Skocz do zawartości

Uszczelka pod głowicą Punto 1.2 koszty


Sissi81

Rekomendowane odpowiedzi

Punto 2 1.2 2005 rok z gazem

Zaprowadziłam auto do mechanika bo dziwnie się zachowywał układ chłodniczy

w listopadzie wymieniony rozrząd + reduktor od instalacji LPG

Przed świętami strzelił zaworek odpowietrzający w chłodnicy. Mechanik naprawił.

Ale mimo to w układzie chłodzenia nie było tak jak trzeba. od momentu wymiany rozrządu.

Słychać było bulgotanie i dwa razy miałam wrażenie że cieknie mi płyn pod autem.

 

Mechanik dziś go sprawdza i wstępna diagnoza uszczelka pod głowicą.... Powiedział że to na razie na 80%.

 

Uszczelka uszczelką ale rzucił mi cenę 2 tys za wymianę uszczelki.  A szperam w necie i to nie są koszty tego rzędu.

 

Ile tak naprawdę za wymianę uszczelki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Za wymiane w warsztacie w Szczecinie w zeszłym roku zapłaciłem 610pln w tym była robocizna i uszczelka zaprowadziłem auto i za 2 dni odebrałem  Nic wiecej mnie nie interesowało a auto jeździ do dziś .

sama uszczelka kosztuje ok 40-50 pln nowe śruby 30-40pln planowanie głowicy ok 100 i 10pln uszczelka pokrywy zaworów   czyli łacznie cześci wychodza ok 200pln 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co będzie do zrobienia i czy to silnik 8V czy 16V. Robota przy tym drugim jest bardziej skomplikowana. Może Ci podał górną granicę kosztów.

Pamiętaj, że oprócz wymiany samej uszczelki i planowania głowicy może okazać się, że ta jest pęknięta albo zawory są wypalone i trzeba jeszcze je zrobić łącznie z uszczelniaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bolekatepl napisał:

 Za wymiane w warsztacie w Szczecinie w zeszłym roku zapłaciłem 610pln w tym była robocizna i uszczelka zaprowadziłem auto i za 2 dni odebrałem  Nic wiecej mnie nie interesowało a auto jeździ do dziś .

sama uszczelka kosztuje ok 40-50 pln nowe śruby 30-40pln planowanie głowicy ok 100 i 10pln uszczelka pokrywy zaworów   czyli łacznie cześci wychodza ok 200pln 

Za 100zł nie zrobisz planowania głowicy w okolicach W-wy, tu są wyższe ceny. Myślę, że trzeba liczyć z 200-250zł. Uszczelka za 10zł pod pokrywę zaworów to się nadaje od razu na śmietnik, bo długo nie wytrzyma i będzie lał się olej spod dekla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, denus napisał:

Zależy co będzie do zrobienia i czy to silnik 8V czy 16V. Robota przy tym drugim jest bardziej skomplikowana. Może Ci podał górną granicę kosztów.

Pamiętaj, że oprócz wymiany samej uszczelki i planowania głowicy może okazać się, że ta jest pęknięta albo zawory są wypalone i trzeba jeszcze je zrobić łącznie z uszczelniaczami.

 

Silnik 8V

Na koszt 600 zł nie liczę ale jesli cena by była w okolicy 1 tys to jest to już kwota do przejścia bo 2 tys za zmianę to połowa wartości samochodu niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8V to mniejsze koszty. W zeszłym roku kolega robił UPG w 16V, to za obróbkę głowicy zapłacił chyba 650zł, planowanie + docieranie zaworów + uszczelniacze. Reszta roboty we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne macie ceny, u siebie płacę za planowanie 50zl. Jeżeli chodzi o koszta, wszystko zależy co trzeba robić z głowicą po jej demontażu. Dochodzi do tego wymiana rozrządu, płyn chłodniczy, jeśli płyn jest w oleju to i również olej z filtrem. Można zrobić po kosztach sprawdzając pewne rzeczy, można też polecieć po całości ale 2kpln w przypadku głowicy 8v to dużo. Tak wiem mechanik musi z czegoś żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny mechanik powiedział że przy tym silniku to 500-600 zł wymiana uszczelki...

zaraz dzwonie do mechanika u którego stoi auto i dowiem się czemu krzyknął 2 tys zł.

 

Nawet jakby pękła głowica to na allegro z demontażu chodzą takie za 250 zł wiec przy 600 zł + druga głowica to nie daje 2 tys zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, denus napisał:

Za 100zł nie zrobisz planowania głowicy w okolicach W-wy, tu są wyższe ceny...

Masz na myśli samo planowanie, czy jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy.

Planowanie to tylko wyrównanie powierzchni, robi to maszyna i 3 lata temu zrobiłem to za 70 zł w warsztacie przy Grochowskiej, zresztą pokazywanym w "samochodzie marzeń".

Co do roboty nie mam zastrzeżeń, ale niestety zgubili mi pierścień prowadzący i nic o tym nie powiedzieli, a jak zapytałem o uszczelniacze zaworowe, wymianę prowadnic, to miałem wrażenie że ten medialny Pan nie chce się w to bawić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sissi81 napisał:

inny mechanik powiedział że przy tym silniku to 500-600 zł wymiana uszczelki...

zaraz dzwonie do mechanika u którego stoi auto i dowiem się czemu krzyknął 2 tys zł.

 

Nawet jakby pękła głowica to na allegro z demontażu chodzą takie za 250 zł wiec przy 600 zł + druga głowica to nie daje 2 tys zł

 

Dolicz jeszcze kompletny rozrząd, uszczelki, płyn olej jak trzeba ponad 1kpln wyjdzie na pewno, bo rozumiem że 500-600zł to sama cena robocizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomto napisał:

Masz na myśli samo planowanie, czy jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy.

Planowanie to tylko wyrównanie powierzchni, robi to maszyna i 3 lata temu zrobiłem to za 70 zł w warsztacie przy Grochowskiej, zresztą pokazywanym w "samochodzie marzeń".

Co do roboty nie mam zastrzeżeń, ale niestety zgubili mi pierścień prowadzący i nic o tym nie powiedzieli, a jak zapytałem o uszczelniacze zaworowe, wymianę prowadnic, to miałem wrażenie że ten medialny Pan nie chce się w to bawić ...

Samo planowanie. Jakiś czas temu ceny poszły do góry. Czy to tylko wyrównanie powierzchni to nie byłbym taki pewnien, trzeba by to pewnie jeszcze jakoś wypoziomować czy coś tym stylu, żeby czasem głowica później nie wyszła skośna. 

Jak popatrzyłem na opinie tego zakładu z Grochowskiej to nie ma za rewelacyjnych ale może planuje dobrze. Generalnie jak wczoraj patrzyłem na cenniki to trzeba wydać od około 200zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac na mysli planowanie głowicy miałem tak jak koledzy pisza samo wyrównanie powierzchni a nie cała regeneracje  z wymianą uszczelniaczy itp bo w szczecinie kompletna regeneracja głowicy to koszt 500pln  + ewentualne cześci w postaci np nowych zaworów itp wiem co pisze bo przed sylwestrem dokładnie zagłebiałem sie w temat regeneracji z uwagi na wymiane silnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, denus napisał:

Za 100zł nie zrobisz planowania głowicy w okolicach W-wy, tu są wyższe ceny. Myślę, że trzeba liczyć z 200-250zł. Uszczelka za 10zł pod pokrywę zaworów to się nadaje od razu na śmietnik, bo długo nie wytrzyma i będzie lał się olej spod dekla.

Wymieniem juz kilka uszczelek za 10-12 pln  z racji regulacji zaworów i nigdy nic nie ciekło wiec nie wiem dlaczego takie przekonanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bolekatepl napisał:

Wymieniem juz kilka uszczelek za 10-12 pln  z racji regulacji zaworów i nigdy nic nie ciekło wiec nie wiem dlaczego takie przekonanie 

A z tego, że też w życiu wymieniałem wiele i zawsze po jakimś czasie się pociło lub nawet lało. Ostatnio temat przerabiany w SC 1.1

Masz spiłowane te występy w pokrywie zaworów żeby mocniej dociskać uszczelkę?

Ktoś mi kiedyś powiedział, że przy wyborze uszczelki do 1.0, 1.1, 1.2 trzeba patrzeć na ilość rowków i żeby nie brać tych co mają 1, tylko więcej.

Ale żeby było ciekawiej też naciąłem się na uszczelkę w górnej półki, kupiłem firmy Victor Reinz za ponad 70zł do jednego youngtimera. Lało się jak ze świni :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bolekatepl napisał:

Majac na mysli planowanie głowicy miałem tak jak koledzy pisza samo wyrównanie powierzchni a nie cała regeneracje  z wymianą uszczelniaczy itp bo w szczecinie kompletna regeneracja głowicy to koszt 500pln  + ewentualne cześci w postaci np nowych zaworów itp wiem co pisze bo przed sylwestrem dokładnie zagłebiałem sie w temat regeneracji z uwagi na wymiane silnika 

Ja też ale razem ze sprawdzeniem szczelności, bo jaki jest sens tylko planować głowicę, która może być nieszczelna. Raz w CC miałem taki przypadek i więcej nie chcę, bo robota poszła na marne i wyrzucone pieniądze. Głowica miała mikropęknięcie pomiędzy kanałem olejowym i wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, denus napisał:

A z tego, że też w życiu wymieniałem wiele i zawsze po jakimś czasie się pociło lub nawet lało. Ostatnio temat przerabiany w SC 1.1

Masz spiłowane te występy w pokrywie zaworów żeby mocniej dociskać uszczelkę?

Ktoś mi kiedyś powiedział, że przy wyborze uszczelki do 1.0, 1.1, 1.2 trzeba patrzeć na ilość rowków i żeby nie brać tych co mają 1, tylko więcej.

Ale żeby było ciekawiej też naciąłem się na uszczelkę w górnej półki, kupiłem firmy Victor Reinz za ponad 70zł do jednego youngtimera. Lało się jak ze świni :/

Spiłowanie wystepów to podstawa bo tak to zawsze bedzie sie pocic po czasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2018 o 17:41, bolekatepl napisał:

Spiłowanie wystepów to podstawa bo tak to zawsze bedzie sie pocic po czasie 

Jak zastosujesz dobrej jakości uczelkę to nie będzie. I w ten sposób dochodzimy do sedna, kiedy i dlaczego nie stosować uszczelek za kilkanaście zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 09:04, Sissi81 napisał:

O ile układ da się przepłukać to nagrzewnica jest do wymiany.

nagrzewnice też da się przepłukać, a na pewno warto spróbować.

Niemniej mechanik skacze po diagnozach dość radykalnie i zastanowiłbym się czy warto mu ufać.

 

Jeżeli problemy pojawiły się po wymianie rozrządu to należałoby się dowiedzieć czy pompa wody też była wymieniana, czy jest wszystko szczelne i czy nic w tym miejscu się nie uszkodziło.

Stawianie na UPG bez choćby sprawdzenia zawartości CO2 w płynie, czy stanu spalin to jest zbyt śmiała diagnoza IMVHO. Cena z kosmosu, nawet jak na Warszawę, dla tak prostego i taniego w serwisie auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.