Skocz do zawartości

Spalanie przy 180 km/h?


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Na tempomacie w sensie, żeby zaraz wojny nie było o przelotowych prędkościach itd. :phi:

 

Jakim autem jechaliście lub znacie, które najmniej paliło przy 180 km/h?

Ewentualnie 160 km/h?

 

Innymi słowy co na autostradach mało pali?

 

Oprócz Fabii, bo te najszybsze i najmniej palące.

Przy okazji, ile pali takie 1.6 TDI przy 180 km/h?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tempomacie w sensie, żeby zaraz wojny nie było o przelotowych prędkościach itd. :phi:
 
Jakim autem jechaliście lub znacie, które najmniej paliło przy 180 km/h?
Ewentualnie 160 km/h?
 
Innymi słowy co na autostradach mało pali?
 
Oprócz Fabii, bo te najszybsze i najmniej palące.
Przy okazji, ile pali takie 1.6 TDI przy 180 km/h?
 
 
 
 
2.0 TDI 170 koni przy średniej prędkości 198 km/h przez dystans 150 km spaliło mi niecałe 13 litrów. Auto to Skoda Octavia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mrBEAN napisał:

Na tempomacie w sensie, żeby zaraz wojny nie było o przelotowych prędkościach itd. :phi:

 

Jakim autem jechaliście lub znacie, które najmniej paliło przy 180 km/h?

Ewentualnie 160 km/h?

 

Innymi słowy co na autostradach mało pali?

 

Oprócz Fabii, bo te najszybsze i najmniej palące.

Przy okazji, ile pali takie 1.6 TDI przy 180 km/h?

 

 

 

 

Grande Punto Sport 1.9 MJ 170KM, jazda dynamiczna, trasa 350km, średnia prędkość 133km/h, spalanie średnie 6.1l/100km.

Chwilowe spalanie przy tempomacie ustawionym na licznikowe 150km/h to około 7l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tempomacie w sensie, żeby zaraz wojny nie było o przelotowych prędkościach itd. :phi:
 
Jakim autem jechaliście lub znacie, które najmniej paliło przy 180 km/h?
Ewentualnie 160 km/h?
 
Innymi słowy co na autostradach mało pali?
 
Oprócz Fabii, bo te najszybsze i najmniej palące.
Przy okazji, ile pali takie 1.6 TDI przy 180 km/h?
 
 
 
 
Vectra C 1.9cdti 2006 wersja 120KM komputer pokazał 8.2 przy 180kmph

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał:

Na tempomacie w sensie, żeby zaraz wojny nie było o przelotowych prędkościach itd. :phi:

 

Jakim autem jechaliście lub znacie, które najmniej paliło przy 180 km/h?

Ewentualnie 160 km/h?

 

Innymi słowy co na autostradach mało pali?

 

Oprócz Fabii, bo te najszybsze i najmniej palące.

Przy okazji, ile pali takie 1.6 TDI przy 180 km/h?

 

 

 

 

Vectra C 1,9 cdti 150KM. Przejechałem na tempomacie około 150 km z prędkością 200 km/h. Ani razu nie hamowałem. Spalanie było 10,1 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RABIN napisał:

przy  160 - 7,4l

przy 180 - 8,5l

Skoda OII 1,9tdi

spalanie chwilowe ze wskazan kompa

Podanie chwilowego ma do oceny spalania wartość  żadną. Za chwilę 12 i więcej może być, a z górki 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrBEAN napisał:

Na tempomacie w sensie, żeby zaraz wojny nie było o przelotowych prędkościach itd. :phi:

 

Jakim autem jechaliście lub znacie, które najmniej paliło przy 180 km/h?

Ewentualnie 160 km/h?

 

Innymi słowy co na autostradach mało pali?

 

Oprócz Fabii, bo te najszybsze i najmniej palące.

Przy okazji, ile pali takie 1.6 TDI przy 180 km/h?

 

 

 

 

IS300h palił zaskakujaco malo przy wysokich predkosciach. a najmniej z moich pali obecne - E60 530d po wirusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, shapyr napisał:

Podanie chwilowego ma do oceny spalania wartość  żadną. Za chwilę 12 i więcej może być, a z górki 5.

 

Nie wspominając o wietrze, kierunku itd. To tak w zakresie opowieści o tym ile co pali na podstawie opowieści z mchu i paproci :) Dla przykładu - trasa ~400km (znaczy 800 - po 400 w każdą stronę) - większość S/A, trochę przyzwoitych krajówek, bez miasta w zasadzie i bez korków. W jednym kierunku jazda "o kropelce" - powiedzmy w zakresie obrotów ekonomicznych i wynik prawie 10. W drugą stronę już mi się znudziło i jazda zdecydowanie zbyt często poza zakresem ekonomicznym - wynik 9.5 (wynik nie z komputera, a tankowania)  Znaczy jak jeżdżę szybciej to mniej pali :hehe: Co do chwilowych to nie tak dawno nawet pisałem, że w górach robiliśmy z kumplem zawody, kto będzie miał większy zasięg :) 

 

BTW - to wątek tylko dieslach? 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tempomacie w sensie, żeby zaraz wojny nie było o przelotowych prędkościach itd. :phi:
 
Jakim autem jechaliście lub znacie, które najmniej paliło przy 180 km/h?
Ewentualnie 160 km/h?
 
Innymi słowy co na autostradach mało pali?
 
Oprócz Fabii, bo te najszybsze i najmniej palące.
Przy okazji, ile pali takie 1.6 TDI przy 180 km/h?
 
 
 
 
Saab 9-3 170km diesel przy takiej predkosci lyka 10 :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, shapyr napisał:

Podanie chwilowego ma do oceny spalania wartość  żadną. Za chwilę 12 i więcej może być, a z górki 5.

masz rację źle się wyraziłem chodziło mi o wskazanie z kompa a nie o spalanie chwilowe :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mrBEAN napisał:

Na tempomacie w sensie, żeby zaraz wojny nie było o przelotowych prędkościach itd.

 

Gratulacje z powodu pierwszego w tym roku megawątku bajkopisarzy. ;]  :ok:

Powinieneś poprosić o fotografie komputerów z drogą, średnią V i średnim spalaniem. Inaczej będziesz miał tu właśnie wypowiedzi typu średnia 133, spalanie 6.1.

W aktualnie użytkowanym peżocie to ja wykręcam <5 ze średnią 150. Potrafię. :palacz:

 

15 godzin temu, mrBEAN napisał:

Innymi słowy co na autostradach mało pali?

Sądzę, że dobre dla porównania może być porównanie przejazdu autostradą od stacji benzynowej do stacji benzynowej. Ale to wymaga przejazdu 500-1000 km na raz.

Ostatnio, miesiąc temu, przejechałem dystans równo 1300 km w czasie (od trzaśnięcia drzwiami do zaparkowania w celu) 11:50. Większość trasy w Rzeszy. 

W tym miałem dwa tankowania + jedno zatrzymanie na siku + przerwa na obiad. Spalanie przy tym 9,5. 308 SW 1.6HDI, 4 osoby na pokładzie, box na dachu wypakowany sprzętem narciarskim.

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mar00ha_ napisał:

 

Gratulacje z powodu pierwszego w tym roku megawątku bajkopisarzy. ;]  :ok:

Powinieneś poprosić o fotografie komputerów z drogą, średnią V i średnim spalaniem. Inaczej będziesz miał tu właśnie wypowiedzi typu średnia 133, spalanie 6.1.

W aktualnie użytkowanym peżocie to ja wykręcam <5 ze średnią 150. Potrafię. :palacz:

 

Sądzę, że dobre dla porównania może być porównanie przejazdu autostradą od stacji benzynowej do stacji benzynowej. Ale to wymaga przejazdu 500-1000 km na raz.

Ostatnio, miesiąc temu, przejechałem dystans równo 1300 km w czasie (od trzaśnięcia drzwiami do zaparkowania w celu) 11:50. Większość trasy w Rzeszy. 

W tym miałem dwa tankowania + jedno zatrzymanie na siku + przerwa na obiad. Spalanie przy tym 9,5. 308 SW 1.6HDI, 4 osoby na pokładzie, box na dachu wypakowany sprzętem narciarskim.

 

 

mar00ha

Toyota Avensis 2012, 1200 km na raz, tankowanie na autostradzie w Pl, siku, obiad łącznie trzy oddzielne postoje. Czas przejazdu 10 godzin, w przewadze powyżej 180 km/h. Spalanie trochę ponad 8l ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mrBEAN napisał:

Na tempomacie w sensie, żeby zaraz wojny nie było o przelotowych prędkościach itd. :phi:

 

Jakim autem jechaliście lub znacie, które najmniej paliło przy 180 km/h?

Ewentualnie 160 km/h?

 

Innymi słowy co na autostradach mało pali?

 

Oprócz Fabii, bo te najszybsze i najmniej palące.

Przy okazji, ile pali takie 1.6 TDI przy 180 km/h?

 

 

 

 

 

e39 530d, nie pamiętam dokładnie, ale 9 nie przekraczała, przy 160 km/h paliła 7,5 i to była idealna dla niej prędkość - cisza i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mar00ha_ napisał:

 

Gratulacje z powodu pierwszego w tym roku megawątku bajkopisarzy. ;]  :ok:

Powinieneś poprosić o fotografie komputerów z drogą, średnią V i średnim spalaniem. Inaczej będziesz miał tu właśnie wypowiedzi typu średnia 133, spalanie 6.1.

W aktualnie użytkowanym peżocie to ja wykręcam <5 ze średnią 150. Potrafię. :palacz:

 

 

To jeszcze proponuję zdjęcie z dystrybutora i z nawigacji, bo zegary czy komputer pokładowy mają pewną niedokładność oraz dokładny opis warunków drogowych i pogodowych :hehe:. Sorry, ale nie każdemu chce się robić zdjęcie licznika, bo może się przydać za np: pół roku :phi:. Niestety średnie spalanie z komputera często się różni od tego faktycznego, dużo zależy w jakich warunkach jest użytkowany samochód. Chyba największe różnice występują przy jeździe na krótkich odcinkach po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 180km/h i więcej widać diesel zaczyna już mocniej rozdawać karty.

 

 

Dnia 1.01.2018 o 11:47, mar00ha_ napisał:

Sądzę, że dobre dla porównania może być porównanie przejazdu autostradą od stacji benzynowej do stacji benzynowej.

 

Przy tych prędkościach wystarczy przelot rzędu 100 km, średnia już się wyklaruje.

Inna sprawa, że bardzo duży wpływ ma wiatr i też ciężko wyniki porównywać.

 

U mnie w O III 1.4 TSI przy 160 km/h na tempomacie i dłuższym przelocie jest zazwyczaj między 8,5-9,5 czyli średnio można by przyjąć 9l.

Trzymając 180-200 km/h 12-15l, realna średnia to 13,5-14.

 

Ciekaw jestem jak hybrydy sobie radzą z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lupus napisał:

Wrzucę raz jeszcze 

Octavia 3 2.0 tdi dsg

 

IMG_20171109_232937-1.jpg

 

Na razie najlepszy wynik ;]

Tempomat na jakiejś prędkości był nastawiony, czy raczej 200+ często było grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał:

 

Na razie najlepszy wynik ;]

Tempomat na jakiejś prędkości był nastawiony, czy raczej 200+ często było grane?

Tempomat na 200 ustawiony był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie do ogarnięcia, badanie takie bez tempomatu wyskalowanego na 200 (żeby na dystansie +/- 10km mieć średnią 180) jest średnio możliwe, ręcznie nie ma sensu, a mój tempomat kończy się na 180km/h (które nigdy nie wypluje średniej równej 180)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

U mnie niestety nie do ogarnięcia, badanie takie bez tempomatu wyskalowanego na 200 (żeby na dystansie +/- 10km mieć średnią 180) jest średnio możliwe, ręcznie nie ma sensu, a mój tempomat kończy się na 180km/h (które nigdy nie wypluje średniej równej 180)

 

Spoko, tempomat na 180 jest ok :)

Czekamy na wynik ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chevy Epica 2.0 VCDI (diesel 150KM) spalił przy tempomacie ustawionym na 200km/h 13-13.5 litra oleju napędowego. Trasa ok. 150km.

Outlander III 2.2 DID w takich warunkach pali ok. 18l co IMO jak na takiego kloca jest i tak niezłym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wroclaw- drezno- wroclaw, croma 1,9 jtd 120 KM srednia cos kolo 100, dystans ok 550 km, srednie 5,4

Jednak przy 210 komp na rownym odcinku (jechalem sam na pusto) pokazywal 13 l, przy 190 kmh juz 10l

 

Jadac 140-160 pokazuje 6,3-7,5, jednak nie lubie takich V, zdecydowanie milej mi sie jedzie 120-130 z min wyprzedzania czy zmiany biegow. Ot lenistwo:)

Fizyki sie nie oszuka, zeby nie wiem co, wystarczy zmiana kierunku wiatru, sila jego i lipa. Srednia najlepiej sprawdzic z duzego dystansu w te i wewte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mrBEAN napisał:

 

 

Ciekaw jestem jak hybrydy sobie radzą z tematem.

Popularne od Toyoty tyle nie pojada. Lexus IS300 konczyl sie przy 190 km/h przy szybkiej jezdzie powyzej 150km/h palil bardzo duzo. Po przejezdzie autostrada pokazywal lekko 10. Cos mi sie obilo o uszy, ze min w Aurisie jest blokada Vmax w zwiazku z normami euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mrBEAN napisał:

Ciekaw jestem jak hybrydy sobie radzą z tematem.

 

Na moje oko to wcale. Przy takich prędkościach i dystansach jadą tylko na silniku benzynowym, jak zwykłe benzynowe auto. Nic tu się nie da wymyślić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularne od Toyoty tyle nie pojada. Lexus IS300 konczyl sie przy 190 km/h przy szybkiej jezdzie powyzej 150km/h palil bardzo duzo. Po przejezdzie autostrada pokazywal lekko 10. Cos mi sie obilo o uszy, ze min w Aurisie jest blokada Vmax w zwiazku z normami euro.
180 to akurat auris jedzie. Natomiast nikt normalny tego nie robi, z cvt, poziom hałasu zbliżony do Fiata 126p przy jego vmax.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na moje oko to wcale. Przy takich prędkościach i dystansach jadą tylko na silniku benzynowym, jak zwykłe benzynowe auto. Nic tu się nie da wymyślić. 

W trybie power (czy jak kto woli, sportowym) przez kilka chwil możesz się wspomóc elektrykiem, to po pierwsze. Po drugie to Atkinson który jest sprawniejszy w swoim optymalnym zakresie obrotów, więc może być odrobinę lepiej.

 

tapatalked

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, format napisał:

W trybie power (czy jak kto woli, sportowym) przez kilka chwil możesz się wspomóc elektrykiem, to po pierwsze.

 

Owszem. Ale o ile prąd w baterii w mieście masz "za darmo", bo odzyskujesz energię przy hamowaniu to w trasie na tempomacie musisz ją po prostu naładować spalając benzynę. Co czyni proces nieopłacalnym.

 

6 minut temu, format napisał:

Po drugie to Atkinson który jest sprawniejszy w swoim optymalnym zakresie obrotów, więc może być odrobinę lepiej.

 

Odrobinę, ale zakładam że różnica może być wręcz niemierzalna. Poza tym nie jestem pewien czy przy 200km/h to on jest w swoim optymalnym zakresie obrotów. Takie prędkości są dla hybryd stworzonych z myślą o oszczędzaniu w wielu wypadkach nieosiągalne. Dla hybryd stworzonych z myślą o sporcie natomiast to nie ma znaczenia bo tam i tak siedzą doładowane duże silniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał:

 

To wygląda aż nie realnie, biorąc pod uwagę, że jednak jest to klocek.

Dobrze wiało albo zrobili mega silnik jakiś.

 

Jest naprawdę oszczędny. Przy 150 jest jakieś 7.5-8. No i długi ostatni nadbieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2017 o 21:09, kokosz napisał:

Vectra C 1.9cdti 2006 wersja 120KM komputer pokazał 8.2 przy 180kmph

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

120 z wirusem na 160 -> srednie spalanie z autostrady z tempomatem na 180 - 7.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Ładne wyniki tego 1.9cdti, już któraś osoba pisze.

zaleta: dość długa skrzynia, raz chcialem zobaczyć ile ta taczka pojedzie wyszło licznikowe 245km/h (długa górka była :D, obroty nie były jeszcze pod czerwonym ale spuchł)

 

nie jest niestety tak różowo po mieście albo jak zaczynasz się wściekać (o ile jest czym, masa własna kombi wg dowodu 1580 w mojej spec)

przy mojej ciężkiej nodze srednio, powtarzalnie robię:

miasto (Warszawa) od 8,5 do uwaga rekord 12,5 :D

trasa od 4,9 (tempomat 90km/h, pusto) do 7,6 (160+ po ekspresówkach, 120 po krajowkach, srednia predkosc 105km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.