Skocz do zawartości

Auto dla baby? Które?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Slawcio napisał:

Panda i ten tunel może i fajny ale sorry moja prawa noga nie była by w stanie go zdzierżyć na dłużą trasę

mam 184cm. przed chwilą wróciłem pandą z trasy 500 km i nogi mają się dobrze. wogóle nic a nic mi ten tunel nie przeszkadza. jedynie mogę ponarzekać na twarde taborety, bo kręgosłup mnie boli trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 184cm. przed chwilą wróciłem pandą z trasy 500 km i nogi mają się dobrze. wogóle nic a nic mi ten tunel nie przeszkadza. jedynie mogę ponarzekać na twarde taborety, bo kręgosłup mnie boli trochę
Fotele w Pandzie sa tragiczne, mnie kręgosłup bolał po godzinie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat wraca jak bumerang, bo co raz to bliżej zakupu innego auta i żona chce naprawdę mieć małe autko i trochę ją rozumiem bo tak naprawdę będzie jeździła tylko po mieście. Czyli które byście polecili z tej listy?

Renault Twingo

Fiat 500

Ford Ka

Skoda Citigo i jej pokrewne

Toyota Aygo i jej pokrewne

Hyundai i10

ważne żeby zmieścił się wózek spacerowy do bagażnika no i np w Upie szczypie mnie w oczy goła blacha na drzwiach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 19:04, Luke16 napisał:

Moja żona nie chce jeździć Scenickiem II bo jest jak twierdzi dla niej za duże. Zakup auta planuje na okolicę sierpnia. Faworyci są tacy:

1. Fiat Panda III 1.2

2. Renault Modus wszystkie benzyny

3. Fiat Idea ale średnio nam się podoba

4. Fiat Qubo i Citroen i Peugeot 1.4 pB

Które byście wybrali i dlaczego?

wsadź żonę niech sama wybierze, moja mi też cewkę truje ( ale Ona już ma plana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 19:04, Luke16 napisał:

3. Fiat Idea ale średnio nam się podoba

fiata idea zamienić na lancia musa i będzie kobita zadowolona

Panda będzie ciasna.

Po obejrzeniu z :piekna: pandy kupiłem jej daihatsu Siriona, auto gabarytu Pandy a w środku jakoś więcej miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca jak bumerang, bo co raz to bliżej zakupu innego auta i żona chce naprawdę mieć małe autko i trochę ją rozumiem bo tak naprawdę będzie jeździła tylko po mieście. Czyli które byście polecili z tej listy?
Renault Twingo
Fiat 500
Ford Ka
Skoda Citigo i jej pokrewne
Toyota Aygo i jej pokrewne
Hyundai i10
ważne żeby zmieścił się wózek spacerowy do bagażnika no i np w Upie szczypie mnie w oczy goła blacha na drzwiach
 
Honda jazz GE
W srodku bardzo obszerna jak na swoja klasę, z zewnątrz nie za duza, wygodna, bezawaryjna, oszczedna,
świetne auto...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Luke16 napisał:

Temat wraca jak bumerang, bo co raz to bliżej zakupu innego auta i żona chce naprawdę mieć małe autko i trochę ją rozumiem bo tak naprawdę będzie jeździła tylko po mieście. Czyli które byście polecili z tej listy?

Renault Twingo

Fiat 500

Ford Ka

Skoda Citigo i jej pokrewne

Toyota Aygo i jej pokrewne

Hyundai i10

ważne żeby zmieścił się wózek spacerowy do bagażnika no i np w Upie szczypie mnie w oczy goła blacha na drzwiach

 

jak nie złożysz tylnych foteli to wózek spacerowy nie wejdzie do żadnego bagażnika z tych aut :skromny:

W tej klasie aut największy bagażnik ma Picanto "III" chyba 255 l :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robciolas napisał:

Panda będzie ciasna.

Do czego ciasna? Juz bez przesady. Mam 184 wzrostu i kompletnie miejsca mi nie brakuje z przodu. Ostatnio 2 razy zrobilem trase 400 km w 5 osob i nikt nie narzekał na ciasnote. Na pewno do czego mozna sie przyczepic to brak komfortu ze strony zawieszenia. podskakiwanie na wybojach, drgania i przechyły budy, ale w innym aucie klasy a, wcale nie bedzie duzo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat właśnie Picanto jej się nie podoba, a jazz nie jest wcale taki mały

Musi być coś nie większego od Pandy II. Patrzyłem na forumowe C2 ale tam też bagażnika nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Luke16 napisał:

Akurat właśnie Picanto jej się nie podoba, a jazz nie jest wcale taki mały

Musi być coś nie większego od Pandy II. Patrzyłem na forumowe C2 ale tam też bagażnika nie ma...

jeśli chodzi o wielkość bagażnika to i10 potem chyba Skoda Citigo/UP!/Mii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego ciasna? Juz bez przesady. Mam 184 wzrostu i kompletnie miejsca mi nie brakuje z przodu. Ostatnio 2 razy zrobilem trase 400 km w 5 osob i nikt nie narzekał na ciasnote. Na pewno do czego mozna sie przyczepic to brak komfortu ze strony zawieszenia. podskakiwanie na wybojach, drgania i przechyły budy, ale w innym aucie klasy a, wcale nie bedzie duzo lepiej
W 5 osób to jest ciasno nawet w Mondeo kombi :hehe:
Nie wiem kogo tam woziles ale bądźmy poważni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

Nie wiem kogo tam woziles ale bądźmy poważni...

z przodu ja z żoną, z tyłu rodzice i brat. nie mówię o jeżdżeniu tak na codzień, ale kilka razy się zdarzyło. w czasach jak miałem cinkola, to było bardzo częste

moja babcia mawiała... ''lepiej byle jak jechać, niż dobrze iść''

ps. w mondeo może być ciasno, bo przednie fotele są nisko. to samo było w octavii. w pandzie przednie taborety są bardzo wysoko, przez co z tyłu miejsca na nogi jest sporawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu ja z żoną, z tyłu rodzice i brat. nie mówię o jeżdżeniu tak na codzień, ale kilka razy się zdarzyło. w czasach jak miałem cinkola, to było bardzo częste
moja babcia mawiała... ''lepiej byle jak jechać, niż dobrze iść''
ps. w mondeo może być ciasno, bo przednie fotele są nisko. to samo było w octavii. w pandzie przednie taborety są bardzo wysoko, przez co z tyłu miejsca na nogi jest sporawo
Mnie chodzi o szerokość ;]
Tam z przodu 2 osoby sie tracaja lokciami a co dopiero 3 z tylu ;)
pewnie, ze lepiej jechać niż iść, ale o jakimkolwiek komforcie nie może być mowy.
Kiedyś sie jeździło 126P i wszyscy byli zadowoleni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kilka autem zostało obejrzane i... Jazz odpadł na dzień dobry, Aygo i seat mee, Clio 3, C2, kia Picanto, ford fiesta i fusion też. Jak na razie na pierwszym miejscu Modus na drugim Mitsubishi Colt. Jutro jedziemy obejrzeć jeszcze Pandę, Qubo, i10 i SX4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luke16 napisał:

na pierwszym miejscu Modus

Bardzo ograniczony dostęp do silnika jeśli ma to jakieś znaczenie.

 

2 godziny temu, Luke16 napisał:

Jutro jedziemy obejrzeć jeszcze Pandę, Qubo, i10 i SX4...

Skoro szukacie małego samochodu to może jeszcze Suzuki Splash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 5 osób to jest ciasno nawet w Mondeo kombi :hehe:
Nie wiem kogo tam woziles ale bądźmy poważni...
W Mondeo Mk4 aby bylo ciasno to musi z tylu siedziec 3 gosci ponad 100km :)
A w przodzie ktos kto ma ponad 2m wzrostu. Dzis przymierzalem sie do niego i max siodlo w dol ustawione pod 190cm z tylu jak siedlem to nogami oparcia nie dotykalem, wiec nie wiem kto musialby tam siedziec by bylo ciasno :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shapyr napisał:

Bardzo ograniczony dostęp do silnika jeśli ma to jakieś znaczenie.

Wiem właśnie i dlatego ja jestem ciut przeciw...

1 godzinę temu, shapyr napisał:

Suzuki Splash?

Popatrzę czy jest coś w okolicy bo nie ukrywam że dzisiejsze oglądanie aut przy -10 stopniach do najprzyjemniejszych nie należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Luke16 napisał:

Dzisiaj kilka autem zostało obejrzane i... Jazz odpadł na dzień dobry, Aygo i seat mee, Clio 3, C2, kia Picanto, ford fiesta i fusion też. Jak na razie na pierwszym miejscu Modus na drugim Mitsubishi Colt. Jutro jedziemy obejrzeć jeszcze Pandę, Qubo, i10 i SX4...

czemu jazz odpadł?

 

kupisz modusa to już lepiej A-klasse - będzie się tak samo często pierdzielić, będziesz bulić za naprawy bo mechanicy będą stawki walić x2 zxa naprawę w ciężkich warunkach ale przynajmniej będzie merolem jeździć :]

 

to ja nie rozumiem tej logiki... odrzucić auto z czołówki rankingu najmniej awaryjnych aut po to żęby kupić auto z ostatnich miejsc tego samego rankingu? :]

 

Twoje małpy twój cyrk :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak wsiadła do Jazza to wpadła w fotel. Sam sprzedawca powiedział że jak to w hondzie siedzi się na ziemi i dalszej rozmowy nie było. Wsiadła do Modusa to nawet fotela na maxa nie musiała podnosić bo by szerowala głową o podsufitkę. Inne pytanie co może pierdzielic się w modusie 1.2, 1.4 czy 1.6 bo nie rozumiem Twoich słów tym bardziej że są to stare dobre pancerne jednostki, na których masę km się wyjezdzilem 1.2 obecnie ma brachol w Clio, 1.4 w Megane dobiłem do 300 tyś km + teraz znajomy dobija dalej, 1.6 staruszkowie dobili do prawie 350 tyś km i obecnie ten silnik mam w dwóch autach więc wiem że są bezawaryjne. dCi nie biorę pod uwagę. Też jestem przeciwny Modusa za tą szczelinę po otwarciu maski ale z drugiej strony demontaż podszybia to raptem 6 śrubek i mamy miejsca tyle ile mam w Scenicu 2. 

 

Jeszcze Sandero Stepway jedziemy obejrzeć bo stoi ulicę dalej ode mnie. Jak to żona powiedziała ma mieć krótki przód, wysoko się siedzieć i bagażnik do którego spacerówka się zmieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luke16 napisał:

 

Jeszcze Sandero Stepway jedziemy obejrzeć bo stoi ulicę dalej ode mnie. Jak to żona powiedziała ma mieć krótki przód, wysoko się siedzieć i bagażnik do którego spacerówka się zmieści

To Splash jej się spodoba:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/26/2018 o 22:50, Luke16 napisał:

Renault Twingo

Fiat 500

Ford Ka

Skoda Citigo i jej pokrewne

Toyota Aygo i jej pokrewne

Hyundai i10

ważne żeby zmieścił się wózek spacerowy do bagażnika no i np w Upie szczypie mnie w oczy goła blacha na drzwiach

 

 

Jak nowe to odwiedzić salony i wiąć każdy na jazdę próbną, bo nie trafisz za :piekna:

To tylko Tobie się wydaje, że "ważne żeby się zmieścił wózek spacerowy". Dla niej ważne w aucie są rzeczy o których nie masz pojęcia :hehe:

 

Z zewnątrz na zdjęciu może być OK, ale w środku coś nie będzie pasować i cały misterny plan w p...du. Moja np. usiadła kiedyś w pandzie i powiedziała "nigdy w życiu" (teraz jak coś odwinie z autem to jej mówię, że kupię jej za karę waniliową pandę :phi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystkie auta obejrzane i mam ranking :P

1. Suzuki SX4

2. Renault Modus

3. Suzuki Splash - to auto było by przed Modusem ale... To auto ma malutki bagażnik

 

Z SX4 mamy dobrze z jedną rzeczą, za 2 miesiące będzie takowe sprzedawał mój znajomy co prawda z 2007 roku ale za to z symbolicznym przebiegiem 99 tyś km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

Moja np. usiadła kiedyś w pandzie i powiedziała "nigdy w życiu"

no to masz dobrze, bo moja nie chce słyszeć o niczym innym. jesteśmy skazani na pande do końca jej żywota :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak rozważyłbym daihatsu.... mówię to jako jego użytkownik od 3-ch lat i zdaniu kobiet które miały okazje nim podróżować :)

 

no i lancię musę/fiata idea... 

 

a może suzuki Ignis/Subaru Justy?? Susuki Celeiro

 

ps. z daihatsu masz jeszcze Materię i Siriona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luke16 napisał:

No i wszystkie auta obejrzane i mam ranking :P

1. Suzuki SX4

2. Renault Modus

3. Suzuki Splash - to auto było by przed Modusem ale... To auto ma malutki bagażnik

 

Z SX4 mamy dobrze z jedną rzeczą, za 2 miesiące będzie takowe sprzedawał mój znajomy co prawda z 2007 roku ale za to z symbolicznym przebiegiem 99 tyś km. 

Żona miała SX4 jako służbowe, nachwalić się nie moze, wielkość bagaznika to w nim taka sobie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózek akurat wejdzie. Splasha to ja nie wiem po co w ogóle w tylną pokrywę wyposażyli bo tam bagażnik jest mniejszy jak w Pandzie

 

I jeszcze jedna sprawa mam Dustera ale dzisiaj oglądając Sandero Stepway byłem przerażony jakością wykonania. Ten bagażnik z tym zamkiem i progiem jak w golfie 2 niczym nie przykrytym, brak regulacji fotela. Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy okazji zerknąłem sobie w salonie Peugeota na 208kę. IMO bardzo fajne auto jako miejska pierdziawka. Cena teraz ciut ponad 40k za nówkę, więc w zasadzie tyle co jakieś UPy, czy inne aygo, a w środku wygodnie z przodu i z tyłu (spokojnie usiadłem 'sam za sobą' - mam 1.80m i jeszcze z 5 cm luzu na kolana było). Kiera regulowana dwupłaszczyznowo, plastiki w sumie niezłe (część deski miękka, trochę 'fortepianowego' czarnego, jakieś "chromowane" ramki, itd.) a oglądałem podstawkę/golasa - access, z prostym radiem i bez skóry na kierze.

Nie ma co porównywać do podstawowych wersji np. fabii, czy aygo, albo dacii gdzie jest plastikowy dramat :no:

 

Nie wiem jak jeździ ten 3cyl silnik, ale do miasta pewnie będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet ok 20 tys zł roczniki obojętne byle by miało ręce i nogi ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Luke16 napisał:

Budżet ok 20 tys zł roczniki obojętne byle by miało ręce i nogi ... 

Nie wiem skąd jesteś, Ale dla przykladu:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-meriva-1-4-16v-twinport-salon-polska-serwis-aso-vat-23-klima-ID6zElP7.html

Ojciec ma taka sama, prawie 120kkm, wymienione raz końcówka drazka, klocki, teraz szykują się tarcze i klocki, wylacznik wstecznego na gwarancji. Wady? Dość głośne jest to 1.4 (1.6 cichsze, Ale ponoć mniej trwałe), i do zrobienia jest czujnik obrotu kierownicy bo wspomaganie głupieje (typowe dla Meriva A), naprawa mieści się poniżej 1000zl, więc jak na tyle lat i km nie jest źle.

Środek zaprojektowany super wygodnie, duzo miejsca, bagażnik spoko. Pali w mieście z 8l. Trochę siermiezna deska, ale funkcjonalna. Brak korozji. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2018 o 17:45, Luke16 napisał:

Ten bagażnik z tym zamkiem i progiem jak w golfie 2 niczym nie przykrytym, brak regulacji fotela. Masakra

Wysokości fotela? Są wersje z regulacją a są i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczepiliście się tego dostępu do silnika w modusie. Założę się, że po odkręceniu kilku śrubek demontuje się całkowicie całe podszybie i pod maską można tańcować z kluczami.

To samo miałem jak kupiłem Grand scenica. Zemściłem jak cholera bo nawet wymienić świece był problem. 

Po odkręceniu 5 śrubek całe podszybie idzie na zewnątrz, a cały silnik zostaje odsłonięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modus zasłynął procedurą wymiany żarówek w reflektorach. Trzeba demontować nadkole.
Mam w pracy kolegę, który ma Modusa. Klnie, jak ma coś w nim grzebnąć.
Tak jak koleżanka ktora ma a-classe. Za kazda awarią musi sie użerać z mechanikiem który za każdym razem mówi ze to ostatni raz kiedy go naprawia i to niezależnie od kasy za usługę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No i stało się coś śmiesznego. Kupiliśmy Yarisa z 2008 1.0 z LPG od dziadka małżonki, od nowości u niego, za symboliczne pieniądze bo za połowę tego co mieliśmy wydać.

Jak coś mam Scenica II na sprzedanie z 2007r (pierwsza rejestracja 2008) 1.6 z LPG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 19:04, Luke16 napisał:

Moja żona nie chce jeździć Scenickiem II bo jest jak twierdzi dla niej za duże. Zakup auta planuje na okolicę sierpnia. Faworyci są tacy:

1. Fiat Panda III 1.2

2. Renault Modus wszystkie benzyny

3. Fiat Idea ale średnio nam się podoba

4. Fiat Qubo i Citroen i Peugeot 1.4 pB

Które byście wybrali i dlaczego?

 

Ja chyba kupię Citigo a te co wymieniłeś to sorry, żadnego bym nie kupił... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś typowym VAGowcem to Cię rozumiem ;l

Ja znowu VAGa nigdy więcej nie kupię tak jak innych bolidów niemieckiej produkcji :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Luke16 napisał:

No i stało się coś śmiesznego. Kupiliśmy Yarisa z 2008 1.0 z LPG od dziadka małżonki, od nowości u niego, za symboliczne pieniądze bo za połowę tego co mieliśmy wydać.

Jak coś mam Scenica II na sprzedanie z 2007r (pierwsza rejestracja 2008) 1.6 z LPG :)

Chyba @slawek_l_83  coś wspominał? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

No i toyka formalnie była zaklepana do dziś dzień bo dziadkowi się nie spieszyło nam też, tym bardziej że Scenic nie sprzedany... No i nasz zachwyt tym autem przeszedł póki go dokładnie z bliska nie obejrzałem. Auto z wyposażenia nie ma praktycznie nic... Ni centralnego zamka, ni elektrycznych szyb, co śmieszniejsze klime ma... Stoi od praktycznie roku nieużywana, 4 elementy do lakieru... Masakra, a miała być ideał igła... Cena jedynie dobra ale co z tego jak to auto to absolutny brak wszystkiego... 

 

Więc tak żona się zbuntowała że ona droższego auta niż 10 tys zł nie chce... iii co teraz... miał być powrót do dawnej Pandy ale moja mamuśka która ją użytkowała miała dzwona bo inna Pani nie zatrzymała się na ustąp i Panda poszła uszkodzona na sell... więc temat Pandy zniknął. 

Jedziemy obejrzeć jutro kilka aut mianowicie:

Ford Fusion 1.4 TDCI

Renault Twingo II

były plany obejrzenia Fiata 500 ale nie ten budżet.

Jeszcze jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Luke16 napisał:

 

Jeszcze jakieś pomysły? 

Szukać do skutku. nie skupiać się na markach i modelach.

Kiedyś kupowaliśmy żonie coś do 15 kzł i był podobny problem, by znaleźć coś sensownego i jednak trzeba iść na kompromisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.