Skocz do zawartości

Spalanie przy 180 km/h?


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Lupus napisał:

To dużo czy mało? ;]

to zależy co kobieta na to

a może już mieć coś do powiedzenia jak widzi lenia któremu nie chce się nawet nogą popracować

i wcale to nieśmieszne

jeśli - w czasie robienia zdjęcia - jechałeś po polskiej drodze, przekroczyłeś prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dbx napisał:

to zależy co kobieta na to

a może już mieć coś do powiedzenia jak widzi lenia któremu nie chce się nawet nogą popracować

i wcale to nieśmieszne

jeśli - w czasie robienia zdjęcia - jechałeś po polskiej drodze, przekroczyłeś prędkość

Nie bardzo rozumiem o co koledze chodzi w tym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujekcybul napisał:

Co za problem spalanie waha sie caly czas przy takiej predkosci. Moge zrobic zdjecie na tempomacie z jeszcze nizsza liczba.

Tylko jak sie wczytasz w podobne wątki to okaże się że niektórzy z AK biorą takie chwilowe spalanie za średnie;l

A jakie jest średnie przy tempomacie na 200 pokazałem parę postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2017 o 23:15, Lupus napisał:

Wrzucę raz jeszcze 

Octavia 3 2.0 tdi dsg

 

IMG_20171109_232937-1.jpg

Jeszcze trochę i uwierzę koledze @johnson i innym o tym że przy tempomacie ustawionym na 200 auto spali 9l/100km. Mnie prawie się udało.;l

Trasa ta sama co ostatnio więc w sumie nie wiem skąd różnica ponad 1l/100 km

20180111_212330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lupus napisał:

Jeszcze trochę i uwierzę koledze @johnson i innym o tym że przy tempomacie ustawionym na 200 auto spali 9l/100km. Mnie prawie się udało.;l

Trasa ta sama co ostatnio więc w sumie nie wiem skąd różnica ponad 1l/100 km

20180111_212330.jpg

Wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcie gdzieś przy średniej 128km/k z odcinka ponad 100 km - 7,8 chyba było.

Do 140 średniej niewiele wzrośnie, ale już powyżej tych prędkości idzie mocno w góre. Myślę że 180km/h spokojnie powyżej 10l, bliżej pewnie 12-13 litrów.

190KM + DSG

 

EDIT: znalazłem - odcinek 199 km, średnia 119 km/h, zużycie 7,9 l

 

image.png.99c99d500037aca6b7e191373e38f29c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinos napisał:

i pewnie temperatura, zimne powietrze, więcej powietrza, większa sprawność :hmm:

może zimowe opony, masz węższe? :hmm:

Wiatru nie było ani za pierwszym ani za drugim razem. Różnica temp też nie tak duża aby spalanie bylo niższe o 10%. W obu wypadkach miałem te same opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Elephant napisał:

Mam zdjęcie gdzieś przy średniej 128km/k z odcinka ponad 100 km - 7,8 chyba było.

Do 140 średniej niewiele wzrośnie, ale już powyżej tych prędkości idzie mocno w góre. Myślę że 180km/h spokojnie powyżej 10l, bliżej pewnie 12-13 litrów.

190KM + DSG

 

EDIT: znalazłem - odcinek 199 km, średnia 119 km/h, zużycie 7,9 l

 

image.png.99c99d500037aca6b7e191373e38f29c.png

No to sporo ci pali.  Mi przy średniej 146 spalił mniej. 

IMG_20171110_162932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lupus napisał:

Wiatru nie było ani za pierwszym ani za drugim razem. Różnica temp też nie tak duża aby spalanie bylo niższe o 10%. W obu wypadkach miałem te same opony.

może DPF się wtedy wypalał? ;] 

 

Godzinę temu, Lupus napisał:

No to sporo ci pali.  Mi przy średniej 146 spalił mniej. 

Passat 40 koni więcej, cięższy o pewnie o 250kg

i tak mało pali... najfajniejszy jest 2.0 BiTDI 240KM z 4Motion

start tego auta to jakis kosmos ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja,  1.9 TDI przy średniej  138 km/h z dystansu  ok. 300 km pokazała  7,6 l/100 powrót A1 z północy przy czym okrutnie wiało. Dwie osoby, dwulatka i bagaże pod roletę w kombi. 

 

Z całej trasy nad morze tą samą drogą od domu do domu średnia 113 km/h i spalanie 6,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elephant napisał:

Sporo cięższym Passatem potrafię zrobić taki wynik i do tego z wyższą średnią

 

34296122394_be059a61bd_m.jpg

Cale szczęście zazwyczaj jeżdżę szybko a wtedy octavia pali mniej od passata. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lupus napisał:

Cale szczęście zazwyczaj jeżdżę szybko a wtedy octavia pali mniej od passata. ;]

A notujesz gdzieś wszystkie tankowania ?? np. motostat ?? jakie masz spalanie z całego okresu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elephant napisał:

A notujesz gdzieś wszystkie tankowania ?? np. motostat ?? jakie masz spalanie z całego okresu ???

średnie całościowo 7,1. Jakieś 85-90% przebiegów robię po S i A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lupus napisał:

średnie całościowo 7,1. Jakieś 85-90% przebiegów robię po S i A.

To ja mam w Passacie przy blisko 70 000 spalanie 6,4 l/100 km - http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/81607

Również sporo autostrad, sporo korków - codziennie dojazd do biura jak nie jestem w trasie - 8 km a jade nieraz i 30-40 minut :-) Spalanie na tym odcinku i 15-20 nieraz wyskakuje 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Elephant napisał:

To ja mam w Passacie przy blisko 70 000 spalanie 6,4 l/100 km - http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/81607

Również sporo autostrad, sporo korków - codziennie dojazd do biura jak nie jestem w trasie - 8 km a jade nieraz i 30-40 minut :-) Spalanie na tym odcinku i 15-20 nieraz wyskakuje 8]

Ładnie :ok:

Moje kucyki też tyle łykają, a jest ich sporo mniej. No i może gabaryt robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A ile Ci ten Tucson pali na autostradzie przy 130-140km/h?

Ciężko powiedzieć, bo jeżdżę głównie po mieście i pod miasto.

No i nie wyświetla liczb, tylko przesuwający się pasek, po którym można szacować chwilowe spalanie.

Ostatnio z trasy, gdzie jechałem do 150 km/h, gdzie było trochę miasta, trochę dróg lokalnych wyszło < 6 :ok:

W mieście dobija do 7. Na krótkich odcinakch potrafi przekroczyć 7.

Średnio z ostatnich 8 tys. km pokazuje 6,4 a wg moich obliczeń jest 6,6.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Ciężko powiedzieć, bo jeżdżę głównie po mieście i pod miasto.

No i nie wyświetla liczb, tylko przesuwający się pasek, po którym można szacować chwilowe spalanie.

Ostatnio z trasy, gdzie jechałem do 150 km/h, gdzie było trochę miasta, trochę dróg lokalnych wyszło < 6 :ok:

W mieście dobija do 7. Na krótkich odcinakch potrafi przekroczyć 7.

Średnio z ostatnich 8 tys. km pokazuje 6,4 a wg moich obliczeń jest 6,6.

 

 

 

Bardzo malo pali jak na takie gabaryty :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rwIcIk napisał:

Zwykła skrzynia, czy automat?

Zwykła. Pewnie nie umiem jeździć dieslem ale z tego co czytam ludziom pali podobnie. Na trasie (takiej zwykłej do 90 km/h) to 7-8. W mieście w korkach i 13. Generalnie niezbyt oszczędne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

Zwykła. Pewnie nie umiem jeździć dieslem ale z tego co czytam ludziom pali podobnie. Na trasie (takiej zwykłej do 90 km/h) to 7-8. W mieście w korkach i 13. Generalnie niezbyt oszczędne auto.

Ile masz biegów? 5?

U mnie automat, gdy nie wciskam mocno pedału gazu, zmienia bieg na wyższy już przy 1500 obr.

7 biegów, więc przy krędkości 90 km/h jest dokładnie 1500 obr. :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Ile masz biegów? 5?

U mnie automat, gdy nie wciskam mocno pedału gazu, zmienia bieg na wyższy już przy 1500 obr.

7 biegów, więc przy krędkości 90 km/h jest dokładnie 1500 obr. :ok:

 

6. Próbuje czasami tak jeździć jak piszesz czyli mocno macham lewarkiem. Pali rzeczywiście mniej (choć nie są to jakieś dramatyczne różnice). Ale jeździ się źle. Jeszcze skrzynia mająca z precyzją niewiele wspólnego też zniechęca do częstego zmieniania biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Ładnie :ok:

Moje kucyki też tyle łykają, a jest ich sporo mniej. No i może gabaryt robi swoje.

Jestem z auta bardzo zadowolony. Sama przyjemność jechać na baku 1200 km. I to z automatem, zawsze klima, audio, itd......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Elephant napisał:

Jestem z auta bardzo zadowolony. Sama przyjemność jechać na baku 1200 km. I to z automatem, zawsze klima, audio, itd......

U mnie nie ma aż takich zasięgów.

Bak 60 l, więc przy moich trasach i stylu jazdy zasięg max 900 km, ale i tak lepiej niż benzyną, gdzie miałem zasięgi w trasie rzędu 700 km, a w mieście 600 km.

Na kropelkę raczej nie jeżdżę, w trasie raczej z max dozwolonymi prędkościami, a gdy trzeba powyprzedzać często włączam tryb sport :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie średniej klasy diesel przy 180km/h (faktycznych, nie licznikowych!) powinien palić 10-13 l/100km a benzyna 14-17l/100km.

Rozbieżności „w dół” przeczą prawom fizyki, za to w górę są możliwe z wielu powodów :-)

 

Czemu?

-do osiągnięcia 180km/h potrzeba w takim aucie +/-75kW,

-spalanie diesla przy obrotach odpowiadających takim prędkościom to 220-260g/kWh (minimum 1.9tdi to ~190g/kWh),

-spalanie benzyny j.w. to 250-300g/kWh,

-gęstość paliwa - ~730g/l benzyna i ~830g/l ropa.

...reszta nie zależy od poglądów ;-)

 

Pozdrowienia,

Leszek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pin555 napisał:

W aucie średniej klasy diesel przy 180km/h (faktycznych, nie licznikowych!) powinien palić 10-13 l/100km a benzyna 14-17l/100km.

Rozbieżności „w dół” przeczą prawom fizyki, za to w górę są możliwe z wielu powodów :-)

 

Czemu?

-do osiągnięcia 180km/h potrzeba w takim aucie +/-75kW,

-spalanie diesla przy obrotach odpowiadających takim prędkościom to 220-260g/kWh (minimum 1.9tdi to ~190g/kWh),

-spalanie benzyny j.w. to 250-300g/kWh,

-gęstość paliwa - ~730g/l benzyna i ~830g/l ropa.

...reszta nie zależy od poglądów ;-)

 

Pozdrowienia,

Leszek

 

 

Wszystko masz dobrze policzone i to się zgadza, ale pod warunkiem, że te 75kw potrzebne do uzyskania 180 km/h będzie mocą max danego silnika. Widać po przykładzie mojego silnika benzynowego, gdzie do utrzymania równego 177 km/h potrzeba nieco ponad 12/100. Gdybym jechał 3 km/h szybciej, to nadal wystarczy poniżej 13/100, także nie ma mocno sztywnych reguł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle niewielki rozrzut, że obaj możemy mieć rację ;-)

Niełatwo znaleźć wykresy BSFC i inne szczegółowe dane auta. Nie wiem też, jaki masz motor, ale faktycznie taka trzylitrówka może przy 180 mieć spalanie 230g/kWh, co da 13l...

 

Pozdrawiam,

Leszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2018 o 14:13, marcindzieg napisał:

Moja Kiła ~10-11. Tyle że ja mam 2.0.

 

Dużo. Mój Outlander nie przekracza dziewięciu, a da się zejść do ośmiu. A jest 2.2. Prędkość na tempomacie to 130km/h. Np. w trasie na ostatnie wakacje pokazał mi na miejscu we Włoszech 8.3.

Za to OII z tedeikiem na pompkach od VAGa palił jakieś 0.5-0.8l mniej. Zdarzyło się, że wróciłem z wakacji ze średnią 7.2 na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2018 o 14:21, rwIcIk napisał:

IMO zasługa dwusprzęgłowego automatu i napędu tylko na 2 koła :)

 

 

I małej pojemności + jazdy po mieście (niewielkie prędkości). Przy jeździe autostradowej już nie ma zmiłuj - opory SUVów robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2018 o 14:35, marcindzieg napisał:

Zwykła. Pewnie nie umiem jeździć dieslem 

 

Na trasie to nie ma znaczenia, bo jedziesz na najwyższym biegu z zapiętym tempomatem. Tu nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2018 o 00:10, pin555 napisał:

W aucie średniej klasy diesel przy 180km/h (faktycznych, nie licznikowych!) powinien palić 10-13 l/100km a benzyna 14-17l/100km.

Rozbieżności „w dół” przeczą prawom fizyki, za to w górę są możliwe z wielu powodów :-)

 

Czemu?

-do osiągnięcia 180km/h potrzeba w takim aucie +/-75kW,

-spalanie diesla przy obrotach odpowiadających takim prędkościom to 220-260g/kWh (minimum 1.9tdi to ~190g/kWh),

-spalanie benzyny j.w. to 250-300g/kWh,

-gęstość paliwa - ~730g/l benzyna i ~830g/l ropa.

...reszta nie zależy od poglądów ;-)

 

Pozdrowienia,

Leszek

 

 

 

Z grubsza by się zgadzało, zakładając podobną aerodynamikę. A ta potrafi być różna, nawet w tej samej klasie. Tymczasem przy tej prędkości opory mają kluczowe znaczenie, więc auta mogą potrzebować parę kW mniej lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.