma dwa lata i jeździ nadal tyłem

wadą tego fotelika jest mocno pionowa pozycja, albo moje fotele są tak wyprofilowane

 

koleżanka ma taki i jest fajniejszy

https://dino.sklep.pl/nowy/fotelik-cybex-sirona-018-kg-20172018-seria-platinum-p-23764.html?zenid=897e4890a99d37c7228fa3ca98ed2f6e

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gsz4 napisał:

witam,

 

ja mam taki fotelik

https://www.ceneo.pl/7661997#

syn ma dwa lata i jeździ nadal tyłem

wadą tego fotelika jest mocno pionowa pozycja, albo moje fotele są tak wyprofilowane

 

koleżanka ma taki i jest fajniejszy

https://dino.sklep.pl/nowy/fotelik-cybex-sirona-018-kg-20172018-seria-platinum-p-23764.html?zenid=897e4890a99d37c7228fa3ca98ed2f6e

 

 

 

Ja młodą obecnie w recaro zero.1 wożę a wcześniej w maxi cosi cabriofix z bazą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Luke16 napisał:

 Szukać większego? Ale jakiego?

Dla małych dzieci (ca do 4 lat) najbezpieczniejsze są foteliki tyłem.

Po roku kupiłem Be Safe Izi Kid, ale syn wyrósł (2.5) i kupiłem teraz znowu fotelik tyłem Axkid Minikid. I ten trzeba było brać od razu (starcza na dłużej).

Koszt ok 1.500 PLN.  

Minusy - cena i auto musi być względnie duże. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koonrad napisał:

 

a jak wsiadacie gdy jest -10'C i auto stało pod chmurką ?

moje dzieci już na szczęście wyrosły ;) 

 

 

Urodził się w maju, do tej pory jeszcze takich mrozów nie było. Poza tym samochód jeździ garaż - garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Koonrad napisał:

 

a jak wsiadacie gdy jest -10'C i auto stało pod chmurką ?

moje dzieci już na szczęście wyrosły ;) 

Temat dotyczy nosidełka i nie wiem jak inni robią ale ja nigdy nie zostawiałem go w samochodzie. Dziecko w tym wieku jest dość wiotkie i noszenie go w nosidełku między samochodem a miejscami docelowymi było jedyną bo najwygodniejszą opcją. Jak było zimno na zewnątrz to dziecko się przykrywało a potem w czasie jazdy nie musiało leżeć poubierane ciepło bo można było odkryć. Nie rozumiem po co kombinezon zimowy, grzania nie ma w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Przemas napisał:

Dzisiaj w FB, ktoś wrzucił filmik dotyczący wożenia dzieci w kurtkach zimowych.

Myślę, że warto obejrzeć.

 

To, że kurtki utrudniają prawidłowe zapięcie pasa wiadomo ale ten materiał to niezła manipulacja. Najpierw manekin miał wyraźnie za luźne pasy, przy wyraźnym zaakcentowaniu, że ma jednak ciasno. Potem pokazują jak dużo lepiej jest bez kurtki a wyraźnie widać, że całą robotę robi dodatkowa nakładka zapobiegająca rozjeżdżaniu się pasów. Materiał dla widza szukającego sensacji, doskonale nadaje się do TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2017 o 13:38, Luke16 napisał:

Koledzy i koleżanki mamy z żoną problem z fotelikiem samochodowym. Posiadamy Recaro Young Profi Plus. Niby jest do 13kg. Niestety młoda teraz w kombinezonie zimowym się do niego nie mieści. Dodatkowo szelek brakuje. Młoda waży prawie 9kg, siedzieć jeszcze nie siedzi bo ma 4 i pół miesiąca. Nie mam pojęcia co robić... Szukać większego? Ale jakiego?

problem niestety polega na błędnym przewożeniu dziecka (w kombinezonie zimowym). U mnie dziecko jeździło długo w Maxi-Cosi Pebble z bazą i wg mnie nie ma lepszego rozwiązania. Nosidełko za każdym razem brałem do domu z dzieckiem w środku. Dodatkowo MC ma w ofercie śpiworek do tego fotelika. Dziecko było ubierane lekko i wkładane w ten śpiworek + ew. koc. Auto było parkowane pod blokiem. 

Postaraj się uniknąć wożenia dziecka w zimowym kombinezonie - ani to komfortowe dla dziecka ani w pełni bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03/01/2018 o 08:29, bob_best napisał:

problem niestety polega na błędnym przewożeniu dziecka (w kombinezonie zimowym).

 

Sam za każdym razem też zdejmujesz kurtkę? Jeśli tak, to chylę czoła.

 

Dnia 03/01/2018 o 08:29, bob_best napisał:

U mnie dziecko jeździło długo w Maxi-Cosi Pebble z bazą i wg mnie nie ma lepszego rozwiązania.

 

Jak długo? Bo moje młode jeżdżą tyłem przynajmniej do 3 roku życia... 

 

Dnia 03/01/2018 o 08:29, bob_best napisał:

Nosidełko za każdym razem brałem do domu z dzieckiem w środku.

 

I takiego w porywach szesnasto-kilogramowego (dziecko 12 kg, fotelik 4.2 kg) klocka nosisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.