Skocz do zawartości

Auto dla baby? Które?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Moja żona nie chce jeździć Scenickiem II bo jest jak twierdzi dla niej za duże. Zakup auta planuje na okolicę sierpnia. Faworyci są tacy:

1. Fiat Panda III 1.2

2. Renault Modus wszystkie benzyny

3. Fiat Idea ale średnio nam się podoba

4. Fiat Qubo i Citroen i Peugeot 1.4 pB

Które byście wybrali i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeździło jej się wcześniej Pandą II a jeszcze wcześniej Micrą K12 którą ja nie lubiłem bo paszkwil jak diabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Luke16 napisał:

Najlepiej jeździło jej się wcześniej Pandą II a jeszcze wcześniej Micrą K12 którą ja nie lubiłem bo paszkwil jak diabli

 

A po co Ty masz lubic auto zony? ;]

Moja sie przesiadla z Micry K12 na Fiata 500 i zadowolona :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Luke16 napisał:

Moja żona nie chce jeździć Scenickiem II bo jest jak twierdzi dla niej za duże. Zakup auta planuje na okolicę sierpnia. Faworyci są tacy:

1. Fiat Panda III 1.2

2. Renault Modus wszystkie benzyny

3. Fiat Idea ale średnio nam się podoba

4. Fiat Qubo i Citroen i Peugeot 1.4 pB

Które byście wybrali i dlaczego?

 

Nie jesteśmy Twoją żoną, a zdaje się to ona ma tym jeździć. Niech wybierze :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu ja też jeżdżę a K12 dla faceta nie pasuje. Żona ma po prostu problem z szerokością aut. Ma się wysoko siedzieć i być wąskie. Scenica już mi obtarla. Yaris, I20 i Swift odpadają, ja osobiście jestem za Pandą i Qubo plus jego pochodne. W przypadku Pandy w rachubę wchodzi też zakup nowej wtedy na minimum 10 lat. Poprzedniczka do dzisiaj dzień w rodzinie i obecnie mama nie myśli jej sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Luke16 napisał:

Od czasu do czasu ja też jeżdżę a K12 dla faceta nie pasuje.

 

Ja tez dosc czesto jezdzilem K12 i jakos ine mam z tym problemu..

500-ka tez lubie jezdzic i zwisa mi czy to "babskie" auta czy nie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luke16 napisał:

 

1. Fiat Panda III 1.2

2. Renault Modus wszystkie benzyny

3. Fiat Idea ale średnio nam się podoba

4. Fiat Qubo i Citroen i Peugeot 1.4 pB

 

A Grande Punto to gdzie? :hmm: Nie pasuje?

Gdyby nie ta maska, co po jej otwarciu jest raptem szpara na 30cm, to bym wziął Modusa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luke16 napisał:

Moja żona nie chce jeździć Scenickiem II bo jest jak twierdzi dla niej za duże. Zakup auta planuje na okolicę sierpnia. Faworyci są tacy:

1. Fiat Panda III 1.2

2. Renault Modus wszystkie benzyny

3. Fiat Idea ale średnio nam się podoba

4. Fiat Qubo i Citroen i Peugeot 1.4 pB

Które byście wybrali i dlaczego?

Hyundai i10. Wysoko się siedzi, zrywny do miasta, 4 drzwi, części tanie. Lać i jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I10 dopisuje do listy. Nadaje się to do LPG?

Punto nam nie leży.  Kuzyn ma i żona miała okazję się przejechać i nie pasował.

Z Modusem jest właśnie ten problem że wszystko co mechanik ma zrobić kosztuje więcej podobnie jak w Aklasie.

Dla mnie jazda pokraka zwaną K12 wiązała się z wsiadaniem do gejowskiego auta. W skrócie sprzedałem po pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Luke16 napisał:

Żona ma po prostu problem z szerokością aut. Ma się wysoko siedzieć i być wąskie.

Nie znajdziesz raczej nic węższego i o mniejszym promieniu skrętu przy tej samej zrywności i zaskakującej obszerności wnętrza:

867349135_5_1080x720_10-benzyna-klima-al

 

Miejsca w środku jest więcej niż w większości aut o segment lub nawet kilka segmentów większych. Wynalazek chociaż silnik i cały układ napędowy identyczny jak w Yarisie/Aygo/C1/P107/IQ. Do tego można znaleźć świetnie wyposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cubo czy partner to rozumiem zart? Isc do salonu z zona niech sobie powsiada, przejedzie sie i pozniej kupic uzywke i tyle. Po co masz decydowac czym ma jezdzic? Niech sama wybierze a mnie korona z glowy nie spada jak Swiftem jezdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi mi się tylko o K12, K13 już inaczej wygląda bardziej normalnie, Swift mi się osobiście podoba, żonie nie. "Dajhajsu" no jakoś nie wygląda chodź nie ukrywam że znajomy ma i jeździ bezawaryjne ileś tam lat. 

Qubo jest małe, o partnerze który jest inną ligą nikt nic nie pisał. 

Z listy zostają i10 i Panda na tą chwilę. No i Qubo trzeba było by się przejechać. Bo jeździłem tylko Fiorino w dieslu, ale mi się wszystkim dobrze jeździ, no oprócz K12 która właściwości jezdne miała naprawdę ciekawe. Mi w zupełności Duster wystarcza, chociaż wsiadając do Scenica czuję przepaść technologiczną gdzie później w Dusterze szukam guzika odpalania i gaszenia :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebaM25 napisał:

A Grande Punto to gdzie? :hmm: Nie pasuje?

Gdyby nie ta maska, co po jej otwarciu jest raptem szpara na 30cm, to bym wziął Modusa.

 

No dokladnie, jak potem taka żona wymieni świece, sprawdzi ciśnienie wtrysku itd. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Luke16 napisał:

"Dajhajsu" no jakoś nie wygląda

Wolałbym, żebyś nie kupował jednak co do wyglądu polemizowałbym. Porównuje ten sam rocznik a nawet kolor. ;)

Hyundai%20i10.jpg?itok=CBT7ZzRf

2010-daihatsu-cuore-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joki napisał:

Wolałbym, żebyś nie kupował jednak co do wyglądu polemizowałbym. Porównuje ten sam rocznik a nawet kolor. ;)

 

Takie auta dla kobiety, to troche jak by jej kazac w worku po kartoflach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luke16 napisał:

Rozchodzi mi się tylko o K12, K13 już inaczej wygląda bardziej normalnie, Swift mi się osobiście podoba, żonie nie. "Dajhajsu" no jakoś nie wygląda chodź nie ukrywam że znajomy ma i jeździ bezawaryjne ileś tam lat. 

Qubo jest małe, o partnerze który jest inną ligą nikt nic nie pisał. 

Z listy zostają i10 i Panda na tą chwilę. No i Qubo trzeba było by się przejechać. Bo jeździłem tylko Fiorino w dieslu, ale mi się wszystkim dobrze jeździ, no oprócz K12 która właściwości jezdne miała naprawdę ciekawe. Mi w zupełności Duster wystarcza, chociaż wsiadając do Scenica czuję przepaść technologiczną gdzie później w Dusterze szukam guzika odpalania i gaszenia :hehe:

Kia Picanto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona nie chce jeździć Scenickiem II bo jest jak twierdzi dla niej za duże. Zakup auta planuje na okolicę sierpnia. Faworyci są tacy:
1. Fiat Panda III 1.2
2. Renault Modus wszystkie benzyny
3. Fiat Idea ale średnio nam się podoba
4. Fiat Qubo i Citroen i Peugeot 1.4 pB
Które byście wybrali i dlaczego?
Zamiast modusa nissan note i to bylby nr 1 lub honda jazz


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bez sensu - niech żona wybierze. Kryterium głównym i tak będzie wygląd.

Namów ją, by przed ostateczną decyzją przejechała kawałek, bo może się okazać, że coś jej w aucie nie pasuje, a to z II miejsca będzie pod tym względem dużo lepsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Takie auta dla kobiety, to troche jak by jej kazac w worku po kartoflach  

I10 to jest dramat nie samochód. To trzyma poziom matiza a nie nowoczesnego auta. Niwa generacja jest zupełnie inna. Panda będzie pod każdym względem lepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba większość jest zdania: "niech żona wybierze".

Pewno po wyborze jakiegoś guana w ładnym papierku powiedzieliby: "sama wybrałaś, sama napraw/jedź do ASO/bujaj się".

Jeżeli żonie podoba się Panda to z listy powyżej wybrałbym właśnie ją. Ewentualnie szarpnąć się na 500 (najlepiej Abarth;]). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bartekm napisał:

No dokladnie, jak potem taka żona wymieni świece, sprawdzi ciśnienie wtrysku itd. ;]

;]

Żona jak żona, ale jak taki mąż czasem coś będzie chciał sprawdzić (już nie mówie dłubać), np co to za wyciek się pojawił, to zaczyna sie dramat.

Już z najprostszymi czynnościami jest porażka, które powinna umieć nawet baba - wymiana żarówki czy ładowanie akumulatora.

 

modus14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... Lancia Ypsilon? Może się spodobać a wyposażenie raczej z tych bogatszych.

 

Ale tak ogólnie, we wszystkich wątkach typu "jakie auto dla kobitki?" zawsze piszę - rozmawiaj ze swoją kobietą/córką/teściową i bierz pod uwagę jej zdanie. Jeśli to faktycznie ma być samochód dla niej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sebaM25 napisał:

;]

Żona jak żona, ale jak taki mąż czasem coś będzie chciał sprawdzić (już nie mówie dłubać), np co to za wyciek się pojawił, to zaczyna sie dramat.

Już z najprostszymi czynnościami jest porażka, które powinna umieć nawet baba - wymiana żarówki czy ładowanie akumulatora.

 

modus14.jpg

Rzeczywiście wąsko :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujekcybul napisał:


I10 to jest dramat nie samochód. To trzyma poziom matiza a nie nowoczesnego auta. Niwa generacja jest zupełnie inna. Panda będzie pod każdym względem lepsza.

 chyba nie siedziałeś w I10 nie mówiąc już "nowej" Pandzie :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 3.01.2018 o 19:04, Luke16 napisał:

Fiat Idea

 

A patrzyłeś na Lancia Musa?

To to samo tyle że ładniejsze i dużo lepiej wyposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 21:13, bartekm napisał:

No dokladnie, jak potem taka żona wymieni świece, sprawdzi ciśnienie wtrysku itd. ;]

Tak jak lancuch rozrzadu w TSI VW?

A siedziala w grande punto czy puno

to evo albo 2012? Mojej grande sie nie podobalo ze wzgledu na nieco przestarzaly kokpit ale evo jest zachwycona -jezdzi od roku i nic nie musi wymieniac oprocz plynu w spryskiwaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 19:04, Luke16 napisał:

Moja żona nie chce jeździć Scenickiem II bo jest jak twierdzi dla niej za duże.

Posadź ją do skody citigo - mała zewnątrz duża wewnątrz - sam mając 180 + wzrostu czułem się wyjątkowo swobodnie jak na tak małe auto. Tylko te czarne plastiki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 19:04, Luke16 napisał:

Moja żona nie chce jeździć Scenickiem II bo jest jak twierdzi dla niej za duże. Zakup auta planuje na okolicę sierpnia. Faworyci są tacy:

1. Fiat Panda III 1.2

2. Renault Modus wszystkie benzyny

3. Fiat Idea ale średnio nam się podoba

4. Fiat Qubo i Citroen i Peugeot 1.4 pB

Które byście wybrali i dlaczego?

Moja ma nr 3, ale jako Musę, czyli w ładniejszym wydaniu (we wnętrzu). Wybraliśmy bo było w sumie niewielki wybór miniVanów z automatem, Musą jest dodatkowo dość komfortowa i przestrzenna (suwane siedzenia). Silniczek 1.4 jest dość oszczędny. Auto mamy od 4 lat i jak na razie jestem zadowolonym małżonka też, że nawet moim nie chce jeżdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 19:59, Luke16 napisał:

Od czasu do czasu ja też jeżdżę a K12 dla faceta nie pasuje. Żona ma po prostu problem z szerokością aut. Ma się wysoko siedzieć i być wąskie. Scenica już mi obtarla. Yaris, I20 i Swift odpadają, ja osobiście jestem za Pandą i Qubo plus jego pochodne. W przypadku Pandy w rachubę wchodzi też zakup nowej wtedy na minimum 10 lat. Poprzedniczka do dzisiaj dzień w rodzinie i obecnie mama nie myśli jej sprzedawać.

weź fiata 500, naprawdę tam się wysoko siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie stanęło na i10 od 2013roku, Fiacie Pandzie i Hondzie Jazz (jak to żona powiedziała tylko w kolorze błękitnym lub srebrnym)

Fiat 500 odpada z przyczyn czysto teoretycznych, brak 5ciu drzwi. 

16 godzin temu, Slawcio napisał:

chyba nie siedziałeś w I10 nie mówiąc już "nowej" Pandzie :facepalm:

A co Ci w Pandzie nowej nie pasuje? Chwilę taką jeździłem i nie mogłem narzekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kobite masz ze chce male auto, moja chce Grand Scenica lub Espaca najlepiej w Grandzie, aaa i jeszcze Galaxy jej przypadl do gustu... jak to mowi jezdzi w gory to bagaznik czym wiekszy tym lepszy :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2018 o 00:52, shapyr napisał:
Dnia 3.01.2018 o 20:53, Joki napisał:

Nie znajdziesz raczej nic węższego

Namówiłeś mnie :oki:. Jeden z głównych kandydatów do zastąpienia Matiza.

@Joki mojej żonie też się to Daihatsu spodobało ;]. Szkoda, że u nas takiego Subaru nie ma :buu::phi:. Na Subaru Justy też mam oko.

 

image.png.745abf6d5eb8fb629116b21decc11fa2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawek_l_83 napisał:

Fajna kobite masz ze chce male auto, moja chce Grand Scenica lub Espaca najlepiej w Grandzie, aaa i jeszcze Galaxy jej przypadl do gustu... jak to mowi jezdzi w gory to bagaznik czym wiekszy tym lepszy :)

 

Gdyby musiala jezdzic po wiekszym miescie, szukac miejsca do parkowania itp to pewnie szybko zmienilaby preferencje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Luke16 napisał:

A co Ci w Pandzie nowej nie pasuje? Chwilę taką jeździłem i nie mogłem narzekać

Panda mechanicznie to lata 1999r czyli Punto II :skromny:

Z tyłu mało miejsca:no:, ja mam wzrostu ok. 178-180 cm i z tyłu głową dotykałem podsufitki brak możliwości "wyprostowania głowy:no: - w I10 tego nie miałem :ok:

Panda i ten tunel może i fajny ale sorry moja prawa noga nie była by w stanie go zdzierżyć na dłużą trasę :no:

Panda III poza naprawdę fajnym silnikiem to w porównaniu do nowego I10 (konkurencji) to dla mnie niższa liga :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Slawcio napisał:

Z tyłu mało miejsca:no:, ja mam wzrostu ok. 178-180 cm i z tyłu głową dotykałem podsufitki brak możliwości "wyprostowania głowy:no: - w I10 tego nie miałem :ok:

Panda i ten tunel może i fajny ale sorry moja prawa noga nie była by w stanie go zdzierżyć na dłużą trasę :no:

 

Chyba nie do konca rozumiesz idee takich aut miejskich ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Gdyby musiala jezdzic po wiekszym miescie, szukac miejsca do parkowania itp to pewnie szybko zmienilaby preferencje ;]
Pewnie tak, poki co nie musi sie tym przejmowac :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.